Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) pcnet válasza RoSSo3 (#12600) üzenetére


pcnet
addikt

Ha Ampere ír alacsony értéket, akkor vagy töltő vagy akksi hiba szerintem. Töltőfejet nézd meg, teljesen be van e dugva a kábel.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#12602) RoSSo3 válasza pcnet (#12601) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Érdekes, eltelt 15 perc, most meg 100%-ot ír. A töltő csatlakozó elvileg rendesen bent van, megmozgattam, nem szakadt meg/csatlakozott újra.

Most tesztelni fogom, hogy milyen hamar merül. Aztán ha stimmel, akkor felteszem újra a játékot - akkor talán kiderül, hogy az meríti-e a háttérben (bár kézi beállításra tettem, hogy ne futhasson a háttérben).

Furcsa!

(#12603) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Gyári tárcsázóban hogy lehet csoportokra keresni? Ha meg nyitom a tárcsázót, fent csak tárcsázó, névjegyek, kedvencek gomb van

(#12604) pető bá' válasza Peter.70 (#12603) üzenetére


pető bá'
őstag

A névjegyekben felül a csoportokra bökve tudod böngészni a csoportokat. Külön nem keres csoportnevekre szerintem sehol.

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12605) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#12602) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Mára úgy tűnik, minden helyre állt, 1,5 óra alatt 10-ről 96%-on volt. Remélem, megoldódott a dolog, köszi a segítségeteket :)

(#12606) Garfield85 válasza RoSSo3 (#12605) üzenetére


Garfield85
tag

Az jó, amúgy milyen játék volt?

(#12607) Peter.70 válasza pető bá' (#12604) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem tudok a csoportokra bökni, mert nincs olyan " gomb "

(#12608) pető bá' válasza Peter.70 (#12607) üzenetére


pető bá'
őstag

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12609) Peter.70 válasza pető bá' (#12608) üzenetére


Peter.70
őstag

Hehe, így megvan. Előbb is megvolt, csak nem láttam, nem itt kerestem :D
Köszönöm :R

(#12610) RoSSo3 válasza Garfield85 (#12606) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Nem a játék miatt volt, az most is fent van. Szerintem tényleg bregadhatott valami, vagy nem tudom. Most már jó :)

(#12611) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Már két pite elérhető, de még egy sem tölthető. Tűkön ülök... :)

(#12612) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Sziasztok,
hogy lehet kideríteni mennyi beszélgetési idő van összesen a telefonban ?

(#12613) PBA válasza Kovaratis (#12611) üzenetére


PBA
aktív tag

Van konkrét tudható új feature a pitében? Vagy csak a nemi szervünket növeli meg egy verziószámmal?

(#12614) pető bá' válasza Gaabor80 (#12612) üzenetére


pető bá'
őstag

Gyárilag szerintem sehogy, a névjegyzék és tárcsázó adatai alapján viszont pl ez az app elég jó statisztikákat csinál :)
Szerk.: gyanítom, hogy az utolsó factory resetig 'lát' vissza, vagy ha vissza lett állítva a hívásnapló, akkor addig.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12615) Veron


Veron
őstag

Mostanában elég gyakran azt veszem észre, hogy nem sötétül el a kijelző a beállított fél perc után. Nem csak user appot futtatva, de a lock screenen sem. Mitől lehet ez?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12616) Kovaratis válasza Veron (#12615) üzenetére


Kovaratis
őstag

Nem tudom, de én is ezt tapasztaltam.

(#12617) sityupityu válasza Kovaratis (#12616) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem sötétül a beállított időnek megfelelően...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12618) Veron válasza sityupityu (#12617) üzenetére


Veron
őstag

Mindig kivétel nélkül?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12619) <Adamsky> válasza sityupityu (#12617) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nálam sincs gond.

(#12615) Veron
" ... nem sötétül el a kijelző a beállított fél perc után." - és ilyenkor mégis meddig marad bekapcsolva?
A lockscreen-en egyébként hamarabb (~10 sec-en belül) kéne kikapcsolnia, mint "nyitott" képernyő esetén (nálam ez 30 sec).

(#12620) Veron válasza <Adamsky> (#12619) üzenetére


Veron
őstag

Nem tudom, mert ilyenkor manuálisan kikapcsolom a gombbal. de volt mikor úgy találtam rá, pedig azt hittem már jól elsötétült, akkor szerintem negyed órája már világított.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12621) wdx


wdx
őstag

Lassan azon gondolkodom, hogy nyitok egy android doktor boltot, mert millió embernek vannak gondjai az eszközökkel...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12622) <Adamsky> válasza Veron (#12620) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Könnyen reprodukálható, vagy véletlenszerű a jelenség? Magától nem kapcsol be, ugye? "Csupán" nem kapcsol ki X másodperc után.

(#12623) sityupityu válasza Veron (#12618) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12624) dualcore


dualcore
őstag

Neketek nem gyanús ez a sok pici apró anomália?

(#12625) pető bá' válasza dualcore (#12624) üzenetére


pető bá'
őstag

Nem.

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12626) Veron válasza <Adamsky> (#12622) üzenetére


Veron
őstag

Ahogy mondod.
Nem könnyen reprodukálható, mert nem állandó jelenség.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12627) <Adamsky> válasza Veron (#12626) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hmm... ez így erősen fr. esélyes...
Esetleg próbáld meg a Wakelock Detector-ral. Egy kis ADB-s ügyeskedéssel (leírás, ill. link a Play!-en, a programot bemutató szövegben) root nélkül is működésére lehet bírni (Édesanyám tablet-jén próbáltam). Ha, sikerül működésére bírnod, talán meg tudja mutatni, hogy mi "wakelock"-olja a kijelzőt.

(#12628) sityupityu válasza dualcore (#12624) üzenetére


sityupityu
veterán

Mit értesz alatta? Mire gondolsz egyébként, hogy mi lehet?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12629) dualcore válasza sityupityu (#12628) üzenetére


dualcore
őstag

Konkrétan arra, hogy a biztonsági frissítések alkalmával egyre több kis bug jelentkezik a felhasználóknál. A 9-es rendszerszer még késik, kérdéses hogy minden verzió megkapja e (1-2 simes, függő vagy független)
Most hogy lassan jön a P30 is, nem oly régi a P20 széria sem, és ugye ott van a Mate 20 széria, lassan kezdik bugosítani a "régi" telókat.
De lehet csak én gondolom így.

(#12630) donjohnson válasza dualcore (#12629) üzenetére


donjohnson
addikt

ne legyél ilyen pesszimista. :)
nekem p10 és p20 is van és egyiknél sem tapasztaltam hibákat mostanában.
szerintem csak ritka, esetleg telepített appoktól függő bugokról lehet szó, amik nem mindenkinél jönnek elő. egy factory reset utáni próbát megejthetnének a srácok, akiknél előjött ez a nemsötétedős hiba.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12631) Garfield85


Garfield85
tag

Nekem semmilyen bug nincs vele. Viszont pl a p smartra tettem alkalmazást amivel témákat töltöttem le, egy idő után pl játék közben hirtelen kilep és a téma választáshoz rakott, többször is, fr után semmi baja nem volt. Lehet soknak más alkalmazás zavar be.
Ja és a sima p smart úgy néz ki két foverzio frissítést kap, ez akkor hármat kellene kapjon.

(#12632) dualcore válasza donjohnson (#12630) üzenetére


dualcore
őstag

Á nem vagyok pesszimista. :B
Nekem is több hüvely van itthol, csak a P10 csinál kis bugokat, igz FR után dobja őket. Pedig alkalmazás nem sok van rajta, FR után kilövöm a felesleges sallangokat, és csak a Viber,, messenger, megy fel rá, semmi más. Amit használok+-ban a Google, és a gyári cuccok, semmi exrta.

(#12633) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Azért van ebben néhány bug ami rendszeres.
Naponta 50-70 hívásom van, és sokszor hívás végén nem éled fel a kijelző. Semmit nem tudok vele csinálni csak megvárni, hogy a másik bontsa a vonalat.
A másik, hogy időnként feléled a kijelző, mintha történne valami, de aztán semmi. Az asztalon hever, és egyszer csak világítani kezd.

(#12634) Dave920117


Dave920117
tag

Kicsit off téma lesz, előre is bocsánat. De a neten nem találtam megfelelő információt.

Ma hívtak egy osztrák számról, valószínűleg egy meló ügyében. Sajnos nem tudtam felvenni rögtön, mert dolgoztam. Késő délután próbáltam visszahívni de az automata azt mondta nincs egyenlegem rá. Viszont ez nem igaz, mert van. Minden magyar számot enged hívni, az osztrákot nem. Roaming be volt kapcsolva.
Esetleg valakinek ötlete? Mit tudnék tenni, hogy telefonálni tudjak?

(#12635) Veron válasza Dave920117 (#12634) üzenetére


Veron
őstag

Magyarországon tartózkodsz? Ha igen, a roamingnak nincs jelentősége.
Valószínűleg le vannak tiltva a külföldi hívások. Én felhívnám az ügyfélszolgálatot a helyedben.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12636) Dave920117 válasza Veron (#12635) üzenetére


Dave920117
tag

Igen, itthonról próbálkozom. A telekom alkalmazást majd átnézem, hátha ráakadok ott valamire, ami ki van lőve

[ Szerkesztve ]

(#12637) Veron válasza Dave920117 (#12636) üzenetére


Veron
őstag

nézd meg, nincs-e beállítva nemzetközi híváskorlátozás!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12638) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Én is "offolnék" picit: alkalmazás update-nél hébe-hóba olvasok changelog-ot, de azt hiszem mostantól gyakrabban fogok, ill. az auto update-et kikapcsolom a francba.
Először az OTP SmartBank -nál figyeltem fel erre:
"Removing SMS permission (Google Play policy requirement)"
Aztán ma annál a programnál, amit a telefonbeszélgetések felvételére használok, jelent meg az alábbi szöveg a changelog-ban:
"To comply with the new Play Store policy:
- this version cannot detect phone numbers
- this version doesn't have call confirm option"

Úgy látszik az összes olyan programot érinti a dolog, ami nem alapértelmezett tárcsázó vagy üzenet kezelő. Szívás! Én, nem örülök. :(

Egyébként ez a felhasználón kívül a fejlesztővel szemben is jó nagy kiba**ás. Utóbbi ugyanis jó pár hasznos funkciót kénytelen így likvidálni, plusz kénytelen számos negatív review-t elviselni mindazon kedves felhasználóktól, akik gondolkodás nélkül nyomják az 1 csillagot.

[ Szerkesztve ]

(#12639) dualcore válasza <Adamsky> (#12638) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem az auto update rég ki van kapcsolva. Pont az "ilyen kis apró bugról" írtam a múltkor.

(#12640) pető bá' válasza dualcore (#12639) üzenetére


pető bá'
őstag

kivéve, hogy a fenti írás az alkalmazásokról szól, és a Google (Play) megszorításairól; Te pedig a rendszerfrissítésekről írtál.

Én elhiszem, hogy vannak - számodra, és a topiklakók számára - idegesítő apróságok a rendszerben. A bluetooth hangerőszabályozás pl nekem az életben nem tűnt volna fel, itt olvastam róla.
Nekem huszadrangú, pedig használok időnként headset-et zenehallgatásra, napi szinten használok vezetéshez mono BT headset-et, a telefonról szól a zene az autóban (szintén BT, Roidmi 3S-sel). Sőt, még egy fürdőszobai vízálló hangszóróm is van :DDD De nagyjából egy hét alatt megszoktam, hogy nem a rendszerhangerőt állítja a bt eszköz hangerő szabályozója. Így csatlakozás után mindig feltolom maxra ha esetleg nem ott van, és utána a BT eszközön "finomhangolok", ha kell. Nálam ez nem bug, nem feature, ez ilyen, megszoktam. És ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet k.rva zavaró a hétköznapokban bizonyos esetekben, de a userek 99%-ánál szerintem nem okoz gondot. Vagy megszokja.

Viszont azon meglepődtem, hogy egy OTG kábellel egy USB-s külső hangkártyát kérdés nélkül felismer, és a hangkártya hangerőszabályozója pont a Média hangerőt állítja, rendszerszinten :P Mondjuk merül is rendesen a fogyasztó miatt a P10, de cserébe elég faszán szól :))

Mondjuk én kezdem már kicsit unni a tökéletességre való törekvést, meg a telefonnal b.szakodást, lehet, hogy ez is benne van az álláspontomban - én már nem debugolom ki, hogy éjjel miért merült 10%-ot, ha csak a két aktív SIM volt benne, minden más offon. Nem kezdtem el keresgélni, hogy kocsiban miért villant fel kb percenként a kijelző egy időben (BT zenelejátszás közben egyébként). Elsőre ránéztem, értesítés nincs, semmi nincs. OK. Másodszor is, harmadszor is megnéztem. Aztán utána csak simán lesz@rtam, kb egy-két hét alatt elmúlt. Vagy rendszer vagy app update volt, vagy valami beragadt.

Más: mostanában használtan 45-50 körül mennek a viseltesebb állapotúak, 50 felett kicsivel már szebbek is vannak; annyit bőven megér, simán újravenném annyiért, vagy ajánlanám bárkinek; van szerencsém találkozni ilyen árkategóriájú új telefonokkal első bekapcsolás alkalmával sem túl meggyőzőek - huzamosabban (szerencsére?) nem használom őket.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12641) Vadmeggy válasza pető bá' (#12640) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Teljesen egyetértek veled. Ezelőtt volt egy Honor6 és egy középfelső kategóriás Samsung telefonom. Végre azt érzem h nem lassul a telefonom hónapok után, nem kell custom firmwaret keresni. Működik és kész. Voltak apró hibák, de messze felülmúlja a használati értéke. Ha tehetném újra ezt venném.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#12642) dualcore válasza pető bá' (#12640) üzenetére


dualcore
őstag

Igen igaz, korábban renszer updte volt a téma, utána pedig alkalmazás update. Én sem kukkolom már évek óta, hogy minden flottul menjen, pedig ez már a mai világban alap kellene legyen. Csak azokat az appokat frissítem, amit rendszeresen használok, az pedig igen kevés van. (viber, Tidal, messenger, gmail, chrome) Utóbbi 2 gyári alkalmazás. Ami még + az a telekom alkalmazás, amin a számláim fizetem. Nekem ennyi az igényem a telefonnal szemben, szóval az a minimum hogy elvárom, hogy ezek flottul működjenek. Ennek ellenére néha akadnak bugok, nem vészesek, eyütt lehet élni velük, csak időnként zavaróak. A hang része az ami hagy kivánnivalót maga után számomra, mert azt sokat használom, szintén gyári appot, vagy 3.5 jack, vagy BT, de ezt már kitárgyaltuk. Cserébe nálam soha nem volt melegedés, vagy sötétedés, pedig a párom volt hogy a nagy melegben rohangált a gyerek után miközben videózta a telefonnal.
Viszont az OTG része, az ami igen szuperül működik, és kevés szó esik róla. Dugtam már rá merevlemezt külső tápról, szépen felismerte és látott minden formátumot, legyen ez flac, video vagy dokument. A tükrös gépem memókártyájáról is rendszeren ezen kersztül küldöm el a képeket, az ismerősöknek egy-egy buli-nyaralás alkalmával.
Ami nekem már lehetne "más", az a kijelző mérete, engem nem zavarna ha nagyobb!

[ Szerkesztve ]

(#12643) <Adamsky> válasza pető bá' (#12640) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... egy OTG kábellel egy USB-s külső hangkártyát kérdés nélkül felismer, és a hangkártya hangerőszabályozója pont a Média hangerőt állítja, rendszerszinten :P Mondjuk merül is rendesen a fogyasztó miatt a P10, de cserébe elég faszán szól"

Hmm... erről írhatnál még kicsit. ;) Milyen "kártya"? Külső táppal nem lehetne valahogy megsegíteni?

Alapvetően tényleg nincs baj a készülékkel. Épp ezért idegesítő - néha nem - kicsit az, hogy apró hibák, ill. a Huawei hülye hozzáállása miatt nem tud tökéletes lenni a cucc. A problémák (az én problémáim) gyökerét egyetlen mondatba tudnám összefoglalni: NE nyúljanak az alap Android funkcionalitásokhoz (pl. DND, bluetooth, task / memória menedzsment). A rendszert csak plusz / hasznos funkciókkal egészítsék ki, és akkor tuti lesz mind a szoftver, mind pedig a készülék.

(#12644) sityupityu válasza Gaabor80 (#12633) üzenetére


sityupityu
veterán

"A másik, hogy időnként feléled a kijelző, mintha történne valami, de aztán semmi. Az asztalon hever, és egyszer csak világítani kezd."

Erről a hibáról már írtam én is. Kb két időszakban tapasztaltam, de mind a kétszer magától elmúlt. Idén talán még nem is csinálta.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12645) pető bá' válasza <Adamsky> (#12643) üzenetére


pető bá'
őstag

A kártya. Nyilván pc-hez, laptophoz vettem, de kíváncsiságból kipróbáltam.

Azért a kezelofelulet egységessége és a plusz funkciók miatt nyilván le kell cserélni gyári megoldásokat, biztosan van ami rosszabbul sikerül. Nekem összességében egy rossz szavam nincs a telefonra.

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12646) <Adamsky> válasza pető bá' (#12645) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az ily módon bekötött DAC-ot "headset"-nek érzékeli (megjelenik az értesítési sávban a kis fejhallgató)?

.. ill. (ezt már a többiektől is kérdezem) Type-C - jack átalakítóval kapcsolatban kinek, milyen tapasztalata van? A P10 elvileg analóg és digitális kimenetet (vagyis ebben kell, hogy legyen DAC) is támogat. Vagy rosszul tudom?

(#12647) dualcore válasza <Adamsky> (#12646) üzenetére


dualcore
őstag

Jól tudod, felismeri a type- C fejhallgatót is. Próbáltam.

(#12648) CJ4567 válasza <Adamsky> (#12646) üzenetére


CJ4567
veterán

Type-C -> jack átalakítót próbáltam, nem érzékeli.

No Sana No Life

(#12649) <Adamsky> válasza dualcore (#12647) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... felismeri a type- C fejhallgatót ... "
És, mint headset? Megjelenik a kis ikon az értesítési sávban? Hangerőszabályzó, mikrofon működik?

(#12648) CJ4567
"Type-C -> jack átalakítót próbáltam, nem érzékeli."
Ez gondolom ilyen 2-3 $-os "átalakító", ami csak az analóg jelet vinné át, ha ki lenne vezetve, de úgy tűnik ez a P10-nél hiányzik (ill. a jack-re van kötve)

(#12650) pető bá' válasza <Adamsky> (#12646) üzenetére


pető bá'
őstag

Igen, pontosan, headset-ként - a mikrofon részét nem teszteltem, de gondolom működik az is.

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.