Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) gegekutas válasza wdx (#12200) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Letöltöttem én is, telepítettem is, a beállításokat is, megcsináltam! Elképesztő, hogy mit tud kihozni a kamerából😄. Hihetetlen, főleg az esti képek!Ezért jó a fórum, hasznos dogok is vannak, nem csak a frissítések utáni érdeklődés😁

(#12202) wdx válasza wdx (#12200) üzenetére


wdx
őstag

Hozzáteszem, hogy az xperia z1 tudott ilyen vagy ennél jobbakat is este, és nem kellett tartani másodpercekig egyhelyben a telefont. Szóval vakítanak a fejlődéssel rendesen, de olyan istenigazából a kamerák terén nincs előrelépés, mert a szoftvert direkt nem teszik mögé, hogy majd a drágább készülékbe jó lesz...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12203) gegekutas válasza wdx (#12202) üzenetére


gegekutas
aktív tag

Szerintem is így van, nekem xperia sp, z3c volt, mindegyiket agyon fikázták, de este jó képet lehetett vele csinálni. Van egy fotónyomtatóm bt keresztül, lehet vele telóról képet nyomtatni, gyerekek képeit szoktam általában s nagyon jól mutatnak!

(#12204) sityupityu válasza CJ4567 (#12190) üzenetére


sityupityu
veterán

A play áruházban egészen pontosan milyen néven szerepel ez az alkalmazás? Vagy ott nincs is fönt?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12205) CJ4567 válasza sityupityu (#12204) üzenetére


CJ4567
veterán

Nincs fent, de a 12195-ik hozzászólásban linkeltem az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12206) gerenda110


gerenda110
aktív tag

sziasztok!
Telekom p10 frissült:)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#12207) Pikkolo^^ válasza CJ4567 (#12205) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez nappal is jobb vagy akkor nem vehető észre a különbség

(#12208) jzsolt11


jzsolt11
tag

Sziasztok! Valaki találkozott olyan hibával, hogy a Google hangfelismerést nem lehet beállítani? Kéri, hogy mondjam ki h "Ők Google". Mondom de nem történik semmi csak karikázik. Mintha nem ismerné fel mit mondok. Pedig korábban már be tudtam ezt állítani ezen meg más korábbi telefonomon is. Valaki pls segítsen.

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#12209) hatD válasza CJ4567 (#12205) üzenetére


hatD
tag

Nekem Huawei P10 Nougat telefonom van, ezt nem találom a kompatibilitási listában, ennek ellenére működik ezzel az appal?
Köszönöm.

(#12210) CJ4567 válasza hatD (#12209) üzenetére


CJ4567
veterán

Oreo alatt nem működik a Google Kamera tudtommal.

(#12207) Pikkolo^^: A nappali képek nekem annyira nem tetszenek, de lehet neked jobban tetszik, mint a gyári kamera.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12211) sityupityu válasza CJ4567 (#12210) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja oreo alatt nem is működik? Akkor nem vesződöm vele...de köszönöm.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12212) CJ4567 válasza sityupityu (#12211) üzenetére


CJ4567
veterán

Rosszul fogalmaztam, Oreo-n működik, Nougat-on nem.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12213) sityupityu válasza CJ4567 (#12212) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor kipróbálom... :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12214) gacsoi válasza jzsolt11 (#12208) üzenetére


gacsoi
senior tag

Ne görcsölj vele, magyarúl még sajna nem tud.
Ha magyar nyelvre van állítva a telefonod, nem működik. Esetleg próbáld meg amerikai angolra átállítani :)

(#12215) jzsolt11 válasza gacsoi (#12214) üzenetére


jzsolt11
tag

Pedig a magyar szöveget is simán megértette, amikor google-ön akartam valamit keresni. Nyilván a voice command-ek nem működnek magyarul, de a bediktált szöveget fogta, csak elé kellett mondanom a varázsszavakat. A hangnál beállítottam elsődlegesnek az angolt, de mégse megy. De ez szerintem nem attól függ, hogy milyen nyelvre van állítva, mert minden nyelv esetében ugyanazt kéri, hogy "Ok Google", meg ugyanazt is mondom 😀
Csak azért lenne jó, mert így lezárt képernyőről is gyorsan rá tudnék bármire keresni, nem kell gépeléssel bénázni. Nem egy nagy érvágás, ha nem működik, de azért néha jól jönne...

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#12216) jzsolt11 válasza jzsolt11 (#12215) üzenetére


jzsolt11
tag


Konkrétan itt akarok el, nem azon problémázik, hogy magyar a rendszer nyelve.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#12217) Harcsai


Harcsai
senior tag

Bajövő hívásnál pie alatt sem lehet vakut villogtatni?
Pie-n megszűnt a hívó nevének beolvasása?

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#12218) Harcsai válasza Harcsai (#12217) üzenetére


Harcsai
senior tag

Bocs. A hívó beolvasást megtaláltam a hangvezérlésnél.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#12219) Veron válasza Harcsai (#12218) üzenetére


Veron
őstag

Miért, van Pie a P10-re?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12220) sityupityu válasza Veron (#12219) üzenetére


sityupityu
veterán

Hivatalosan még nincs, ha jól tudom akkor csak valami tesztverzió van...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12221) xcsabo


xcsabo
senior tag

tudja valaki, hogy hogyan lehet belépni oreon-n az otthoni hálózatba?
a fájlok mappa alján lévő hálózati környezet beállítása érdekelne.....
fel kell venni felhasználónak a telefont valamelyik gépen?

(#12222) Veron válasza sityupityu (#12220) üzenetére


Veron
őstag

Én is így tudom, de úgy értettem a kolléga szavait, hogy neki Pie van. Meg is lepődtem.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#12223) xcsabo válasza xcsabo (#12221) üzenetére


xcsabo
senior tag

sikerült :)

(#12224) _CICAFIU_ válasza Veron (#12222) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

Béta teszt van még csak de nálunk nem elérhető. A németeknél van azt tudom.

Huawei P30

(#12225) Harcsai


Harcsai
senior tag

Ne haragudjatok! Természetesen 8as droid van. P20pro forum helyett irtam ide. :(
Elb...m. Bocsi!

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#12226) <Adamsky> válasza Harcsai (#12225) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ne haragudjatok!" - semmi gond, de ha már ide tévedtél, megírhatnád, hogy mi a helyzet bluetooth audio (itt a média hangerő és a külső eszköz hangerejének szinkronizálására gondolok) és task kezelés (Orux Maps, Locus) ügyében. Ha, egyikben (de főleg utóbbiban) nincs változás, akkor hajunkra kenhetjük a "pitét". :(((

(#12227) Harcsai válasza <Adamsky> (#12226) üzenetére


Harcsai
senior tag

Nem biztos, hogy értem a kérdést, de ha jól nézem, p20pro android 9en nem tudom külön szabályozni a média és a bluetooth eszköz hangerőt. Gyakorlatilag egy skála van.
A gps-es problémával én nem találkoztam. Sosem használtam ilyen programot.

[ Szerkesztve ]

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#12228) <Adamsky> válasza Harcsai (#12227) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Nem biztos, hogy értem a kérdést ... " - ezek szerint nem követted itt a topic-ban az ezzel kapcsolatos nyígásomat. Annyi baj legyen! :)
Ezt próbáld ki kérlek!
1. Csatlakoztass össze bt.-n egy fej- vagy fülhallgatót a telefonnal (olyat, amin van hangerő szabályzó)
2. Indíts el valamilyen zenét, videót (a lényeg, hogy legyen hang)
3. Vedd le a telefonon a hangerőt 0-ra
4. Tekerd fel a a fej- vagy fülhallgatón 1/2, 1/3 vagy akár max. hangerőre
5. Írd meg, hogy mit hallasz :)

ui: természetesen a bt-s cucc lehet akár egy kis hangszóró is, a lényeg, hogy legyen rajta hangerő állítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#12229) Harcsai válasza <Adamsky> (#12228) üzenetére


Harcsai
senior tag

Továbbra is p20 próról beszélve(bár gondolom ez ebből a szempontból tökmind1), de semmit.
Már értelek. Ha a telefonon leveszem a hangot, hiába állítom a bluetooth eszközön, az néma.
Mint line in esetén. Telefon maxon, hangszórón szabályoz. Nincs szinkron.

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#12230) _CICAFIU_


_CICAFIU_
aktív tag

Megjött a 382-es frissítés független dual simesre. Changelog szerint csak a decemberi biztonsági javítás.

Huawei P30

(#12231) smiti válasza _CICAFIU_ (#12230) üzenetére


smiti
addikt

Sajnos.
Se 8.1 se semmi. Kétkedve gondolok bele lesz-e egyáltalán Pie. :B

(#12232) _CICAFIU_ válasza smiti (#12231) üzenetére


_CICAFIU_
aktív tag

A németeknél már van béta úgyhogy biztos lesz szerintem csak ki tudja mikor. Azt nem fogják eljátszani mint a p9-el talán.

Huawei P30

(#12233) <Adamsky> válasza Harcsai (#12229) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi! :R

" ... p20 próról beszélve(bár gondolom ez ebből a szempontból tökmind1)" - így van, mindegy. Sajnos - tapasztalatom szerint - ha valami ilyen alacsony szinten el van cseszve, akkor az minden készüléket érint.

"Ha a telefonon leveszem a hangot, hiába állítom a bluetooth eszközön, az néma." - ez, igen szomorú. Esetleg azt nézd majd meg kérlek, hogy a "developer options"-ben találsz-e olyat, hogy "disable absolute volume"

Én már csak abban reménykedem, hogy legalább a memória-kezelésen változtattak (majd írok privátot az esetleges teszttel kapcsolatban)

(#12231) smiti
"Kétkedve gondolok bele lesz-e egyáltalán Pie." - nagyon úgy tűnik, lesz. Ahogy menyasszony írta, a beta tesztelés már folyik. Én inkább az értelmében kétkedek. Mi értelme egy új rendszernek, ha megörökli az elődje hibáit? Engem - csupán - az, hogy az "About"-ban 8-as helyett 9-est látok nem boldogít.

(#12234) sityupityu válasza _CICAFIU_ (#12230) üzenetére


sityupityu
veterán

Kivételesen most telenorosra is megjött időben...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12235) janeszgol


janeszgol
félisten

Üdv!
A hétvégén beugrok a klubba. (Pontosabban vissza, mert ideiglenes cégesként P10-et kaptam. Az öcsém feleségének 1 éves készülékét veszem meg.)
Majd elolvasom a hozzászólásokat szűrve, illetve néhány lapot vissza.
BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

(#12236) Harcsai válasza <Adamsky> (#12233) üzenetére


Harcsai
senior tag

Nincs ilyen :(

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#12237) Themes válasza Ernesst (#12159) üzenetére


Themes
aktív tag

Nagyon jó! Köszi!

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#12238) Viktork800 válasza _CICAFIU_ (#12232) üzenetére


Viktork800
csendes tag

A Huawei Central-on márciust írnak (vagy korábban, de azt kétlem). Családban lévő mate 10 pro-ra megjött, eddig stabil.

(#12239) [Pietro] válasza xcsabo (#12223) üzenetére


[Pietro]
csendes újonc

Le tudod írni, hogyan sikerült? Engem például érdekelne...

(#12240) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv, valaki találkozott már olyan jelenséggel hogy alkalmazások közt lépked, vagy elfekteti a telefont, és többször előfordul hogy lefagy a képernyő, majd újra indul a launcher, és utána működik. Gyári launcher többször vissza állítva gyári állapotra semmi javulás.

(#12241) wdx válasza Tomi8822 (#12240) üzenetére


wdx
őstag

Hát ennek nem így kéne működnie. Eddig ilyen csak más gyártmányú készüléknél fordult elő, vagy nem gyári rendszerrel. Úgyhogy ott valami gond van. Vagy valamelyik program csinálja, vagy maga a rendszer nem gyári.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12242) sityupityu válasza Tomi8822 (#12240) üzenetére


sityupityu
veterán

Én sem találkoztam még ilyen jelenséggel ennél a telefonnál, de nem is hallottam róla...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12243) dualcore válasza Tomi8822 (#12240) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem két-3 alkalommal volt már. Nem tudtam kötni semmilyen alkalmazáshoz. Másfél év alatt 2-3 alkalom. Viszont mikor szinte azonnal kapcsoltam ki a bt-t, majd azonnal be a wifit (állapot sáv) akkor többször laggolt több másodpercre is. Mióta ilyet nem teszek nincs gond, igaz az sem volt rendszeres de az többször volt.

[ Szerkesztve ]

(#12244) pető bá'


pető bá'
őstag

Kicsit off, de Huawei téma - nyár óta tényleg, semmilyen Huawei telefonhoz nem adnak ki bootloader nyitó kódot?

Tegnap egy ismerősöm egy bootloopos telefonnal keresett meg (P8 lite), Fastboot-ban már látta a PC, amikor semmilyen OEM kód igénylő oldal nem jött be a linkeken.. Utána kezdtem el híreket olvasni. Tényleg 3th party megoldásokkal lehet csak ügyeskedni..? :S
Nekem 1-1.5 év kiesett, nem akartam gyáriról lelépni, így nem is követtem ilyen fórumokat, híreket.. de ez most szíven ütött, régen sokat foglalkoztam ilyesmikkel.. :(

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12245) <Adamsky> válasza pető bá' (#12244) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tényleg volt egy határidő (valami június vagy július X.) ameddig hivatalosan lehetett kérni. Sőt! Egész pontosan úgy volt, hogy valamikor talán május tájékán egyszer csak nem működött az oldal, aztán - gondolom a nagy népfelháborodásra - egy átmeneti időszakra megnyitották. De, ennek már vége, és tudtommal nincs rá hivatalos lehetőség (csak ilyen 3rd party, fizetős, vagy működik, vagy nem megoldásokról hallottam).
Na, közben megtaláltam az egyik hírt ezzel kapcsolatban.

Egyébként szinte nem telik úgy el hónap, hogy ne érezném a root hiányát. Jó lenne, de eddig türtőztettem magam (a 3 év gar. és - még működő - terméktámogatás okán). De, ha lenne mondjuk official TWRP és egy igazán jól működő - szintén official - Lineage ....

Azért érdekel majd, hogy mire jutsz, szóval ha máshogy nem, akkor privátba jöhet az update ;)

(#12246) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Hmmm.... lehet nem kell már olyan sokat aludni ...
EMUI 9 starts hitting global Huawei P10 units
... mondjuk a kommentelők szerint fele se igaz. Én is picit korainak érzem (nemrég indult el a beta teszt)

[ Szerkesztve ]

(#12247) CJ4567 válasza <Adamsky> (#12246) üzenetére


CJ4567
veterán

A cikkben C636-os(Ázsia) ROM van, ami ráadásul béta (log). Én ezt személy szerint nem nevezném "global P10-nek."

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12248) pető bá' válasza <Adamsky> (#12245) üzenetére


pető bá'
őstag

Mivel céges telefon, így nagyon nem erőltetném az ügyeskedést a P10 esetében :D szerencsére a rendszer sem indokolja, hogy szoftveres hibák miatt váltson az ember.
A P8 Lite pedig elment szervizbe, szerencsére két sarokra van egy Huawei szervizpont, így nem erőltettem az unofficial megoldásokat - az unlock kód áráért megcsinálják. Elvileg holnapra kész lesz :)
Csak a nosztalgia miatt szomorított el egy kicsit, még az előző Xiaomi telefonomon is kipróbáltam ezt-azt (Redmi 3 Pro), amikor valami miatt úgyis újra kellett telepítenem a rendszert, akkor megesett, hogy váltottam romot is :)

Itt viszont felmerül a kérdés - van még olyan gyártó, ami engedi a BL nyitást? Mert a Xiaominál is rémlik valami hasonló.. ott is igényelni lehetett kódot, de nem tudom az változott-e.. Samsungom 5-6 éve nem volt, LG soha - a mainstream márkák hogy állnak a kérdéshez?

/Tudom, Googlezzam ki, de hátha van valakinek személyes élménye, véleménye.. amúgy is már elég késő van :D /

Egyrészt megértem a termékek "védelme" miatt, a gyártó a sw-rel garantálja a készülék működését, és semmi haszna nincs számukra a mögöttes közösségnek, ROM-oknak - de egy időben a geek-ebbek körében egy jól moddolható telefonra nagyobb volt az érdeklődés, és híre volt azoknak a telefonoknak, amik mögött volt közösség, és "főzött romok" (micsoda kifejezés :DDD)

Az első androidos telefonomra a gyári 667Mhz-es órajelű CPU-hoz készült olyan kernel, ami stabil 1200Mhz-et tudott, de emlékeim szerint létezett 1400-as is, de azt már nem mertem feltenni :D Az is igaz, hogy ekkor még komoly gondok voltak szoftveresen, emiatt volt érdemes moddolni, proci órajelet rángatni.

Szóval régi szép idők.. /OFF

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#12249) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

Visszajött ma a telefonom a szervízből (jan.2-án adtam le, emelem kalapom a tmx gyorsasága előtt), szellemképesedéssel vittem be. Kijelzőt, akkut, alaplapot cseréltek. Azt tudja esetleg valaki, hogy ilyenkor kameramodult is cserélnek, vagy az külön van? A hátlapot meghagyták, de nem tudom, hogy meddig bontják ilyenkor, mennyire kezelik külön, mert pl. LG-nél az is benne volt. Csak nem én mentem érte, így még megvizslatni sem tudtam, meg hát megkérdezni sem.

(#12250) wdx válasza cicaslany86 (#12249) üzenetére


wdx
őstag

Emlékeim szerint külön van, de nézd meg az ifixit-en; google: P10 disassembly ifixit. Vagy youtube-on.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.