Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) simico válasza CJ4567 (#12943) üzenetére


simico
aktív tag

Miért is nem lehet szerinted kikapcsolni? Természetesen az OIS-t mint funkciót ki lehet kapcsolni, olyankor egyszerűen fixen középpontban van tartva a lebegő lencsetag, nincsen korrigálás. Pont ugyanúgy ahogy fényképezőgépekben a szenzorstabilizálás vagy objektíven belüli OIS működik: kikapcsolt stabilizálás esetén fixen egy helyben tarja a mágneses tér a szenzort vagy lebegő lencsetagot, bekapcsolt stabilizálás esetén pedig a kívánt korrekciónak megfelelően mozgatja.

(#12952) CJ4567 válasza simico (#12951) üzenetére


CJ4567
veterán

Ezt jó tudni, köszi az infót. Most már tényleg kíváncsi vagyok a Pie-ra, de még mindig sehol. :(

No Sana No Life

(#12953) xcsabo válasza simico (#12951) üzenetére


xcsabo
senior tag

De jó hogy nem nekem kellett 🤪 ilyen hosszan leírni....

(#12954) <Adamsky> válasza xcsabo (#12931) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ma reggel csináltam a support-nak egy képernyő sorozatot, hogy lássák, hogy néz ki ez a notification management Android-on (!) :DDD

Ja, a "disable bluetooth absolute volume" kapcsolóját (igaz, eddig se csinált semmit) is kiszedték a dev. options-ből (vagy csak nem találtam így elsőre). Viszont elhatároztam, hogy ezzel kapcsolatban újra írok nekik. Valami egész hihetetlen, ahogy szétfaragják a rendszert. :(((

Te, hogy állsz a support-al történő "birkózásban"?

(#12955) xcsabo válasza <Adamsky> (#12954) üzenetére


xcsabo
senior tag

Eddig nem csináltam remegős videót. Talán holnap.

(#12956) sityupityu válasza bsanzika (#12927) üzenetére


sityupityu
veterán

Mindenkinek ott kellet engedélyezni...telenoros vagyok, nekem is itt kellett.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12957) sityupityu válasza xcsabo (#12932) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem meg pont tetszik a fényképezőgép menüje, nekem jobban bejön mint a régi. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12958) <Adamsky> válasza sityupityu (#12956) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mindenkinek ott kellet engedélyezni..." - ezt írom, hogy nekem, nem. El sem indítottam a HiCare-t. Talán múlt héten péntek vagy szombat este láttam, hogy már le is szedte (mert épp wifi-n voltam).

(#12959) sityupityu válasza <Adamsky> (#12958) üzenetére


sityupityu
veterán

Azt gondoltam, hogy igen. Elég sokan írták itt és nálam is így volt, de akkor ezek szerint nem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12960) r.zozoka


r.zozoka
aktív tag

Sziasztok.

Most frissítettem a telefonom 9es verzióra és érdekelne, hogy ebből direkt kihagyták-e ki, vagy én vagyok béna és ezért nem tudok okostévére csatlakozva deskop módot varázsolni?

Valaki vmi okosat tud hozzá tenni?

[ Szerkesztve ]

(#12961) hatD


hatD
tag

Nem tudom, hogy jól értelmezem-e, de úgy tűnik nem látok panaszt az Oreon tapasztalható képernyő sötétedésére, melegedésére ezt ezek szerint a frissítések megoldották.
A Pie kapcsán már erre senki nem panaszkodott, jöttek helyette az újabb érthetetlen módosítások.

Az ember a verzióváltástól javulást, stabilitást vár és nem a nehezen indokolható - csak nézzen ki másképp - gondolatmenet megvalósítását.

Gondolom a már két verzió váltás a Camera2 API vonatkozásában is hozott javulást.
Nougaton a Camera2 API Probe még nagyon sok vörös bejegyzést tartalmaz, amennyiben ez javult, talán a GCam telepítése is elérhetővé válik.

(#12962) bisza


bisza
tag

Sziasztok!

Segítsetek már legyetek szívesek!

Az egyik kolleganőmnek van egy p10-es telefonja (Edigital, független) és most tapasztaltam, hogy neki még az emui 5.1 van rajta. Semmilyen frissítést nem talál magától sem a huawei hi care-ben, sem a frissítésnél. Manuálisan számítógépről le tudom frissíteni neki? Van erre lehetőség, ha igen milyen program kell hozzá?

Válaszokat előre is köszönöm!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#12963) BlackLamb


BlackLamb
tag

Nem tud sajnos desktop módot.

(#12964) <Adamsky> válasza bisza (#12962) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

HiCare-ben (a telefonon) próbáltad a teljes csomag letöltését (jobb felül "három pöttyös"-ben van vm. ilyen). Ha ott sem, akkor próbáld meg PC-re dugva (ha már ott jársz, csinálj is egy mentést, biztos, ami biztos). Ha úgy se, akkor én a szervizet javasolnám mindenféle "Firmware Finder" helyett. Gondolom gari még van rá...

(#12965) CzGöbe válasza bisza (#12962) üzenetére


CzGöbe
tag

Persze, HiSuite a PC kliens neve! ;)
Ráadásul amikor összekötöd a PCt a telefonnal és átrakod telefonon az USB kapcsolatot "adat átvitel" üzemmódba, akkor elvileg telepíteni is tudod a HiSuite-t a telefonról a gépre.

[ Szerkesztve ]

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#12966) bisza válasza CzGöbe (#12965) üzenetére


bisza
tag

Köszönöm válaszod és persze Adamsky fórumtársnak is! Gari lehet még rajta, de már a végefelé járhat.
Akkor megróbálom pc-n. Amennyiben nem sikerül, akkor elküldöm szervízbe.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#12967) CJ4567 válasza hatD (#12961) üzenetére


CJ4567
veterán

A GCam Oreo-n már működik, nálam is épp telepítve van, ez egy Kirin-es változat, a Night Sight is működik.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12968) <Adamsky> válasza cellpeti (#12710) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Megjött :)
Sajna a fülesem benn maradt a munkahelyemen, így egy blutooth-os (van hozzá kábel) olcsó fejhallgatóval tesztelem épp. Az első benyomások nagyon pozitívak. A hangerő / dinamika érezhetően (nem kell hozzá vájt-fül) jobb. Egyelőre "legdurvább" firmware-el tesztelem (háromféle van hozzá). Ezzel a 24-bit/192khz a csúcs (Windows alatt szépen lehet kapcsolgatni). Majd pár nap / hét múlva jelentkezem még további tapasztalatokkal. Igazából a - megnövekedett - fogyasztástól tartok egy kicsit (majd ezt is kitesztelem...)

(#12969) Freeeak válasza CJ4567 (#12967) üzenetére


Freeeak
csendes tag

Ehhez tudnál dobni egy linket? Valami nekem is van fent, de többségében inkább crashel, meg 1 jó éjszakai kép után jön vagy 10 rossz, úgyhogy megnézném. Köszi!

(#12970) hatD válasza CJ4567 (#12967) üzenetére


hatD
tag

Nagyon köszönöm a válaszod, engem ezért érdekel melső sorban a verzió váltás.
Gondolom a sötétedést is megszüntették a frissítések.

(#12971) CJ4567 válasza Freeeak (#12969) üzenetére


CJ4567
veterán

[link]

Ezt használom, a mozgó kép opciót kapcsold ki, és tökéletesen fog működni. Kicsit fakóbbak a képek, mint gyárilag, de az alkalmazásnak sok beállítása van, vagy utólag szerkesztesz a képen kicsit.

No Sana No Life

(#12972) benfolds


benfolds
őstag

a menüben rendszerfrissítés / beállítások frissítés alatt a "az automatikus letöltés wifin" résznél, ha kiszedem a pipát az azt jelenti, hogy nem csak wifin tölti le a frissítést, vagy azt, hogy egyáltalán nem tölti le?
továbbra is szeretném elkerülni a pitét egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#12973) <Adamsky> válasza cseryz (#12939) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Amióta pite van katasztrófa lett a szokásos köröm gps logja."
Ma este csak egy rövid (~35 perces) séta fért bele, amit érzésre pont olyan pontosan követett le Locus-al, mint anno Oreo alatt. Holnap délben - ha nem jön közbe semmi, akkor - megpróbálok egy olyan utat le-log-olni, amit épp a frissítés előtt mentettem le. Meglátjuk ...
... eddig nálam nincs gond (autóban is tette a dolgát)

(#12972) benfolds
"az automatikus letöltés wifin"
Ha, kiszeded, akkor - magától - nem fogja leszedni. Az más kérdés, hogy lehet, állandóan nyaggatni fog a frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#12974) benfolds válasza <Adamsky> (#12973) üzenetére


benfolds
őstag

oks, kiszedtem a pipát.

(#12975) <Adamsky> válasza benfolds (#12974) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

FYI: How to turn off new software update notifications?
Én még a developer options-ba is benéznék, mert úgy rémlik ott is van valamilyen frissítéssel kapcsolatos beállítás.

(#12976) xcsabo válasza <Adamsky> (#12975) üzenetére


xcsabo
senior tag

Van bizony....

(#12977) cseryz válasza <Adamsky> (#12973) üzenetére


cseryz
tag

Köszi szépen, én meg lehet tolok egy FR-et hátha megoldja.

(#12978) zeno9


zeno9
csendes tag

Sziasztok! Valaki találkozott olyan jelenséggel, h. nem működik a Chrome böngészőben az adatmegtakarító? Pontosabban minimális hatékonysággal működik - 0%, pl. 107Mb-ból 38,54 kb a megtakarítás, android, emui 9-en.

[ Szerkesztve ]

(#12979) CJ4567 válasza CJ4567 (#12952) üzenetére


CJ4567
veterán

Lejárt Telenor-os kártyával azonnal megérkezett a B386. :F

No Sana No Life

(#12980) CJ4567 válasza CJ4567 (#12979) üzenetére


CJ4567
veterán

Pie sehol viszont. :(

No Sana No Life

(#12981) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Frissítettem pár napja én is a Pitére. Biztonsági mentést végeztem, de végül lusta voltam FR-t csinálni, enélkül sincs bug. Akkuidő ugyanolyan, talán egy picit jobb, de ideje lenne aksit cseréltetni. Az animációk gyorsítása is tetszik, olyan érzés, mintha tényleg gyorsabb lenne. Végre van digital balance (digitális egyenleg magyarul?), gesztusvezérlés is, habár a főgomb mellett nem látom létjogosultságát. Továbbá az AppLock képernyője is sokkal tetszetősebb az új dizájnnal.

A screen recorderből viszont vagy kiszedték a rendszerhangok rögzítését, vagy én vagyok megint vak, és nem találom. Nektek megvan?

[ Szerkesztve ]

(#12982) cseryz válasza <Adamsky> (#12973) üzenetére


cseryz
tag

Sziasztok , FR után ma minden olyan mint régen volt. Amióta megvan a teló ez volt az első. Ahhoz képest mondjuk nem is rossz hogy ez már a 2. főverzió váltás volt. A rezgés gyengeségét remélem a következő frissítés megoldja.

(#12983) xcsabo


xcsabo
senior tag

Van itt olyan aki T-nel vette és frissített mar?

(#12984) BlackLamb válasza xcsabo (#12983) üzenetére


BlackLamb
tag

Nálam továbbra sem (T)

(#12985) <Adamsky> válasza cseryz (#12982) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... FR után ma minden olyan mint régen volt ... "
Akkor újfent igazolódott, hogy - legfőképp főverzió váltás után - ha gond van, a factory reset erősen ajánlott.

(#12986) CJ4567 válasza xcsabo (#12983) üzenetére


CJ4567
veterán

Telenoros kártyával a 386 elérhető lett, de a Pie sehol.

No Sana No Life

(#12987) xcsabo válasza CJ4567 (#12986) üzenetére


xcsabo
senior tag

Kell hozzá a hicare! Csak utána jelenik meg az ota menü alatt.

(#12988) CJ4567 válasza xcsabo (#12987) üzenetére


CJ4567
veterán

HiCare szerint a rendszerverzió naprakész.

No Sana No Life

(#12989) Nagyezsda válasza CJ4567 (#12988) üzenetére


Nagyezsda
csendes újonc

Vodafonenál ugyanez a helyzet...

(#12990) sityupityu válasza CJ4567 (#12988) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem pedig úgy jött elő, hogy először megjött a 386 (jó sokat kellett rá várnom), utána pedig közvetlen megjelent a hicare-ban a lehetőség is...bár az én telefonom alapból telenoros.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12991) Garfield85


Garfield85
tag

Nekem is nehezen jött a 386os,aztán jópár napig a hicareben nem volt semmi. Most egy ideje frissithetnek,de inkább várok.

(#12992) xcsabo válasza Garfield85 (#12991) üzenetére


xcsabo
senior tag

Én me peraktam egy ezer éves lejárt pannonos kártyát és azonnal frissített. De az egyéni verzió maradt 8as. Nektek is?

(#12993) wdx


wdx
őstag

Engem meg érdekel majd, hogy pite alatt milyen az üzemidő.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#12994) sityupityu válasza wdx (#12993) üzenetére


sityupityu
veterán

Kb ugyanolyan, mint az előzővel .

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12995) hatD válasza CJ4567 (#12971) üzenetére


hatD
tag

Nagyon hasznos információkat adtál a Gcam használatával kapcsolatban.
Azóta is keresgélek e téma körben és figyelmedbe ajánlanám ezt a linket:

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20/themes/google-camera-huawei-p20-kirin-devices-t3882198

Ebben azt írják, hogy amíg az Oreon tökéletesen működött az app, a PIE-re frissítve viszont használhatatlan lett.

(#12996) Peathee válasza sityupityu (#12994) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szerintem is kb ugyan annyi az üzemidő Pite alatt is.

(#12997) hori-zoli


hori-zoli
tag

Ami engem bosszant az új rendszerben, hogy a gps-t nem lehet lekapcsolni, a tom-tom navigációm menüje eltűnt, a kamera videókat nem rakja be a memória kártyána galériába, telefonon marad, és meg nyitáskor saját maga sem tudja, hogy milyen fájl, ki kell jelölni, hogy videó.

(#12998) sityupityu válasza hori-zoli (#12997) üzenetére


sityupityu
veterán

Mitől ne lehetne kikapcsolni a gps-t?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12999) hori-zoli válasza sityupityu (#12998) üzenetére


hori-zoli
tag

Csak helyhozzáférést találtam, az nem a gps.

(#13000) sityupityu válasza hori-zoli (#12999) üzenetére


sityupityu
veterán

De eddig is csak az volt nem?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.