Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) dulu válasza cicaslany86 (#12249) üzenetére


dulu
csendes tag

Külön cserélhető az elő- és hátlapi kamera, az alaplaptól függetlenül.

(#12252) <Adamsky> válasza pető bá' (#12248) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mivel céges telefon, így nagyon nem erőltetném az ügyeskedést ... "
Pedig annál lehetne csak igazán. Ha valami félremegy, akkor csak visszaadod, hogy elromlott :D

" ... nem erőltettem az unofficial megoldásokat ... "
A root nem feltétlen, ill. nem csupán a rom cseréhez kellene. Hanem ahhoz, hogy kicsit élhetőbb (számomra) legyen a rendszer. Nekem spec. nagyon hiányzik a host fájlhoz való hozzáférés lehetősége, a Titanium Backup, a Tasker (tudom, ehhez nem kell a root, de van pár beállítás, ami megköveteli), de a "kapcsoló üzemben" működő (értsd on-off) dolby headphone-t is szívesen lecserélném a Viper4Android-ra.
Véleményem szerint egyébként Android alatt elég szerencsétlenül van kiosztva, hogy mihez kell root jog és mihez nem. Pl. egy GPS vagy most már location programozott (!) ki-be, ill. átkapcsolásához miért kell root? Vagy ott van az előbb említett audio extension. Ahhoz is root kell. Az OK, hogy órajelet és feszt ne lehessen csak úgy állítani (mert ugye akkor könnyen meg lehet főzni a telefont), de a fentiekre miért nincs lehetőség root nélkül?
Képzeljünk már el egy PC-t, aminek ilyen korlátozások mellett kellene működnie. Na, ugye?! Nonszensz! Csak mára már, ezt szép lassan lenyomták a user-ek torkán (ahogy a hülye notch-ot, 18:9-et, "no jack"-et, stb.-t)

[ Szerkesztve ]

(#12253) wdx válasza <Adamsky> (#12252) üzenetére


wdx
őstag

Kicsit olyan vagy, mint én. :) de én már lejjebb adtam. A host fájlt ezer örömmel cserélném, egyértelmű, hogy miért nem engedik ezt csak úgy... Erre ott van a free adblock(er) browser. A többire meg csak a megszokás, vagy külső eszköz használata. Mélységes fájdalom.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12254) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Hol tudom azt beállítási hogy ha egy telefonszámhoz csatolok egy képet akkor egy karikaba rakja, ne ilyen elmosott legyen, mintha ha homályos üvegen keresztül látnám?

(#12255) wdx válasza SG3rg0 (#12254) üzenetére


wdx
őstag

Ez egy remek kérdés, engem is érdekel, bár már megszoktam.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12256) <Adamsky> válasza SG3rg0 (#12254) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem tulajdonítottam eddig nagyobb jelentőséget (kevés kapcsolatnál van nálam kép) neki, ezért olyan nagyon nem is teszteltem, de a megfigyeléseim a következők:
- kisebb felbontás esetén (ne kérdezd ebben az esetben mi számít kicsinek) csak egy karikába teszi ki a képet
- nagyobb, ill. "kellő" felbontás esetén teljes képernyős lesz a kép
- a teljes képernyős kép csak abban az esetben éles, ha hívást fogadsz (indításnál elmossa)

(#12257) wdx válasza SG3rg0 (#12254) üzenetére


wdx
őstag

Igen, ezt vettem észre most én is, hogy rá figyeltem. Sajnos, friss telepítés után, egyesével be kell lépni a képes névjegyekbe (internet kapcsolat mellett), aztán frissít teljes képernyős képet.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12258) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Tudja esetleg valaki, hogy P10 kezel e külső HDD-t? Ha igen, a méreten kívül van más, amire figyelni kell, hogy működjön?

(#12259) dualcore válasza <Adamsky> (#12256) üzenetére


dualcore
őstag

A hívás indítása esetén a kép elmosása az egy "új" Huawei ficsőr. Ezt a Huawei posztolta, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12260) wdx válasza cicaslany86 (#12258) üzenetére


wdx
őstag

Igen, kezeli. Amire figyelni érdemes, hogy használat után az értesítéseknél ki kell adatni vele (unmount).

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12261) wdx válasza cicaslany86 (#12258) üzenetére


wdx
őstag

Ha mégsem működik, akkor lehet, hogy több nafta kell neki, ez esetben lehet, hogy kell egy usb elosztó, amin lehet még tápot adni neki, de ez már elég régi külső HDD-ket érint.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12262) glehel válasza <Adamsky> (#12246) üzenetére


glehel
senior tag

Nemrég olvastam hogy az Android 9 alatt már nem fog működni egyetlen egy hívásrögzítő program sem szóval aki ilyet használ és fontos neki gondolkodjon el kell e neki a Pie!

(#12263) glehel válasza pető bá' (#12248) üzenetére


glehel
senior tag

leírok neked valamit :) én kezdetektől fogva rootoltam az első dolgom az volt hogy kinyitottam a bootloadert ennek már kb másfél éve. Jelenleg RR oreo 8.1 et használok Proto kernellel és sok sok magisk modullal.
Ami nem működik ezen a romon az NFC de megvagyok nélküle, viszont mellete atomstabil, van root, substartum témák, ezerféle testreszabhatóság, Magisk modulok, cpu frekvencia állítás, pld hihetetlen de mindennapi használatra elég a nagy magokat félgőzön hajtani de ha kell a kraft átkapcsolok 1 másodperc alatt egy másik profilra és pörög mint a ventillátor.
Nekem ez az Openkirin RR 8.1 minden igényemet kielégíti.

(#12264) cicaslany86 válasza wdx (#12261) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

És ntfs fajlrendszert kezeli? Mert kinéztem egy hdd-t, de az csak ntfs és hfs+ rrndszerre formazhato ugy latom.

(#12265) wdx válasza cicaslany86 (#12264) üzenetére


wdx
őstag

Na olyat még nem láttam, hogy egy HDD-t csak meghatározott fájlrendszerre lehet formázni... De kezeli az ntfs-t.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12266) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Hello all. Nektek is feltunt hogy hidegben ha telefonoztok akkor kicsit szellemkepesebben gordulnek az oldalak amikor lapoztok lefele vagy mi. Mintha belassulna az egesz telefon

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#12267) sityupityu válasza gerenda110 (#12266) üzenetére


sityupityu
veterán

Én még nem figyeltem fel erre, mert nagyon hidegben nem használtam még, de gyakorlatilag ha jól tudom akkor lassulhat nagy hidegben a kijelző.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12268) CJ4567 válasza gerenda110 (#12266) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez természetes.

No Sana No Life

(#12269) cicaslany86 válasza wdx (#12265) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

https://www.cedrus.hu/termekek/74192/Toshiba_Kulso_HDD_2_5_4TB_Canvio_Basics_Fekete_USB3_0_5Gbps_NTFS_HFS_matt_.html

Ennek az 1TB változatát vennêm. Ott van a leírásban, hogy ntfs fajlrendszer, meg mivê formazhato. De lehet rosszul értelmezem. Nem értek hozzá.

(#12270) sityupityu válasza cicaslany86 (#12269) üzenetére


sityupityu
veterán

Gondolom gyárilag azon van, de biztosan lehet másra is formázni...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12271) cicaslany86 válasza sityupityu (#12270) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Okés. Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

(#12272) Garfield85


Garfield85
tag

Sziasztok, a topikot olvasva, többnek, kopott a festék hátul, akik tokban hordták. Különösen műanyag tok miatt, ez tényleg így van? Vettem hozzá gyári flip tokot amire szintén panaszkodtak.

(#12273) sityupityu válasza Garfield85 (#12272) üzenetére


sityupityu
veterán

Akiknek jön le a festés apró pontokban (köztük nekem is) arról nem a tok tehet szerintem, mivel nem kopásról van szó, hanem gyatra minőségű festésről.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12274) Carline


Carline
őstag

Van köztetek olyan akinek nyitott a BL és a Titanium Backup megvan?
Ha igen felvennéd velem a kapcsolatot?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#12275) wdx válasza cicaslany86 (#12269) üzenetére


wdx
őstag

Gondolom, a mérete miatt ntfs. Nincs azzal semmi baj, simán kezeli a telefon.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12276) <Adamsky> válasza glehel (#12262) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... Android 9 alatt már nem fog működni egyetlen egy hívásrögzítő program ... "
Lehetséges, bár ennek könnyen a végére lehetne járni (azt hiszem fogok is), mert egyik-másik Huawei / Honor telefonon már van pite.

(#12263)
Én nagyon imádom az NFC-s fizetési lehetőséget, szóval erről biztos nem mondanék le. Egyébként fura, hogy még mindig nem jó, ill. még mindig nem bírták működésre bírni. Ha jól emlékszem 6-8 hónapja (is) írtad, hogy nem megy ....
Melyik Magisk-et használod? Az "official"-t? TWRP, melyik van fenn? Ha NFC-t nem is, de banki alkalmazást tudsz használni? SafetyNet ellenőrzésen átmegy (Magisk-el át kéne ...)?

(#12264) cicaslany86
"És ntfs fajlrendszert kezeli?"
Igaz, csak pendrive-al próbáltam, de nekem olvasta az NTFS-t.

(#12269)
4 TB?! :Y Azta, nem vagy kispályás! :DDD
Egyébként biztos, hogy átformázható, és particionálható, de hogy a P10 mit és mennyit fog belőle látni, izgalmas kérdés. Ha megvetted, és tesztelted, feltétlen jelezz majd vissza kérlek! ;)
Ööö... most nézem, hogy a leírásban már "csak" 2 TB :F

(#12274) Carline
"... akinek nyitott a BL és a Titanium Backup megvan ... "
Pls. ne privátba! Ugyan nem vagyok (még) érintett, de engem érdekel a téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#12277) Carline válasza <Adamsky> (#12276) üzenetére


Carline
őstag

Annyiban személyes a probléma, hogy egy Redmi 4X-ről van a lányomnak 4 programja amit Titaniummal kimentettem, de mivel a mostani teló nem rootolt így egy rootolt Huawei / Honor telón vissza kellene állítani, majd a Huawei backup programmal menteni őket.
Így a programok a mentett adataival visszakerülnének a telefonjára, mert a Huawei backup root nélkül is vissza tudja tenni az appok /data mappáját is.
Szóval ennyi.. :)

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#12278) <Adamsky> válasza Carline (#12277) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... 4 programja ... "
Ha, nem lenne jelentkező, akkor - szerintem - 4db-nál még megjátszható az ADB-s megoldás (érdemes még kicsit túrni a netet, mert most már lehet van még szofisztikáltabb megoldás. Pl. vm. GUI-s cucc). Ugyan kelleni fog a régi telefon (mert TB backup-ból szerintem nem fog menni), de működhet a dolog. Nálam anno (PowerAMP-al teszteltem) működött.

[ Szerkesztve ]

(#12279) Veron


Veron
őstag

Van arra valami módszer, hogy a kihangosító ha hangerejét csökkentsem? Leghalkabb állásban is szinte üvöltve hallom a másik felett.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12280) cicaslany86 válasza <Adamsky> (#12276) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Megvettem az 1TB változatot. Gond nélkül felismerte otg átalakítóval csatlakoztatva. Látja a teljes tárhelyet és piszok gyorsan masol rá. :C
Nem kellett külső energiaforrás sem neki.

(#12281) cicaslany86 válasza cicaslany86 (#12280) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Ezt most ki is egészíteném azzal, hogy huawei csoportban azt javasolták olyat vegyek, ami külső energiaforrást használ, mert hosszabb távon tönkreteheti a telefont a nagy energiafelvetel. Ugyhogy gyorsan, mielőtt barkit megkerdeztem volna az úgy jó e egyáltalán, rendeltem egy usb B Y splittert :D

(#12282) wdx válasza cicaslany86 (#12281) üzenetére


wdx
őstag

Én tuti nem használnám külső energiaforrással. Erre tervezték az otg üzemmódot, hogy bírja. Ráadásul telefont is lehet tölteni a p10-el (is), úgyhogy bírnia kéne.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12283) sityupityu válasza wdx (#12282) üzenetére


sityupityu
veterán

Megmondom őszintén, hogy számomra egy külső hdd telefonra történő csatlakoztatása is kicsit fura már (értem én hogy minek, de akkor is), de ez csak az én nézetem...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12284) cicaslany86 válasza sityupityu (#12283) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Egy ősrégi laptopom van, amit evek óta kizárólag adatok tárolására használok, viszont most kezdi megadni magát. Nem akartam 100ezret kiadni egy újra, lévén, hogy nem használnám semmi másra. De valamire meg menteni kell a dolgokat. Pl. rengeteg videó , amit felhőben tárolni nem akarok, mert visszanyerni macera.

(#12285) sityupityu válasza cicaslany86 (#12284) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12286) Garfield85 válasza sityupityu (#12273) üzenetére


Garfield85
tag

Köszi a választ, aki eredeti tokot használ annak a kijelzőt, fóliát karcolta a tok? Itt írták, h volt akinek igen az átlátszós résznél.

(#12287) Edy92


Edy92
tag

Hello!
Mostanában csinál olyat a telóm, hogyha megnyitok egy másik appot akkor állítgatja a fényerőt szemmel láthatóan pedig minden erre vonatkozó beállítás ki van kapcsolva. Nem tudjátok mi lehet a probléma oka?
Valamint a második kérdésem az volna, hogy valahogy vissza lehet rakni a telefonra a 7.0-ás androidot?

(#12288) Veron válasza Veron (#12279) üzenetére


Veron
őstag

erre a kérdésre tudja valaki a tutit?
kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12289) wdx válasza Edy92 (#12287) üzenetére


wdx
őstag

Helló! Tudni kéne, hogy pontosan milyen appnál csinálja. Egyébként a chrome motorja szokta csinálni.

Veron: milyen kihangosító? A telefon sajátja, vagy a kocsiban?

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12290) Veron válasza wdx (#12289) üzenetére


Veron
őstag

A telefon sajátja.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12291) glehel válasza <Adamsky> (#12276) üzenetére


glehel
senior tag

18-as Magisket használok, átmegy a safety ellenőrzésen de ez a része nem érdekel, mert a banki appom (MKB) annélkül is működik én 1 (nfc) dolgot adtam fel sokkal több nekem fontos funkció miatt. Így élhető számomra az android, következő telefonomat már úgy fogom kiválasztani hogy melyikre van official RR vagy hasonló Rom.

(#12292) <Adamsky> válasza glehel (#12291) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"18-as Magisket használok ... " - vagyis akkor az official szépen működik. Tavaly, év elején, itt-ott az XDA-n mintha még azt olvastam volna, hogy csak spec. Magisk (értsd: a Huawei készülékeire szabott) működik. Akkor ez jó hír, hogy most már nem kell "trükközni".

" ... következő telefonomat már úgy fogom kiválasztani hogy melyikre van official RR vagy hasonló Rom."
A terv nálam - már a P10 kiválasztásakor is - ez volt. :) Csak nála fontos v. még fontosabb prioritás a méret, súly és egyéb hardware-es paraméterek. Így két szereplős lett a listám (P10, XZ1 Compact). Szóval azt kell mondjam irigyellek, ha nálad még tud működni a fent említett "filter", mert annyi az esélyes készülék. Én most spec. nem is tudnék mit venni ... :(((

(#12281) cicaslany86
" ... hosszabb távon tönkreteheti a telefont a nagy energiafelvetel." - ebben én nem hiszek. Előbb fog a HDD kattogva leállni (vagy el se indulni), mert kevés kraftot kap (láttam már ilyet). Az más kérdés, hogy így tuti gyorsabban merül a telefon, szóval tényleg nem árt egy külső táp. Csak akkor az már miden lesz, csak kényelmes nem. Legalábbis pl. egy távolsági buszon nehezen tudom elképzelni a használatát.

"Egy ősrégi laptopom van, amit evek óta kizárólag adatok tárolására használok ... "
Minek ehhez a laptop? Miért nem veszed ki belőle a HDD-t, és dobod be egy külső rack-be?

(#12293) sityupityu válasza Veron (#12290) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem a leghalkabb állásban egészen halk, max-ra téve pedig jó hangos. Kérdés, hogy neked mi a hangos. Vagy a füledhez tartod kihangosítva is, hogy zavar a hangereje kis állásban is? :)

(#12292) <Adamsky> "Előbb fog a HDD kattogva leállni (vagy el se indulni), mert kevés kraftot kap"
Egyetértek. A kevés áramtól a hdd-k szoktak tönkre menni nem pedig a készülék amihez csatlakoztatva van.

"Miért nem veszed ki belőle a HDD-t, és dobod be egy külső rack-be?"

Szerintem nem használ asztali gépet sem...csak egy tipp

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12294) Veron válasza sityupityu (#12293) üzenetére


Veron
őstag

kihangosítom, leveszem a hangerőt és magam előtt tartom kb. fél méterre, vagy leteszem az asztalra. ez a use case és ilyenkor is hangosnak érzem, még levennék 1-2 fokozatot, de nem lehet.
létezik bármi trükk? régebbi Androidos készülékeken a service menüben lehetett állítani a hangerőt.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12295) sityupityu válasza Veron (#12294) üzenetére


sityupityu
veterán

Passz, nem tudom, hogy van-e ilyen trükk...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12296) Veron válasza sityupityu (#12295) üzenetére


Veron
őstag

És senki sem érzi hangosnak rajtam kívül?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12297) wdx válasza Veron (#12296) üzenetére


wdx
őstag

Én spec. évente 1x használom, és kocsiban pl nagyon halk, még úgy is, hogy szinte semmi hangja nincs az autónak... Szóval nem érzem hangosnak. Egy csendes szobában lehet, hogy az lenne... de az meg nálunk nincs, mindig nagy a nyüzsi.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12298) sityupityu válasza Veron (#12296) üzenetére


sityupityu
veterán

Szintén azt tudom írni mint a kolléga, hogy egyáltalán nem hangos. Sőt, kocsiban valóban ha tehetném én is még tennék rá egy kis kraftot ha tudnék, de nem lehet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12299) Veron


Veron
őstag

Sajnálom, hogy nincs megoldás, de köszi a választ.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12300) simico válasza Veron (#12294) üzenetére


simico
aktív tag

Én csak ügyfélszolgálatokat szoktam így kihangosítva hívni csendes szobából, így szerintem is kissé túl hangos minimum hangerőn is.

Cserébe viszont kocsiban bluetooth kihangosító max hangerőn is baromi halk, rá kell hajolnom a kormányra, hogy halljam a másik felet :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.