Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) cseryz válasza Garfield85 (#13149) üzenetére


cseryz
tag

Na megvan, én voltam a láma.
Az arcfelismerés alatt be volt kapcsolva az "Inteligens zárképernyő értesítések" :W :W :W
Lesson learned.

(#13152) dualcore


dualcore
őstag

Tudtok rá lehetőséget, hogy kamera módban ne kapcsoljon be a képernyő zár? Tehát akár 5 percig is aktív maradjon a kamera tétlenség esetén is. Bt távvezèrles madár lesifotó miatt.

(#13153) Freeeak


Freeeak
csendes tag

Mai pro/kontra:
Igazán remek, hogy a videókat már van lehetőség H.265 kódolással menteni, rengeteg tárhelyet lehet spórolni.
Néha az alábbi kép fogad a beállításokba lépéskor. Egy ki/belépéssel azonnal megoldódik. Valószínűleg ahhoz lehet köze, hogy a legapróbbra vettem a képernyőméretet, előtte nem találkoztam vele.

(#13154) xcsabo


xcsabo
senior tag

Nekem is csinálta.... Gyári méretekkel. Egy restart mefoldotta. Sz@r a pite.

(#13155) CJ4567 válasza Freeeak (#13153) üzenetére


CJ4567
veterán

4K-ban már Nougat óta H265-ben vesz fel a telefon videót.

No Sana No Life

(#13156) sityupityu válasza dualcore (#13152) üzenetére


sityupityu
veterán

Erre én is kíváncsi lennék.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13157) dualcore válasza sityupityu (#13156) üzenetére


dualcore
őstag

Az a baj, ha exponálok is Bt távkioldással, mivel nem érek a kijelzőn semmihez, akkor is kikapcsol a fotó mód.

(#13158) hatD válasza xcsabo (#13154) üzenetére


hatD
tag

Légyszives nézd meg a #13146 kérdésemet.
Köszönöm

(#13159) xcsabo válasza hatD (#13158) üzenetére


xcsabo
senior tag

Már régebben írtam asszem, hogy lealltam a tesztelessel. A konklúzió hogy egyik sem volt jó nekem. Sajna nem tudok segíteni. Most pie van a telefonon. Ezen még nem próbáltam a gcamet.

(#13160) hatD válasza xcsabo (#13159) üzenetére


hatD
tag

Nekem ez a második amit Oreon kipróbáltam, mindkettőben az éjszakai volt a meglepően jó, magyarázza talán, hogy az éjszakai szín helyességre nem vagyunk annyira kényesek, lényegesebb az élesség, felismerhetőség és ezt labilis kézben tartásnál is meglepően jól megoldja.

A HDR+ már egészen más, az eredeti szoftver Huaweies adaptációja nem azonos az eredetivel.

Tónusokban gazdagabb, a világosszürke ellenfényes égboltot is képes szép kéknek mutatni, de ugyanaz a telítettség beállítás más szögből már pirosas eget produkál, és az eredeti kamera részletgazdagsága is hiányzik.

A Lens működik és jó játék az épület, növény, állat és egyebek felismerése, ráadásul ez működik minden elérhető korábbi képen.

A Portré sorozatot lő a szokásos általa legjobbnak ítélt kép megjelölésével.
A lassított mozgás nem működik.

Az általam most próbált apphoz még beállítási tanácsot is mellékeltek, ezt követni kell, de a saturációval érdemes kísérletezni.
Erről az appról beszélek „The best working Google Camera APK to this day is” Gcam

A bejegyzések szerint sajnos Pie-n nem működik.

(#13161) Themes


Themes
aktív tag

Üdv. Telekomos single mikor várható a frissítés 9 re?

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#13162) Ceree válasza Ceree (#13147) üzenetére


Ceree
senior tag

Hangot be tudtam állítani, de ugrott a kontaktonként változtatható hang, csak globális van (de ez nem pite only, hangouts update).

Üzenet esetén viszont nem működik az értesítő led.

Másolat_eredetije

(#13163) beg válasza Themes (#13161) üzenetére


beg
veterán

4 napja már frissült nálam, T, single, független.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13164) Themes válasza beg (#13163) üzenetére


Themes
aktív tag

Mondjuk külföldön vagyok jelenleg, akkor gondolom nekem még azért nem jelezte. Köszi.
És amúgy valami változás? Pozitívum, negatívum?

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#13165) beg válasza Themes (#13164) üzenetére


beg
veterán

Teljesen meg vagyok vele elégedve. Egyelőre semmi negatívum. Szokni kell, de nem vészes.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13166) BBS válasza beg (#13163) üzenetére


BBS
tag

Szia!
Akkor szerencséd van mert nekem még nem :( vagy nem de ez nézőpont kérdése :)

(#13167) Freeeak


Freeeak
csendes tag

Az első 1-2 napban elég rosszul nézett ki az akkuidő, de mintha kezdene megtáltosodni.
1 óra 14 perc képernyőidőnél járok, és 84%-on áll. Remélem így marad. :D

(#13168) Dave920117


Dave920117
tag

Üdv! Mivel lehet a telefonról 100%-an letörölni mindent (fotó, adatok, nevek stb.) Elég egy gyári adatok visszaállítása?

(#13169) pető bá' válasza Dave920117 (#13168) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia!
Igen, ha kérdezi (7.0 és 8.0) akkor a belső memória törlését is be kell pipálni, 9.0-n automatikusan törli a belső memóriát is.

"... and I hope you have a great day!"

(#13170) Pophair


Pophair
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja a következő "jelenség" jelentkezett a telefonomnál:
Bejövő és kimenő hívásnál is érdekes hangot hallok abban a pillanatban amikor a hívást felveszem - vagy a hívott fél veszi fel. Igazán a zajt nem tudom pontosan megnevezni, mintha "buborékos" lenne a vonal. Ez csupán 4G-s hálózati mód beállításnál tapasztalható, 3G-re állítva megszűnik. :F
Valakinek valami ötlet?

Más: pár napig erőltette a telefon a frissítést 9-re, nem tettem meg most pedig eltűnt és nincs lehetőség frissíteni... Megpróbáltam volna hátha megoldódik a fentebb említett hiba.

Köszönöm a segítséget! :R

(#13171) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt ez már téma itt a fórumban, de a "lépésszámláló" keresőszóra nem akadtam rá.
Szóval, az lenne a helyzet, hogy kaptam egy Honor band 4 okoskarkötőt, ami számolja a lépéseket. A probléma viszont az, hogy a P10 is számolja "magától" és a Huawei Health appban nincs összehangban a kettő. Elsősorban az óra adatait szeretném az appban tárolni - de hiába van szinkronizálva (alvási adatok, pulzus, minden átmegy), de a lépések száma a telefon által rögzített számot jelzi - és a nap végén sem korrigálja magát, hiába szinkronizálom, firssítem újra.

Van valami opció arra, hogy a telefon "belső" lépésszámlálóját kiiktassam? Vagy esetleg ha a Google Fit vagy bármi más alkalmazást használnék, akkor lehetséges, hogy csak - és kizárólag - a karkötő által mért adatokat láthatnám és rögzíthetném?

Mert így azért csalóka a kép.

Köszi! :)

(#13172) <Adamsky> válasza RoSSo3 (#13171) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez (is) egy jó régóta jelenlévő probléma. A teljesség igénye nélkül két topic, ami jelenséggel foglalkozik:
Huawei Health - Counting steps from phone and watch
Huawei Watch Gt shows less steps than Huawei Health
Nekem is van egy Watch Magic-em, de alig használom (február óta most vettem elő két hete először). A hw. jó, de a szoftver... ha az ember nem csak pávázni vesz egy ilyen "okos" kütyüt, akkor nagyon hamar bele fog futni valami idegesítő "apróságba". :(((
Az előbbiekből adódóan nekem nem is a telefonnal van összekötve az óra, hanem a tablet-el (amin Lineage fut és root-olt). A mindennapokban egy buta órát használok. A Magic nálam csak sportoláshoz van (bár lehet ahhoz sem sokáig, mert lehet inkább váltok egy olyan márka termékére ahol komoly(abb)an veszik ezt az egész sportolásos dolgot.

(#13173) RoSSo3 válasza <Adamsky> (#13172) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszi szépen a választ!
Igen.. én is épp ezeket a fórumokat böngésztem, mindenki csak bosszankodik, de igazi megoldást nem találtak rá sajnos, ha jól olvsgattam a hozzászólásokat.
Viszont ez jó ötlet, amit írtál - hogy ne a P10-hez (vagy bármilyen Huawei telefonhoz) kapcsoljam az alkalmazást, hanem egy tablethez. (Egy MEDION-ra is rá lehet installálni pl. a Huawei Health-et?).

Nekem a lényeg csak annyi lenne a cél, hogy tudjam figyelni, naponta mennyit mozgok. Ha látom a számokat (amiket tényleg az óra mér, mert ezt hordom nap közben és az alvásminőség miatt sokszor éjjel is), akkor motiválóbb, hogy sétáljak még egy kicsit :) És akkor be szoktam nyomni a telón, hogy "szabadtéri séta" indul, és a GPS-el begyűjti az adatokat (merre jártam, mennyit mentem, milyen tempóval, hány lépés). Ezt utána érdekes átböngészni. Ha máshogy nem, de így könnyebben rá tudom venni magam plusz 1-2 kör sétára :)

(#13174) <Adamsky> válasza RoSSo3 (#13173) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Egy MEDION-ra is rá lehet installálni pl. a Huawei Health-et?"
Ha, a Play!-ben látod (vagyis nincs tiltva az adott eszközhöz), akkor simán. Nekem is így van fenn a Lenovo tab-omon, teljesen függetlenítve (másik Huawei ID-t használok hozzá) a telefontól.

(#13175) RoSSo3 válasza <Adamsky> (#13174) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Megnéztem, sajnos nem látszik :( Rákerestem Google-ben, onnan átnavigáltam a Play-be, és azt írja, hogy nem kompatibilis ezzel az eszközzel. Megpróbálom majd azért letölteni apk-ban, hátha!

Létezik bármilyen más app a P10-re, ami képes egy Honor band-et szinkronizálni?

(#13176) <Adamsky> válasza RoSSo3 (#13175) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... azért ne add fel! Innen le tudod szedni a Health-et. Valószínű kelleni fog (a Huawei ID miatt) a Huawei Mobile Services (is).

"Létezik bármilyen más app a P10-re, ami képes egy Honor band-et szinkronizálni?" - nem túl valószínű. De, nézz szét a fórumában, hátha. Bár ott is ezt írták az egyik hasonló kérdésre ...

(#13177) Garfield85


Garfield85
tag

Ha már ez a téma, nekem nem párosul automatikusan a telefon és a karperec. Huawei Band 2 pro. Pite előtt jó volt.

(#13178) <Adamsky> válasza Garfield85 (#13177) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Próbáld meg frissíteni a Health-t. Nekem a Play!-ről 9.0.4.332-nél nem jött le frissebb, miközben már van 9.0.4.387-es is (utóbbival Magic és GT esetén új számlapok is elérhetővé váltak).

(#13179) Garfield85 válasza <Adamsky> (#13178) üzenetére


Garfield85
tag

387es végű van fent, de sajna nem jó. Eddig sose volt ilyen problémám.

(#13180) bsanzika


bsanzika
tag

Mappán belül lehet valahogy, mondjuk ABC sorrendbe állítani az appokat?

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#13181) pető bá' válasza bsanzika (#13180) üzenetére


pető bá'
őstag

szerintem csak kézzel, ha van türelmed hozzá..

"... and I hope you have a great day!"

(#13182) bsanzika válasza pető bá' (#13181) üzenetére


bsanzika
tag

Hát akkor marad így ahogy van, köszöntem a segítséget! :D

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#13183) <Adamsky> válasza bsanzika (#13182) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Miért nem raksz fel egy 3rd party launcher-t? Én még jó régen - mikor többet cserélgettem a rendszereket a telefonomon - jöttem rá, hogy - főleg hosszú távon - sokkal kifizetődőbb a jól megszokott programokat "magammal vinni", mint ráhangolódni az éppen aktuálisra (majd a végén rájönni, hogy az mennyivel tud kevesebbet). Üdítő érzés, hogy az Emui-s telefonomon és a Lineage-es tablet-emen is közel azonos felület fogd, ill. szinte bármit be tudok állítani (nem korlátoz a "fapad" gyári launcher)

(#13184) Pophair


Pophair
csendes tag

Sziasztok!

#13170-as kérdéseimre van valakinek valami ötlete?
[link]
Köszönöm! :R

(#13185) donjohnson válasza Pophair (#13170) üzenetére


donjohnson
addikt

buborékos hang a hívás elején? a szolgáltatódnál érdeklődj szerintem. nálam nincs ilyen hiba.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#13187) CJ4567 válasza <Adamsky> (#13186) üzenetére


CJ4567
veterán

Én még a 9.0-t se kaptam meg :O

Kíváncsi vagyok, hogy az új fájlrendszert megkapja-e az összes telefon.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#13188) <Adamsky> válasza CJ4567 (#13187) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... hogy az új fájlrendszert megkapja-e az összes telefon." - és, ha igen, hogyan? Gyanítom ehhez fr. szükségeltetik majd. Legalábbis on-the-fly nehezen tudom elképzelni a EXT4 → EROFS konverziót.

[ Szerkesztve ]

(#13189) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Sziasztok.
Segitsegeteket szeretnem kerni a kovetkezo problemaban:
Beragadt a csatolt ket kepen levo frissites. 9.0 telepitese utan volt FR, utana jott tobb frissites is, de ez mintha beragadt volna. Letolti / telepiti sikeresen / ujraindul majd bedobja ismet. Wipe cache volt - nem segitett. Mindig csak a rendszer altal feldobott frissiteseket telepitettem, kulsos program nincs, minimalis mennyisegu alkalmazas van csak. Mi lehet a problema / megoldas?
Koszonom (elnezest az ekezetek hianya miatt :) )

[ Szerkesztve ]

(#13190) CJ4567 válasza <Adamsky> (#13188) üzenetére


CJ4567
veterán

Annó a P9 megkapta az F2FS fájlrendszert (nem tudom, hogyan, én már EMUI 5-tel kaptam kézhez), szóval lehetséges. Amúgy a P10/Plus F2FS-t használ a data partíción.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#13191) laszi84 válasza Pophair (#13170) üzenetére


laszi84
tag

Szia!

Az említett jelenség nálam is tetten érhető egy ideje. Pontosan nem tudom megfogalmazni, de néha mikor a másik félnél kicseng vagy mikor már felvette (vagy én fogadom a bejövő hívást) furcsa hangokat lehet hallani 2-3 mp-ig (csak nálam, másik fél nem hallja). Android 8 van a készüléken. Sikerült megoldást találni? Frissítés segített? Más tapasztalt hasonlót?

(#13192) <Adamsky> válasza ViTToRe (#13189) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez érdekes... :F

" ... 9.0 telepitese utan volt FR, utana jott tobb frissites is ... "
Én csak 1db - hivatalos - Pie update-ről tudok. Ez pedig a 9.0.1.163(C432E1R1P9) -as, ami 3,55 Gbyte.
Ehhez képest nálad mutat egy 153 Mbyte-os frissítést ugyanilyen verzióval. Próbáld meg az itt leírtak alapján törölni a Software update-en belül a Data-t és a Cache-t.

(#13190) CJ4567
Ez az F2FS nekem nem mond semmit. Gondolom a P10 is így néz ki...
Egyébként ezt milyen programmal tudtad így megnézni? Root nem kellett hozzá?

(#13191) laszi84
Nálam ilyen nincs, vagy eddig nem tűnt fel. De, mostantól figyelni fogom.

[ Szerkesztve ]

(#13193) pcnet válasza <Adamsky> (#13192) üzenetére


pcnet
addikt

Szimplán Diskinfo az app neve, nem kell hozzá root. Ránéztem kíváncsiságból, OnePlus (6) ext4-et használ, mégis 100 megát ráver P10 a OnePlus 6ra. Nem semmi!

Csak kérdezni jöttem... :) A napon még mindig sötétedik a kijelző, vagy Pieban már javították? Esetleg idő közben updateel? Egy éve emiatt áltam el a vásárlástól. Nem követem a topicot, csak bele-bele olvastam, kereső pedig a régi találatokat hozta.

Köszi! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#13194) <Adamsky> válasza pcnet (#13193) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Szimplán Diskinfo az app neve ... " - köszi! :R

"A napon még mindig sötétedik a kijelző ... " - szerintem már nem (remélem erre a többiek is ráerősítenek majd :) ). Ez is - mint sok minden más - szép csöndben lett javítva (hogy mikor, melyik frissítésben, azt a jó ég tudja...)

"... vagy Pieban már javították?" - az előbbiekből kiindulva én azt remélem, hogy nem rontották el újra. De majd - reméljük - jön a jó idő, és hamarosan kiderül. :)

(#13195) ViTToRe válasza <Adamsky> (#13192) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Köszönöm a tippet. Linken szereplő lépések majd FR után is jelentkezik a probléma egy teljesen tiszta rendszeren dobálja pontosan ezt a frissítést... Mindig csak gyári frissítéseket telepítettem - full átlag felhasználó vagyok. Van esetleg egyéb tipp vagy garancia...?

(#13196) CJ4567 válasza <Adamsky> (#13192) üzenetére


CJ4567
veterán

DiskInfo, nem kell root.

No Sana No Life

(#13197) <Adamsky> válasza ViTToRe (#13195) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ami a link-en van, azt még fr. előtt próbáld meg. Ha, factory reset után is jelentkezik a hiba, na, akkor nagyobb a gond... ... bocs, most esett le, hogy egy fr.-en már túl vagy mióta fenn van a Pie (jól értem?). Akkor jön a "B-terv" ...
... ebben az esetben és a HiSuite-ot hívnám segítségül, ill. ott néznék szét, milyen lehetőségeket dob fel. Ha másképp nem megy, akkor megpróbálkoznék egy Oreo-s downgrade-el (erre kell, hogy legyen lehetőség). Utána, ha minden jól ment, - újra - fel kell, hogy anjánlja majd a Pie-t. Nekem perpill. jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#13198) ViTToRe válasza <Adamsky> (#13197) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Annyi kiegészítés, hogy ha van SIM kártya a telefonban (mindegy melyik foglalatban és mennyi) akkor feldobja a frissítést a hibaüzenettel, amennyiben SIM nélkül van a telefon úgy nem... Marad a garanciális kereteken belüli kivizsgálás / javítás. Minden esetre érdekes hibajelenség.

(#13199) <Adamsky> válasza ViTToRe (#13198) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én azért még megpróbálnám a HiSuite-al az előző Oreo-s rendszer visszatöltését (ez nem jár gar. vesztéssel), mielőtt napokra (hetekre?) beadnám a szervízbe a telefont.
Szerintem a SIM-kártya csak annyiban kavar be, hogy ha nincs, akkor nem megy fel semmilyen frissítés. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

(#13200) dualcore


dualcore
őstag

Telekomos Single P10-re jött már meg a Pite valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.