Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-13 20:33:35

LOGOUT.hu

******** Huawei P10 Összefoglaló ********

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) sityupityu válasza _CICAFIU_ (#13447) üzenetére


sityupityu
veterán

Pont most olvasom én is a cikket, nagyon durva...

(#13450) Vadmeggy A fentiek tudatában lehet, hogy nem véletlen, hogy már nem elérhető semmilyen frissítés sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13452) Zoz válasza sityupityu (#13451) üzenetére


Zoz
őstag

Mondjuk frissítés már jóval régebb óta nincsen. Nekem a januári biztonsági frissítés volt az utolsó...

(#13453) sityupityu válasza Zoz (#13452) üzenetére


sityupityu
veterán

A hivatalos közlés előtt a puszta tények már korábban is bekövetkezhetnek. És itt akár ez is simán lehet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#13454) Vadmeggy válasza sityupityu (#13451) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Jeeez, ez brutál nagy pofon. Több ismerősöm váltott pont most P20-P30ra. Én is erősen gondolkoztam rajta.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#13455) benfolds válasza Vadmeggy (#13454) üzenetére


benfolds
őstag

válaszul lehet majd az apple meg búcsút inthet kínának. nincs sok értelme ennek az izmozásnak.

(#13456) adamos0606


adamos0606
tag

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy az egyik nap még teljesen jól működik a GPS, másik nap pedig egyszerűen nem talál jelet?
Én tegnap jártam így... Stravával akartam tracking-elni bringázást, de 40 km alatt nem talált jelet. Azóta próbáltam google maps-et, és más gps-t használó alkalmazásokat, de semmi. Huawei care-ben van egy intelligens diagnosztika menü, ahol a gps is elvileg tesztelésre kerül, és zöld pipával (tehát rendben) lefut a teszt, de egyszerűen nem működik....
Van esetleg sima usernek vmi teszt, szervíz kód, ami a gps hardware-t ellenőrzi?
FR-t egyelőre nem nyomnék, mert most laktam be a telefont...

(#13457) Lacika678


Lacika678
újonc

Sziasztok. Ma reggeli hír.
https://huaweiblog.hu/huawei-google-android-minden-hivatalos-informacio-a-tortenesekrol/

(#13458) BlackLamb


BlackLamb
tag

Jó kis cikk... "Megnyugtatnak, hogy nem tűnnek el a szolgáltatások" de minden frissítésnek búcsút mondhatunk. Jól meg is nyugodtam... Innentől értelmetlen lesz Huaweit vásárolni. Cáfoljatok ha tévedek!

(#13459) glehel válasza BlackLamb (#13458) üzenetére


glehel
senior tag

én nem ezt olvastam, hanem azt hogy a google amikor kiadja a biztonsági frissítést csak utánna férhet hozzá pld a huawei, nem előtte.

(#13460) <Adamsky> válasza glehel (#13459) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"This means that Huawei will "immediately" lose access to Android updates and the next series of Huawei phones will not come with the Google Play Store and other Google apps including Gmail." - forrás

Én ezt úgy értelmezem, hogy a Android rendszerfrissítéseknek - azonnal, és minden készüléken - lőttek, a jövőbeni eszközök pedig bukják az összes Google-ös szolgáltatást.
Ebből - ha bekövetkezik, ill. állandósul a helyzet - akkor óriási balhé lesz. A vége pedig beláthatatlan (vagyis szvsz. benne van a fagyi visszanyalásának tipikus esete is).

(#13461) glehel válasza <Adamsky> (#13460) üzenetére


glehel
senior tag

xda

As a result of this ban, Huawei will not have access to the code for monthly Google security patches before the public release. Furthermore, Huawei and Honor can no longer be a member of the Android beta programs starting with the next commercial release of Android i.e. Android R. If Huawei intends to move ahead with updates and brings users onboard the Android R bandwagon, it will have to wait until the public release which happens around August every year.

[ Szerkesztve ]

(#13462) <Adamsky> válasza glehel (#13461) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Jaja (gyakorlatilag ezt írtam én is). Link a többieknek ...
Egyébként most bújt ki a szög a zsákból. Vagyis vált egyértelművé, hogy a Google (is) mennyire "felülvezérelt".

(#13463) glehel válasza <Adamsky> (#13462) üzenetére


glehel
senior tag

én jelenleg megelégednék egy bootloader kóddal is ha küldenének :)

(#13464) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#13462) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy tűnik a Huawei már készült erre, és csak minket (vagy legalábbis engem) ért most ez meglepetésként (pedig szoktam követni az iparági híreket)

(#13463) glehel
Na, ja. De, nem ártana egy official TWRP sem, ill. egy jó ROM. Nem tudom, mi a helyzet, de talán pont Te írtad, hogy nincs tökéletes, 100%-ban működő (pl. NFC) 3rd party rom a P10-hez.

[ Szerkesztve ]

(#13465) glehel válasza <Adamsky> (#13464) üzenetére


glehel
senior tag

jelenleg p20 pro van ezt ki sem tudtam próbálni másik rommal a p10 is megvan a családban arra ha nem érkezik soha semmi a használójának úgy is jó :)

(#13466) BlackLamb


BlackLamb
tag

Csak tudnám, hogy ehhez nekünk mi közünk. Miért nem lehet regionális korlátozást, hogy csak a drága amerikai állampolgárok után ne "kémkedjenek"?

(#13467) Kami11


Kami11
őstag

Erre valaki esetleg?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#13468) Zoz válasza glehel (#13461) üzenetére


Zoz
őstag

"Huawei will not have access to the code for monthly Google security patches before the public release"
De ez azt jelenti, hogy a public release után megkapják, nem? Szóval némi késéssel jöhetnek a biztonsági frissítések.
Tekentve, hogy most is több hónappal le vannak maradva, ez nem sokat változtat...

(#13469) <Adamsky> válasza Zoz (#13468) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, ez azt írja, hogy "kis késéssel" kap majd a Huawei hozzáférést. Ez kb. majdnem ua. mintha nem is kapna. Egyébként nagy a kavarás. Valahol ezt írják, valahol pedig azt, hogy egyáltalán nem fog kapni semmit. Vagyis minden aktuális készülék meg fog ragadni azon a sec. patch level-en, amin most van, és a főverzió fejlesztésének is csak akkor kezdhet neki a Huawei, ha azt már gyakorlatilag hivatalosan is kiadták. Szóval ott is jó nagy csúszással lehet számolni. A Google-ös szolgáltatások pedig az újabb készülékeken - elvileg - később se lesznek elérhetők (lehet próbálkozni GApps telepítésével)

(#13467) Kami11
Bocsi, nekem nincs ilyen tapasztalatom. Nem adta el, ill. nem vettem még használtan Huawei készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#13470) CJ4567 válasza glehel (#13463) üzenetére


CJ4567
veterán

Én a hivatalos Pie-al is megelégednék, de sehol semmi március óta. :(

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#13471) <Adamsky> válasza CJ4567 (#13470) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... de sehol semmi március óta."
Hááát.... nem akarnék pánikot kelteni, de szerintem mindenki jól nézze meg, éppen milyen főverzión van, vagy éppen milyen sec. patch van fenn, mert nekünk (P10) - a dolgok jelen állása szerint - ez lesz az utolsó.

(#13472) CJ4567 válasza <Adamsky> (#13471) üzenetére


CJ4567
veterán

8.0.0.386. :(

No Sana No Life

(#13473) <Adamsky> válasza CJ4567 (#13472) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Talán mégse kell lemondani a frissítésekről. Új főverzió nekünk már úgyse jön.

(#13474) Zoz válasza <Adamsky> (#13473) üzenetére


Zoz
őstag

A Pie az most minek számít? Hiszen sokan már megkapták...

(#13475) <Adamsky> válasza Zoz (#13474) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Természetesen főverziónak. Úgy értettem, hogy a Pie-nál újabb (10-es Android) a P10-re a történésektől függetlenül sem jött volna. Ez az egész az új készülékek tulajdonosai számára izgalmas igazán.

(#13476) benfolds


benfolds
őstag

ha oreo-n akarok maradni, akkor a biztonsági frissítéseket hogyan kaphatom meg? ha kapok egyáltalán. (most függetlenül attól, hogy mi lesz a sorsa az androidnak huawei-n.)

(#13477) pcnet válasza benfolds (#13476) üzenetére


pcnet
addikt

Sajnos sehogy.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#13478) Edy92


Edy92
tag

Teljesen letaglózott a hír...
P20 Pro-ra szerettem volna váltani P10-ről... :'(

P10-re meg jött volna a 9.1...

(#13479) Zoz válasza <Adamsky> (#13475) üzenetére


Zoz
őstag

Ok, de új főverziónak, amit már nem szabad kiadni, vagy már kiadott főverziónak?

(#13480) dualcore


dualcore
őstag

Sajnos érik a típusváltás. Ezek meg az apró bugok amik a huawei telefonoknál jelen vannak, számomra már kissé zavaróak. Csak az a kérdés mi legyen helyette? Samsung fóbiám van. :B

(#13481) adamos0606 válasza adamos0606 (#13456) üzenetére


adamos0606
tag

Végül bevállaltam az FR-t, de sajnos nem oldotta meg a problémát. Így kértem ma reggel háztól-házig szervízt.
Megadtam az e-mail címem és a telefonszámom a telefonos ügyfélszolgálaton, akik holnap küldik a futárt.
A szervíz igénylésről nem szoktak küldeni egy e-mail vagy sms visszaigazolást? Mi a tapasztalat?

(#13482) pcnet válasza adamos0606 (#13481) üzenetére


pcnet
addikt

Én anno kijelző sötétedés miatt akartam szervizbe küldeni, hogy tegyék vissza Nougatot. Hi-Suiteban nem ajánlotta fel, amíg rajta volt a Telekomos "egyéni verzió". Telefonos ügyfélszolgálaton azt mondták, vigyem be személyesen a szervizükbe, de mivel vidéken lakom, ezt nem tudtam megtenni. Ezt mondtam is az ügyfélszolgálatosnak, de azt mondta, akkor adjam fel postán. Közben 14 napon belül elálltam vásárlástól, kb 1 hét múlva hívott a futár, hogy csomag felvételre jött. Csak néztem, mert semmit nem akartam feladni futárral. Mondta, hogy a Huawei kérte a csomagfelvételt. Akkor esett le, hogy mi a szitu. Egy szó nem esett arról, hogy futárral is küldhetem, vagy ők küldeni fognak futárt a telefonért. Nem kértek se címet, se telefonszámot. Gondolom Telekomtól kapták meg az adatokat, mert édesanyám telefonján hívott a futár. Otthoni előfizu mellé vettem (volna) és az édesanyám nevén van. Néha elég logikátlan az ügyfélszolgálat.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#13483) Ceree válasza Zoz (#13479) üzenetére


Ceree
senior tag

Legutolsó álláspont szerint amit olvastam, a biztonsági frissitesek is maradnak, csak a huawei nem kap korai hozzáférést hozzájuk, így akkor jut el hozzá, hogy rászabja a telókra, amikor már kijött, emiatt késhet a többi gyártóhoz képest. Írtátok páran a több hónapos késést, ez sem volt mindenkire igaz, én pl. hónap végén mindig kaptam az aktuális csomagot. Nougat után Pitéig... :DDD

A pite amúgy biztosan kiadott főverzió amúgy, és a 3. ami kijött a telóra, szóval ahogy Adamsyk is írta, ez lenne a vége (mondjuk Emui 9.1-el, amit még beígért a gyártó.

De amúgy még minden nagyon képlékeny, várjuk ki a végét.

Másolat_eredetije

(#13484) Zoz válasza Ceree (#13483) üzenetére


Zoz
őstag

Tavaly nekem is jöttek, meg is voltam elégedve a támogatással. Idén csak a 384-es jött a januári biztonsági frissítésekkel, és ennyi :(

(#13485) dualcore


dualcore
őstag

Ma tettem egy telenoros kártyát a telefonba (független telekomos single) és a 386 ra felkinált egy 126 megás frissítést, ami le is ment. Maradt a 386.

(#13486) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

Na nekem végre megjött a Pie 9.0.1.185
Dual sim függetlenre. Ez ráadásul nem is a régi, hanem újabb build.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#13487) Dorian


Dorian
félisten

Hello,
Valamit beállítottam és megjelent egy kitöltött-fehér, mozgatható karika a képernyőn.
Nincs rá szükségem, de hogyan tudom eltüntetni? Az a menüpontot, ahol beállítottam, nem találom...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13488) Zoz válasza Dorian (#13487) üzenetére


Zoz
őstag

Rendszer-navigáció címszó alatt a navigációs dokkot kapcsold ki.

(#13489) Dorian válasza Zoz (#13488) üzenetére


Dorian
félisten

köszönöm!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13490) <Adamsky> válasza Vadmeggy (#13486) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

.. nekem is. És nem csak a havi sec. patch volt benne (413 Mbyte volt a kicsike). Neked ez volt az első Pie-os frissítés? Nekem volt a "nagy" (163-as), és most ez a "kicsi".

[ Szerkesztve ]

(#13491) hatD válasza Vadmeggy (#13486) üzenetére


hatD
tag

Láttam a korábbi hozzászólásodat mely szerint egy FR eltörölte a Piere frissítési lehetőségedet.
Ezek szerint most Oreon voltál, érdekelne minek eredménye az ismétlődő frissítési lehetőséged.

(#13492) Vadmeggy válasza hatD (#13491) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Oreorol ugrottam egyből igen. Fogalmam sincs igazából . A supporttal leveleztem a frissítés eltűnése miatt és egyszer csak felugrott az opció.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#13493) hatD válasza Vadmeggy (#13492) üzenetére


hatD
tag

Tehát lehet, hogy a levelezésnek köszönheted, szerencséd van.

(#13494) CJ4567 válasza Vadmeggy (#13486) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam még mindig semmi.

No Sana No Life

(#13495) Vadmeggy válasza hatD (#13493) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Küldj nekik build number és imeit. Nekem egyébként ezt tanácsolta legutoljára a supportos, a hisuite/hicare után, de már nem volt rá szükség.

Továbbá arra kérem, hogy próbálja meg E-Recovery módban frissíteni a telefont, ami az alábbi lépések szerint kell megtenni:
Hangerő fel és lefele gomb és a bekapcsoló gombot egyszerre nyomja meg, de előtte helyezze üzemen kívül a készüléket.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#13496) Peathee


Peathee
aktív tag

Ma próbálgatni szerettem volna Az Android Auto-t egy 2018-as Ford Fiestában. usb-n rádugtam ki is írta az autó (Sync3 rendszer) hogy csatlakozik, és a telefon is kiírta, hogy aktív az Adroid auto kapcsolat.
Mégsem ment a kihangosítás sem, és egy app sem jelent meg a kijelzőn...

Most a kocsi szoftvere nem elég friss, vagy nem is lehet még nálunk ezt használni?
Van akinél működik?

Köszönöm.

(#13497) kiralytom válasza Edy92 (#13478) üzenetére


kiralytom
aktív tag

De a P20 Pro forgalomban van, nem érinti semmilyen hátrány.

Más: nekem ma újra bedobta a PIE-t most letöltöm meglátom majd milyen.

(#13498) Hory84


Hory84
tag

FF szerint már van a single simes verziókra is pite. Szóval valszeg ismét a T szarakodik.

[ Szerkesztve ]

(#13499) Ceree válasza Peathee (#13496) üzenetére


Ceree
senior tag

Nalam volt 3 napig 17-ben (vagy 18 elejen, pontosan nem emlekszem, csak azt tudom, hogy hideg volt) egy uj fiesta, szinten sync3-mal, es simant ment az android auto, bar teny, hogy az apk-t azt ugy kellett sajnos hazankban levadaszni alternativ forrasbol. De waze, gmaps, spotify, telefon funkciok aztan siman mentek, faxa volt.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#13500) Foose válasza Hory84 (#13498) üzenetére


Foose
addikt

Single sim,voda is 8.0 még. Legalábbis nálam.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.