Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Ceree válasza <Adamsky> (#13100) üzenetére


Ceree
senior tag

Sajnos igen. :O

"A Telefon készülék visszaállítása
Ha a Telefon kezd lelassulni a gyorsítótár és a megmaradt fájlok felhalmozódása miatt, visszaállíthatja a Telefon készüléket a gyorsítótárban lévő fájlok törléséhez és a készülék gyári beállításainak visszaállításához.

Hálózati beállítások visszaállítása: Ez a művelet vissza fogja állítani a Wi-Fi, a mobiladat-hálózat és a Bluetooth beállításait, beleértve a hotspot internetmegosztást és a Bluetooth-párosítási információkat. Nem módosít semmilyen egyéb beállítást a Telefon készüléken, és nem töröl adatokat vagy fájlokat.
Nyissa meg a Beállítások lehetőséget, lépjen a Rendszer > Visszaállítás > Hálózati beállítások
visszaállítása lehetőségre, érintse meg a Hálózati beállítások visszaállítása lehetőséget, és
kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a beállítások visszaállításához.

Az összes beállítás visszaállítása: Ez a művelet vissza fogja állítani a készüléke gyári hálózati beállításait, valamint az ujjlenyomatadatokat, arcadatokat és zárképernyő jelszavakat. Nem fogja visszaállítani a Telefon keresése beállításait vagy a HUAWEI azonosítót, illetve nem fog adatokat vagy fájlokat törölni.
Nyissa meg a Beállítások lehetőséget, lépjen a Rendszer > Visszaállítás > Minden beállítás
visszaállítása lehetőségre, érintse meg a Minden beállítás visszaállítása lehetőséget, és kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a beállítások visszaállításához.

Gyári beállítások visszaállítása: Ez a művelet törölni fogja a készülék memóriáját és tárhelyét,
beleértve az Ön fiókbeállításait, rendszerbeállításait, alkalmazásadatait, telepített alkalmazásait, zenéit, képeit és dokumentumait, illetve visszaállítja a Telefon készülékét a gyári beállításokra. A gyári beállításokra való visszaállítás előtt készítsen biztonsági mentést.
Nyissa meg a Beállítások lehetőséget, lépjen a Rendszer > Visszaállítás > Telefon
visszaállítása lehetőségre, érintse meg a Telefon visszaállítása lehetőséget, írja be a képernyő feloldó jelszavát (ha van), és kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a beállítások visszaállításához." (P30 használati útmutatójából, ami eleve EMUI 9-el jött ki)

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#13102) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
találkozott már valaki olyan problémával, hogy ha szelfit akart készíteni akkor lefagy az adott alkalmazás? Próbáltam több app-al is, amint szelfi módba tetszem lefagy az app. Telefon restart volt. Ma kezdte el, a legújabb 9-es van fent rajta.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13103) glehel válasza Erdész85 (#13096) üzenetére


glehel
senior tag

adb elindít és itt a parancs (HiSearch eltávolítás)
pm uninstall -k --user 0 com.huawei.search

(#13104) dreta válasza Ceree (#13099) üzenetére


dreta
tag

P10-en a Gyári adatok visszaállításánal alul ott van a lehetőség, ki lehet pipálni, hogy Belső tároló törlése.

(#13105) Ceree válasza dreta (#13104) üzenetére


Ceree
senior tag

Melyik SW verzión? De jó volna, ha így lenne... :R

Ami nálam látszik az ott van a képernyőfotón.

Másolat_eredetije

(#13106) dreta válasza Ceree (#13105) üzenetére


dreta
tag

8.0.0.386(C432)

(#13107) Ceree válasza dreta (#13106) üzenetére


Ceree
senior tag

Köszi. Akkor most is okosabbak lettünk: csak a pitéből tűnt el, mert 9.0.1.163-ban nincs.

Másolat_eredetije

(#13108) Ceree


Ceree
senior tag

Na, megtettem a full FR-t: telefon visszaállítása. Nem volt később sem opció arra, hogy maradjanak meg az adatok, mindent vitt.

Előny:
- rengeteg hely felszabadult a telefonon, pedig mindent amit lehetett mentettem/visszatettem hisuite-tal.

Hátrányok:
- k.sok mindent nem állít vissza, hogy r0h@adn@ meg... nem részletezem, de tök alap beállításokat sem
- galéria teljes káosz volt visszaállítás után (rossz dátumokra és rossz helyekre rakta a képeket: a sorrend úgy indult, hogy az összes valaha készült 3D-s kép, aztán az összes screenshot, majd a ma készült képek 2018.novemberi dátummal, aztán össze-vissza...)
- magazin feloldás elcsesződött
- egy accountot sem állított vissza az opera kivételével, valamelyiket azóta sem tudtam tökéletesen belőni (vállalati + acalendar)
- minden app minden engedélyét újra be kell állítani

Van mivel bütykölni.... :(( :W

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#13109) Garfield85


Garfield85
tag

Ma nekem is frissült 9esre az Android magától. Pedig mindig raktam,h később. Nem vagyok az új dolgok ellen, windowsbol is mindig szinte egyből a legújabbat használtam. De itt abszolút semmi plusz nincs, csak túl fehér stb. Egy normális témát nem lehet használni ami sötét, még a telefon saját Témák részénél sem amiért fizettem. Legközelebb lehet inkább Samsungot veszek, feleségemnek sose telepített magától semmit. Nem normális amit a Huawei művel!

(#13110) Erdész85 válasza Ceree (#13108) üzenetére


Erdész85
csendes tag

A magazin feloldás nálam is kiment, hiába állítottam vissza mindent. Kijelzőt felébresztve tudtam lapozgatni, de magától nem váltotta a képeket kijelző ébresztéskor. Sehol sem találtam rá megoldást, uh feladtam a keresgélést. Nézegettem a zárt képernyős ikonokat, hogy mi változott esetleg és ott a lakatot lezártam majd feloldottam és újra működni kezdett a képváltás.Próbáld meg hátha segít.

(#13111) Ceree válasza Erdész85 (#13110) üzenetére


Ceree
senior tag

Köszi, bejött! :R

Másolat_eredetije

(#13112) Garfield85 válasza Garfield85 (#13109) üzenetére


Garfield85
tag

Újra ki kell keressem a témákat és akkor lehet frissíteni. Ha a letoltottnel akarom berakni csak annyit mond,h régi verzio lehet nem fog jól működni. A 9es Androidjuk ennyit nem tud,h direktbe frissitse,h könnyebb legyen,csak elbarmolni tudtak dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#13113) xcsabo


xcsabo
senior tag

Lehet megy vissza a 8as..... Főleg a merülés zavar meg az ois hiánya. Kimondottan a fényképezés miatt vettem anno ezt a telefont.

(#13114) Garfield85 válasza xcsabo (#13113) üzenetére


Garfield85
tag

Pontosan milyen programmal kell visszarakni? Én is gondolkodom rajta. Garancia megmarad?

(#13115) xcsabo válasza Garfield85 (#13114) üzenetére


xcsabo
senior tag

Elvileg a saját PC-s alkalmazásával.

(#13116) sityupityu válasza xcsabo (#13113) üzenetére


sityupityu
veterán

"meg az ois hiánya"

Ez alatt mit értesz pontosan?
Egyébként szerintem jobb lett 9 alatt a fényképező app, legalább is nekem jobban bejön.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13117) yodee_ válasza Erdész85 (#13094) üzenetére


yodee_
őstag

Itt a kép hogy nincs semmi asszisztens kivalasztva és nem is jön fel semmi. 9 alatt vagyok.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13118) xcsabo válasza sityupityu (#13116) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az app kinézete harmadlagos nekem de működjön.

(#13119) sityupityu válasza xcsabo (#13118) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért, nem működik? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13120) xcsabo válasza sityupityu (#13119) üzenetére


xcsabo
senior tag

De de.... Csak vagy a kezem lett közben remegős. Vagy elcsesztek valamit a szoftverben. 😃

(#13121) sityupityu válasza xcsabo (#13120) üzenetére


sityupityu
veterán

Vissza olvastam, nálam nincs az a probléma...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13122) xcsabo válasza sityupityu (#13121) üzenetére


xcsabo
senior tag

Videó közben....

(#13123) Ceree


Ceree
senior tag

Tegnapi FR ota folyton bezarja a hangoutsot. Mit szoktunk beallitani hogy ne tegye?

Lakat oke az alkalmazasvaltoban, akkumulator kezelesnel kezire tettem az alkalmazas inditast, de ez ugy latszik nem eleg.

Minek is vagtam bele... :W

Másolat_eredetije

(#13124) Freeeak


Freeeak
csendes tag

Na, feldobtam én is. Eddig semmi para, FR nem volt (még egyik váltásnál sem). A Galéria rendben van, nem keverte össze, a beallitasokban kimondottan tetszik, hogy nem csak betűméretet lehet állítani, hanem képernyőméret is. Szeretem, ha minden ilyen apró. Az ikonok csak szerintem lettek nagyobbak, vagy haluzok?
Kipróbáltam a videót is, beauty nélkül vállalhatatlan, de ha fel van húzva maxra, akkor olyan, mint volt, nem remeg. Cserébe mondjuk 720p-re állítja automatikusan, ami para. Ezt orvosolniuk kell.
Elsőre ami idegesít, az az ios-ből vett app kilövés a felfelé tolással. Ezt szokni kell, oldalra szerintem kényelmesebb volt.

[ Szerkesztve ]

(#13125) hatD


hatD
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#13126) <Adamsky> válasza Ceree (#13123) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Pie alatt még nem volt szerencsém tesztelni a Hangouts-ot, de Oreo alatt nekem se Viber, se Messenger sem pedig a Hangouts-hoz nem kellett semmit beállítani.

Esetleg próbáld meg az Apps alatt a Special access / Ignore battery optimisation-nél (is) felvenni a Hangouts-ot.

(#13127) sityupityu válasza xcsabo (#13122) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem nincs semmi remegés a videónál, minden rendben van... :N
Látom, hogy közben (#13124) Freeeak is írja a dolgot...nálam semmi rendellenesség nem tapasztalható. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13128) CJ4567 válasza sityupityu (#13127) üzenetére


CJ4567
veterán

Milyen felbontáson tesztelted a kamerát?(Ezt azoktól is kérdezem, akiknél a hiba előjön)

Elvileg 720p, 1080p-ben működik a szoftveres stabilizátor (a hardveres mellett), 1080p60-ban, és 4K-ban viszont csak a hardveres működik.

No Sana No Life

(#13129) Freeeak válasza CJ4567 (#13128) üzenetére


Freeeak
csendes tag

Én beállítottam 1080@30-ra a videót, majd maxra húztam a beauty-t, és tökéletes volt. Utána vettem észre, hogy a beauty maxra húzása automatikusan 720-ra vette vissza a videót, minden szó nélkül, azért is szerkesztettem. Mondjuk a beállítások alján írja is, hogy a beauty csak 720-on működik. Remélem ezt javítják, mert ha nem, az borzasztó gáz. Egy javításig mondjuk kibírom, mert inkább fényképezek mint videózok, de azért na. Ja, másik érdekesség, ami anno sokaknál előjött anno Oreora váltásnál, hogy az időjárás widget nem igazán akar frissülni. Ha jól emlékszem egy fr anno megoldotta mindenkinél, de mint említettem, nálam még sosem volt, lehet majd lassan eljön az ideje.

(#13130) <Adamsky> válasza Freeeak (#13129) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Remélem ezt javítják, mert ha nem, az borzasztó gáz. Egy javításig mondjuk kibírom ... "
... és ez egy ismert hiba? Érdemes lenne írnod a support-nak.

(#13131) sityupityu válasza CJ4567 (#13128) üzenetére


sityupityu
veterán

1080p/60fps. A frissítés előtt is ezen volt és most is ezen van, nem nyúltam hozzá.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13132) cseryz válasza sityupityu (#13131) üzenetére


cseryz
tag

Sziasztok,
Kicsit tesztelgettem és nekem olybá tűnik mintha 1080p/60fps és 4K video esetén működne a hardware-es OIS :F :F
Valakinek esetleg hasonló meglátása ?

cseryz

(#13133) Freeeak válasza cseryz (#13132) üzenetére


Freeeak
csendes tag

Yep, 1080@60-on mintha valóban jó lenne.
@Adamsky igen, ismert hiba, xda fórum is tele van vele, de persze jelzem én is.

(#13134) Ceree válasza <Adamsky> (#13126) üzenetére


Ceree
senior tag

Ha az akkuoptimalizalas teljesitmenyre volt rakva, akkor nem is kellett, egybkent igen. Legalabbis nalam.

A mostani helyzet ketsegbeejto. :(

Másolat_eredetije

(#13135) cellpeti


cellpeti
veterán

Olvastam ma, hogy ujra tölthető a VLC Huawei telókra. P10 Plus-ra mégse találom, de mintha azt írták is volna, hogy P10, P20 és P20Pro-ra nem ok a dolog Play-ből. Megkeresem a apk-t és megpróbálom úgy ráhúzni

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13136) cseryz válasza cellpeti (#13135) üzenetére


cseryz
tag

Nekem fenn van, simán a Play-ből telepítettem nemrég egy FR után.

(#13137) <Adamsky> válasza Ceree (#13134) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, ez az amit én konkrétan egyszer sem kapcsoltam be (nem játszok, és nem gyúrok AnTuTu-ra).
Most is csak gondoltam megnézem, hol van ez a "performance mode"... hát, sehol. Vót, nincs :)
Rövid Google-zás után kiderült, nem egyedi az esetem.

(#13138) Ceree válasza <Adamsky> (#13137) üzenetére


Ceree
senior tag

Pitén nincs már nekem sem. Nugáton, oreon volt.

Másolat_eredetije

(#13139) <Adamsky> válasza Ceree (#13138) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Még mindig nem jó a Hangouts-od? Na, holnap, ha lesz egy kis időm, megkérem majd az egyik kollégát, hogy írjon rám...

@cellpeti: VLC nálam nincs felrakva, de mutatja a Play! (vagyis telepíthető)

[ Szerkesztve ]

(#13140) CJ4567 válasza <Adamsky> (#13139) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam Oreo-n nem elérhető.

No Sana No Life

(#13141) yodee_ válasza <Adamsky> (#13137) üzenetére


yodee_
őstag

Beállítások - > Alkalmazások - > App segéd

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13142) xcsabo


xcsabo
senior tag

Pont írni akartam.

(#13143) <Adamsky> válasza yodee_ (#13141) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Beállítások - > Alkalmazások - > App segéd"
... és akkor itt "Game Acceleration" (első gomb, kis rakéta)?

(#13144) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#13143) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez tuti ugyanaz, mint "Performance mode" volt eddig? A neten nagyon nem találok erre semmilyen utalást. Ezt a "Game acceleration" mindenhol a GPU Turbo-val emlegetik együtt. Ebben az XDA-s topic-ban is csak megy a találgatás, hogy ez most bug vagy esetleg valamilyen régió függő beállítás (hogy nincs perf. mode). A "Game acceleration"-t senki sem említi.

(#13145) cseryz


cseryz
tag

Sziasztok,

Nálatok a zárolt képernyőn megjelennek az értesítek tartalma ?
A "Beállítások->Értesítések-> Zárképernyő ért. -> Mutatás" mellet is csak annyit ír ki minden alkalmazásnál hogy 1-2 értesítés de a tartalom rejtve marad.

FR nemrég volt GPS probléma miatt. Mit bénázok el vagy ez "feature" a Pitében ?

előre is köszi

(#13146) xcsabo


xcsabo
senior tag

Egyre több a bug sajna. Ez a pite még erősen nyers.

(#13147) Ceree válasza <Adamsky> (#13139) üzenetére


Ceree
senior tag

Volt egy reinstall, most értesít, de csak rezegve:
- nincs notif. Led
- nincs hang. :DDD

De ez nem végleges, csak nincs időm foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#13148) hatD válasza xcsabo (#13146) üzenetére


hatD
tag

Korábban érdeklődtél Gcam használatról, illetve írtad, hogy próbálsz kettőt is.
Érdekelne, hogy milyen tapasztalatot szereztél és milyennel.
Nekem most telepítve van egy Oreon, az éjszakai nagyon jó, a Lens is egy ötletes játék, a HDR+ még nagyon sok hangolást ígényel, a színei rendben lennének, de élességben jobb az eredeti kamera.
Amit én próbálok, arról Pie-n nincs vélemény.
Találtam egy cikket a Huawei és Gcam viszonyáról.
cikk

(#13149) Garfield85 válasza cseryz (#13145) üzenetére


Garfield85
tag

Nekem megjelenik rendesen. Pite, nem volt fr.

(#13150) cseryz válasza Garfield85 (#13149) üzenetére


cseryz
tag

hmm, köszi
Fene esett ebbe mintha működött volna nekem is eleinte ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.