Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) szakisoft válasza bubus66 (#3999) üzenetére


szakisoft
csendes újonc

Mint írtam, OTA jött a 171, amit 151-re is néhányan megkaptak, de valamiért tényleg csak néhányan. Viszont a 162-re, amit az FF tesz fel, azonnal megérkezik a 171 OTA...

(#4002) bubus66 válasza szakisoft (#4001) üzenetére


bubus66
nagyúr

Okkor is az FF fel feltett az nem hivatalos. Örülj neki mert ha test_keyes eltt volna akkor nem frissült volna mert abban nincs frissítési menü.. Különben lehet, hogy neked sikerült, a következőnek meg nem. Mint ahogy a fórumtárs is írta, a Hivatalos OTA-ban csak kettő zip fájl van

Nem mondta senki sem hogy Nem lehet használni az FF de azzal tisztába kell lenni, hogy nem HIVATALOS el hiheted nekem, több huaweit hoztam vissza a halálból, ami FF lett telepítve, vagy test_keyes állapotba került..

Nekem a B151 jött meg tegnap mikor ki vettem a dobozból és bekapcsolás után jelezte, hogy Frissítés érkezett.

[link]

Ez egy hivatalos a telefonra letöltött OTA frissítés.

[link]

A FF is ugyan ez csak abban van még egy zip

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4003) szakisoft válasza bubus66 (#4002) üzenetére


szakisoft
csendes újonc

Pontosan értelek. Viszont a 171 OTA érkezik, akkor ki, hol és miből mondja meg, hogy az előtte felkerült verzió mi volt és mivel került a telefonra? Ha a 171 már hivatalos, akkor melyik szerviz fogja visszadobni?

(#4004) bubus66 válasza szakisoft (#4003) üzenetére


bubus66
nagyúr

Látom nem érted a B171 nem FF került fel, mivel az enyém arra frissül meg elmondásod szerinte a tied is, akkor mivel az már a készülékre érkezett ezért az már hivatalos. Ki beszélt itt előtte itt erről volt szó, hogy az FF feltett firmware-re nincs garancia..

Ha így van, hogy megkaptad a B171 akkor garanciális ha lentiek valamelyikét amelyiket felerőszakoltad az FF arra nincs garancia...

Ha a B16x valamelyikén hagyod akkor nincs garancia mert az nem Hivatalos, még akkor se ha te azt gondolod az FF letöltött az nem hivatalos..

Ezt eladásnál kell figyelni vagy szervizbe vitel előtt... Hogy olyan legyen rajta ami hivatalos..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4005) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Valakinek csinál olyat a kamera, hogy exponálás után kifagy, vagy el sem indul, csak egy fekete képernyő jelenik meg, és csak a telefon újraindítása segít? Már vagy két hete ezzel küszködik, tegnap megvolt a rendszer visszaállítása is, majd biztonsági mentésből mindent visszaraktam. B171-en vagyok.

(#4006) bubus66 válasza Ujfelhasznal (#4005) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia!

Soha nem szoktam a névjegyeken kívül visszaállítani semmit sem van arra 20-30 percem, hogy feltelepítsek mindent.. Tolok neki a szerviz menüből egy wipe cache és egy wipe/data factory reset és teljesen új telepítés csinálok.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4008) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

Valaki használ custom romot p10-en? Lineage elérhető esetleg rá?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#4009) wdx válasza bubus66 (#4004) üzenetére


wdx
őstag

Szia! Tudom, hogy az FF nem a legjobb választás. Én még egy régebbi, nem hibázó verziót használok. Aki tudja, hogy kell használni, az nem csinál téglát a telefonból, nem ugrik a garanciája, nem lesz test_key-es... Stb. Kapkodva a legbiztonságosabb dolog is ártalmas lehet. Ez mindenre igaz. Kár volt leoltani, mert ugye én nem írok blogot, de ez nem jelenti azt, hogy totál nem értenék hozzá. Tudom, jót akarsz. Beismerem, hogy kár volt feszegetni a témát...

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#4011) bubus66 válasza wdx (#4009) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hidd már el hogy az lesz a Proxy modósitásal garancia bukik

Tessék a mester is leírta

Az mindegy te melyik FF-használod ugyan úgy nem lesz garancia..

(#4009) wdx

Nem lett le oltva senki de legalább ne írjál olyat, hogy értesz hozzá, mert nem egészen van az úgy. A blogomba leírtak teszteltek, és minden működik.

Elhiheted, hogy én feltettem nagyon sokat finderel és volt olyan hogy 1 napomba telet még sikerül életet lehelni a telefonomba

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4012) h3lios


h3lios
addikt

Nekem is a 151-es rendszer van fent az új telón. :) Mondjuk őszintén szólva semmi bajom nincs vele és engem már abszolút nem érdekel, hogy a legfrissebb cucc kerüljön fel. Már az S6-nál sem követtem, hogy épp milyen frissítés van kint. Ha feldobja, hogy van friss azt felrakom, de ennyi.

B-tag: H3lios#2825

(#4013) eazypeezy


eazypeezy
tag

Én sem nagyon értem, hogy miért kell egyáltalán ez a Firmware Finder. Úgyis jön majd OTA, felesleges ilyenekkel maszekolni, főleg új telefon esetében.

(#4014) istvan47


istvan47
senior tag

Azért hogy egy ugy mond csucs mobilra nincs frissités
Biztonsági szint Május 5 ota az nem vet jo fényt a készülékre/
:Y :F

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#4015) yodee_ válasza istvan47 (#4014) üzenetére


yodee_
őstag

Hűha :Y :Y :Y :Y Akkor most nem vagy biztonságban? Feltörnek, lehallgatnak? Vagy mi történik?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4016) zzola válasza yodee_ (#4015) üzenetére


zzola
félisten

Mondhatjuk így is. Rengeteg sebezhetőség van az Androidban. Lehet téged nem érdekel, de nálam pl. céges tartamak is vannak a készüléken és nem lenne jó, ha ellopnák...

(#4017) yodee_ válasza zzola (#4016) üzenetére


yodee_
őstag

Akkor mondjuk éjszakára kapcsold ki a neted, ha nem használod. Mert alvás közben gondolom nem használod. Ha felhőben tárolod a dolgaid akkor nem csak a telefon a gyenge láncszem. Illetve ha nem kell a GPS, NFC, BT azokat is. Minek mennek hasztalanul?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4018) cirx válasza zzola (#4016) üzenetére


cirx
senior tag

Ha valakinek kell valami a telefonodról, nem a biztonsági szint frissessége fogja visszatartani. Ebben az egyben biztos lehetsz.

S23 GREEN

(#4019) bubus66 válasza zzola (#4016) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia ha elakarják lopni akkor lehet neked a legújabb biztonsági frissítés akkor is elfogják.

Nekem pl szeptemberi a biztonsági frissítés.

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4020) smiti


smiti
addikt

Szoktátok nézni esetleg, hogy az idő múlásával van-e teljesítmény romlása a háttér tárolónak?

(#4021) zzola válasza bubus66 (#4019) üzenetére


zzola
félisten

Ha el akarják, úgy is ellopják az adatokat, ez bizony így van. Viszont akkor is hiányoznak a frissítések, amik amúgy havonta érkeznek az OS-re, csak éppen a gyártó sz@rik ezek integrálására!
Jah elfelejtettem, hogy a pénzt már bezsebelték tőlem! Eddig az összes Huawei készülékem ilyen volt, talán a Honor 8 volt, emelyiknél 1/4 évente érkeztek frissítések.
B151-en vagyok, fél éves a biztonsági szint, ez lenne a gyártó prémium készüléke? :F
Vásárlás előtt direkt ránéztem a topicra, mondom ha nem is havonta, de legalább jöttek rendszeres frissítések... de nem.

(#4022) yodee_ válasza zzola (#4021) üzenetére


yodee_
őstag

Szerintem felesleges ezen pörögni. Fasza a telefon? Minden funkciója működik? Teszi a dolgát? Akkor meg nekem mindegy a rendszer ... Ha majd jön frissítés felteszem :) Aztán lehet hogy ez csak az Én véleményem

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#4023) zzola válasza yodee_ (#4022) üzenetére


zzola
félisten

Nem erről van szó! Tényleg jó a készülék! Csupán annyi, hogy fájó pont, amiért így hanyagolják az OS-t...

(#4024) bubus66 válasza zzola (#4021) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szerintem a google referencia telefonjain kívül egyik sem kapja meg a frissítéseket időben..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4025) zzola válasza bubus66 (#4024) üzenetére


zzola
félisten

Hát nem, de én nem is ezt mondtam...
S8 például hónap elején kapta meg az októberi frissítést...

(#4026) istvan47 válasza bubus66 (#4024) üzenetére


istvan47
senior tag

Nokia 6 igen, minden honapban megkapja amiota megjelent! :R

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#4027) zzola


zzola
félisten

A frissítések nem csak biztonsági frissítéseket takarnak, az újabb romokban van például VoLTE támogatás és új kamera funkció is...

(#4028) h3lios válasza istvan47 (#4026) üzenetére


h3lios
addikt

Mivel Stock android van rajta, akár csak a Nexusokon.

B-tag: H3lios#2825

(#4029) Dave920117 válasza wdx (#3993) üzenetére


Dave920117
tag

Érdekes dolog amit leírsz. Nekem nem jött be. Letöltöttem a FF-et és úgymond "megmutattam" a telónak, hogy van frissebb verzió is de nem eszmélt. Maradt a 151

(#4030) Sanki válasza BlackLamb (#3932) üzenetére


Sanki
addikt

Nem lehet kikapcsolni, ez az emui egyik energiatakarékossági módszere.

(#4031) bubus66 válasza wdx (#4009) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tessék itt leírták az FF hátrányát.. Remélem neki elhiszed, ha már nekem nem.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4032) J.J. András


J.J. András
őstag

leírjátok a tesztben hogy nincs FM rádió a hardverbe építve, utána az összefoglaló táblátzatba beírod:
FM rádió = VAN !!!

mi ez ??????????????

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#4033) bubus66 válasza J.J. András (#4032) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia!

A Specifikáció hibás mert nincsen benne FM rádió..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4034) Dave920117


Dave920117
tag

Akkor végülis ez a B151-en való rostokolás valami hiba? Mert kezd úgy tűnni, hogy ha saját magunk nem nyúlunk bele, akkor ez így marad. :( és itt meg ezt az FF frissítést sem ajánljátok sokan.

(#4035) zzola válasza Dave920117 (#4034) üzenetére


zzola
félisten

A furcsa az, hogy a PC-s szoftver sem dob fel frissítést! Olyan, mint ha a frissítő szerver szerint nem kell/vagy jogosult a 151-es rom a frissítésre..

(#4036) Foose válasza bubus66 (#4031) üzenetére


Foose
addikt

Én is FF-el frissítettem 151-ről 155-re,mert a gyárilag rajta megtelepült 151-el az volt a gondom,amit sok helyen lehetett olvasni,rövid ideig tudott letölteni (főleg play-ről) aztán nem,csak egy restart után. Akkor ezekszerint most nekem sincs garanciám,ha arra kerülne sor,legalábbis addig,amíg ki nem adják rá hivatalosan is a pl 155-ös FW-t...?? :F

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#4037) bubus66 válasza Foose (#4036) üzenetére


bubus66
nagyúr

Elég érdekes nekem tegnap a B151 települt a B171 minden féle FF-nélkül.

Le lett írva hogy mikor nincs és mikor van garancia...

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4038) Foose válasza bubus66 (#4037) üzenetére


Foose
addikt

VTR-L09-re pedig bizony OTA-n nem jött frissebb a 151-től. Másoktól is olvasom,hogy a vodafone-os telókra az a legfrissebb... A fenti hiba miatt bátorkodtam FF-el... Akkor hiba volt.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#4039) -Scarface-


-Scarface-
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, hogy látszólag kaptam egy OTA frissítést, ami ugyanaz mint a jelenlegi verzió. Így folyamatosan ott marad a badge a settings ikonomon. Ti tapasztalatok már ilyet? van erre negoldás?

Szerk: közben észre vettem hogy van eltérés a verzió számban viszont annyit ír, hogy újraindítás szükséges mégsem nagyon történik meg az update sehogy

[ Szerkesztve ]

(#4040) smiti válasza mobal (#3994) üzenetére


smiti
addikt

A három hónap cseregaranciára gondolsz? Az már sajnos régen. Lassan 7 hónapos a készülékem.

(#4041) bubus66 válasza -Scarface- (#4039) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia nyugodtan fel telepítheted feltesz 4-5 db telekomos alkalmazást meg csengő hangot Build szám nem változik, azokat meg törölheted..

De történik semmilyen változás nem lesz a Build számba.. Nyugodtam felteheted.

[link]

Az "Egyéni verzióhoz" írja csak be..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4042) bubus66 válasza Foose (#4038) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia a szolgáltatós az megint más az a szolgáltatótól függ és nem a Huaweitől

A Telekomos gyárilag független és az megkapta a B171 mint ahogy a képen is látszik.

A szolgáltatósra meg nem nagyon FF-nék mert ott aztán semmilyen visszaállási lehetőség nincsen..

És ha a C02-ra a C432 teszed fel akkor nagyon valószínű, hogy test_keyes lesz.. És ebből nem sok user van aki vissza tudja hozni

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4043) Foose válasza bubus66 (#4042) üzenetére


Foose
addikt

Hát ez az...! Arra figyeltem,mit rakok fel.... Csakis,és kizárólag a lentebb írt hiba miatt próbáltam a FF frissítést. Amikor ma melóhelyen olvastam hogy nem olyan jó ám ez így,azonnal pucoltam a telóról a FF-t,ergo most várok,mikor jön OTA-n frissítés. Addig hátha nem kell szervízbe vinnem. Jó lett volna nekem a 151 is,ha működik minden tökéletesen.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#4044) bubus66 válasza Foose (#4043) üzenetére


bubus66
nagyúr

Sajnos a szolgáltatósnál lehetnek gondok, és ott még nagyobb esély az FF-nél a hiba lehetőségre.

Pl volt egy ismerősömnek egy Nova készüléket test_keyes lett (Vodafoe-os) volt. Kb 3 hónap még sikerült meg csinálni. Fastboot telepítéssel..

Ezért is kell nagyon figyelni..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4045) -Scarface- válasza bubus66 (#4041) üzenetére


-Scarface-
csendes tag

A bajom az hogy a telekomos appok már felmentek, ez meg valami pár kbyte-os update. És a bajom az, hogy felraknám, de nem tudom. Letöltve 100% - újraindítás szükséges de semmi nem történik restart után sem. És baromira idegesít az el nem tünő badge értesítés.

[ Szerkesztve ]

(#4046) KZP válasza -Scarface- (#4045) üzenetére


KZP
őstag

Ott valami gubanc lesz, mert 8,29 KB-ba nem fér bele semmi lényeges...

(#4047) Nippon válasza bubus66 (#4042) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem MM-es független van és nagyon nem akar frissülni 151-ről. Azért szerintem ez ciki egy ilyen kategóriájú készüléknél.

(#4048) bubus66 válasza -Scarface- (#4045) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Csinálj egy factory resetet a kettő gombossal, és utána telepítsd.

Így kell kinézni -e újra indítás után.

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4049) bubus66 válasza Nippon (#4047) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia! Azt, hogy a DS miért nem frissül azt nem tudom..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4050) zmtTom


zmtTom
tag

Hello Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni. HA két kártyával használja valaki akkor hogyan jelzi a telefon hogy melyik kártyára jött a hívás? Van benne intelligens átirányítás vagy bármi egyéb? Az LG G4 dualban átirányította egyik kártyát a másikra és jelezte hogy melyiken jön a hívás.

Várom válaszotokat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.