Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) Pulsar válasza merqree (#8650) üzenetére


Pulsar
veterán

Hogy keveredsz akkor arra? A Kossuth Lajost és a Táncsicsot arra kerülteti? Vagy alapbol Erzsebet felől jössz?

LamaZ marmint lakni? Miért? En szerettem / szeretem, igaz en ott nőttem fel, igy kicsit másképp tekintek rá :)

[ Szerkesztve ]

(#8652) merqree válasza Pulsar (#8651) üzenetére


merqree
őstag

Vagy a Teller Ede ut-Erdosor-Tihanyi az utvonal (pl tegnap), de van, hogy a Tancsics-Jozsef Attila-Erdelyi-Szent Istvan-Martinasz utvonalon visz (pl hetfon)

Mindig Lagymanyos felol erkezem be Csepelre, Gubacsi hidon meg eg,szer sem jottem be a szigetre.

[ Szerkesztve ]

(#8653) Salex1


Salex1
senior tag

Debrecenben vajon miért vinne egy hatalmas kört a bal alsó sarokból indulasnál?
Mester utca - Pallagi út útvonalon?

(#8654) -secret- válasza Salex1 (#8653) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Válaszd a másik 2 útvonalat. Azok a rövidek.

(#8655) Salex1 válasza -secret- (#8654) üzenetére


Salex1
senior tag

Azt választottam. De vajon miért tervez ilyen nagy kört? Nem is gyorsabb, nem is rövidebb..

(#8656) fant0mi válasza Salex1 (#8655) üzenetére


fant0mi
addikt

Te kertel alternativakat. Megkaptad. :)

(#8657) Pulsar válasza Salex1 (#8655) üzenetére


Pulsar
veterán

Nincs brkapcsolva valami főut, fizetős ut elkerülés? Olxankor sorolodik a leggyorsabb hatrébb

(#8658) Salex1 válasza Pulsar (#8657) üzenetére


Salex1
senior tag

Fizetős utak be vannak kapcsolva és a gyorsabb lehetőség van kiválasztva.

(#8659) Szili17 válasza Salex1 (#8653) üzenetére


Szili17
aktív tag

De ezzel nem is stimmel valami más sem.
A célpont ott van ahol te vagy (majdnem) és a köztes pont van megadva a városba.
Ha az érdekel a városból hogy jutsz haza, akkor ne köztes pontként add meg hanem jelöld meg kiindulási pontnak és úgy tervezz. Szerintem azzal van valami gond hogy a célpontod ott van ahol te vagy és köztes pontként adtad meg az indulás helyét. De ez csak tipp.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#8660) Salex1 válasza Szili17 (#8659) üzenetére


Salex1
senior tag

Korábban hozta ezt az útvonalat, de hogy fel tudjam ide rakni, nem a jelenlegi pozíciótól terveztettem, hanem a megadott ponttól. Így is hozta ezt a nagy kerülőt..szerintem a magasabb rendű út okozhatja, de nem kellene, hiszen "gyors" útvonalterv alapján kellene dolgoznia.

(#8661) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok Waze varázslók! egy apró pontatlanságot szeretnék jelezni. Árpád hídról le, pesti oldal még az Árpád híd metro előtt. Minden nap 50es táblával terrorizél. Most vagy én vagyok vak, vagy nincs ott. Más autók sem lassítanak, szóval szerintem ha volt is az építkezés miatt, azt már elvitték. Print screenem nincs, de ha szükséges, térképen tudom jelölni, hogy hol dobja az értesítést.
Köszönöm!

(#8662) radi8tor válasza dodopek (#8661) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Építkezés alatt 30-as tábla volt ott.
Árpád hídnál még 70-es van/volt aztán 50-es. Nem tudom ez az 50-es ott van-e még a lámpa előtti részen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8663) dodopek válasza radi8tor (#8662) üzenetére


dodopek
addikt

Nem. Ezt a jelzést jóval korábban, kb a Népfürdő utcai kereszteződés után pár méterrel dobja fel.
Ha az segít, este hazafelé majd rányomok a térkép pontatlanságra, amikor feldobja. Ha eszembe jut... :-D

(#8664) Szili17 válasza dodopek (#8663) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia, nem kell; gic mester már beállította, már csak be kell frissülnie.
Utána már csak az Esztergomi út utántól fog riogatni (amit linkelt a kolléga 50-est onnantól).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#8665) ezmivolt


ezmivolt
tag

Beírom, hogy Temető utca, de a II. kerületit még a további eredmények között sem adja fel....

(#8666) radi8tor válasza ezmivolt (#8665) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem mind Waze keresőjével mind Google találatokkal kidobja.
Igaz Waze keresővel a második helyen (első Szigetszentmiklós).

⭐ Stella

(#8667) ezmivolt válasza radi8tor (#8666) üzenetére


ezmivolt
tag

Újra megnéztem, és rövid ö-vel írtam be, ezért maradt ki a 2. kerületi. Igaz a többi Temető utca is hosszú ő-vel lett bejegyezve, de Budakeszi, Budaörs, XXII. stb. Temető utcái nem ilyen érzékenyek a rövid és a hosszú magánhangzókra :)

[ Szerkesztve ]

(#8668) szanozs


szanozs
aktív tag

Ha tervezek egy utat egy településre, akkor hogy tudom megnézni, hogy az adott településen pl. milyen benzinkút, étterem stb. van. Ha kiválasztom a várost akkor csak a parkolókból választhatok a hasznos helyek nem jelennek meg.
Gondolok most itt olyan funkcióra mint, amikor rákattintok a keresésre akkor megjelennek a parkoló, benzinkút, étterem stb szimbólumok. De ha arra rákattintok akkor csak azon a helyen lévőket mutatja ahol éppen tartózkodok. Nekem pedig azokra lenne szükségem ahová szeretnék menni.

(#8669) fant0mi válasza szanozs (#8668) üzenetére


fant0mi
addikt

Terveztesd meg az utvonalat eloszor. Aztan ha van utvonalad, akkor tudsz keresni benzinkutat, kajaldat, stb. Ilyenkor az utvonal kornyezeteben keres (ergo kozte lesznek a celpont kornyeki helyek is).

(#8670) LámaZ válasza szanozs (#8668) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha beírod azt, hogy „Település benzinkút”, ki kell listáznia.

Legyen minden jó!

(#8671) szanozs válasza LámaZ (#8670) üzenetére


szanozs
aktív tag

Köszi és köszi fant0mi neked is. Így működik bár nem egy felhasználó barát egyik megoldás sem. De túlteszem magam rajta.

(#8672) Szili17 válasza szanozs (#8671) üzenetére


Szili17
aktív tag

Az útvonalterveset megfejelheted azzal, hogy tervezel egy rövid utat a városon keresztül (megadod a kiindulási pontot valahol, majd a célpontot is oda), ekkor az "útvonalad mentén" csak a célpontod környéki dolgok lesznek.

(Ráböksz a térképre, 3pont, hely előnézete, 3pont, indulási helyként jelöl, majd beadod a célpontot is, akár kereséssel akár a térképre bökve.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#8673) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Felnőtt vagyok, miért anonymus a jelentésem?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8674) fant0mi válasza Peti78 (#8673) üzenetére


fant0mi
addikt

Biztos, hogy be is vagy jelentkezve?
Nincs beallitva a lathatatlansag?

(#8675) Peti78 válasza fant0mi (#8674) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, mindkettő pozitív. :F

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8676) SZATA válasza Peti78 (#8675) üzenetére


SZATA
senior tag

Mennyi idő telt el az indulástól a jelentéskor?

(#8677) Peti78 válasza SZATA (#8676) üzenetére


Peti78
őstag

10-20-30 perc, mindig anonymusként jelenek meg. :(

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8678) fant0mi válasza Peti78 (#8677) üzenetére


fant0mi
addikt

Android? IOS?

(#8679) Peti78 válasza fant0mi (#8678) üzenetére


Peti78
őstag

Blackberry OS 10.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8680) fant0mi válasza Peti78 (#8679) üzenetére


fant0mi
addikt

Ahhoz nem tudok szagolni. Hat azt meg kitesztelni sem tudom. Merthogy amit irtal, nem kene ugy mukodjon. De nincs BB-m. Egyebkent a BB-hez van sajat Waze, vagy eszi az androidost?

(#8681) Peti78 válasza fant0mi (#8680) üzenetére


Peti78
őstag

Amazon storebol van, az os 10 sok ilyen appal kompatilibils, de lehet, hogy nem tökéletesen működik. Valószínű, hogy az OS-t nem szereti annyira, az asszonynak és nekem is Blackberry Classic van, mindkettőnknek ugyanaz a problémája. :(

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8682) fant0mi válasza Peti78 (#8681) üzenetére


fant0mi
addikt

Ja, most nezem, osregi verzio van bb-re. Nincs mar tamogatva.

(#8683) Peti78 válasza fant0mi (#8682) üzenetére


Peti78
őstag

szuper, akkor nem szenvedünk vele :) köszi a segítséget :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#8684) simico


simico
aktív tag

Valaki ránézne a Váci út kétoldalán a Csavargyár és Fiastyúk utcára, hogy minden rendben van-e vele? Tegnap és ma is teljesen idétlen kerülőket akar csináltatni a waze ha csak simán át akarsz menni a Csavargyár utcából a Fiastyúk utcába.

Tegnap délután a Reno udvarból akartam a túloldalon levő Gyermek térre menni. Először is a Csavargyár utca helyett mindenféle hülye kerülőket ajánlott (mint a fentebb linkelt képen), persze nem halgattam rá és a Csavargyár utcán elgurultam a Váci útig. Ott a lámpánál állva már végre nem akart visszafordítani, viszont ekkor a Fiastyúk utcának a Váci út és Madarász Viktor utca közti szakaszát akarta mindenáron kikerültetni velem: az egyenes áthajtás helyett balkanyar Vácira, jobbkanyar Babér utcába, jobbkanyar Madarász Viktor utcába, balkanyar Fiastyúk utcába kerülőt akarta velem csinltatni, aminek persze semmi értelme nincs. Nem volt se lezárás, se dugó, semmi se a térképen vagy a valóságban. Screenshotot nem volt időm csinálni, mert pont zöldre váltott a lámpa.

(#8685) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Feleségemmel nászúton vagyunk és úgy döntöttünk, hogy kipróbáljúk a felcsúti kisvasutat. Célállomásnak a Vál-Völgyi kisvasutat adtam meg (tudom, tudatlan vidéki vagyok, hogy ezt nem tudom). Utólag kiderült, hogy nagyon rossz ötlet volt, bár a Wazeben szerepelt állomásként. Az elején semmi gond nem volt, a vége előtt egy kilométerrel kezdett gyanús lenni, hogy valami nem stimmel! Amikor földútra vezetett rá (pedig ez a lehetőség nem engedélyezett a Wazenek) aggódni kezdtünk. Mikor egy olyan területre értünk, ahol nyakigbérő sár volt, akkor visszafordultunk. Végül megtaláltuk a megállót. Eleve úgy kellett volna keresni, hogy Felcsúti vasútállomás.
Két kérdés:
1. A Vál-völgyi kisvasút az konkrétan a nyomvonal. Miért lehet egyáltalán oda terveztetni autóval, ami egyébként meg sem közelíthető!
2. Ha megvan adva, hogy ne vigyen földútra, akkor miért tette? Lehet, hogy a térképen ez sima útnak van feltüntetve?
Javítsátok kérlek, nehogy más is ebbe a hibába esseb bele!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8686) Cheesy


Cheesy
őstag

Kerestem de nem találtam választ még erre:

Azok a térképen random mód megjelenő "wazerek" (többi ember avatárja) mitől függ, hogy ott épp megjelennek? Nem mozognak, egy helyben "állnak". Ugyanez a Totalcar waze térképén is.
Eredeti funkciója szerint mutatnia kéne élőben ki merre jár, csak nem működik? :)

www.vakbelmutet.hu

(#8687) vlevi válasza Dolphine (#8685) üzenetére


vlevi
nagyúr

"kipróbáljúk a felcsúti kisvasutat."
Megérdemled :D

1,: Utcánál is így van, ha az utcát adod meg, nem pontos címet, akkor valahova odatervez ahhoz az utcához, kb a közepére.
2.: A földutakkal is hasonló a helyzet. Nem tervez földúton, de ha az utolsó szakasz csak azon közelíthető meg, akkor kénytelen lesz berakni. Hasonló, mintha az autópályán tervezést kikapcsolod, de célállomásnak egy, a pálya melletti benzinkutat adsz meg. Nincs más lehetőség, mint a tervezéskor igénybe venni a tiltott úttítpusokat.
Mondjuk ezt az IGO azért a tervezés végén jelzi, hogy a tervezett útvonal a tiltás ellenére is érinti földutat, autópályát, magánutat, satöbbit.
waze is szólhatna érte.

(#8688) Dolphine válasza vlevi (#8687) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem volt egy nagy élmény a vasút az biztos! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8689) tyielow


tyielow
aktív tag

WAZE - ANDROID AUTÓ

Kollégám Octaviájában gyorsan összedobtam 5 perc alatt, leszedtem apkmirrorról, kösz a tippet ! :D Csak kb. 15 dolgot kellett engedélyezni, hogy elindítsa, de igazából nem volt semmi gond. A navi részt megnyitva a google maps alatt felhozza a Waze lehetőséget. Nagyon szépen fut. Mindezt eddig csak a parkolóban dobtam össze, megkértem hogy számoljon be a tapasztalatairól :D
Szerintem belerakatom én is a cégesbe az androidauto lehetőséget. Waze rulz!
Ui.: a navis csávónak olyan Pachmann Péteres hangja van :DDD

YouTube: toty1ka

(#8690) marsu. válasza Cheesy (#8686) üzenetére


marsu.
senior tag

Random jelennek meg, annyi, hogy nemrég haladtak el az adott úton. De elvileg a Wazer pontos helyét sosem mutatja. Mire jó azt passzolom.
1-2 frissítéssel ezelőtt pl. ha térképen ráböktél a kis avatarra nem történt semmi. Most már kiírja a nicknevet, pontokat, helyezést, stb... Vagyis iOS-en így van.
Én nem bánom, hogy nem full live minden körülöttem lévő helyzete. Egy vasárnap du. az M7-en vagy egy átlag Pest belváros du. 4-5 körül hard lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8691) Salex1 válasza marsu. (#8690) üzenetére


Salex1
senior tag

Hol is lehet ezt kikapcsolni? Emlékszem, hogy ki lehet, de most nem találom.

(#8692) marsu. válasza Salex1 (#8691) üzenetére


marsu.
senior tag

Beállítások - Kijelző és térkép - Térképen mutat - Wazerek

[ Szerkesztve ]

(#8693) SZATA válasza simico (#8684) üzenetére


SZATA
senior tag

(#8684) simico:
Köszi a jelzést, javítva. Három-négy nap és befrissül.

(#8685) Dolphine:
1. Ez normális működés. Gondolj bele, például a Váci utca sétálóutca részére is el kell tudni navigálni, hiszen ott még házszámok is vannak.

2. Általánosságban akkor visz földútra, mikor be van kapcsolva az elkerülése, amikor nincs más megoldás.
A Wazeben nincs olyan szegmens vagy hely, hogy "Vál-Völgyi kisvasut". A nyomvonal neve "Kisvasút". Az történt valószínűleg, hogy egy (változó pontosságú ;] ) Google találatra navigáltál. Nálunk a megállókhoz navigálva is jó helyre visz.

[Frissítve]

(#8687) vlevi: Itt is jelzi kis ikonnal, ha komp, fizetős út van az útvonalban.

(#8689) tyielow: Pedig nem ő, inkább Bordi András. :) Kazinczy-díjas bemondó, műsorvezető, narrátor, stb.

[ Szerkesztve ]

(#8695) Dolphine válasza SZATA (#8693) üzenetére


Dolphine
addikt

Ma is tanultam valamit. Legközelebb jobban figyelek! :) :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8696) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Első hsz-em itt, de régi wazer vagyok.
Mivel talán hamarosan érkezik az AA az autóm rendszerére, ezért már próbálom tesztelni a Waze-t AA-n, de nem boldogulok.
Legfrissebb Waze és legfrissebb Android Auto telepítve a telefonomra (Galaxy S7), de az AA-ban továbbra is csak a Maps indul el.
Waze hogyan csalható elő AA-ban?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8697) fant0mi válasza air (#8696) üzenetére


fant0mi
addikt

Oreg roka vagy. :) Nem kell sokat visszaolvasni. #8689

(#8698) air válasza fant0mi (#8697) üzenetére


air
nagyúr

Köszi, de ebben túl sok konkrétum nincs.

"Csak kb. 15 dolgot kellett engedélyezni, hogy elindítsa"

OK, de miket?

"A navi részt megnyitva a google maps alatt felhozza a Waze lehetőséget."

Nekem nem. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8699) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Kicsit off.
Sok itt a fővárosi ezért Titeket kérdezlek. Nászútról mennénk haza (Zsámbék - Kiskunfélegyháza) és a nagy kérdés, hogy Budapesten keresztül vagy elkerülve azt. Milyen a forgalom szombaton?
Idefelé kikerültük, másik úton jöttünk Dunaföldvár felé.
A válaszokat előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8700) Pulsar válasza Dolphine (#8699) üzenetére


Pulsar
veterán

Az attol függ. Szombaton a lezárasok nehezithetik a haladást, mert ilyenkor van mindenféle futóverseny, es felvonulás. De a waze ugy is megmondja, merre a jobb, minden napot, sőt minden nap minden orajában más hisztorikus adatokkal szamol ha nincs valos idejű adat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.