Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Sumptuous válasza janosibaja (#3748) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Esetleg ha adb-vel letörölnéd a gyári launchert? Én még nem próbáltam, nekem bevállt a gyári, novát sem használtam még... :C

adb shell
pm uninstall -k --user 0 com.huawei.android.launcher

Persze minden mást is lehet így törölni.. a pm list packages parancsra kilistázza a meglévő alkalmazások package nevét -adb shell után-. Vagy mondjuk ezzel az app-al megtudod nézni az adott app pakk nevét. Valójában ez nem törli le a telefonrol az alkalmazásokat -root nélkül nem lehet- de elrejti azt az adott felhasználó elől -private space használtára nem vonatkozik-, ezáltal ugyanaz a tapasztalat, mintha valóban letörtölted volna. Nem nyúzza az akkut, nem fut a hátterben..stb. Viszont egy gyári beállítás után szépen minden így 'törölt' app visszakerül. :) Remélem ez a hsz. segít másoknak is! :))

(#3752) racerx válasza janosibaja (#3748) üzenetére


racerx
őstag

Nos való igaz, én is láttam már kb. 3X hogy a Nova valami miatt leállt, és visszament a gyári launcherre. Utánna visszakapcsoltam és minden ok. De olyat higy nem lenne gördülékeny, vagy sokat fogyasztana emiatt (Emui sincs sehol a háttérben,). Az mindnesetre igaz, hogy a Nova sehol nem kapcsolt így ki mint említettem. De ezzel bőven együtt tudok élni ( tényleg talán 3x volt). Ami zavaróbb az az agresszív memóriakezelés, ami meg a Pl. A business calendar widgetjénél jön elő. De az is biztos eddig ez a legjobb telóm.

(#3753) papelado válasza Sumptuous (#3751) üzenetére


papelado
aktív tag

+1 ha nem használja deblot!Csomó dolog törölhető akksira is jóhatásasal.Nagyon köszi erre nem is gondoltam!

A kollégánál valami tényleg beakad .Minden telefonomon nova évek óta soha semmi gond .Most se!Természetesen nem virágbolti és prime!

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3754) Vikooo válasza Sumptuous (#3751) üzenetére


Vikooo
addikt

Ez nagyon jó, köszi szépen nagy segítség nekem is!

(#3755) janosibaja válasza Sumptuous (#3751) üzenetére


janosibaja
őstag

#3752 @racerx: ja, nekem is csak ilyen ritkán csinálja a Nova (akku beállítva, engedélyek megadva), de ez a ritka is zavar, inkább átszoktam a gyári launcherre, az atomstabil.

Régi S8-asunkhoz képest leginkább a P20 Pro üzemidejét, a telét, meg a portrémódot tartom többre. De nekem is ez a telefon a kedvencem.

#3751 @aureeel: remek ötlet, köszi, ki fogom próbálni!

Az ilyen adb-s törlés után nem keresi más program a "törölt" launchert? :R

[ Szerkesztve ]

(#3756) xedamen


xedamen
senior tag

Na az történt velem, hogy múlt héten szombaton kizsebeltek Budapesten egy diszkóban és elvitték a P20 Pro-t.
Szerencsére volt rajta biztosítás, hétfőn bejelentettem, kedden semmi, szerdán hívtak, hogy címet egyeztessenek, mert az újat futár hozza, majd ma jött is az email, hogy átadták és holnap vagy hétfőn jön.

Viszont közben haverom is kicseréltette a OnePlus 6-át és felmerült egy csere szerűség.

Tudom, tudom P20 Pro topic, és félve írom következő sorokat, hiszen nem is olyan régen sokan belefutottak már, hogy nem istenítették és le lettek hordva...

Őszintén próbálom megkérdezni, hogy van-e olyan köztünk olyan, aki használt már OnePlus-t?
Nekem ez az első Huawei-m és meg vagyok vele elégedve, de valamiért vonz a Stock android és a modolhatóság (hivatalos Android P pl...) viszont biztosan hiányozna a sztereó hangszóró, kamera, akksi...

Azért kíváncsi vagyok, hátha van valakinek véleménye akár a 6-os OnePlus-ról, akinek nincs az kérem vegye figyelmen kívül ezt a kommentet. Köszönöm előre is.

(#3757) janosibaja válasza xedamen (#3756) üzenetére


janosibaja
őstag

Nekem a kettővel ezelőtti mobilom OnePlus volt - imádtam. Családtagnak is van egy 3T, soha nem volt baja vele. Babrálni, bármit telepíteni rá jó, megbízható, stabil.

Viszont nem véletlenül olcsóbb majd százezer forinttal (bár nem annyival rosszabb szerintem). A kamerája nekem nagyon gyöngécske volt, bár azóta állítólag sokat javult. Ezen a (szerintem független) tesztoldalon kamerára a OnePlus 6-os 96, a P20 Pro 119 pontot kapott.

(#3758) xedamen válasza janosibaja (#3757) üzenetére


xedamen
senior tag

Igen, én is néztem DXO-t, viszont Zoom-on meg Monochrome-on kívül nem sokban jobb.
Mármint rengeteg youtube összehasonlítást néztem, ahol pl HDR-nél a P20 beégetett mindent, OP6 szépen kezelte. Éjszaka nyilván nem kérdés melyik a jobb...

De ha már pro-kontra, akkor 4K@60fps meg akár a stabilizátor 4K-n a OnePlus mellett szól... Videóban és front kamerában hulladék a P20, azért ezt valljuk be férfiasan. :F

(#3759) spawn21


spawn21
veterán

Nekem van egy op6.
A hüvely szinte mindenben jobb.
Nekem egy bajom van a p20 proval, az erőszakos szoftver. Azon kívül nagyon ott van, szerintem én vissza fogom küldeni a op6-ot. Nem jön be

iPhone 13p

(#3760) papelado válasza janosibaja (#3757) üzenetére


papelado
aktív tag

DXO-t engedjük már el ...
Kb mint az antutu pontvadászat.Sonykat hoztak ki legjobb kamerásnak már a G4 pixelek idejében is.

OP6 videóban kicsit azért jobb fotóban nem annyival gyengébb.Mindkét készülék remek választás

Bocs nem válasz akart lenni!!!

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3761) S e t h válasza xedamen (#3756) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az új OnePlus ár/érték bajnok ha vkinél szempont az ár és mellette a legsmoothabb élményt nyújtja.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3762) papelado válasza S e t h (#3761) üzenetére


papelado
aktív tag

legsmothabb azért az merész és félrevezető kijelentés.Sok mindentől függ éppen mi gördülékeny .

Drágaszágom....

(#3763) racerx válasza xedamen (#3756) üzenetére


racerx
őstag

5t volt előtte, azelőtt sima Op3 is. Szerettem őket, lehet rootolni simán (bár a mai világban már szvsz felesleges, max adaway ami jól jöhet, hálisten nem HTC Desire korszak van már a mobiloknál😀 ). Arra is a szokásos nova és társai felmentek, gyári oneplus launcer nagy nulla. Üzemideje az 5tnnek és ahogy hallom a 6 nak is nagyon jó. Kamerában botrányosan szar volt, pedig hájpolták nagyon előtte , ezért én már a hatosnak se hittem el semmit ezügyben. Én maradnék Huaweinél.

(#3764) laci1892


laci1892
senior tag

Srácok valaki használ 5D üvegfóliát?

Másoknak is kitakar egy minimális ( max 1mm) részt a kijelzőböl? Vagy én vettem szar minőségűt?

(#3765) laci1892 válasza laci1892 (#3764) üzenetére


laci1892
senior tag

Illetve másik kérdés már nem egy helyen olvasom hogy a p20 pronak sztereó hangszórója van.
Én akárhogy nézem a telefon alján csak a jobb oldali rácsból jön hang. A másik az inkább a mikrofon lesz nem?

(#3766) Balázs1986 válasza laci1892 (#3765) üzenetére


Balázs1986
addikt

Fent a beszédhangszóró és lent a jobb oldali rács mögötti hangszóró aktív médialejátszáskor, így sztereo. A másik lenti rács valóban mikrofon.

(#3767) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Lett egy kis gondom: nem szeretem a bevágást, elrejtve használom (így viszont kifejezetten tetszik hogy van haszna a "kávának" az állapotsávval). Valamiért viszont most rájött a hülyeség, és ha lehúzom az értesítőpanelt, olyan mint ha nem lenne kikapcsolva. Az alkalmazásoknál nincs ilyen gond, csak az értesítésnél. Próbáltam be-kikapcsolni az opciót, aztán magát a telefont is, de semmi, ez a rész így marad.
Van valakinek ötlete? Nem szívesen csinálnék factory reset-et egy ilyen hülye bug miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3768) kali válasza Balázs1986 (#3767) üzenetére


kali
legenda

Lehet, hogy a Wipe Cache is elég.

(#3769) Balázs1986 válasza kali (#3768) üzenetére


Balázs1986
addikt

Sajnos nem volt elég. Ezek voltak:
-Huawei főoldal cache\adattörlés
-Beállítások cache\adattörlés
-Recovery menu\Cache partíció törlés
-Témaváltás
Egyelőre több ötletem nincs, majd próbálom kinyomozni milyen csomag lehet az értesítősávért felelős, hátha annak külön lehet törölni az adatait. A fentiek biztos nem voltak rá hatással, mert az egyedi ikonlista is megmaradt a gyorselérésben.

[ Szerkesztve ]

(#3770) papelado válasza Balázs1986 (#3769) üzenetére


papelado
aktív tag

Ha lassan húzod le a gyorskapcs sávot mindig ott lesz hiszen az FIZIKAI vágás.
Vagy másra gondolsz és én beszélek sületlenséget ebben az esetben bocs!

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3771) zsepii


zsepii
tag

Sziasztok!

Egy Waze-el kapcsolatos problémám lenne egy P20 Pro-n. Ha hangszóróra állítom a hangot a Waze-ben, iszonyú halk, s olyan mintha nem is a hangszórót használná. Lehet ezzel valamit kezdeni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3772) janosibaja válasza zsepii (#3771) üzenetére


janosibaja
őstag

Próbáltad a Waze futása alatt kézzel felnyomni a hangerőt?

(#3773) Balázs1986 válasza papelado (#3770) üzenetére


Balázs1986
addikt

Arra gondolok hogy amikor ki van kapcsolva a notch és lehúzom az értesítő panelt akkor a nullpontja, ahonnan elindul a lehúzás, eleve az állapotsor alatt lenne, mint ha ott lenne a kijelző teteje, az állapotsor pedig felette végig látszana. Ehelyett most a valódi kávától, eltüntetve az állapotsort is.

[ Szerkesztve ]

(#3774) firemanus82


firemanus82
senior tag

Sziasztok

Tegnap miután kezembe vettem a készüléket rögtön szerelmes lettem bele így már nálam is van. Volna egy kérdésem az értesítési hangokkal kapcsolatban. A beállításoknál beállítottam a nekem megfelelő értesítési hangot. Viszont az összes program (viber, face, messenger, stb...) is ezzel jelez nem pedig a program sajátjával. Van erre valami megoldás?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#3775) janosibaja válasza firemanus82 (#3774) üzenetére


janosibaja
őstag

Egy fórumos kolléga írta a megoldást itt nekem válaszként a Gmail hang változtatására még régebben. Ide másolom, amit anno ő írt:

Sms hangjat el tudod kuloniteni az emailektol. De ezt trukkosen. Lepj be a Gmail appba. Ott a beallitasok-altalanos beallitasokba. Ertesitesek kezelesere nyomj. Erintsd meg az e-mailcimedet, ahova az van irva h normal.....a szovegre nyomj ra ne a jobb reszere....ott fslugrik egy menu, a hangoknal tudsz valtoztatni. Ha tobb email cimed van akkor mindnel egyesevel. Nekem 5 van, 1 percig tartott.

Szinte minden hangot át lehet állítani. A Messengernek, többinek is saját hangja lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3776) firemanus82 válasza janosibaja (#3775) üzenetére


firemanus82
senior tag

Köszönöm. A Gmail beallitva, ranezek a többire is

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#3777) firemanus82 válasza firemanus82 (#3776) üzenetére


firemanus82
senior tag

Pl a Viberen belül hiába állítok be bármit is, nem változik az értesítés hangja...

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#3778) brian1974


brian1974
tag

Nos! A téglásított telefon visszaérkezett a szervízből! Kicserélték. Viszont valahogy fel kellene oldanom a bootloadert, ugyanis változott az IMEI. Nincs valakinek ötlete?

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#3779) Risard válasza brian1974 (#3778) üzenetére


Risard
aktív tag

Ezek szerint nem tanultál az esetből.

(#3780) brian1974 válasza Risard (#3779) üzenetére


brian1974
tag

De! De most már minden eszköz a rendelkezésemre áll. Kb 15 napom van arra, hogy két SIM-est tudjak belőle csinálni.

....mindenkinek van egy befejezetlen napja....

(#3781) janosibaja válasza firemanus82 (#3777) üzenetére


janosibaja
őstag

A Vibert nem használom, hátha a többiek tudnak segíteni.

(Én jobb híján mindent átállítanék, s így a Vibernek maradna az alap jelzőhang, s nagyjából meg tudnám különböztetni. Nem elegáns megoldás, sajna.)

(#3782) firemanus82 válasza janosibaja (#3781) üzenetére


firemanus82
senior tag

Hát ez a bajom, hogy nem tudom egyik programot sem atallitani a rendszer alaphangjarol. Hiába állítok be bármit semmi sem változik.
Ugyanaz a hang jön a viber, a messenger, az SMS, a vész és a Facebook értesítéseivel
Persze nem fogok emiatt a falnak rohanni de egy negyedmilliós készüléknek ezt azért szerintem tudnia kellene...

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#3783) papelado válasza firemanus82 (#3782) üzenetére


papelado
aktív tag

Nincs olyan ami mindenkinek megfelel nekem sokkal másabb dolgok fontosak negyed milláért amit nem tud de ez van A xifon se tud sok mindent sajnos 340 ért

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#3784) Dream_01 válasza firemanus82 (#3782) üzenetére


Dream_01
csendes tag

A viberen belül tiltsd az értesítéseket,utána engedélyezd és fel fog dobni egy ablakot ahol tudod állítani a hangját. Meg hát ugye a rendszer hangok használatát engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

(#3785) firemanus82 válasza papelado (#3783) üzenetére


firemanus82
senior tag

Mint írtam nem megyek falnak, de elég zavaró h nem tudom épp melyik alkalmazás jelez. Azért mondjuk az SMS hang eltero lehetne. A viber ujratelepitese visszahozta az alkalmazás gyári hangját, az emailt sikerült a korábbi hozzaszolas szerint beallitanom ha minden igaz. Most megprobalon a textra-t felrakni hátha jó lesz az SMS is. Így már csak a Facebook, messenger és a Vész hangját kell megoldanom...

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#3786) papelado válasza firemanus82 (#3785) üzenetére


papelado
aktív tag

Megértelek mindenkinek más a fontos!

Drágaszágom....

(#3787) janosibaja válasza firemanus82 (#3785) üzenetére


janosibaja
őstag

Sikerülni fog. A Gmailt megírtam, a kolléga a Vibert.

A Messengeren belül a fotódra böksz jobbra fenn, aztán Értesítések és hangok/ Értesítési hang - itt tudsz saját hangot állítani.

A Textrát én is használtam, abban van saját hang, de szerintem tök jó a gyári SMS (pl számítógépről is tudsz ingyen SMS-t, MMS-t küldeni vele).

A Vészt nem használom.

(#3788) Keny.


Keny.
tag

Sziasztok! Szeretnèm ilyen telefonra cserèlni a honor 8 am. Azzal csak az a bajom, hogy a 2telenoros kártyát rosszul kezeli, ès nèha elmegy a tèrerő, pedig jelzi, hogy van ès szaggat a vonal. Olvastam, hogy ez sajnos a telefon hibája. Van aki a P20 prot 2 telenoros kártyával használja? Nincs vele gond?

(#3789) firemanus82 válasza janosibaja (#3787) üzenetére


firemanus82
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Viber, messenger és vész ujratelepitve, textra is működik. Köszönöm a segítséget így már ismét "otthonosan" érzem magam a telefonomban

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#3790) jani70


jani70
aktív tag

Üdv!
Tegnap csatlakoztam a táborhoz!
Kérdésem,hogy hol tudom megnézni mennyi kijelző idő?

(#3791) Sumptuous válasza jani70 (#3790) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Neharagudj, de az ilyen kérdéseken meglepődök, és elgondolkodom hogy egy ilyen felhasználónak minek ilyen jó mobil. Ne érts félre, nem ellened szól, nyílván azt használsz, amit szeretnél! :)

Beállítások-> Akkumulátor->Akkumulátor használat->Hardver->Képernyő

(#3792) jani70 válasza Sumptuous (#3791) üzenetére


jani70
aktív tag

Mivel 5 évig iPhone használtam!És azóta sok minden változott nyilván! iPhone előtt Galaxy S mobilon volt még a legelső kiadás!Azóta rohadtul nem foglalkoztam Androiddal!Hát röviden ez az oka hogy nem találtam vagy nem tudtam hol jelzi a kijelző időt!
Remélem így kielégít a válasz!Amúgy kössz!

(#3793) Sumptuous válasza jani70 (#3792) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Gondoltam hogy ios-ról jösz. Nem akartalak megbántani, ne haragudj. :) Ha bármiben kell még segítség, nyugodtan kérdezz, készséggel segítünk! -ha tudunk- :C

Próbáltad már az iPhone-ról való átállást a beépített lehetőséggel?

Itt: Beállítások->Rendszer->Adatátvitel->iPhone vagy iPad

[ Szerkesztve ]

(#3794) jani70 válasza Sumptuous (#3793) üzenetére


jani70
aktív tag

Igen, köszi az már megvolt!
Még ismerkedtem a dokogkkal,de szerencsére nem nehéz egy nap alatt átszokni erre a rendszerre illetve a telefonra,eddig elégedett vagyok maximálisan,pláne az üzemidővel,mert az valami brutál és szerintem jelenleg a piacon a legjobb!

(#3795) firemanus82


firemanus82
senior tag

Brutális uzemideje van ennek a készüléknek. Egész nap nyomtam és most értem el a 8%-ot. 7 óra 30perc SOT 😁😳

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#3796) jani70 válasza firemanus82 (#3795) üzenetére


jani70
aktív tag

Nálam 20% és 7 óra 10perc ami szinte hihetetlen!

(#3797) laci1892


laci1892
senior tag

Legjobb vétel ever :D

(#3798) zsepii válasza janosibaja (#3772) üzenetére


zsepii
tag

Igen, próbáltam, de semmi hatása.

(#3799) Passatron


Passatron
újonc

Sziasztok!

Az utóbbi időben rengeteget olvastam erről a telefonról, facebook-os hozzászólásokban sokan írták, hogy nem éri meg az árát, csak túl van promózva. Eddig tetszett, de ez kicsit elbizonytalanított, szerintetek van igazság alapja?

Üdv.

(#3800) kali válasza Passatron (#3799) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Szerintem a Facebook kapcsolódó hozzászólásai túl vannak promózva, ezért nem számítanak olyan szinten, mint azok elkövetői, vagy sokan mások gondolják!
Komolyra fordítva, nagyjából semmi jelentősége, hogy más mit mond - pláne, ha olyanok írják, akik csak reklámokban látták a készüléket és savanyú a szőlő alapin nyilatkoznak... -, az a kérdés, hogy neked megéri, megfelel az elvárásaidnak, tudja, amit szeretnél...stb., vagy sem, hiszen magadnak veszed a telefont, nem másoknak akarsz megfelelni azzal.
Nincs P20 Pro-m, de így is azt mondom, hogy szerintem nagyon jó ár-érték arányú készülék. (Ha nem Mate 10 Pro-m lenne - ami azonos Kirin 970, 128/6 GB...stb. -, akkor már vettem volna P20 Pro-t.)
Az is érthető persze, ha valakinek nem ér meg ennyit a készülék, másmilyet is vehet akár jóval olcsóbban, persze szerényebb hardverrel és/vagy támogatottsággal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.