Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) Gabesz87 válasza Sanyi.mTs (#8100) üzenetére


Gabesz87
addikt

A Waze hang mint írtam olyna 60 körül van, a média hangerő is úgy kb. 50%-on. De délután kipróbálom majd, hogy feljebb veszem azt is. Most amúgy elgondolkodtam, hogy a navigáció nem tud úgy megszólalni normál esetben, mint a hívás BT-on? Tehát hogy amikor beszél, elnémítja a rádiót.

[ Szerkesztve ]

(#8102) teppik_amon


teppik_amon
tag

Most találtam a hvg-n:
Ha használja a Waze-t, imádni fogja az új funkciót: mostantól bárki hangján szólhat a navigációja
saját hangokat lehet hamarosan rögzíteni a navigációhoz.

[ Szerkesztve ]

(#8103) zeon.hu válasza Gabesz87 (#8099) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha bluetooth receiver-t használsz, akkor netről mehet a rádió a telefonról. Amikor a waze mond valamit, akkor leveszi a rádió hangját.
Mondjuk ha sokat kell forgolódni, akkor kellemetlen így rádiózni, nálam pl csak a figyelmeztetéseket mondja.

#?*@&!

(#8104) Gabesz87 válasza zeon.hu (#8103) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, az autó saját beépített fedélzeti BT-át használom. A rendszer összekapcsolódik a telefonnal.

(#8105) zeon.hu válasza Gabesz87 (#8104) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Abból is van olyan, ami csak a gsm hívások hangját veszi át, meg olyan is, ami a média hangot is.
Ezért használok receiver-t, így rádió is, meg voip hívás is megy a hangszórón keresztül.

#?*@&!

(#8106) Gabesz87 válasza zeon.hu (#8105) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem is megy, csak mint mondtam, ahhoz át kell váltanom a rádiót a telefonra. Ilyenkor zene, navi, minden hang az autó hangszórójából jön, csak épp ilyenkor ugye a rádió nem szól. :F Fura ez, hogy alapból a hívást tök jól kezeli, de hogy akkor a médiahangok már miért nem tudnak így jönni.....Hát az enyém lehet, hogy "butított" rendszer :D Mondjuk ki is vagyok akadva, hogy az Android Auto-t nem támogatja! :(((

(#8107) zeon.hu válasza Gabesz87 (#8106) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egy tűrhető receicer kínából max 3000Ft, az enyém még annyi se volt, lassan 2 éve hibátlanul teszi a dolgát, így rádiót is tudok közben a netről hallgatni és így még több csatorna is fogható :)

#?*@&!

(#8108) vgyuri válasza Gabesz87 (#8097) üzenetére


vgyuri
őstag

"be van pipálva a hangok lejátszása a hangszórón lehetőség" - kapcsold ki.

(#8109) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Sziasztok
Ez most időben be fog kerülni a változások közé (nem úgy, mint a pár évvel ezelőtti hasonló, ami majdnem 2 hetet késett)? [link]

(#8110) Braddock


Braddock
őstag

Szeretem a Waze-t a frissessége miatt, mert miden lezárás, új átadott útszakasz hamar belekerül.

Szemben a Gmaps-szal, ahol még fél vagy 1 éves elmaradott közlekedési útvonalakat javasol, elég kellemetlen helyzetbe hozva vele. Meguntam küldözgetni nekik a jelentéseket, hogy hol vannak térképhibáik. Pedig csak át kellene venniük a frissebb lezárásokat és térképeket. (Pld: Erzsébet körútról már vagy 1 éve lehet jobbra kanyarodni a Király utcára. Széna téri változások sehol sincsenek benne.)

(#8111) junkpod válasza Gabesz87 (#8099) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt csak iPhone tudja... :(

Box's don't touch!

(#8112) junkpod válasza zeon.hu (#8107) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt is is tudna, ha akarna. Az nem megy, hogy a fejegyseg rádión van és a navi mint egy bejövő hivas megszólal a fejegysegen keresztül. iPhone tudja ezt mert az ilyenkor bejövő hívást szimulal, lejatsza az utasítást majd bont és újra szól a rádió.

Box's don't touch!

(#8113) MM válasza junkpod (#8112) üzenetére


MM
őstag

Lumia 925 / 930 is tudta ezt a Nokia/Here Maps-el, de kesobb Waze-val nem.

Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy telefon es waze oldalrol is meg kellene oldani szoftveresen.

(#8114) junkpod válasza teppik_amon (#8102) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nálam már működik!
királyság van:)
jöhetnek a 3rd party appok amikkel előre felvett hangokat lehet rátölteni:) A dathvaderes és yodas tomtom hangot szívesen használnám.

Box's don't touch!

(#8115) merqree


merqree
őstag

Én nem használok hangutasítást, a térképet jobban szeretem látni.
És már nem egyszer vitt be itt másokat a "csalitosba", mert a hangra figyelt.

Igo-n nekem a székely bácsi volt a favoritom, mikor letértem a tervezett útról :-)
https://www.youtube.com/watch?v=HX0zo7ALjHg

(#8116) lacuska74


lacuska74
tag

Felvettem saját hangokat, a hangrögzítővel, tök király, csak nem tudom ha elmentettem a hangokat, utána melyik hangot kell kiválasztanom, hogy így szóljon?

(#8117) fant0mi válasza lacuska74 (#8116) üzenetére


fant0mi
addikt

Ott van a felvetelek alatt, hogy melyikre mentse ra.
Alapertelemezett az English US Amy.

(#8118) zeon.hu válasza lacuska74 (#8116) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerk.
Hülyeséget írtam :)
Szóval ahogy fentebb írták.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#8119) junkpod válasza fant0mi (#8117) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én úgy értettem, hogy bármelyik hangot választva, ha van saját felvétel, akkor az szól ha nincs akkor a letöltött.
Most csak tesztelésre a balra-jobbra hangokat vettem fel és így működik.

Box's don't touch!

(#8120) Szili17 válasza junkpod (#8119) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ez azért van, mert nagyon jól értetted. :D
Tényleg így működik.
Az érdekes kérdés hogy ha Waze hangot változtatsz, akkor mi van. Szerintem semmi, csak más lesz a default hang, megmarad a felvett, de ki fogom próbálni.

BTW waze.hu cikk

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#8121) fant0mi válasza Szili17 (#8120) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha hangcsomagot valtoztatsz, akkor deaktivalja a felvett hangokat (ugyanakkor eltarolva marad).
Be kell menni Hangfelvevo menube, ott aktivalni a sajat hangjaid a Hangfelvevo bekapcsolasa kapcsoloval, legorgetni az aljara es ott a Gyari hangutasitas menupontba kivalasztani azt a hangcsomagot, amire rakeveri a te hangjaid.

(#8122) beg


beg
veterán

Üdv,

Rákerestem a spotify szóra de nem lelek választ. Működik bárkinek is a spotify integráció? Ugyanis a beállításokban engedélyezem, felvillan egy fehér ablak és ennyi. Utána jobb felül rákattintok az ikonjára, majd közli velem hogy úgy néz ki a spotify nem aktív, tegyem azzá a beállításokban, ezután eltűnik a spotify ikon a Waze-ből.
Ebben az a vicc, ha ugyan ezen a telefonon elindítom a spotify alkalmazást akkor a fiókomban látom párosítva a waze-t mint külső hozzáférést.
MIUI, 6-os droid, mindkét alkalmazásnak az összes hozzáférését engedélyeztem.
Valami tipp hogy merre induljak?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8123) fant0mi válasza beg (#8122) üzenetére


fant0mi
addikt

En most felraktam a Spotifyt (facebookos belepessel), nekem szepen mukodott, tudott egymasrol a ket app.
Megprobalnam uninstallalni a Spotifyt es az alkalmazaskezeloben minden adatat torolni, majd ujratenni.

(#8124) trebrona válasza beg (#8122) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miui8 6-os droid, hibátlanul megy, semmi extra beállítás.

Adatok törlésével próbálkoznék.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8125) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Olyan lehetőség amúgy nincsen, hogy ha hívás érkezik, ne tűnjön el a Waze a háttérbe? Mert elég idegesítő, hogy ha csörög a teló, nyilván a hívás jön előtérbe, és át kell váltanom kézzel a Waze-re, hogy lássam. Elég idegesítő, pont amikor látnom kéne, merre menjek.
Jó lenne valami osztott képernyős megoldás erre, mint ahogy pl. a Spotify-al.

[ Szerkesztve ]

(#8126) fant0mi válasza Gabesz87 (#8125) üzenetére


fant0mi
addikt

De van.
Beallitasok
Altalanos
Waze az eloterben marad

(#8127) sharp4 válasza beg (#8122) üzenetére


sharp4
őstag

Persze, hogy működik. Spotify telepítve van, be vagy jelentkezve?

(#8125) Gabesz87 : erre én is kíváncsi lennék, engem is zavar

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8128) Gabesz87 válasza fant0mi (#8126) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, ez be is van jelölve. Ha vége a hívásnak, vissza is jön előtérbe a waze, azzal nincs gond. De ha hívás jön, akkor azt látom. Mondjuk ha felveszem, akkor lehet, hogy a háttérbe megy a hívás, most ebben hirtelen elbizonytalanodtam.

(#8129) junkpod válasza Gabesz87 (#8128) üzenetére


junkpod
nagyúr

igen, ha felveszed akkor fog visszaváltani waze-ra, különben, hogy vennéd fel ha nem jön be előtérbe? :)

Box's don't touch!

(#8130) Gabesz87 válasza junkpod (#8129) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ezért gondoltam valami olyanra, hogy ne teljes képernyőn jelenjen meg a hívás, hanem pl. ilyen osztott képernyős formában. :D Aztán persze ha felvettem, mehet a háttérbe. Csak így egy pillanatra sem tűnne el a Waze.

[ Szerkesztve ]

(#8131) zeon.hu válasza Gabesz87 (#8130) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon és/vagy rom kérdése.
Nálam használat közben csak a képernyő tetején jelenik meg a hívás EMUI egyedi romon, de a Flex már egész képernyőn mutatja.
A dupla ablak is megoldható, de szerintem csak kimenő hívásnál:

#?*@&!

(#8132) Gabesz87 válasza zeon.hu (#8131) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na igen, ilyesmire gondoltam. Kár, h. ilyet nem tud gyárilag minden telón. Nekem Honor 7 van, gyári rendszerrel (Android 6+EMUI 4).

(#8133) fant0mi válasza Gabesz87 (#8130) üzenetére


fant0mi
addikt

Hm. Nekem is be van allitva, de most nem mukodik, bejovo hivas elfogadasa eseten nem jon vissza elore a Waze. Probaltam kibekapcsolni, de nem megy. Regebben tuti jo volt, de azota volt mar par fw es waze verziovaltas is.
Egyebkent Huawei telefon legfrisebb 7-es androiddal.

Sot regen csak az ablak tetejen jelent meg hogy bejovo hivas, piros es zold gombokkal.

[ Szerkesztve ]

(#8134) beg válasza trebrona (#8124) üzenetére


beg
veterán

A helyzet változatlan, Spotify újrahúzva.
A waze-t most emiatt nem nyomnám újból, elég ha lehúzom az értesítőt és ott léptetem a spotify-t :)

Azért köszi az ötleteket.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8135) keszo válasza beg (#8134) üzenetére


keszo
őstag

nálam a hívás is csak így működik

Attila

(#8136) lautnermark válasza fant0mi (#8133) üzenetére


lautnermark
aktív tag

"Sot regen csak az ablak tetejen jelent meg hogy bejovo hivas, piros es zold gombokkal."
Nálam Samu S7-nél teljesen gyári állapotban most is így jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#8137) canniball válasza Gabesz87 (#8099) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát, ha ragaszkodsz a rádióhoz akkor az tényleg nem fog menni. Én a telefonról hallgatom a zenét útközben, úgy pöpecül megy a dolog, de ha rádiózni akarnék akkor pont úgy működik mint nálad.
Esetleg azt megpróbálhatod, hogy a telefonról hallgatod a rádiót (ha a tiéd tud ilyet), csak kérdés hogy mivel ilyenkor kell a fülhallgató mint antenna az miként befolyásolja a kihangosítást.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8138) canniball válasza zeon.hu (#8107) üzenetére


canniball
nagyúr

Mivel nem a netről hanem az éterből akar rádiózni teljesen felesleges lenne receivert vennie, pont ott lenne mint a mostani rendszerével.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8139) Gabesz87 válasza lautnermark (#8136) üzenetére


Gabesz87
addikt

:Y
Besza...behu...
Akkor ez telefon/ROM függő lenne? Ez mekkora genyóság! Minden telefonon így kéne működnie a Waze-nek. Persze ez nem a waze sara gondolom, hanem a gyártóé. Na mindegy. Nem egy eget rengető probléma, amivel ne tudnék együtt élni...:)

(#8140) apaszka válasza Gabesz87 (#8139) üzenetére


apaszka
veterán

Nem tudom!
Nekem Nexus 6p van igaz custom ROM természetesen,és megy az online rádióa Wazeés a telefonálás is egyszerre akár! A méretét állíthatom akár hova....
[link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#8141) Szili17 válasza Gabesz87 (#8139) üzenetére


Szili17
aktív tag

Igen, minden gyártó saját UI-t csinál, ugye a "Google" telefonok mennek tiszta Androiddal, a többi javarészt (tudomásom szerint) saját UI réteget húzott rá, a Samsung meg a Huawei is meg szerintem az LG meg mindenki kb. Igazából te is csinálhatsz nagyon sajátot, mutatják ezt a custom ROM-ok, nem is biztos hogy kell hozzá custom rom egyébként, hogy ezt a hívás fogadós dolgot cseréld, de jó rég csináltam bármilyen droidos programot is. :(

Ami a Waze-t illeti, én a múltkor pont használtam (még az előző verzióval), ott nekem az volt, hogy bejött a hívás teljes képernyősen, felvettem, ekkor átváltott a hívás közbeni képernyőre (így ki tudtam hangosítani), majd pár másodperc elteltével újra megjelent a Waze és a hívás felkerült a statusbarra (nekem ilyenkor zöld lesz és onnan lehet pöcögtetni pl letenni meg ilyenek). Majd igyekszem kipróbálni a mostani változattal is.
Huawei P9-em van egyébként és gyári droid döcög alatta (EMUI 5.0, Android 7.0).

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#8142) Gabesz87 válasza Szili17 (#8141) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ami a Waze-t illeti, én a múltkor pont használtam (még az előző verzióval), ott nekem az volt, hogy bejött a hívás teljes képernyősen, felvettem, ekkor átváltott a hívás közbeni képernyőre (így ki tudtam hangosítani), majd pár másodperc elteltével újra megjelent a Waze és a hívás felkerült a statusbarra (nekem ilyenkor zöld lesz és onnan lehet pöcögtetni pl letenni meg ilyenek).

Igen, ugyanígy működik nálam is!

[ Szerkesztve ]

(#8143) Pulsar válasza lautnermark (#8109) üzenetére


Pulsar
veterán

intéztem, köszi az infót :)

(#8144) kayman


kayman
senior tag

Sziasztok.

Ma Pécsről Gödre 5 percenként ezt dobálta felváltva.
Kb egy eset akadhatott be neki és már nagyon untam hogy már megint lassulás van, aztán megoldódott és így tovább. Egyedi eset mostanság, vagy másnak is csinálja?

HyperTransport az úr!

(#8145) viktorhu válasza kayman (#8144) üzenetére


viktorhu
veterán

Ma nekem is állandóan ezt csinálta Budapesten. Nekem nem öt percenként, hanem amikor rájött, akkor pár másodpercenként. +12 perc, mire elolvasom, már - 13, egy perc múlva +5...

[ Szerkesztve ]

(#8146) Jorus válasza kayman (#8144) üzenetére


Jorus
nagyúr

+1, ma nekem is ezt csinálta egész nap Érd - Dunakeszi - Törökmező - Érd útvonalon... aszittem csak nálam hülyült meg. Meg hogy szerinte jobb lett volna ma 58 perc alatt 76 km-t megtenni (M0), a 32 perc alatt 38 km helyett (át a városon). Folyamatosan csekkolnom kellett a lehetséges útvonalakat, mert nagy bajban volt ma szegény progi. :(

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8147) lautnermark válasza Pulsar (#8143) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Most néztem a livemap-t, sajnos csak az "első" változást látom rajta. A másik négynél tervezni próbáltam és nem ismeri még az ideiglenes változásokat:
-az Ady Endre utat a Kossuth Lajos utca és a Hunyadi utca közötti szakaszon a Határ utca irányába egyirányúsítják;
-a Hunyadi utcát az Ady Endre utca és az Áchim András utca közötti szakaszon Pesterzsébet felé egyirányúsítják;
-a Kisfaludy utcát az Áchim András utca és az Ady Endre út közötti szakaszon az Ady Endre út irányába egyirányúsítják;
-a Báthory utca haladási iránya az Ady Endre út és az Esze Tamás utca közötti szakaszon megfordul, Pesterzsébet felé lesz egyirányú;
-a Hunyadi utcában a József Attila utca és az Ady Endre út közötti szakaszt kétirányúsítják.

(#8148) SZATA válasza Gabesz87 (#8097) üzenetére


SZATA
senior tag

Én is úgy használom a klienst, hogy BT-vel össze van kapcsolódva az autóval, a hívás és a hang átküldés is engedélyezve van, ha a telefonról hallgatnék zenét, de a Waze hangja a telefon hangszórójára van küldve (ez az opció be van kapcsolva). Nemrég problémáztam ezen, hogy a hangerő gombok hatástalanok. Azután nehezen, de rájöttem a megoldásra.
A kihangosított hívás hangereje van érvényben, mikor a Waze beszél. Ezt vagy kihangosításkor tudod megváltoztatni, vagy úgy, ha akkor nyomogatod a VOL +/- gombokat, mikor a Waze éppen beszél.

(#8149) junkpod válasza Gabesz87 (#8130) üzenetére


junkpod
nagyúr

5.1.1 androidon a becsorges bármilyen futó app esetén a felső sávban jelenik csak meg.

Box's don't touch!

(#8150) junkpod válasza SZATA (#8148) üzenetére


junkpod
nagyúr

Meg a wazenak van egy saját hangerő csuszkaja a hang beállításokkal.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.