Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) wdx


wdx
őstag

Új hozzászólás, direkt.
Most hallgatok DTS-HD 5.1 zenét (Ennio Morricone)... "sajnos" csak a telefon saját zenelejátszója nyitja meg, még a denon házimozim se.... De ez eléggé a telefon mellett szól, hogy ha jó minőségű zenét akarsz hallgatni, akkor bizony se poweramp, se komoly házimozi, viszont a p10 lejátssza. Nem fűznék hozzá semmit.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#6002) Ujfelhasznal válasza johnsmithnex (#5999) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Nekem a Gmail tökéletesen müködik. Automata szinkronizálás be van kapcsolva?

(#6003) johnsmithnex válasza Ujfelhasznal (#6002) üzenetére


johnsmithnex
tag

Igen, be van. Mindent szinkronizál. Wifi, mobilnet állandó.

(#6004) johnsmithnex válasza Ujfelhasznal (#6002) üzenetére


johnsmithnex
tag

A következő lépéseket is alkalmaztam.

1. Beállítások - Akkumulátor - Bezárás a képernyő zárolása után (= Telefonkezelő - menüt jobbról balra húzni - Zárképernyő tisztítás) - Tiltsd az adott alkalmazást, hogy ne zárja be a képernyő lezárása után. Tehát a kapcsolónak bal oldalon kell lennie.
2. Beállítások - Alkalmazások - Beállítások (fogaskerék) - Speciális hozzáférés - Optimalizálás mellőzés. --> Itt kell engedélyezni az adott alkalmazást.
3. Feladatkezelő - Adott alkalmazásnál a "lakat" ikonra kattintani.

De így, hogy megnyitottam az appot most azóta jó. Ha fél-egy napig nem használom akkor felejti el szinkronizálni. Valamiért a háttérfolyamatokat leállítja...

(#6005) VincentV válasza johnsmithnex (#5999) üzenetére


VincentV
csendes tag

Nekem a Whatsapp csinálja ugyanezt, de csak alkalmanként. Viberem nincs, arról nem tudok nyilatkozni.
A Gmail-el nem volt még ilyen bajom. Ha az automatikus szinkronizáció be van kapcsolva akkor egyből megkapom a maileket.

"ice-ice-baby" - jég-jég-csecsemő

(#6006) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Valaki tud esetleg valami infót, hogy kb mikorra várható az Oreó frissítés?
Nem fontos jó így is, csak kíváncsiságból kérdem.

(#6007) smiti válasza Bagoly01 (#6006) üzenetére


smiti
addikt

Hidd el sokunkat érdekel, főleg akiknek beragadt B151-n. :B

(#6008) gacsoi válasza smiti (#6007) üzenetére


gacsoi
senior tag

Úgy halotta, akinél beragadt, azoknak Oreo sem lessz :)

(#6009) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Le/feltöltési sebességet meg lehet jeleníteni az értrsítési sávban valahogy?

(#6010) yodee_ válasza johnsmithnex (#6009) üzenetére


yodee_
őstag

Beállítások -> Mobiladat -> Fogaskerék (jobb felül) -> Hálózati sebesség mutatása.

Erre gondoltál?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#6011) johnsmithnex válasza yodee_ (#6010) üzenetére


johnsmithnex
tag

Igen, de nekem ott nincs ilyen opció...
Vodás a készülék

[ Szerkesztve ]

(#6012) wdx válasza johnsmithnex (#5999) üzenetére


wdx
őstag

Gmail megoldás, ha visszateszed a gyári alkalmazást (törlöd a frissítéseket), valamint az összes alkalmazásnál ami nem jelez időben. Sajnos a frissítések teszik ezt, nézd csak meg a hozzászólásokat play áruházban. Olyan verziót kell találni, amivel nincs gond, és aránylag friss. Emellett ki kell kapcsolni az automatikus frissítéseket a play áruházban. Ez a módszer működik, bevált, kipróbáltam, és alkalmazom minden készüléken. Előbb megnézem, mit írnak a frissítésről ott, aztán frissítek, ha szükséges. Nincs de. Lehet hogy működik a verzió másik telefonon, nem megyek bele, hogy miért. Az nexus. Tehát google. Módosítatlan.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#6013) johnsmithnex válasza wdx (#6012) üzenetére


johnsmithnex
tag

Köszi, kipróbálom.

Újabb kérdés mindenkihez:
Vodásra ha felrakhatok egy független romot ha már függetlenítve van a készülék?

[ Szerkesztve ]

(#6014) bubus66 válasza johnsmithnex (#6013) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Igen de csak oeminfo cserével.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6015) RiglerL


RiglerL
csendes újonc

Sziasztok!
Tapasztalt valaki olyat, hogy a Nova launcher hasznalataval az ujjlenyomatos feloldas neha sokkal lassabb a megszokottnál?
Es ha letoroltem es alap rendszeren voltam villamgyors mint mindig.
Esetleg ha valaki talalkozott a problémámmal van valami jo tippje?
Köszi előre is

(#6016) pepetech válasza RiglerL (#6015) üzenetére


pepetech
őstag

Használd a gyári launchert :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#6017) Vikooo válasza RiglerL (#6015) üzenetére


Vikooo
addikt

Nem tapasztaltam ilyet, összefüggést sem látok a kettő között.

Próbáld meg újra regisztrálni az ujjadat.

[ Szerkesztve ]

(#6018) gacsoi válasza RiglerL (#6015) üzenetére


gacsoi
senior tag

Novát használok én is, de nem tapasztalok ilyet.

(#6019) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

Üdv.

Hol tudom kikapcsolni a "bekapcsolási" animációt, vagy legalább némára állítani?

(#6020) neutron66 válasza wong kok wah (#6019) üzenetére


neutron66
csendes tag

Hali
Beállítások - Hang - Bekapcsoló hang
Itt ki tudod kapcsolni a hangot.

(#6021) wong kok wah válasza neutron66 (#6020) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Köszönöm!
(de béna vagyok , hogy nem vettem észre.... :)))

(#6022) Peter.70 válasza RiglerL (#6015) üzenetére


Peter.70
őstag

Esetleg próbáld ki a microsoft lauchert, nekem mintha még kevesebbet is fogyasztana, mint a nova prime

(#6023) pajibá


pajibá
tag

[Arcfelismerés]
P10 nem kapja meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#6024) Kovaratis válasza pajibá (#6023) üzenetére


Kovaratis
őstag

Kicsit hanyagolva vagyunk felesztés terén. :)

(#6025) pajibá válasza Kovaratis (#6024) üzenetére


pajibá
tag

:((( Kár!

(#6026) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem volt valaki akinek a b151 frissült németországban magától. Ez igaz? Rosszul emlékszem?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6027) Ernesst


Ernesst
aktív tag

Sziasztok!
Pár órája sajnos elég nagyot esett a P10-em. Szilikon tok van rajta, külső sérülés nem látszik, a kijelző is rendben lévőnek tűnik. A probléma a kameránál jelentkezett: színes üzemmódban nehezen, vagy egyáltalán nem fókuszál. Effektek kikapcsolva, teljesen automata üzemmódban produkálja mindezt. Monokróm üzemmódban tűéles minden, ahogy korábban is. Igen, az nekem is lejött, hogy az RGB oldal sérülhetett. Azóta ha bekapcsolom a kamerát, a lencsék környezetében extrém melegedés is tapasztalható.
Járt már valaki hasonlóan? Ötlet akár "házi" javításra, praktikára? Végső esetben persze szerviz, gondolom így nem garanciális (3 hónap már letelt). Van tippetek a kamera javítása mennyit kóstál?
Köszönöm, előre is.

(#6028) wdx válasza Ernesst (#6027) üzenetére


wdx
őstag

Én megpróbálnám garanciában javítani. Ha nem lehet ingyen, akkor marad a sufni munka. Amúgy a kamerák nem vészes tételek általában.

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#6029) pool46


pool46
csendes tag

Sziasztok olvasgatom hogy a b151 sajna nem frissül valami okból kifolyólag. Nos az enyém sem mert nekem is b151 es verziós a P10 es telcsim. Ha van rá valami megoldás mókolás nélküli kérlek benneteklet osszátok meg velem. Köszönöm szépen a figyelmet.

(#6030) cirx válasza pool46 (#6029) üzenetére


cirx
senior tag

Egy ötlet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.vpn

Állítsátok mondjuk német területre, és utána nyomjatok rá a frissítésre. Akinek 151en ragadt hátha ez segít.

S23 GREEN

(#6031) bigrock válasza cirx (#6030) üzenetére


bigrock
addikt

Felejtős. Végigpróbáltam 4 területtel, mind kuka. B151, független, dual sim.

(#6032) Vitya103


Vitya103
tag

Ff-ben van rollback vagy is ha a changelog nem hazudik :D

(#6033) Vitya103


Vitya103
tag

Szia én pont ugyan így jártam :D cseréltem magamnak netrol rendelve mivel nem magyar garanciás a telefonom bár nem tudom hogy gariba ezt javítják e.
Innen rendeltem: https://www.replacebase.co.uk/for-huawei-p10-replacement-main-dual-camera-oem/

[ Szerkesztve ]

(#6034) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Gyárihoz hasonló fóliát talált már valaki valahol?
Tudtok esetleg linket ha van?
Köszi előre is!

(#6035) bubus66 válasza Vitya103 (#6032) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia és mire akarod feltenni a RollBacket? Tudod mi az?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#6036) Vitya103 válasza bubus66 (#6035) üzenetére


Vitya103
tag

Azt nem írtam hogy fel is szeretném bármire tenni csak hogy ezt láttam. Amúgy meg ha arra gondolsz hogy a rollbacket tudom e mi akkor a válasz igen. Majd a 8hoz lesz jó vissza jönni android 7re. Majd ha ki derül hogy melyik verzió számú telefonhoz való.

[ Szerkesztve ]

(#6037) Nyomdász


Nyomdász
csendes tag

Sziasztok.

Kijelzővédő fóliákkal szívok sajnos, nem érik végig a kijelzőt, nem sikerül úgy felragasztanom hogy ne legyenek porszemek alatta (természetesen megfelelően letisztítom, letörlöm a kijelzőt előtte). Segítséget kérnék hogy ti hogy szoktátok felragasztani, vagy hol tudják feltenni úgy hogy se levegő buborék se porszem ne legyen alatta? Tudnátok küldeni egy-két képet erről az üvegről hogy hogyan néz ki a telefonon? Vagy hogy nektek melyik védőfólia vagy üveg vált be?

Intel Rulez!!!

(#6038) Ujfelhasznal válasza Nyomdász (#6037) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

Szia!

Nekem keretes Btech üveg van rajta, ez nem levegős, fedi széltől-szélig.

(#6039) Ernesst válasza Vitya103 (#6033) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Köszönöm a tippet. Lehet, hogy buta kérdés, de ez akkor eredeti Huawei alkatrész, vagy "utángyártott"? Ha az utóbbi, a képek hozzák az eredeti minőséget?

@wdx:
Igen, először mégiscsak megpróbálom a garanciális javíttatást. Egyébként most újra fókuszál, néhány esetben téveszt, de akkor nagyon. Csak továbbra is durván melegszik.

(#6040) Vitya103


Vitya103
tag

Igen eredeti gyári és ugyan olyan jók a kép minosegei ha gondolod csinálok képet. Amúgy 10 perc a cseréje ha van hozzá való csavarod

(#6041) Ernesst


Ernesst
aktív tag

Sziasztok,
Na most kicsit beleástam magam a témába: más fórumokon is beszámolnak arról a felhasználók, hogy kamera használat közben igen gyorsan melegszik a P10. (Leejtés nélkül.) És most el is bizonytalanodtam, hogy vajon tényleg az esés óta produkálja ezt a telefonom, vagy előtte is, de csak most vettem észre.
Szóval a kérdésem, hogy fényképezés közben (akár fél, vagy egy perc kamera használat esetén) másnak is jól érzékelhetően melegszik a készüléke?

[ Szerkesztve ]

(#6042) Ernesst válasza Vitya103 (#6040) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. 😀 Ha mégis erre kényszerülök, ez elég jól hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#6043) wdx válasza Ernesst (#6041) üzenetére


wdx
őstag

Melegszik, de több perc után tűnt fel eddig. Mivel két kamera van, több energia is kell, és több erőforrás... valamint tutira nincs jól optimalizálva "energiaügyileg". Nos ez a mondat így szépen lett megfogalmazva.
Mindegy is. A lényeg, hogy a fókuszálás hibája egy ütés miatt simán elképzelhető, mivel úgy működik, mint egy hangszóró, vagy egy cd lejátszó optikája (lencse). Ütéstől deformálódhat a réz tekercs, és ... Cserélni kell. Az eseteim többségében nem lehetett javítani sehogy.

[ Szerkesztve ]

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#6044) pajibá válasza Ujfelhasznal (#6038) üzenetére


pajibá
tag

Szia!
Egy linket, ha lehet, hogy honnan?
Köszi!

(#6045) Vitya103 válasza Ernesst (#6042) üzenetére


Vitya103
tag

Nekem akkor meg javult ha meg ütöttem a kijelző jobb sarkánál de csak egy fénykép elejéig. Nálam is le ejtés után csinálta. Fórumokon találtam hogy valószínűleg az a kevés optikai zoom ami van benne meg ragadt mert közelre jó képet csinált csak távolra homályos mivel ugye nem tud fókuszálni

(#6046) Ernesst válasza Vitya103 (#6045) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Igen, köszi, valóban kis "kocogtatás" után kezdett újra fókuszálni. A makró jól működik, távoli "célpontok" jelentenek gondot időnként, továbbra is.

@wdx:
Szerettem volna megnyugtatni magamat, de így már egyre tisztább, hogy a javítás/javíttatás elkerülhetetlen.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#6047) smiti


smiti
addikt

A Huawei-nél nincs olyan megoldás a frissítésre mint a Samsung-nál volt? :U

(#6048) wdx válasza Ernesst (#6046) üzenetére


wdx
őstag

Szerettelek volna megnyugtatni, tudom milyen érzés. 1 hetes telefonomat tettem tönkre akaratlanul nemrég. Nagyítóval szórakoztam a kamera előtt, hátha tudok közelebbi makrót csinálni egy másik telefonon. Azzal hálálta meg, hogy kiakadt a fókusz. Gondoltam, jót tesz neki egy kis fizikai helyreigazítás... Asztal sarkára kétszer, bal kézzel szigorúan 20kN-os lendülettel.. Aztán rendelhettem egy 2800 ft-os kamera modult, meg egy új telefon külsőt. :)

Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

(#6049) glehel válasza Vitya103 (#6036) üzenetére


glehel
senior tag

L09 és L29 c432 höz való.

(#6050) Redplee


Redplee
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen telefont anyukámnak, de androidhoz nem értek, ezért szeretnék segítséget kérni.

Samsung volt neki eddig, és a telefonszámokat át szeretném tenni a Huawei-re. Mi a legegyszerűbb módszer erre?

:R

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.