Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) dualcore válasza <Adamsky> (#12649) üzenetére


dualcore
őstag

Igen, megjelent a fejhallgató ikon, és működött az oldalsó hangerő szabályzás. A hívást viszont nem próbáltam, de gondolom az is működne. A Mate 10 pro-hoz adtak Type-C- Jack csatit, azt is próbáltam a P10- hez, az is működött.

[ Szerkesztve ]

(#12652) CJ4567 válasza <Adamsky> (#12649) üzenetére


CJ4567
veterán

Valószínű, viszont Type-C-s fülhallgatóval tökéletes a telefon, fülhallgatónak látja.

No Sana No Life

(#12653) Tuvix


Tuvix
tag

Hali

Másnak is feltűnt, hogy a telefon lenémítva (rezgőn) sem néma? Főleg este zavaró, van egy folyamatos alapzaj, egy kis sistergő hang. Játéknál és mindennél ahol hang van, hiába van az alkalmazás is némítva. Van esetleg valami megoldás?

(#12654) Zoz válasza Tuvix (#12653) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem néma.

(#12655) sityupityu válasza Tuvix (#12653) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem is néma.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12656) <Adamsky> válasza Tuvix (#12653) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... van egy folyamatos alapzaj ... " - nyugalmi állapotban?
Csak akkor, ha némítva (rezgőn) van? Teljesen némítva vagy DND-ben mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#12657) dualcore válasza Tuvix (#12653) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem sincs zaj.

(#12658) xcsabo


xcsabo
senior tag

Nekem a fülemben van zaj. Szóval ha telefon lenne zajos nem is hallanám. 😂😪

(#12659) delon


delon
tag

Mikorra varható a frissítés android 9 re?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#12660) xcsabo válasza delon (#12659) üzenetére


xcsabo
senior tag

Elvileg március.

(#12661) Tuvix válasza <Adamsky> (#12656) üzenetére


Tuvix
tag

Teljesen némítva és ne zavarj módban is csinálja sajnos.

(#12662) bsanzika


bsanzika
tag

Sziasztok,

Kicsit karcos a kamera lencse körül lévő rész a telefonomon. A kamera előtt hála istennek nincs karc, de félek hogy később lehet. Lehet valahogy tenni ellene, valamint eltűntetni a már meglevő karcokat?

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#12663) <Adamsky> válasza bsanzika (#12662) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... eltűntetni a már meglevő karcokat ... "
Esetleg ilyennel lehet próbálkozni...

"Lehet valahogy tenni ellene... "
Vigyázol a telefonra ;) Odafigyelsz, hová teszed le, (nem csúsztatod, hanem teszed).
... ha előbbi nem megy, akkor tok. Valami jó vastag, ami meggátolja, hogy az üveg érjen le előbb.

(#12664) cseryz válasza bsanzika (#12662) üzenetére


cseryz
tag

Én még anno a SonyZ1c-m karcos kamera lencséjét fogkrémmel poliroztam. Tökéletes lett :) És nem is került sokba!

(#12665) bsanzika válasza cseryz (#12664) üzenetére


bsanzika
tag

@<Adamsky>: Köszönöm szépen, tokban hordom a telefont amikor csak tudom, ráadásul ugye a hozzá kapott gyári tokban. :F

@cseryz: Mivel vitted fel a fogkrémet a felületre? Kellett sokáig dörzsölni vagy volt valami extra az eljárásban? :)

Közben kaptam ajándékba egy Mate 20 Lite-ot. Szép telefon, nagyon tetszik a kijelző, nekem a notch is bejön rajta, de iszonyat gyenge a P10-hez képest... :(
Ajándék lónak.... de ez egy elég erős visszalépés sajnos, de ugye nem akarom megbántani azt akitől kaptam, így együtt élek vele. :)

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#12666) Garfield85 válasza bsanzika (#12665) üzenetére


Garfield85
tag

Szia! Miben érzed gyengébnek, kamera?

(#12667) cseryz válasza bsanzika (#12665) üzenetére


cseryz
tag

Semmi különös eszközt nem használtam, csak egy kevés fogkrém az ujjamra, és azzal "poliroztam" nagyon enyhén nyomva. Próbáltam excentrikusan, pár perc után letörölve majd ismételve párszor amíg karcos volt. Sima fehér fogkrém volt, elmex talán.

(#12668) sityupityu válasza Garfield85 (#12666) üzenetére


sityupityu
veterán

Minden téren gyengébb...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12669) sityupityu


sityupityu
veterán

Lassított felvétel pc-n való lejátszására itt sincs sok esély ugye? Ezzel már az iphone-nal készített lassításoknál is szembesültem anno. Egyetlen megoldás volt ott is, hogy a saját mail címemre elküldtem a felvételt majd onnan letöltve ment a dolog. Viszont ennek az a baromi nagy hátránya, hogy HD felvételt lebutítja SD-re...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12670) bsanzika válasza Garfield85 (#12666) üzenetére


bsanzika
tag

Mint írtam a kijelző meg maga a telefon tetszik, de ennyi. Hardver sokkal gyengébb, kamera gyengébb, vaku gyengébb, aki kitalálta a hátlapi ujjlenyomat olvasót azt meg egyenesen fejbe kellene lőni. Már simán a menüben érezni hogy kicsit döcögősebb, de egy facebook vagy sima böngésző is ilyen. Ma autóval utaztam, BT-on keresztül hallgattam a zenét az fejegységre csatlakozva. Spotify meg Waze futott a telefonon és a zene meg meg akadt, nem akart együtt futni a két alkalmazás. Csalódás minden téren...

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#12671) bsanzika válasza bsanzika (#12670) üzenetére


bsanzika
tag

Kifutottam a szerkesztési időből, de itt egy AnTuTu összehasonlítás. Tudom, hogy ez nettó f@rokméregetés, de jól látni a különbséget. A P10-et 2 éve használom minden nap, be van lakva, egyszer sem volt gyári visszaállítás. A Mate 20 Lite full friss, Phone Clone Huawei appal át lett téve minden a régiről és ennyi. A többit elmondja a video...

Video

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#12672) CJ4567 válasza sityupityu (#12669) üzenetére


CJ4567
veterán

Ha a gyári videólejátszóban nyitod meg a videófelvételt, akkor elmentheted a lassított felvételt (opciók alatt van, a 3 pöttyös menüben), vagy PC-n lelassítod a felvételt kézzel.

No Sana No Life

(#12673) sityupityu válasza CJ4567 (#12672) üzenetére


sityupityu
veterán

"vagy PC-n lelassítod a felvételt kézzel"

Á, az már nem az "igazi". :) Viszont a három pötty alatti megoldásról nem tudtam, köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12674) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Hali. Megjelent a képernyőn egy kör alakú kis gomb amit oda húzok ahova akarok. Nem tudom mi ez, mi a funkciója. Érdekes, képernyőképpel nem kerül rögzítésre. Tipp mi lehet ez, hogyan tüntethető el?

[ Szerkesztve ]

(#12675) donjohnson válasza kiralytom (#12674) üzenetére


donjohnson
addikt

beállítások / rendszer / rendszer-navigáció / navigációs dokk / ki

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12676) janeszgol válasza bsanzika (#12671) üzenetére


janeszgol
félisten

Huhh. Nezegettem en is a boltban a Mate 20 Lite-ot. Szep telo, de nem gondoltam volna, hogy ennyire gyenge. Mondjuk kameraban mar a Samsung A6 is leveri a Mate-et.

(#12677) kiralytom válasza donjohnson (#12675) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Köszönöm szépen.

(#12678) bsanzika válasza janeszgol (#12676) üzenetére


bsanzika
tag

A kameráról inkább ne is beszéljünk... Agyba főbe dicsérik ezt az AI módot, igaz szépen felismeri a fényképezett dolgot, de nem csinál jó képeket. Nem létezik a kamerában 16:9-es felbontás (ez lehet csak nekem fájó pont :D ), alapból 4:3-as képeket csinál. Mindennapos használat során nem bosszantó a lassúság, de ha több app fut egyszerre akkor már elég döcögősen vált közöttük. Egy szónak is száz a vége, a P10 még mindig egy piszok jó telefon, főleg ehhez képest! :D

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#12679) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ha már (más) telefonok...
Láttátok, hogy - várhatóan - milyen lesz a P30-as vonal? Csak bennem nem mozdít meg semmit? Tökre ez a "láttuk már" érzés fogott el. Könnycsepp notch (amitől tényleg sírni támadna kedvem) csili-villi (színátmenetes) hátlap ... ja, és biztosra vehető méretnövekedés. :(
Nem mondom, hogy őrületesen tetszik az S10e, de ők legalább csináltak egy kompakt(nak mondható) készüléket. Ha, pedig nem lenne a "lyukasztás" a képernyő jobb sarkában, egész kívánatos lenne. Jó lenne, ha a Huawei lemásolná, de normál kijelzővel.

(#12680) Vadmeggy válasza <Adamsky> (#12679) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Nagy pacsi nekik h a jack dugót visszahozták. Én megkockáztatnám h a P30as legyen a következő telefonom. A notch-al sajnos nem lehet mit csinálni, pár év múlva úgyis kihal, mint a 3D TVk.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#12681) <Adamsky> válasza Vadmeggy (#12680) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, a jack-ért jár a "pacsi", de a többiért én kokit osztanék...
Ha, csak rajtam múlik (vagyis a P10 bírja), akkor én 99%, hogy várok még egy generációt. Nagyon bírom benne, hogy 2019 q3-ban / ill után a notch szép lassan el fog tűnni. A Moto féle "kihajthatós kagylóban" is látok potenciált.

(#12682) Garfield85


Garfield85
tag

Szerintem a P30se lesz nagy durranás,lesz 3 kamera amivel lehet csinálni silány minőségű képeket. Optikai stabilizátor ,stb kellene bele.
De ahogy én nézem ami nem Leica az mind sz@r,gondolom a Huawei minimális pénzt nyom bele,a minőséget úgyis a Leica csinálja.
Kb fél év és meg lehet venni egy P20 telót a P30 lite kezdoaraert. Én pl 55000 forintért vettem a p10et újonnan mivel kiarusitottak. Idén ha lesz jó áron P20 az a következő.

[ Szerkesztve ]

(#12683) dualcore


dualcore
őstag

Ha már ccerélném, max a Mete 20,vagy Mate 20 pro esetleg.

(#12684) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Miért van az, ha rádugom kulső hangfalra a telót, egy Samsunghoz képest mondhatom azt, hogy néma??? Van rá valami beállítás?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12685) donjohnson válasza cellpeti (#12684) üzenetére


donjohnson
addikt

volume booster, volume plus és egyéb keresőszavakra kiad hangosító appokat a play. például ezt: [link]
valószínűleg ennyit tud a telefon végfoka a hangszóró impedanciájához mérten. másik opció, hogy használj aktív hangszórót, vagy erősítőt.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12686) cellpeti válasza donjohnson (#12685) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12687) dualcore válasza cellpeti (#12684) üzenetére


dualcore
őstag

Én már sok appot használtam a halksága miatt, sajnos egyik sem járt sikerrel. Igen halk a kicsike.

(#12688) <Adamsky> válasza cellpeti (#12684) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sajnos a P10 hangereje eléggé "ergya", ill. a Samsungoké általában sokkal jobb.
Ezen vm. kis előerősítővel v. úgynevezett DAC-al (nekem is úton van egy ...) lehet segíteni.
Tapasztalatom szerint az ilyen szoftveres hangerőnövelőkkel egy dolgot lehet nagyon könnyen elérni: a torzítást.

(#12689) mateo91 válasza CJ4567 (#12672) üzenetére


mateo91
tag

És ezt 2 év után kell megtudnom :(

(#12690) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Gondolom nem csak én használok Gmail app.-ot ...
Nektek nem tűnt fel, hogy mennyire döcögős? De, csak Emui alatt (a Lenovo tablet-emen Lineage-el semmi gond). A Keep-el is hasonló a helyzet, de sokkal kevésbé zavaró.

(#12691) BlackLamb válasza <Adamsky> (#12690) üzenetére


BlackLamb
tag

Az, ahogy a Chrome is

(#12692) benfolds válasza <Adamsky> (#12690) üzenetére


benfolds
őstag

pont most cseszett szét az ideg, hogy nem tudom törölni a teljes 2 km-es szöveget "minde kijelöl - törléssel" egy email továbbítsa előtt (hogy csak a melléklet maradjon), mert kijelöléskor nem látszik semmi, csak egy nagy fehérség. először azt hittem letiltotta a küldő a módosítást, de nem, gépen tudtam törölni.

(#12693) sityupityu válasza <Adamsky> (#12690) üzenetére


sityupityu
veterán

Én használok gmail app-ot, de nekem hozzá van rendelve a gyári alkalmazáshoz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12694) xcsabo válasza sityupityu (#12693) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az jobb?

(#12695) <Adamsky> válasza BlackLamb (#12691) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem pár órával később megjött a márciusi update. Sajna a changelog nem néztem meg, így nem tudom mit tartalmaz (bár lehet, ha megnéztem volna sem lennék okosabb :) )
Ilyenkor én az első újraindítás után szoktam egy memória tisztítást és egy recovery - format cache-t csinálni. Hogy előbbi, utóbbi, vagy a kettő együtt, de most jobbnak tűnik a Gmail.
Egyébként egy ideje agyalok rajta, hogy át kéne térni egy másik levelezős app.-ra (van is pár fizetős, amit olcsón vagy ingyen szereztem be). Eléggé zavar pl., hogy a Gmail app-ba nem tudok hyperlink-et tenni, és az is, hogy a Google kinyírta benne az egy kezes zoom-ot.

(#12693) sityupityu
Milyen a gyári? Valamelyiket tudja azok közül, amit fentebb írtam?

(#12696) xcsabo válasza <Adamsky> (#12695) üzenetére


xcsabo
senior tag

Gondolom az email app. A bluemail milyen? Sokan dicsérik.

(#12697) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Megjött a 9.0 verzió, először csak kis frissítés, aztán Hicare frissítés, utána :-)

(#12698) Garfield85 válasza Gaabor80 (#12697) üzenetére


Garfield85
tag

Nekem jött a márciusi frissítés,de semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#12699) Gaabor80 válasza Garfield85 (#12698) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Utána Hicare frissítés

(#12700) Garfield85


Garfield85
tag

9.1.2.309 a hicare, nem talál frissebbet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.