Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9951) Juditta_56 válasza Szili17 (#9841) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Szia, Szili!

Úgy látszik, a nyilvánosság még mindig nagy úr, nagyjából rendberakták az M3-as bevezetőn a táblákat. :C
Az újpesti lehajtó után rögtön rakták a 80-as táblát, közvetlenül az újpesti felhajtó előtt van a Budapest (lakott terület) tábla, és azonnal utána megint 80-as, úgyhogy vissza lehetne állni a "normális" állapotra nekünk is, ha lehet. Előre is kösz! :R

Köszönjük a Vezess.hu-nak is! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#9952) Kasya válasza merqree (#9932) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ugyanmar. Nepliget magassagaban a Waze meg a szembeforgalomba iranyit at :DDD

(#9947) Peter.70: gondolom, most majd mennek a biztositohoz es felhaborodnak, ha azok nem akarnak fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#9953) Szili17 válasza Juditta_56 (#9951) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia Judit! :)

Köszi az infót, átállítottam! :R

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#9954) Szili17 válasza Kasya (#9952) üzenetére


Szili17
aktív tag

Ugyanmar. Nepliget magassagaban a Waze meg a szembeforgalomba iranyit at :DDD

Ezt ki tudnád kicsit konkrétabban fejteni?

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#9955) Kasya válasza Szili17 (#9954) üzenetére


Kasya
nagyúr

Persze. Ugyan már fél éve voltam erre utoljára.

(#9956) canniball


canniball
nagyúr

A minap volt "szerencsém" tesztelni az akkukímélő módot. Mindig megkérdez-re van állítva, azt hiszem ezt nem piszkáltam, alapból ez aktív. Amikor elég alacsonyra esett a töltöttség akkor kiírta, hogy bekapcsol a funkció és valami ilyesmit beszélt is angolul (pontosan már az akku szintjére (valahol 20% környékén/alatt volt) és az elhangzottakra sem emlékszem, a vezetéssel voltam elfoglalva). Innentől ha nem volt semmi érdemleges akkor minimumra vette a kijelző fényerejét, amikor pedig "akció" következett (pl. 1,5km múlva hajtsak le jobbra, veszély az úton stb.) akkor automatikusan visszaállította.
Szvsz ez így fain!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9957) Szili17 válasza canniball (#9956) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem, ez így önmagában elég szar. :D 20%-nál mit kezdjek a telefonnal?
Ugyanezt tudja ha "bekapcsolás erre az útra" be van pipálva, akkor ha töltőn van ha fel van töltve működik.
Ilyennek kéne lennie. (Persze maga a funkció (amikor megy) nem rossz.)

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#9958) Szili17 válasza Kasya (#9955) üzenetére


Szili17
aktív tag

Hát a Waze-ben egyáltalán nem így van, ahogy pirossal jelölted, úgy van ahogy a feketével berajzoltad. ;)
(Pont én nyúltam hozzá utoljára 1 éve, de már akkor is jó volt...)

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#9959) Kasya válasza Szili17 (#9958) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pedig emlekszem, mikor (egy-másfél éve) arra vezetett, mert majdnem frontálisan utkoztem. Pedig nem szokasom vakon vezetni. Ketszer jatszotta el velem.
De ha mar jo, akkor jo.

(#9960) Siriusb


Siriusb
veterán

1-2 nap google térképpel navigáltam, üdítő volt a pozícióm pontossága. :) Kb. azonnal és helyesen mutatta, ha letértem a tervezett útvonalról.
Kár hogy olyan jó munkát végeztek a térképszerkesztéssel, hogy jobban megbízom a munkátokban, mint a gugli térképben. ;) No meg persze az adatfogyasztása is sokkal kevesebb waze barátunknak, szóval még így is ennél maradok. :)

(#9961) Beny001


Beny001
újonc

Szevasztok!
Van megoldás arra, hogy android auto-n a waze mutassa a második manővert is. Sajnos csak telefonon mutatja. Budapesten hasznos lenne a besorolás miatt.
Köszi.
:)

(#9962) Braddock válasza Kasya (#9959) üzenetére


Braddock
őstag

Itt egy 2014-es streetview állapot, ahol jól láthatóan 2 stop tábla is van és a padka íve is úgy van kialakítva, hogy egyértelmű legyen, hogy itt nem nagyon kellene balra kanyarodni...

[link]

Szóval csak ésszel.

(#9963) canniball válasza Szili17 (#9957) üzenetére


canniball
nagyúr

"20%-nál mit kezdjek a telefonnal?"
Az még nekem órákra elég volt. ;)

Ha folyamat ezzel a kímélő móddal működne az nekem nem feltétlenül tetszene...inkább választható fícsörént tudnám elképzelni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9964) Szili17 válasza canniball (#9963) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem tudom milyen telefonod van, ami 20%-on órákig bírja még Waze-zel töltés nélkül (?).
Igen, erről beszélek hogy nincs olyan opció hogy én szeretném használni / én nem.
Olyan van hogy én most az 1x szeretném használni és ha legközelebb újra akarom akkor megint be kell kapcsolni. Every f. time. :D

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#9965) bigdady válasza Szili17 (#9964) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem fél óra utazás alatt 6%-ot eszik szóval simán lehet

(#9966) Faterkam


Faterkam
addikt

Ma Itt nekem a Waze folyamatosan azt mondta, hogy "fordulj jobbra", pedig itt a "tarts jobbra" kellene! A felüljáró alatt mentem át az Ócsai útra, ott is megzavarodott

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#9967) Pulsar válasza Faterkam (#9966) üzenetére


Pulsar
veterán

átállítottam, köszi az észrevételt :)

(#9968) Juditta_56 válasza Szili17 (#9953) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Mi köszönjük! :R :)

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#9969) Faterkam válasza Pulsar (#9967) üzenetére


Faterkam
addikt

:R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#9970) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok! Hozzáadtam a munkahelyemet az Androidos alkalmazáson keresztül, "jelentések--hely--stb.) módon, fotóval leírással, stb. Ez volt kb. 20 perce, de a térképen mégsem jelennek meg a módosítások. Ez időbe telik, vagy elrontottam valamit? :)

[ Szerkesztve ]

(#9971) fant0mi válasza modd3r (#9970) üzenetére


fant0mi
addikt

Jova kell hagynia egy magasabb szintu szerkesztonek.

(#9972) modd3r válasza fant0mi (#9971) üzenetére


modd3r
őstag

Értem. Köszönöm a válaszod.

(#9973) Szili17 válasza modd3r (#9970) üzenetére


Szili17
aktív tag

Igen, ha még nem vettél fel akkor az első néhányat jóvá kell hagyni.
De egyébként sem jelenik meg rögtön, az is bekerül majd a a térképfrissítéssel, amikor újat hozol létre, a módosítások viszont végrehajtódnak rögtön a már meglévő helyeken.

Ha megmondod hol van akkor jóváhagyjuk neked gyorsan. ;)

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#9974) -secret- válasza bacsis (#1) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

4-400km horvátországi Waze navigáció mennyi adatot használ el kb.?

(#9975) Szili17 válasza -secret- (#9974) üzenetére


Szili17
aktív tag

http://www.waze.hu/gyik/#Mennyi_a_Waze_atlagos_adatforgalma

Ha számít is, nem csak érdeklődtél nagyságrendileg, akkor azzal még lehet ilyenkor spórolni hogy indulás előtt (mondjuk este, az otthoni wifihez csatlakozva) fogod és kézzel végig görgeted a térképet abba az irányba amerre menni fogsz (persze nem madártávlatból, hogy letöltődjenek a közelebbi képeket tartalmazó térképcsempék is).
Én játszottam ezzel eleinte, de igazából már nem annyira izgalmas kérdés, amióta GB-ok vagy esetenként korlátlan net áll a rendelkezésünkre. :K ;)

(Szerk.: Ezt nem kell minden nap csinálni, ezt a görgetést, csak amerre tudod hogy még nem jártál és fehér lesz a térkép ahogy megindulsz az alkalmazásban abba az irányba. Tehát friss telepítés után pl. De akkor sem kell, mostanra jó közelítéssel ez sem számottevő.)

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#9976) -secret- válasza Szili17 (#9975) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi! Van vagy 2-2 GB mobilnet. Akkor bőven elég lesz ha 1000km/100MB átlagosan.

(#9977) fant0mi válasza -secret- (#9976) üzenetére


fant0mi
addikt

Boven! Don't fos, eleg lesz. :)

(#9978) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Használja esetleg valaki az app-ot Iphone-on keresztül Pioneer autós fejegységgel(Appradio)?
Javították már a hibákat?

(#9979) bigdady válasza -secret- (#9974) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem asszem vagy 50-et megevett :)

(#9980) -secret- válasza bigdady (#9979) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor elég gazdaságos.

Köszi! :R

(#9981) canniball válasza Szili17 (#9964) üzenetére


canniball
nagyúr

Egy pár hónapos Samsung A320-m van. Olyan szempontból valóban szerencsés helyzetben vagyok hogy baromi jól bírja (még); viszont a kora okán kevésbé jó akku-teljesítményt produkáló előddel meg eszembe nem jutott volna úgy elindulni, hogy nincs töltőre dugva. Avagy akinek nem bírja az akkuja annak legyen töltője! :)

A minap ismét sikerült tesztelni a dolgot és most meg is tudtam nézni: 25%-nál jelzett, hogy akkukímélőbe vált. De ezúttal (a vizuális jelzés mellett) nem beszélt semmit, csak pittyent egyet; lehet azóta volt rá frissítés, erre már nem emlékszem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9982) Siriusb


Siriusb
veterán

Ti nem tapasztaltátok, ha nincs útvonalterv, pontosabb a helyzetetek megjelenítése?
Illetve az utóbbi időben mintha jobban merítené az aksit, de ezt csak érzése mondom, számszerűen nem tudom alátámasztani.

(#9983) junkpod válasza Siriusb (#9982) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én pár napja azt látom mintha pontosabb lenne a helyzet kijelzés... De lehet, hogy csak képzelődök.

Box's don't touch!

(#9984) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
A Waze mágusoknak szeretném jelezni, hogy szombaton, és vasárnap is jeleztem egy hibás sebességkorlátozást. Tapiószecső vasúti átkelő előtt Pest felől nincs 70-es korlát. Pest felé tényleg van, de Sülysáp felől nincs.
Köszönöm!

(#9985) Winner_hun válasza intensa_man (#9984) üzenetére


Winner_hun
félisten

A sebességkorlátozás jelentése ki van iktatva, ha azzal jelentesz az nem jelenik meg a szerkesztőben.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9986) Pulsar válasza intensa_man (#9984) üzenetére


Pulsar
veterán

Szia,
31-esen Magdolnatelepnél a vasúti átkelőre gondolsz? Mert ott nincs is beállítva sebesség korlátozás, csak a szennyvíz telepnél.

(#9987) intensa_man válasza Pulsar (#9986) üzenetére


intensa_man
tag

Nagyjából itt jelez egy 70km/h korlátozást, de nincs tábla. Pest felé van, de Pesttől távolodva nincs.

[ Szerkesztve ]

(#9988) Pulsar válasza intensa_man (#9987) üzenetére


Pulsar
veterán

Pedig régebben tuti volt , valaki ellopta :D
A szennyvíztisztítót mikor építették pár éve, akkor került ki mindkét irányból a tábla. De ha most nincs kint, akkor az a mérvadó, így módosítottam is a térképet :)

[ Módosította: radi8tor ]

(#9989) intensa_man válasza Pulsar (#9988) üzenetére


intensa_man
tag

SZEMVÍZTISZTÍTÓ? :))
Köszönöm! :)

(#9990) Pulsar válasza intensa_man (#9989) üzenetére


Pulsar
veterán

:DDD na ezt hogy hoztam össze nem tudom :D

(#9991) ElektrikusDE válasza junkpod (#9983) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem képzelödsz, nálam is pontosabb lett kb. 10-15 napja, el is szúrtam egy kanyarodást mivel számoltam a késére.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#9992) junkpod válasza ElektrikusDE (#9991) üzenetére


junkpod
nagyúr

Amúgy elképesztő milyen pontos az eva.
Tegnap este kellett mennem egy 2 órás Bp vidék utat, 19:18-al kezdte, gusztustalan módon tultoltam neki ennek ellenére nem akart csökkenni út közben az eva. Mire a városhatárba értem elkaptam egy vasúti pirosat, +5perc, végül 19:14-re értem oda.
Szerintem tuti nem a megengedett sebességgel számolt a tervező...

Box's don't touch!

(#9993) Juditta_56 válasza junkpod (#9992) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Hmmm... Én a napi 2*45 km-en rendszeresen 3-5 perccel jobb vagyok a Waze-nél érkezés ügyben, pedig nem megyek sokkal többel a megengedettnél, csak annyival, hogy le ne bukjak. (Általában nem csúcsforgalomban.)

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#9994) viktorhu válasza junkpod (#9992) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem a megengedett sebességgel számol, de nem számol a kamion / csak 60 km/h-t ismerő vezető stb. mögött ragadással, így hosszabb úton csak jelentős sebességtúllépéssel tartható a várt érkezési idő (kivétel az autópálya). Ha még hosszabb az út (mondjuk 10 óra), akkor meg el is lehet felejteni, ott várhatóan órákkal később fogsz megérkezni (kivéve ott is ha autópálya + nincs megállítós határátkelő).

(#9995) Winner_hun válasza viktorhu (#9994) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szegmensek átlagsebességével számol. Visszamenőleg, adott nap/napszakhoz más-más idővel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9996) bigdady válasza Juditta_56 (#9993) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem meg 4 percel többet mér mire hazaérek. 1 percel hazaérés előtt még 4 perc van majd 4-ről egyszer csak megérkeztem haza. Ez minden nap

(#9997) junkpod válasza Winner_hun (#9995) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor a waze tudja, hogy sötétedés után a 4es út teli van gyorshajtókkal, gyakorlatilag mindenki úgy ment mint a meszes...
Csak nehogy a yard is megtudja, mert nagy vérengzés lesz...
(Ki tudja, mikor adják már át a 4es új szakaszait?)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#9998) fant0mi válasza Winner_hun (#9995) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen, szamol historikus adatokkal is, es termeszetesen aktualisokkal is az eppen arra vezeto wazerek adataival.
A terkep azt is tudja, hogy az utszakaszon mennyi a megengedett.

[ Szerkesztve ]

(#9999) Juditta_56 válasza bigdady (#9996) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Tegnap külön figyeltem:
10:01-kor küldtem az ÉVI-t, ami akkor 10:43 volt, megérkeztem:10:41
Este, hazainduláskor az ÉVI 19:23 volt, hazaértem 19:20-ra.
Útközben egyenletesen csökken az alul látható ÉVI.
Mindezt Iklad-Budapest VIII. kerület között és vissza (45-45 km), ebből kb 30 km az M3-as. Max 140-et mutat a kmórám a pályán (Waze sebességmérője ilyenkor 136 km/óra).
Igaz, tegnap nagyon hisztis volt szegény Waze, oda-vissza hálózatot keresgélt.

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#10000) merqree


merqree
őstag

Több, mint 10000 km-t mentem a Waze-zel :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.