Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) xcsabo


xcsabo
senior tag

Én anno mikor beruhaztam egy nikon d200ra meg új korában és egy jó teleobira meg állványra.... Nos azokkal nem tudtam ilyen holdfotókat lőni. Pedig rá voltam kattanva. Egyéb iránt csillagásznak készültem egyetemre. Onnan a kattantság. Még saját newton reflektort is akartam építeni.

[ Szerkesztve ]

(#15002) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Segítséget szeretnék kérni, abban az ügyben, hogy sajnos leesett a P10-m, és betört a kijelzője. A szervizben inkább azt mondták, hogy nem cserélik ki a kijelzőt, mivel az alaplap egyik sarka is letört, ami egy testpont. Jelen állapotában működik a telefon, viszont ha kicserélték volna, akkor se garantált az, hogy nem tűnik el a kép egyik pillanatról a másikra. Annyit javasoltak, hogy ne üvegfóliát tegyek fel a telefonra, hanem csak sima kijelzővédő fóliát, mivel meghajlott a kijelző, így az üvegfólia csak leesne róla.
Neten hirtelen ezt találtam. Ez szerintetek megfelelő lenne a célra, vagy tudtok ajánlani esetleg mást?

Köszi előre is a segítséget! :R

(#15003) Caldera válasza Ukeve (#15002) üzenetére


Caldera
aktív tag

Itt nézz szét, úgy látom ők is ezt árulják mocsok drágán. 3-5 nap alatt itt van, már többször rendeltem. [link]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#15004) Cecevok válasza Ukeve (#15002) üzenetére


Cecevok
tag

Tudom embere válogatja, de nekem 1 éve nincs rajta fólia... Vigyázok rá, teljesen karcmentes, a gyári műanyag tokban van, pedig egyszer jó nagyot esett a betonra... 😅
Jó cucc ez a Gorilla glass 5 😀

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#15005) Ukeve válasza Cecevok (#15004) üzenetére


Ukeve
tag

Celdera, köszönöm! :R

Az a probléma, hogy mivel betört a kijelző, így félő, hogy kisebb darabok eshetnek ki belőle, ezért kéne rá a fólia, hátha az valamennyit segít ezen. Ezt javasolták a szervizben is.

(#15006) Cecevok válasza Ukeve (#15005) üzenetére


Cecevok
tag

Értem, így világos 😀

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#15007) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Kihangosítva a telefonom túl hangos, a leghalkabb hangerőn szeretnék állítani, ehhez át kell szerkeszteni a hangerő beállításokat.
Pár éve a kettővel vagy hárommal ezelőtti telómon csináltam ilyet MTK Engineer Mode progival, de a tárcsázóból megfelelő kódokat beírva is bejött a felület.
Segítenétek, hogy lehet behozni ezt a fejlesztői menüt?
Köszönöm.

(#15008) Ceree válasza tpeter77 (#15007) üzenetére


Ceree
senior tag

Hahh, engem ezzel kergetett halara, utaltam videohivast inditani rola, mert orditott a cucc, es nem is lehetett allitani. Kivancsi vagyok Te talalsz-e megoldast ra, nekem nem sikerult.

Másolat_eredetije

(#15009) Sztyepadzso válasza tpeter77 (#15007) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ma ez ugrott fel a Google Feedben, hatha segít :
https://www.netzwelt.de/news/182498-huawei-handy-codes-nutzen-020421.html

(#15010) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a 9-es androiddal mennyire lesz lassabb, illetve mennyire merül jobban a telefon, mint az eredeti 7-el? Most szedném elő majd a telót, így majd 2 év után a szekrényből, és még 7 van rajta, nem tudom érdemes-e frissíteni.

(#15011) xcsabo válasza dredjudge84 (#15010) üzenetére


xcsabo
senior tag

Akksi nem ment tönkre az állás közben?

(#15012) Veron válasza Ceree (#15008) üzenetére


Veron
őstag

Ezt én is utálom.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15013) dredjudge84 válasza xcsabo (#15011) üzenetére


dredjudge84
őstag

Miért ment volna? Ilyen erővel amit ujan még árulnak valahol ott is tönkre kéne hogy menjen mivel már nem gyártják, és évek óta le vannak gyártva a még el nem adott darabok is Tökéletesen működik.

(#15014) Cecevok válasza dredjudge84 (#15010) üzenetére


Cecevok
tag

Nyugodtan frissítsd. Nekem nincs semmi gondom a 9-el.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#15015) Ernesst válasza dredjudge84 (#15013) üzenetére


Ernesst
aktív tag

4-5 éve gyártott, polcon álló, bontatlan, új termék is kockázatos ennyi idő után. A lítiumos akkumulátort 40-50% közötti töltöttségen célszerű tárolni, ha 40% alá megy, célszerű a töltést "pótolni". A teljesen lemerült lítium akkumulátor hosszú távú tárolása az akkumulátor kapacitását jelentősen ronthatja.

(#15016) xcsabo válasza Ernesst (#15015) üzenetére


xcsabo
senior tag

Így van. Köszi. :DDD

(#15017) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok
A gyerek véletlenül letörölte a gyári Tárcsázót.
Valaki be tudná linkelni az apk-t?
Köszönöm szépen.

(#15018) <Adamsky> válasza tpeter77 (#15017) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... letörölte a gyári Tárcsázót." - hogy, mit csinált? :Y És mindezt véletlenül? :)
A dialer (Phone) az rendszer alkalmazás. Nem lehet csak úgy törölni. Ott kell annak lennie. :K

(#15019) xcsabo válasza <Adamsky> (#15018) üzenetére


xcsabo
senior tag

Valszeg az alapértelmezést törölte csak.

(#15020) <Adamsky> válasza xcsabo (#15019) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Valszeg az alapértelmezést törölte csak."
... de ahhoz meg kellene, hogy fenn legyen egy másik tárcsázó. Nálam nincs, így pl. én még ha akarnám se tudnám törölni / átállítani.

(#15021) janeszgol


janeszgol
félisten

Lehet csak a képernyőről törölte le. Nem tudom/tudjuk, milyen szinten ért a kolléga a telefonokhoz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15022) xcsabo válasza janeszgol (#15021) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ez a legvalószínűbb.

(#15023) emeritus válasza tpeter77 (#15017) üzenetére


emeritus
tag

Ötlet: beállítások/főképernyő és háttértár/főképernyő stílusa/alkalmazáslista/(kiválaszt). Kezdőképernyőre visszatér, alkalmazáslistát kibont. Tárcsázót megkeres/megérint/megtart, szabad képernyőfelületre áthúz. Kezdőképernyőre visszatér: beállítások... "normál" stílust kiválaszt. stb.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#15024) tpeter77 válasza <Adamsky> (#15020) üzenetére


tpeter77
addikt

Bénáztam, az utolsó oldalra volt csak áthúzva :) Megvan, csak máshol kerestem.
Bocs.

(#15025) tundermacko


tundermacko
csendes tag

Sziasztok! P10 kijelzője rommá tört. Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen hub szerű eszközzel, amivel tudok rá egeret meg tv-t dugni, el tudom menteni a dolgaimat?
A fő kérdés, hogy kell-e valami engedélyt megadni a telefonon, amikor rádugom az egeret usb-n, meg a tv-t hdmi-n? Mert ugye nem tudok semmit nyomni rajta...

(#15026) Cecevok válasza tundermacko (#15025) üzenetére


Cecevok
tag

Ha csatlakoztad a telefont, feugrik a kijelzőn, hogy fotók átvitele, fájlok átvitele, csak töltés. Ez a három opció van ha jól emlékszem. Nem tudom, ha nem nyomsz/tudsz nyomni akkor mi van...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#15027) <Adamsky> válasza tundermacko (#15025) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez szerintem nem fog menni. Én legalábbis, még abban az esetben, ha erre az ember tudatosan rákészül sem tudok elképzelni, hogy mindenféle interakció (felhasználói engedély megadása az unlock-ot követően a képernyőn) nélkül kiajánlható legyen a képernyő a vezérléssel együtt. Ilyet még a gyári backup (HiSuite) se tud.

#15026 Cecevok
" ... ha nem nyomsz/tudsz nyomni ... " - ez az, hogy alapból charge. Ezt úgy rémlik a dev. options-ban át lehet állítani, - hogy ne ez legyen alapból, - de most már... :(
Bluetooth egér: ilyet is már korábban kellett volna társítani, a készülékhez, és akkor talán az rögtön ment volna. De, ez a vonat is elment. :(

[ Szerkesztve ]

(#15028) tundermacko válasza <Adamsky> (#15027) üzenetére


tundermacko
csendes tag

Azt tudom hogy ha pc-re dugom, akkor engedélyt kér, de ha egeret dugok rá, akkor is? Nincs valaki aki már próbálta OTG-vel?

(#15029) edk- válasza tundermacko (#15028) üzenetére


edk-
őstag

Szerintem az egeret minden engedélykérés nélkül elkezdi használni.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#15030) <Adamsky> válasza edk- (#15029) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ott a pont!

#15028 tundermacko
"Nincs valaki aki már próbálta OTG-vel?"
Próbáltam (most) és működik (ráadásul vezetékmentes Xiaomi Fashion Mouse-al, de természetesen nem bt. módban).
Ezek szerint látod a képernyőt, csak a digitizer döglött meg?

[ Szerkesztve ]

(#15031) tundermacko válasza edk- (#15029) üzenetére


tundermacko
csendes tag

Akkor már csak abba bízok, hogy hdmi-n se kell megerősíteni a tv-t és akkor nyert ügy.
A dolgok nagy része nem érdekel, csak van egy külföldi netbank identify app, ami kiír egy kódot és azt kellene megtudnom. Új kódot csak személyesen lehet kérni és arra jelenleg nincs lehetőség.

(#15032) tundermacko válasza <Adamsky> (#15030) üzenetére


tundermacko
csendes tag

Nem látok semmi képet, csak az egér és monitor/tv játszik. Háttérvilágítás van, töltést veszi, úgyhogy abban bízok hogy a hdmi-hez se kér engedélyt. Már csak azt nem tudom, melyik hubot vegyem, mert 100 féle van. Be kell próbálnom valamelyiket.

(#15033) emeritus válasza tundermacko (#15032) üzenetére


emeritus
tag

A Huawei support általában segítőkész. Esetleg kérdezz rájuk ésszerű indokkal.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#15034) <Adamsky> válasza tundermacko (#15032) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én lehet, hogy ezt a HDMI-s / OTG-s kísérletezést a végére hagynám.
Előbb beszélnék a bankkal (SMS-es auth. vagy telefohíváson keresztül), és ha minden kötél szakad, akkor keresném fel a Huawei support-ot, (ahogy emeritus is javasolta). Az a baj, hogy nem lenne elég venned egy type-C - HDMI és egy type-C - USB-A female kábelt, ugyanis egyszerre nem tudod mindkettőt használni, hanem - ahogy írod - valamilyen hub-ot (mondjuk ilyet) kellene vegyél, ami eleve nem két fillér.

(#15035) Gabszi.hu válasza <Adamsky> (#15034) üzenetére


Gabszi.hu
csendes tag

Én még a HDMI-s oldalon is látok problémát. Tudomásom szerint a P10-en nem is működik.

(#15036) tundermacko válasza <Adamsky> (#15034) üzenetére


tundermacko
csendes tag

Köszi a válaszokat.

(#15037) martin5555


martin5555
csendes tag

sziasztok, huawei p10, nem pro- hoz vásárolnék jó minőségű csereakkut, van esetleg típus amit javasolnátok hogy nem vacak? ebay/aliexpress..köszi!

(#15038) Caldera válasza martin5555 (#15037) üzenetére


Caldera
aktív tag

Ha van lehetőséged vidd be hó végén szerviznapok keretében márkaszervizbe, és gyárit kapsz annyiért beszerelve, amennyibe egy ismeretlen minőségű utángyártott kerül.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#15039) Sztyepadzso válasza martin5555 (#15037) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én a polarcelltől vasároltam Lumia 950/950XL-be, meg vagyok velük elégedve. Ehhez is vettem, de még nem szereltem be, így csaka fenti két tipussal van tapasztalatom. 20€körül van.

(#15040) Cecevok


Cecevok
tag

Bye-bye P10!
Váltottam, S10e-re.
2 éve pont a kamerája miatt vettem meg a P10-est, aztán továbbléptem fényképezés terén, egy Lumix milc-et is beszereztem.
Az S10e megjelenése óta tetszett, és a mai mobilos felhozatalból ez felelt meg legjobban az igényeimnek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#15041) xcsabo válasza Cecevok (#15040) üzenetére


xcsabo
senior tag

És eladtad? Nekem is van egy a fiókban. Kíváncsi vagyok mennyit érhet. Én p30 pro 8/256-ra váltottam.

(#15042) Cecevok válasza xcsabo (#15041) üzenetére


Cecevok
tag

Még nem adtam el, de hirdetem. 25-30e körül láttam P10-eseket.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#15043) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Tegnap óta lett P10-em... a videostabilizátor képességeiben csalódtam kissé, bár állitólag a 7-es androidon az jobb volt! Tényleg a 8-as és 9-es androiddal rosszabb lett? Ha igen , visszavarázsolható 7-es? Érdemes? :R

(#15044) xcsabo válasza metalstorm (#15043) üzenetére


xcsabo
senior tag

Igen sajna.
De apkmirrorról felrakodca huawei camera appot.... jobb lesz valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#15045) metalstorm válasza xcsabo (#15044) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Kamera_com.huawei.camera_80000302_8.0.0.302_.apk
ezt nem engedi feltenni... állitólag 9-re nem lehet... Ha erre gondoltál :)

[ Szerkesztve ]

(#15046) xcsabo válasza metalstorm (#15045) üzenetére


xcsabo
senior tag

(#15047) metalstorm válasza xcsabo (#15046) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi de sajnos egyik változatot sem engedi...

(#15048) xcsabo


xcsabo
senior tag

Akkor újabb van fen neked valszeg. De hogy? Nekem simán fel ment régen.

(#15049) metalstorm válasza xcsabo (#15048) üzenetére


metalstorm
aktív tag

9.1.0.287 Érdemes szerinted visszaállni régebbi rendszerre? ...egyáltalán visszalehet?

(#15050) xcsabo válasza metalstorm (#15049) üzenetére


xcsabo
senior tag

Hisuite-tal PC ről elvileg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.