Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) gombasm válasza randras_83 (#39798) üzenetére


gombasm
aktív tag

Bocs, lehet, hogy a tudatalatti énem volt nem is a SwiftKey ;-).

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#39802) gombasm válasza tomiii007 (#39800) üzenetére


gombasm
aktív tag

Szerintem még olvass a témához, mert akár bajt is csinálhatsz. A kérdéseid azt sugallják, hogy még van mit tisztába tenni...

(Nézd meg a Wug's Root Toolkit-et, ebben a műfajban ez a legjobb program, de azt sem árt előtte megérteni. Angoltudás nem hátrány! Hidd el, nincs szarabb érzés, mint téglát szorongatni a kezedben - tapasztalatból tudom sajnos :'(.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#39803) Tarkusx


Tarkusx
csendes tag

4.4.2-ben nem találom a multi user beállításokat! Kivették volna belőle?

N4 stock 4.4.4 HellsCore Nova Xposed GravityBox

(#39804) perecc94


perecc94
tag

Ti tapasztaltatok már olyat, hogy az akksi hirtelen lemerult? Jelen esetben 25%-ról 0%-ra 5 perc alatt. Épp írtam egy üzemetet 15%nál, lement 14re, aztán félperc alatt 4%ra, 5 másodperc alatt 1re, majd ki is kapcsolt.
Teljesen gyári 4.4.2 van fent, a háttérben csak a viber és a facebook messenger futott.

„Az élet kaland, ha jól alakítod."

(#39805) HZoli87 válasza Tarkusx (#39803) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem csak táblagépeknél érhető el?

perecc94

Nem.

[ Szerkesztve ]

(#39806) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Sziasztok! Berepedt a kijelzőm ma.
Működik a teló, de kiszeretném cserélni. Valaki csinált már ilyet?
Köszi előre is?
Igazából az a kérdés, hogy elég csak az üveget cserélni, vagy kijelzőstől kell, mert nem lehet szétszedni?

[ Szerkesztve ]

(#39807) tomiii007 válasza Kamikazeman (#39806) üzenetére


tomiii007
senior tag

hogy repedt be?

(#39808) Kamikazeman válasza tomiii007 (#39807) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Zsebemben volt kijelzővel kifelé és egy nehéz tárgy emelése közben odaütöttem.

(#39809) Tarkusx válasza HZoli87 (#39805) üzenetére


Tarkusx
csendes tag

Korábban pa 3+ volt fenn. Abban benne volt. Boat browser-ben, ha felfelé szkrolloztam az oldalt a tabfülek eltüntek. Most sehogy sem tudom ezt elérni. :F

N4 stock 4.4.4 HellsCore Nova Xposed GravityBox

(#39810) tomiii007 válasza Kamikazeman (#39808) üzenetére


tomiii007
senior tag

az kemény.... nagyon látszik?

(#39811) Kamikazeman válasza tomiii007 (#39810) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Nem pókhálós, de az alján végig repedt. Lehet használni csak nem akarom így hagyni.

(#39812) pcnet válasza perecc94 (#39804) üzenetére


pcnet
addikt

Nálam is volt ilyen, anno linkeltem is be videót. Factory imageből újra húztam a rendszert és jó lett. De 20% alatt most is érezhetően gyorsabban merül.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#39813) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Aki nem tudja miért merül a telefonja: használja ezt én sok app-ot töröltem amit profi módon jelzett, h keci mód ébren tart! Azóta minden úgy működik, ahogy kell.

ha valami pénzt érdemel, az ez a progi!

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#39814) randras_83 válasza tomiii007 (#39800) üzenetére


randras_83
addikt

Igen, először unlock, majd root+falsh custom recovery. Az angol tényleg nem árt ha valamennyire megy, szvsz nem hinném hogy olyan könnyű ezt a telefont téglázni, legalábbis ez a toolkit eléggé noob-proof.

https://www.flickr.com/randras83/

(#39815) ficere válasza Kamikazeman (#39811) üzenetére


ficere
aktív tag

Csak egyben tudod cserélni.

Machete nem ír sms-t

(#39816) perecc94 válasza pcnet (#39812) üzenetére


perecc94
tag

Nem lehet, hogy ez egy hardveres hiba? Hogy az akkuban valamelyik cella megadta magát vagy valami ilyesmi?
Most feltöltöm megint 100%ra, kíváncsi vagyok jelentkezni fog -e probléma.

C.Brigante : Jól hangzik, de ehhez kell root, nem?

„Az élet kaland, ha jól alakítod."

(#39817) Hitch válasza aizen92 (#39779) üzenetére


Hitch
aktív tag

Nekem nem kompatibilis.
Franco kernel lehet?

[ Szerkesztve ]

(#39818) C.Brigante válasza perecc94 (#39816) üzenetére


C.Brigante
veterán

megmondom őszintén nem tudom, nekem root-olt a telefon (term.) viszont a leírásában nem látom a root feltételt.., próbáld ki.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#39819) HZoli87 válasza perecc94 (#39816) üzenetére


HZoli87
veterán

Kell a root hozzá. De megoldható elvileg nélküle is, app indításakor ott a link hozzá.

(#39820) bajaki válasza perecc94 (#39804) üzenetére


bajaki
őstag

Én is tapasztaltam múltkor ilyet. 80%-on volt a telefon, leraktam az asztalra, majd néhány óra múlva már alig bírtam bekapcsolni is, mert teljesen lemerült/történt vele valami. Stock 4.4.2-vel volt ez.

(#39821) perecc94 válasza C.Brigante (#39818) üzenetére


perecc94
tag

Megnéztem, kell hozzá.

HZoli87 igen megoldható, de akkor már inkább rootolom a telefont, és akkor többmindenhez tudom majd használni. :)

bajaki Olyan nálam is volt már, de ilyen, hogy használat közben 5 perc alatt lemerüljön... Néztem az akku szintjét és 14%ról 5%onként ugrált egészen 0ig, mindez 1 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

„Az élet kaland, ha jól alakítod."

(#39822) catroot válasza HZoli87 (#39819) üzenetére


catroot
veterán

Na most valamit biztos nem jól csinálok, DE:

a linken szereplő leírásnál elakadtam az "adb tcpip 5555" parancsnál. Egyszerűen nem érzékeli a telefont.

Az adb devices linknél lehet a gond, mert nálam csak annyit ír, hogy "List of devices attached" és mást nem. Holott kellene...

A linken szereplő adb-t szedtem le, a drivereket is frissítettem.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#39823) HZoli87 válasza catroot (#39822) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem mentem végig az utasításokon, majd rootolni szeretném később a telefont.

(#39824) C.Brigante válasza perecc94 (#39821) üzenetére


C.Brigante
veterán

mondjuk super SU-ba én is megnézhettem volna... lol :DDD

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#39825) catroot válasza HZoli87 (#39823) üzenetére


catroot
veterán

Tárgytalan. Újra kellett húznom a driver-t a gépen, így már megy a dolog.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#39826) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Akinek tetszik az LG Optimus G buborékos képernyőzára, de eddig nem tudta használni annak egy jó hír!

LG Optimus képernyőzár

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#39827) Diamond500 válasza gipsztigris (#39826) üzenetére


Diamond500
senior tag

Jól értelmezem, root kell hozzá?

(#39828) gipsztigris válasza Diamond500 (#39827) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem! Megy root nélküli telefonon is.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#39829) C.Brigante válasza gipsztigris (#39828) üzenetére


C.Brigante
veterán

hiányzik a teljes lock képernyő, így uninstall

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#39830) Kamikazeman válasza ficere (#39815) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Nem jò hír, de köszi!

(#39831) Sanya válasza gipsztigris (#39826) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez lagol..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39832) Sanya válasza C.Brigante (#39813) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ehhez meg supersu pro kell :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39833) gipsztigris válasza C.Brigante (#39829) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem teljesen értem.....A gyári képernyőt eleve le kell tiltani hozzá. :) :F

(#39831) Sanya

Akkor nekem jó telefonom van, mert nálam ugyanúgy megy, mint eredetiben.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#39834) pcnet válasza perecc94 (#39816) üzenetére


pcnet
addikt

Nálam kért root jogot.

Ma 20%on töltőre tettem a telefonom, feltöltött 50%ig, majd levettem töltőről és elmentem sétálni. Közben nyomtam Hadurat és volt kb 2 perc Ingress is. Persze egész úton nem világított a kijelző, csak be-be kapcsoltam. 10 perc után 43%on volt, majd újatt 5 perc és már csak 34%. Mire haza értem 22%. Azért nem hinném, hogy cirka 25%ot kellett volna merülnie, mert buszon kb 2x ennyit bír és nonstop bekapcsolt kijelzővel. Vannak fura napjai. Anno HTC HD2nél is ugyan ez volt, 20% alatt nagyon merült. Hiába vettem erősebb akksit. Betudtam android "betegségnek". Családban van egy Galaxy Mini, az is össze-vissza mutatja akksi %ot.
20 perc töltés után most van 64%on a telefonom. Fura, túl gyors. ~20%ról 64re 20 perc alatt?
Wakelock Detectort megnéztem, Ingress vezet 5 percel, aztán Pou, Play áruház és tárcsázó következik 1,5 perccel. Ez normális?

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#39835) atillaahun válasza pcnet (#39834) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem, szerintem kapcsold ki és úgy told fel töltőre vagy 2 órára.
Nekem még csak egyszer bohóckodott hogy töltőn egy reboot után felugrott 84%-ról 99%-ra, de aztán a 100. %-ot csak fél óra után kapta meg.

(#39836) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Kis segítséget kérnék. Barátnőm n4-én egyszer csak elment a térerő kikapcsoltam és vissza de már csak a kis színes gömböcskék jöttek be és nem jött be a főképernyő. Csináltam egy resetet és utána sem. Valakinek valami tippje?

(#39837) atillaahun válasza atish15 (#39836) üzenetére


atillaahun
veterán

Hàth, ha többedszerre sem tér magához, akkor hangerő le + power hosszan nyom kikapcsolt állapotban, bejön a recovery mód, és ott nyomsz egy factory reset-et.
Ezzel gyári állapotba kerül, azaz az általa telepített dolgok, adatok (belső tárhelyet kivéve) törlődnek.

[ Szerkesztve ]

(#39838) atish15 válasza atillaahun (#39837) üzenetére


atish15
aktív tag

csináltam már. Akkor végigment a reset indítottam és csak töltött. Most felraktam töltőre hátha itt is valami hirtelen akksi probléma lesz mint az előzőekben egy kollégánál.

(#39839) C.Brigante válasza Sanya (#39832) üzenetére


C.Brigante
veterán

dehogy, sima super su van nkem... megy szépen. :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#39840) FüligJimmy válasza Mesterlovesz (#39760) üzenetére


FüligJimmy
csendes tag

Hali!

Jaja, a fólia természetes, eszem ágában nincs fólia nélkül hozzányúlni. Viszont azt nem tudom, mennyi egy fólia (az én esetemben a gyári még) élettartama, illetve milyet érdemes venni, honnan, mennyiért. Pl. te milyen gyakran cseréled?

Akksi: kösz az infót! :R Tegyük fel, hogy csereérett lesz, garanciaidőn túl (partnerogsm 1 éves garancia): ilyenkor vissza kell ragasztani, vagy megáll magától a csereakksi, ragasztás nélkül is? Egyáltalán érdemes foglalkozni vele? Mennyit bír(hat) egy nexus4? Pl. az előző telefonom, nokia6234 ment vagy 7 évet, megevett 2 akksit, nem hiszem, hogy a nexus kibír ennyit. :) Egyébként meg tiszta fogyasztói társadalom a ragasztott akksi - ha meghal, vegyél új telefont, ne cserélgess. :(( :(((

(#39841) Sanya válasza C.Brigante (#39839) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ja, a supersu csak 5 alkalmazásnak ad root jogot? Most megy rendesen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39842) petipetya válasza FüligJimmy (#39840) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem közel 5 hónapja van rajta a VIP-ben felrakatott mezei fólia, és még nincs jele annak, hogy le akarna jönni.

"nincs rá lezsóidő"

(#39843) atish15 válasza atillaahun (#39837) üzenetére


atish15
aktív tag

Úgy néz ki a töltés sem segít. Ugyan úgy bootol és nem jelenik meg a főképernyő.

(#39844) Mesterlovesz válasza FüligJimmy (#39840) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

#FüligJimmy, a fóliára nem tudok mit mondani, még csak egy hete használom a telefont. Amit viszont már tapasztaltam más készülékeknél: a fólia minőségétől függően előbb-utóbb összekarcolódik, megkopik a fólia, akkor le kell cserélni.

Az aksit azért ragasztják a kerethez, hogy ne mozogjon, kopogjon, ahogy döntögeted a telefont pl. előre-hátra. Egy 3M kétoldalú ragasztócsíkkal le lehet fixálni a csereaksit is, no meg ha hajszárítóval veszed le, a régi ragasztó is fog annyit, hogy az új aksit is tartani fogja.

Sajnos nem tudom, hogy mennyit bír az aksi, ez egyénenként változó, lehet, hogy neked lassabban, vagy gyorsabban fog eljutni odáig, hogy bemondja az unalmast egyszer csak. Biztos, hogy érzeni fogod, ha nem stimmel valami.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#39845) Mesterlovesz válasza atish15 (#39843) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

#atish15 ha a telefont rádugod a PC-re és az felismeri akkor talán egy külső programmal újra tudod flashelni a ROM-ot rá. Ha jól emlékszem az első hozzászólásban volt az xda-developers-ről letölthető toolkit program amivel ez elintézhető egyszerűen. (Nexus 4 toolkit for Windows)

Ha még nem nyitottad ki a telefon bootloaderét akkor nem tudom, hogy úgy is megy-e, ezt majd valaki tapasztaltabb megmondja.

Ezt érdemes kipróbálni, mert, ha eljut a bootképernyőig akkor nincs akkora baja a telefonnak!!!

U.I.: Nálam volt olyan probléma, hogy nem töröltem mindent mielőtt belaktam a telefont és mindenféle fagyások voltak, ekkor használtam a Toolkit-et, ráraktam az ugyanolyan gyári romot mint ami a telefonon volt és azóta minden tökéletesen megy!

[ Szerkesztve ]

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#39846) atish15 válasza Mesterlovesz (#39845) üzenetére


atish15
aktív tag

Pc-vel még nem próbáltam de ahogy neten olvasgattam akksi hiba lehet. Típushibának írják ugyanilyen boot problémákat okoz.

(#39847) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok,

Lemerült a telefonom és töltőre tétel után sem kapcsol be (nem is jelzi, h tölt), pedig már vagy 1 órája töltőn van :(
ilyenkor mi a helyzet?

Mintha olvastam volna itt a fórumon hasonló problémát, de nem találom most...
Az akksit kellene leválasztani, aztán vissza?

Nem erőltetném feltétlenül, h én csináljam, egyelőre még (bolti) garanciás a partnerónál, vagy érdemes lenne LG szervizbe vinni?

Köszi

(#39848) twine válasza FordFair (#39847) üzenetére


twine
addikt

Másik töltő, másik kábel, éjszakára rajta hagyni, aztán ha nem megy, amint lehet, vissza partnero-hoz, ha te nem akarsz mókolni (főleg hogy garis)!Nem olyan probléma szvsz. amit ne oldanának meg valamilyen formában...

(#39849) FordFair válasza twine (#39848) üzenetére


FordFair
tag

Másik töltő, másik kábel volt, éjszakai töltés lesz...
Csak azért kérdezem, mert nem tudom, h a partnerónál nekiállnak-e maguk javítgatni, mert ez esetben lehet, h jobban járok a szervizben, ha nem kérnek érte sokat ... :F

[ Szerkesztve ]

(#39850) zorromoto válasza gipsztigris (#39826) üzenetére


zorromoto
senior tag

Köszönjük a hírt. Nagyon rég vártam rá hogy működjön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.