Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) apaszka válasza bigdady (#8899) üzenetére


apaszka
veterán

Érdekes!
Note 3/Note 4 is jól működött, most a Nexus 6p is tudja. Zenét leveszi utasításokat, illetve híváskor.

De ott a BT eközben lehet a hiba.

pinnacle

Szerintem teljesen mindegy, de az Amoled kijelző hajlamos a beégésre .
Ha navigációra használod, oda nem kell a legújabb hardver.
Inkább a kijelző méret, és felbontás a lényeg.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8902) LámaZ válasza bigdady (#8899) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez nem waze-függő. A telefonod Bluetooth-át tedd rendbe.

Legyen minden jó!

(#8903) pinnacle válasza apaszka (#8901) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#8904) junkpod válasza bigdady (#8899) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez Android tulajdonság, nem tud ilyen bejövő hivasnak szimulált BT ki hangositast. Itt vagy BT vagy rádió.

Box's don't touch!

(#8905) bigdady válasza LámaZ (#8902) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mind a hang stb engedélyezve van a BT menüben a Ford sync-nek. Akkor iPhone tudja Android nem?

(#8906) junkpod válasza bigdady (#8905) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mondom, nem tudja. De ez inkább rádiós fejegység tulajdonság: csak egy input lehet kiválasztva vagy rádió vagy bt-media.
Megoldás lehet, hogy webradiot hallgatsz mobilon BT kihangositassal.
iPhone ezt kitrukkozi bejövő hivasnak, arra a fejegység rádió esetén is atkapcsol.

Box's don't touch!

(#8907) bigdady válasza junkpod (#8906) üzenetére


bigdady
nagyúr

Oké akkor ez van :( köszi

(#8908) apaszka válasza junkpod (#8906) üzenetére


apaszka
veterán

Én is így használom.
Mivel a Suzuki SX4 fejegység sima cd-s és ugye 10 évnél régebbi konstrukció, így egy külső kihangosító/ transmitter combo nyújt 100% os megoldást nekem.
A minőség is jó, mert egy tesztgyőztes cuccra esett anno a választásom, sok gagyi után..!

Internetes rádió, vagy telefonról zene megy, és ha navigációs utasítás vagy hívás van, zene kikapcsolva, és utasítás, vagy beszélgetés után újra szól a muzsika!
Ráadásul automatára állítva a beszélgetés felvevése, két csörgés után!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8909) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Egy gyors kérdésem lenne.
Be lehet valahogy állítani, hogy a figyelmeztetések esetén mennyivel korábban jelezzen a waze?
Rendőri ellenőrzés esetén szerintem túl későn jelez.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#8910) Szili17 válasza benjoe1 (#8909) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia, nem ez fix 500m, nincs kivezetve paraméterként semmilyen riasztás távolsága (ide értem a fix traffikat is).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#8911) benjoe1 válasza Szili17 (#8910) üzenetére


benjoe1
aktív tag

köszi a gyors választ
akkor jobban kell figyelni, vagy betartani a sebességhatárokat

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#8912) Winner_hun válasza benjoe1 (#8909) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt a napokban én is kérdezni akartam, szerintem is lehetne előbb a jelzés.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8913) zeon.hu válasza Szili17 (#8910) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs tervben a megnövelése/állíthatósága?
Szerintem ez egy általános igény lenne.

#?*@&!

(#8914) apaszka válasza zeon.hu (#8913) üzenetére


apaszka
veterán

Hát jó lehetne, de nem igen foglalkoztak eddig vele. Szerintem marad így.
:W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8915) zeon.hu válasza apaszka (#8914) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Feltételezem, hogy nem csak ebben a topikban van/lenne rá igény.
És feltételezve azt is, hogy a fejlesztők figyelnek a felhasználói igényekre is ;]

#?*@&!

(#8916) Szili17 válasza zeon.hu (#8913) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem tudok róla, ettől függetlenül persze gyakran felmerül a kérdés mindenféle körökben (itt is, fórumokon is stb). Persze jó lenne, én is értékelném. Meg lehetne cifrázni is hogy mitől függ a távolság, de ugye nem rajtunk múlik.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#8917) zeon.hu válasza Szili17 (#8916) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Már csak azért is lenne jó, mert a közlekedés biztonságát is javítaná :)
Ha korábban jelezne, a gyorshajtók - akik persze használják a waze-t -hamarabb és valószínűleg kevésbé hirtelen lassítanának.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#8918) junkpod válasza zeon.hu (#8917) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tökmindegy mert a sok majom mar egy utdij kamerás oszlopnal is befektetnek óra szerinti 120ra, ami GPS szerint max 110, és ez nagyon kellemetlen tempomat 143-nal...

Box's don't touch!

(#8919) fant0mi válasza junkpod (#8918) üzenetére


fant0mi
addikt

130-nal is. Nagyon kellemetlen ha a forgalom tempoja behullamzik. Egy elenkebb forgalomnal egesz messzire el tud vezetni, te meg eleg messze vagy es nem erted a helyzetet.

(#8920) LámaZ


LámaZ
addikt

Re: útvonaltervezési algoritmus

Én sem értem, hogy ha tudja a waze, hogy valahol egy utat épp felújítanak (pl. Veres Péter út a Pillangó utcai metrómegálló környékén), sőt ezt kilométerekkel előtte ki is jelzi, akkor mégis miért a nyavalyáért akar mégis arra vinni, holott van kismillió másik lehetőség.

Legyen minden jó!

(#8921) beg válasza LámaZ (#8920) üzenetére


beg
veterán

Mert még így is arra számolta a leggyorsabbnak. Valószínűleg a kismillió másik lehetőség is beállt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8922) junkpod válasza fant0mi (#8919) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ajhhh... Tegnap M1 gyor-bp: katasztrófa volt. Hülye fekezesk, indokolatlan belső sav használat, teherautók elozgettek, teherautót csak vonatban tudták kerülni 100al...
Tuc-tuc zene, nagy hangerő, kényelmesen hátradől, lesz.rom tabletta be és indul a szlalomozas:)

Box's don't touch!

(#8923) junkpod válasza LámaZ (#8920) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert teljesen jól járható a Kerepesi út még így is, az odajutas sokkal lassabb, ha már bent vagy akkor dugomentes.

Box's don't touch!

(#8924) fant0mi válasza LámaZ (#8920) üzenetére


fant0mi
addikt

Az atjutasi idot nezi a szegmensre.
Az ilyen jelentes-buborekok jol neznek ki, figyelmeztetnek a bajra, de ezek a bubik az atjutas idejet nem befolyasoljak.

(#8925) radi8tor válasza junkpod (#8918) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár napig vezettem távolságtartó automatikával szerelt Golfot. Na azzal még városban piros lámpánál is lehet tempomatot használni. :K Egy álom volt.

⭐ Stella

(#8926) junkpod válasza radi8tor (#8925) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nálam csak tempomat van, itt a távolságtartás figyeles az elottem lévő autóba van építve: ha már idegesítően közel vagyok akkor kipattannak az üres külsőbe:)

Box's don't touch!

(#8927) air válasza radi8tor (#8925) üzenetére


air
nagyúr

Az enyémben is adaptív tempomat van. Tényleg jó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8928) barnam_


barnam_
nagyúr

Redmi Note 3 Pro-m van, a Waze 4.28.0.1 verziója van fenn.
Mostanában azt tapasztalom, hogy a Waze gyakran azt írja ki, hogy hálózat keresése, mintha elvesztette volna a térerőt. De közben látom, hogy van térerő (maxon van, 4G), s közben megy a netrádió is, szóval ha nem lenne net, az sem menne. Ráadásul Budapesten, forgalmas úton, ahol kétlem, hogy ne lenne térerő.

Tapasztalt még valaki ilyet?

(#8929) zharkanyi válasza barnam_ (#8928) üzenetére


zharkanyi
tag

Tapasztaltam, de az okát nem tudom.
Szerintem nem telefon oldali probléma, hanem esetleg a Waze szerverei túlterheltek/elérhetetlenek.

(#8930) Nikaré válasza zharkanyi (#8929) üzenetére


Nikaré
őstag

Sőt ezen felül az utóbbi időben nálam a GPS -t is eldobálja.
Ami meglepett ez elmúlt hetekben, hogy ismeretlen helyen kereszteződésnél, piros lámpánál álltam (és persze nem mindig figyelem a telefon kijelzőjét) közben azt csinálta, hogy betett a másik utcába például.
Elindulok és mondja forduljak balra, kezdek kisorolni nézem a kijelzőt gyorsan újratervez és vissza tesz az eredeti nyomvonalra, ahol vagyok. Jó keveredés ez is a forgalomban.
Különben milyen pontosságot feltételezhetek a programtól?
(Azért kérdezem, hogy a programtól mert ezek után párhuzamosan futtattam másik navit és miközben a waze
meg meg ismételte ezt a manővert a másik rendesen magyarázta a háttérből, hogy merre menjek. Feltételezem, hogy nem a telómmal annak GPS moduljával van gond)

[ Szerkesztve ]

(#8931) zharkanyi válasza Nikaré (#8930) üzenetére


zharkanyi
tag

Bízhatsz benne. A szerver időszakos kiesése ritka és akkor is navigál tovább. Akár több 100km-t le lehet nyomni net nélkül is, igaz eközben nyilván nem frissül a közlekedési infó és egyebek.

GPS probléma szerintem nagyon ritka, de én is tapasztaltam már.

(#8932) barnam_ válasza zharkanyi (#8931) üzenetére


barnam_
nagyúr

GPS probléma nálam sosem volt, de a szerverrel gyakran megszakad a kapcsolat.
Az esetek többségében nincs gond, de ma pl. el is vesztette az útvonalat, ezért egy kicsit kavarogtam Budán, mire beértem a munkahelyre :B
Nekem egyébként az vált be, hogy amikor elveszti a kapcsolatot, kilépek az alkalmazásból, majd egyből visszalépek, és akkor folytatja/megtervezi az előző útvonalat.

(#8933) canniball válasza junkpod (#8926) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy nem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8934) LámaZ válasza barnam_ (#8928) üzenetére


LámaZ
addikt

Nálam is volt ilyen, de attól működött a navigáció.

Legyen minden jó!

(#8935) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Jeleznék egy hibát. (Azt hiszem) Cseh területen átlagsebesség mérő kamerákat Andris helyett egy női hang angolul jelzi. Többször előfordult.

Köszönm!

(#8936) Pulsar válasza dodopek (#8935) üzenetére


Pulsar
veterán

Nyomj át egy másik hangra, és vissza Andrisra. Nekem mindta magyarul mondta volna ott.

(#8937) viktorhu válasza dodopek (#8935) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet, hogy Andris nem mondta fel az átlagsebességeset, mert nálunk nincd ilyen?

(#8938) radi8tor válasza dodopek (#8935) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is ezt tapasztaltam Olaszországban.

⭐ Stella

(#8939) Pulsar válasza viktorhu (#8937) üzenetére


Pulsar
veterán

Mondjuk nekem Csilla beszel általában. Na ezt megkérdem.

[ Szerkesztve ]

(#8940) dodopek válasza Pulsar (#8939) üzenetére


dodopek
addikt

Remélem igazam van. Nagyon szeretnék egy valódi hiba javítást, amit én fedeztem fel. :)
Bármennyire is hülyén hangzik... :D

Egyébként a csehek vajon mennnire szőrös szívűek? Attól tartok felülről karcolta az átlagom a megengedettet....

[ Szerkesztve ]

(#8941) Digger válasza barnam_ (#8932) üzenetére


Digger
senior tag

Az én telefonom is olyan mint a tiéd, én is tapasztaltam az általad leírt kapcsolat problémát! A net nálam is hibátlan, a GPS hibátlan, mégis piros sorban írja időnként, hogy nincs kapcsolat. Ha már meg volt tervezve az útvonal, nincs nagy gond, mivel navigál szépen, viszont jelenteni nem tudok, meg gondolom hozzám sem jutnak el a jelentések! Szerencsére ritkán fordul elő, de jó lenne tudni az okát! Na meg jó lenne arról is infó, hogy másik telefontípusnál is jelentkezik ez a jelenség, vagy csak a Xiaominál!

(#8942) fant0mi válasza dodopek (#8935) üzenetére


fant0mi
addikt

Talan az az oka, hogy Andris nem mondta fel az atlagsebesseg kamerat (vagy a hangcsomag letoltesekor nem masolodott oda vagy hibas), es ha nincs ott a hangfajl akkor ilyenkor a gyari default hang szolal meg.

(#8943) Pulsar válasza dodopek (#8940) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem nem. Egyik alkalommal Brnoban bebambultam, es a 2 x 3 yávos pályán 90el száguldottam, és csak akkor vettem észre hogy 60as tábla van és fix trafi volt, amikor utol értem néhány autot. Szerencsére nem kaptam csekket :)

(#8944) LámaZ válasza Digger (#8941) üzenetére


LámaZ
addikt

Más telefonfajtáknál is így van.

Legyen minden jó!

(#8945) viktorhu válasza dodopek (#8940) üzenetére


viktorhu
veterán

De ez nem igazi hiba, Andris lelkesedésből csinálta a hangfelvételt, és lehet, hogy arra koncentrált, hogy a nálunk fontos dolgok meglegyenek.

Ps. ill. kijavíthatod, ha csinálsz egy dodopek hangcsomagot :)

[ Szerkesztve ]

(#8946) Rick4


Rick4
félisten

Én vagyok az, aki évek óta következetesen kitart amellett, hogy a waze nem jó úgy, ahogy van.

Múlt héten pont ez okból feltettem a waze-t a sok éve navira használt androidos tabomra, mondom kap egy új esélyt, talán fejlesztettek rajta, bár semmi értelme az online tmc-s igoról váltani, mert az eddigi próbák, és egyéb visszaellenőrzések miatt nem hogy jobb, (és mellé maradi igo-s lennék) de rosszabb véleményem van róla, ám most kivételt tettem. Nem lepett meg, ugyanaz van, mint eddig, tévedés tévedés hátán. A bent maradt infók megtévesztőek, (autó az út szélén, miközben valójában semmi) ezeknak a tévedéseknek, idejétmúlt infóknak a visszajelzése elvonja a figyelmet, és persze a múltkori eset csak megerősítette, hogy valami nagyon nem jó. A totalcaron kb egy éve jelent meg egy hír, hogy BP egyik fő útja mellett az egyik ház ég, a tűzoltók elfoglalják majdnem az egész utat, ne menjen arra senki. A hír 5 perces volt, mikor elolvastam, na, mondom, nézzük, ránéztem, mit mond a waze, hallgatott. még 50 perc múlva is csak annyi történt, hogy a waze gyönyörűen bevezette a wazereket a dugóba, és nem hogy csökkent volna, miattuk még nőtt is a létszám. Most újabb sztori is kerekedett, a nyugatra visszatérő vendégmunkások nagy száma miatt az M5-ről az M0-ra felhajtani kissé problémás, 3-4 km-en lassabban halad a sor, majd a felhajtó után végül simán lehet haladni. Na ezt a waze is mellélőtte, elvitt volna Alsópakony felé, hogy 5-6km kerülővel, és minim8um 10 perccel több idő alatt menjek ugyanarra, nem tettem, hamarabb megvolt azzal a +8 percnyi lassabb haladással. Tehát még mindig nem értem, miért is jó ez így, ebben a formában.
Csak egy példa:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8947) radi8tor válasza Rick4 (#8946) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már bocsi, de a képernyőképedből nekem az jön le, hogy vagy pontatlan a tab GPS-e vagy éppen nem látott elég műholdat.
Ekkorát sosem téved Waze, kb 3 éve használom.

Kapcsold be a valós pozíció kijelzését és akkor látszik hova rak a térképen a GPS-ed. Keresőbe ezt kell beírni: ##@rawgps
[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8948) Rick4 válasza radi8tor (#8947) üzenetére


Rick4
félisten

Az a baj, hogy van benne rendes GPS, és ekkor 11-12 holdat lát. Ja, és ezt a mókát, hogy az M5 mellett megyünk, csak Kecskemét környékén csinálta, de akkor vagy 10 km-en keresztül. A többi program, pl gps test, igo, stb, meg 10m-es pontosságot ír.

Oké, ne legyen pontos, csinálja ezt.

De a totalcaros cikk után 50 perccel kezdi jelezni, hogy hahó, arra ne menjetek? A beragadt jelzések már rég nem valós tényeket közölnek? Az útról leterelés nem nem reális alternatíva, hanem tévedés? Ezek bizony nem GPS vevő pontosságától függő dolgok...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8949) zharkanyi válasza Rick4 (#8948) üzenetére


zharkanyi
tag

Van kb. 100000 ember akinek bejön a Waze és messze több előnyt lát benne, mint hátrányt.

Igen. Engem is van ami nagyon bosszant (pl. Hungary2 trollkodás) és hiba is előfordul néha.
Ettől függetlenül több, mint 4 éve minden utamon használom a Waze-t és rengeteg időt és bosszankodást spóroltam meg miatta. Plusz még egy balesettől is megmentett (mindne bizonnyal).

Ha neked nem tetszik szíved joga, de ha nem javító szándékú a kritikád és nem is tervezed használni, akkor nem értem miért írsz ide.

(#8950) radi8tor válasza Rick4 (#8948) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közösségi alkalmazás. Ha nem járt arra Waze-s akkor nem fogja írni, hogy ott baleset/útlezárás akármi van.
Ugyan ez igaz arra, hogy ha olyan jelentést látsz, ami nem releváns. Emberek használják. Ha olyan kedvük van jelenthetnek akármit. Aztán ha nem jár arra néhány másik Wazer és nem nyom rá, hogy nincs ott semmi, akkor ott marad a jelentés 30 percig.
Ezektől összességében szerintem nem rossz Waze.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.