Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) <Adamsky> válasza dreta (#12747) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ma reggel a chrome omlott össze, miközben olvastam a fórumot." - azért ez már dühítő (nekem az lenne).

@mindenki
Persze lehet fr. után jó lenne, de ez így akkor sincs még kész. Elvileg ugye sehol nem írják, hogy csinálj factory reset-et, vagy igen?

(#12748) Energie X
"Ezeket a változásokat szokni kell."
Persze, csak vannak változtatások, amik szinte azonnal kézre állnak, és vannak olyanok, amikre még hónapok elteltével is úgy gondol az ember, hogy "a régi jobb volt". Nem láttam még az új "settings menu"-t szóval ezt csak úgy általánosságban írom.

(#12749) dualcore
" ... sajnos ez sem lesz bug mentes ... "
Ez lenne a kisebb baj (mert idővel azért talán javítják)
A nagyobb gond, hogy nem érezni / látni azt a fene nagy előrelépést a rendszeren, amit az ember egy főverzió ugrástól várna.

@mindenki, aki feltette ...
Tényleg, aki feltette, nézz már meg legyen szíves, hogy megmaradt-e a Battery / Launch és az Apps alatt a Special access / Ignore battery optimisation? Ezt sose értettem, hogy miért van így szétszedve, ráadásul két külön helyen. :F

[ Szerkesztve ]

(#12752) pető bá' válasza <Adamsky> (#12751) üzenetére


pető bá'
őstag

Igen, külön van.

Rendszerstabilitásra FR nélkül - nálam minden rendben, ott lehet, hogy összeakadt valami, ez benne van a fr nélküli update-ben. Az első boot után pár percig még 'történtek dolgok', de állapotsávban volt is értesítés, hogy Update folyamatban. Azóta megy minden.
Az ikonok átpakolása tényleg fura, de szerintem a notch miatt egységesítették így a felületet. Szerintem 3 nap alatt megszokható, ha nagyon akarom, még logikus is.

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12753) dualcore válasza <Adamsky> (#12751) üzenetére


dualcore
őstag

Nézd, részemről le a kalappal a Huawei előtt, foglalkoznak a készülékeikkel, még akár 2 év után is (persze vannak kivételek). De azt is hozzá kell tenni, hogy a piacot is remekül pörgetik. Tavaszonként kidobják az új P szériát, ősszel a Mate szériát, és az egyéb készülékeket. Szóval nem éri meg üzletileg egy 2 éves mobilt a csúcson járatni, mert a P10 egy igen jó készülék, és én is meggondolm, hogy cseréljem e egy kicst jobbra talán, sok-sok pótlással!

(#12754) sityupityu válasza xcsabo (#12744) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem sincs semmi sem, de még csak biztonsági frissítés sem. Az utolsó januárban volt. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12755) CJ4567 válasza sityupityu (#12754) üzenetére


CJ4567
veterán

Ugyan ez nálam is.

No Sana No Life

(#12756) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Bocsi hogy beleszólok de ha főverzió váltás után nem csináltok fr-t ne is csodálkozzatok a sok bug miatt. P20-nál én sem csináltam aztán jöttek a bugok, összeomlások, akadások. Rászántam magam és csináltam egy full visszaállítást és lám megszűntek a gondok.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#12757) sityupityu válasza _CICAFIU_ (#12756) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért, ez mindig kihagyhatatlan? Én amikor Nougat-ról váltottam Oreo-ra akkor sem csináltam, és semmilyen komolyabb bug nincs a telefonon.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12758) _CICAFIU_ válasza sityupityu (#12757) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Nem azt mondtam hogy kihagyhatatlan de akinél annyi bug van mint itt írnak azokat többségében megoldaná. De mindenki azt csinál amit akar. Csak jótanácsként írtam. Béke. :R

Huawei P30

(#12759) sityupityu válasza _CICAFIU_ (#12758) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, igazad van, ha nagyon nem oké valami akkor rendben. De sok esetben a FR-t csak végső megoldásként szokták javasolni, legalább is az itteniek. Félre ne értsd, nem beléd akartam állni vagy ilyesmi. :R
Csak úgy írtad, mintha minden főverzió után kötelező lenne a FR, legalább is nekem elsőre ez jött le. De még egyszer, nem kötekedésből írtam. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12760) dualcore válasza sityupityu (#12759) üzenetére


dualcore
őstag

Az viszont tény, hogy az FR csak használ, és nem árt.

(#12761) _CICAFIU_ válasza sityupityu (#12759) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

:R

Huawei P30

(#12762) Energie X válasza sityupityu (#12759) üzenetére


Energie X
őstag

Amúgy szerintem is ajánlott főverzió utáni fr :)

>> Új, S21 szériás tokok, üvegfóliák adatlapomon <<

(#12763) Franky74


Franky74
tag

Hali!

Én sem csináltam fr-t, főverzió váltás után, pedig megvolt a 7ről, 8ra és most a 9re váltás...
Nem tapasztaltam/ tapasztalok óriási hibákat. Apróbb kellemetlenségek vannak, de együtt tudok élni velük, il. megoldódtak.
Dual sim, független a telóm.

[ Szerkesztve ]

(#12764) sityupityu válasza Energie X (#12762) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem éreztem még szükségét, de ha valami nagyon nem lenne okés, akkor természetesen én is megtenném. :K

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12765) xcsabo válasza sityupityu (#12764) üzenetére


xcsabo
senior tag

7-ről 8-ra nálam sem volt semmi fr nélkül sem. igaz még nem volt belakva teljesen a teló akkor.

(#12766) poganytamas


poganytamas
senior tag

Hát én nem igazán találtam a 9-esben olyan feature-t amitől eldobtam volna az agyam.
A hangerő szabályzás szerintem béna :(

(#12767) <Adamsky> válasza poganytamas (#12766) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezt nézd már meg pls. amit a #12751-ben kérdeztem: "... megmaradt-e a Battery / Launch és az Apps alatt a Special access / Ignore battery optimisation?"

"... nem igazán találtam a 9-esben olyan feature-t amitől eldobtam volna az agyam."
Talán a gesture vezérlés. Bár ez is "a láttuk már" kategória.

(#12768) dualcore válasza poganytamas (#12766) üzenetére


dualcore
őstag

Kamera funkcióban van változás?

(#12769) wdx


wdx
őstag

Egy biztos, több üzemidőt kár várni. Főleg 7-es droid után. P20 pro-n 8-ról, 9-re váltás után -3 óra kijelző idő. Funkcióban gazdagabb, de... Minek?

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12770) dualcore válasza wdx (#12769) üzenetére


dualcore
őstag

Pedig az eredeti állítás szerint(gyártói) optimalizálták a 9 droidot, és így javult az üzemidő. Sajnos ez sem igaz.

(#12771) pető bá' válasza <Adamsky> (#12767) üzenetére


pető bá'
őstag

már megnéztem, és válaszoltam, hogy igen, úgy van ahogy rég ;)

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12772) xcsabo válasza dualcore (#12770) üzenetére


xcsabo
senior tag

Meglátjuk. Nekem 7 és 8 közt nem volt különbség.

(#12773) <Adamsky> válasza pető bá' (#12771) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ó basszus, elnézést! Nem esett le, mire írtad az "Igen, külön van." szöveget.
Pedig nagyon bíztam benne, hogy ezt ill. a beállításokat - ha már egyszer hozzányúlnak - konszolidálják picit. :(

(#12774) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Ha jól összegzem a 9.0as első tapasztalatokat, akkor nem érdemes még váltani?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#12775) pető bá' válasza Vadmeggy (#12774) üzenetére


pető bá'
őstag

Nézőpont kérdése - ha a rendszerstabilitás mindenek előtt, akkor nem kell erőltetni.
Ha szeretnéd elkerülni a FR-t, akkor sem érdemes - de a véglegessel is előfordulhat, hogy kelleni fog egy FR, mivel főverzióváltás.
De összességében én semmi negatívat nem tapasztaltam eddig (FR nélkül sem).

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12776) pető bá' válasza <Adamsky> (#12688) üzenetére


pető bá'
őstag

Milyen DAC lett a kiválasztott?

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12777) poganytamas válasza <Adamsky> (#12767) üzenetére


poganytamas
senior tag

Megmaradt

(#12778) poganytamas válasza dualcore (#12768) üzenetére


poganytamas
senior tag

Nem ikonnal vannak a módok közötti váltások, hanem alul állandóan szöveggel.
Van egy olyan plusz funkció hogy felismer tárgyakat (és vásárlós oldalra visz), QR kódot olvas, szöveget fordít.

(#12779) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok. Lejárt a garancia és szeretném a romot át tenni német független kiadásra. Van erre lehetőség hogy a T-mobile gyári rendszer legyen rajta hanem pl egy német független?

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#12780) Veron válasza Veron (#12727) üzenetére


Veron
őstag

Ezt is megnéznétek, kérlek?
"Aki felrakta a pitét: kihangosítva még mindig üvölt a telefon legkisebb hangerő is?" Köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12781) pető bá' válasza Veron (#12780) üzenetére


pető bá'
őstag

nekem eddig sem üvöltött.. :N

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12782) xcsabo válasza pető bá' (#12781) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem se... ennyi különböző hardver nem lehet.

(#12783) sityupityu válasza xcsabo (#12782) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem sem. Én még csodálkoztam is anno rajta amikor először írta, hogy ilyen gondja van a telefonnal. Én úgy vagyok vele, hogy lehetne inkább hangosabb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12784) xcsabo válasza sityupityu (#12783) üzenetére


xcsabo
senior tag

Pontosan.... nekem is hasonló. Kocsiban teljesen elnyomják az egyéb zajok sajna.

(#12785) dualcore válasza poganytamas (#12778) üzenetére


dualcore
őstag

Köszi hogy megnézted, hasonlít a Mate 10 pro-ra.

(#12786) Veron válasza xcsabo (#12784) üzenetére


Veron
őstag

Én csendes szobából szoktam használni, autóban inkább BT, ezért nem tudom, ott hogyan muzsikál. Volt aki rácsatlakozott a problémámra, szóval nem egyedi dolog ez. De azért kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12787) xcsabo válasza Veron (#12786) üzenetére


xcsabo
senior tag

Lehet, az autóm túl hangos. 😊

(#12788) mobal


mobal
MODERÁTOR

Vótmá?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12789) dualcore válasza mobal (#12788) üzenetére


dualcore
őstag

KB az utolsó sok hozzászólás. :))

(#12790) mobal válasza dualcore (#12789) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Bocs, mobilról meetingen nem jutottam túl az utolsó páron! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12791) <Adamsky> válasza pető bá' (#12776) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Egy ilyen van úton, de elvileg (szvsz.) ez is teljesen ugyanaz.
Előbbiről nincs valami sok infó a neten, míg utóbbiról a Youtube-on is van pár videó. Ez pedig a Head-Fi-s topic-ja szintén a Hidizs-nek.
Én arra számítok, hogy
- jobb lesz (a kérdés mennyivel)
- jobban fog vele merülni a telefon (kérdés ua.)
... egy-két nap múlva okosabb leszek.

(#12788) mobal
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ezt neked csak így bedobta OTA-n, meeting közben?
... mert akinek most fenn van, azoknál "trükközéssel" került fel a pite.

[ Szerkesztve ]

(#12792) xcsabo válasza mobal (#12788) üzenetére


xcsabo
senior tag

Neked ota adta fel vagy hicare?

(#12793) mobal válasza <Adamsky> (#12791) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen, csak így bedobta meeting közben! :D

Na jó, nyomkodtam azért - dolgozok amúgy csak nekem már nem volt témám! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12794) <Adamsky> válasza mobal (#12793) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... csak így bedobta meeting közben! Na jó, nyomkodtam azért ... "
Akkor nem értem az "early update"-es dumát, amit a HiCare-be nyomatnak. Azon keresztül ugyanis ugyanez a 9.0.1.163(C432E1R1P9) verzió jön le. :F
Vagy, Te mit "nyomkodtál", hogy - HiCare nélkül - sikerült behozni az update-et? Nem volt semmi figyelmeztető szöveg, hogy ez azért még nem végleges?

[ Szerkesztve ]

(#12795) dreta


dreta
tag

Tegnap visszatettem a 8.0.0-t HiSuite-tal, aztán ma reggel a wifi bekapcsolása után egyből jelezte a rendszerfrissítésnél a 9.0.1.163-t. A Hicare-hez hozzá se nyúltam a bejelentkezésen kívül, ráadásul egy régebbi verziója fut.

(#12796) mobal válasza dreta (#12795) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szintén ugyanígy jelezte nekem a semmiből, böngészés közben. Az nem tudom közre játszik, hogy Svéd IP címem van most.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12797) xcsabo


xcsabo
senior tag

Nálam sajna egyik sem.

(#12798) CJ4567 válasza mobal (#12788) üzenetére


CJ4567
veterán

:(

No Sana No Life

(#12799) <Adamsky> válasza CJ4567 (#12798) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Engedd el (egyelőre, előbb-utóbbi úgyis jönni fog)! Láthatod Te is, hogy a pités ROM legkomolyabb hozadéka, hogy a haverok előtt menőzhetsz vele, neked bizony 9-es droid süvít a telefonodon.

[ Szerkesztve ]

(#12800) gerenda110


gerenda110
aktív tag

ééés a házkopással beadott telefonom még mindig a szervizben van:D teljesen korrekt volt a szervizes srác, mert meghallotta hogy milyen "hibával" vittem be, és kérdezte hogy mit tudtam velük beszélni. mondtam semmit. de ha nem fognak ők belsős emailben rábólintani F-V lesz, mert igaz hogy a működést nem befolyásolja, de az LG G3nál is annó cserélték ha repedt a háznál.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.