Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) dombila válasza Paca2 (#39999) üzenetére


dombila
senior tag

Boldog Új Évet Minden Fórumtársnak!

Tádám: 40,000 lekéstem :N

[ Szerkesztve ]

(#40002) Benex


Benex
senior tag

Boldog és updatekban gazdag, hosszú akksi idejű új évet kívánok minden fórum tagnak :R

S23 Ultra | Sony A7 IV

(#40003) ßrainiac válasza tamas.nick (#39937) üzenetére


ßrainiac
addikt

4 minutes, auto startup, low wake, hide notification.

Boldog Új Évet minden Nexus juzernek! :C

[ Szerkesztve ]

(#40004) HZoli87


HZoli87
veterán

B.U.É.K. Mindenkinek!

Lenne ez a nagyszerű program, Clean Master.

"Alkalmazáskezelés - .apk fájlok biztonsági mentése"

Ezt úgy kell értelmeznem, hogy a playből letöltött "szűz" apk-át menti le, vagy a telepítés óta finomhangolt beállításokkal együtt? Biztonsági mentés céljából lementeném a programok telepítőit (ne adj isten eltűnnének az áruházból). Köszi a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#40005) petipetya válasza HZoli87 (#40004) üzenetére


petipetya
nagyúr

Root nélkül tuti, hogy csak az apk-download-hangouts menti a beállítások nélkül.

Root esetén passzolom, mivel se az nincs, se a progit nem használtam soha.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#40006) atillaahun válasza HZoli87 (#40004) üzenetére


atillaahun
veterán

Az .apk-k nem tartalmaznak beállításokat, így valószínűsíthetően csak a telepítőket.

[ Szerkesztve ]

(#40007) HZoli87


HZoli87
veterán

Köszi.

(#40008) atillaahun


atillaahun
veterán

Én Proxy Screen Off programot keresek. Szeretném hogy tudja a zsebbe teszem alszik, kiveszem ébred párost, és az asztalon pihen, intek felette felébredet is, mindezt lehetőleg alig észrevehető fogyasztással. Korábban a Screen Off Pro-t használtam, de az N4-en már nem működik rendesen, a Gravity Screen pedig sokat eszik.

[ Szerkesztve ]

(#40010) trance89 válasza asturel (#39996) üzenetére


trance89
őstag

de, a töltő felső részére kell helyeznem kb úgy hogy a telefon széle a töltővel egy vonalban legyen
szétpattintottam a töltőt mert kíváncsi voltam, a nyákon van 2 smd led pár mm-re az usb csatitól, ezeknek a fénye látszik csak ki az usb csati mellett
amúgy nekem is sokszor megáll a töltés

(#40011) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Sziasztok.Van egy olyan problémám hogy tegnap este használtam utoljára a telefont és reggel meg ki volt kapcsolva és azóta nem reagál semmire.Full gyári rom,érintetlen.Nincs egy hónapos.Tudna valaki segíteni mitévő legyek?Sose ejtettem le,vizet se kapott,mindig tokban hordtam. :O

(#40012) Atish19 válasza ruzsabazsa (#40011) üzenetére


Atish19
őstag

Lehet csak lemerült. Próbáld meg töltőre dobni.

(#40013) Essien válasza ruzsabazsa (#40011) üzenetére


Essien
aktív tag

Mar volt nekem is egyszer ilyen. Toltore dugtam es kb 20 perc mulva eletre kelt.

(#40014) rankesz válasza ruzsabazsa (#40011) üzenetére


rankesz
veterán

Hát, ha nem a szilveszter " emléktörlő" hatása alatt történt vele valami akkor azt mondanám túlmerült
Tedd fel tölteni, és hagyd a töltőn egy ideig mielőtt megpróbálod bekapcsolni. Remélhetően egy idő után felveszi a töltést.

(#40015) nLali


nLali
senior tag

B.U.É.K.
Most 2014 lett, vagy 2013 S ?

[ Szerkesztve ]

(#40016) Turbo B.


Turbo B.
csendes tag

Sziasztok!

Tokot szeretnék vásárolni. Eddig valami ilyesmit néztem ki: [link] De nem zárkózom el más fajtától sem. A lényeg h védje a telefont ha esetleg leesne, valamint állandóan a tokban lenne és inkább puhább legyen a tok mint kemény.

bú(jj)ék

say_world pf! ||| say_team pipulj! ||| tell_attacker ktb!

(#40017) trance89 válasza Turbo B. (#40016) üzenetére


trance89
őstag

ócó mint egy kifli de hogy néz már ki? ha ingyen adnák se raknám fel a n4-emre
Ringke Fusion
a fél topic ilyet használ, meglepődnél mennyit véd, én már párszor elejtettem vele a telefont
fogásra pedig sokkal jobb lett, már nem tudom használni enélkül a n4-et, összevissza csúszkál a kezemben

(#40018) gipsztigris válasza trance89 (#40017) üzenetére


gipsztigris
addikt

Sziaszok! B.U.É.K. mindenkinek!

Én ma vettem ILYET

Az tetszett, hogy nagyon vékony (0,8mm) és érdes felülete miatt jobb lehet a fogása....majd meglátjuk ha megérkezik. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#40019) appel válasza Turbo B. (#40016) üzenetére


appel
őstag

Ez nem tok, hanem páncél :-)

(#40020) catroot


catroot
veterán

Boldogot mindenkinek!

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#40021) Endless válasza gipsztigris (#40018) üzenetére


Endless
aktív tag

Nekem van ilyen és tényleg vékony, bár az enyémnek egyáltalán nem érdes a felülete de jó tapintásra.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#40022) heidricha válasza atillaahun (#40008) üzenetére


heidricha
senior tag

BÚÉK!

Nekem a CoverLock működik, de csak a memorylock-kal együtt, különben kihal. Nem fogyaszt, de zavaró lehet, hogy az akku stat szerint viszont rengeteget. A teszt egyszerű volt: Ha aktív, akkor sem fogy jobban a töltés, mint ha lekapcsolom - mégis, amikor megy, az akksi stat szerint közel 50% a rá eső fogyasztás.
Leveleztem a szerzővel a kihalásról, olyasmit írt, hogy a sensor event-ek kezelésének változása miatt minden ilyen app ki fog halni...
😡

(#40023) gombasm válasza HZoli87 (#40004) üzenetére


gombasm
aktív tag

Titanium Backup a biztos megoldás. Én a PRO árát is kifizettem, mindent tökéletesen ment/állít vissza, gond esetén pedig akár "jegelhetsz" is. Olvass utána, ennél jobbat szerintem a mentésre még nem találtak ki! :K

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#40024) faham


faham
aktív tag

Hali, mostanában olyan hibám van hogy a telefon magától leteszi a hívást és ez mikor rájön egészen egy rebootig így is marad :/
Gyári 4.4.2 van rajta, nem találkozott más is ezzel a hibával? Elég idegesítő :/

(#40025) trance89 válasza faham (#40024) üzenetére


trance89
őstag

factory reset

(#40026) daniele


daniele
aktív tag

Éjszaka volt egy reboot-om, Notification Toogle program vaku módjára nyomtam rá, be is kapcsolta, pár másodperc múlva reboot... Ez volt az első eset eddig, ezekszerint akkor nem csak a kamera/galéria a reboot ludas.

[ Szerkesztve ]

(#40027) trance89 válasza daniele (#40026) üzenetére


trance89
őstag

és a "Notification Toggle"-nek mégis mi köze a gyári appokhoz? a szarul megírt 3rd party appokért nem a google a felelős

(#40028) daniele válasza trance89 (#40027) üzenetére


daniele
aktív tag

Semmi, mivel nem gyári app, viszont lehet vele vezérelni a vakut ki-be, és rebootot okozott. A szarul megírt rendszerért viszont a google felelős.

(#40029) petipetya válasza daniele (#40028) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor lenne rosszul megírt a rendszer, ha ez egy gyári app lenne.

Az alkalmazás készítőjének nem kötelessége és nem is tudja minden rendszeren/telefonon tesztelni a progit.

Az viszont szándékos user error a részedről, hogy ennek tudatában tovább használod az adott alkalmazást, és újra felháborodsz.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#40030) daniele válasza petipetya (#40029) üzenetére


daniele
aktív tag

Igazad van, tökéletes a rendszer csak sok embernek reboot-ol a fényképező. Használom, használni is fogom, érdekességképpen oszottam meg veletek. Majd javítja a google a reboot problémát, vagy ha nem az se baj én nem halok be.

(#40031) petipetya válasza daniele (#40030) üzenetére


petipetya
nagyúr

Feladom.

"nincs rá lezsóidő"

(#40032) erik0306


erik0306
tag

Sziasztok!
Van valakinek eladó Ringke Fusion-ja?

Szép napot :)

(#40033) dombila válasza daniele (#40030) üzenetére


dombila
senior tag

Stock 4.4.2-t használok. Elég sokat fényképezek, és még soha nem indult újra fényképezésnél a Nexus 4. Így az alap rendszer szoftveres hibáját kizárnám.
Olvasom, hogy többeknek újraindul, de nem mindenkinek. Így ha szoftveres a probléma, akkor az valamilyen egyéb feltétel(ek) bekövetkeztekor jelentkezhet, mert nálam még sosem volt.

Szerk:
A család másik N4-e root-olt stock 4.4.2, Xposed Framework + GravityBox-al. Az sem indul újra, pedig többféle kamera app is van rajta. (Pl. Camera Zoom FX)

(#40034) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok.
1, OkosTV-re milyen progival lehet képeket/videókat kirakni N4-ről? Régebben az iMediaShare-t használtam, de most egyszerűen képtelen vagyok dűlőre jutni vele.
2, Xposed installer nem igazán akar működni. Az újraindításra kattintva valami sok-sok hibát ír ki. Esetleg erről a progiról valami leírás nem készült, hogy N4-en mit érdemes vele állítgatni?
4.4.2-t használom, minden stock, zárt BL, nincs ROOT.

(#40035) dombila válasza dannyl (#40034) üzenetére


dombila
senior tag

1. OkosTV-hez én a BubbleuPnP-t használom, szépen működik.
2. Az XPosed Framework-nek root kell. XPosed oldal 2. hsz:

Does this require root access?
Yes, because it replaces a file in /system/bin. Once the framework is installed, it should work without root access.

[ Szerkesztve ]

(#40036) csacsi67 válasza dannyl (#40034) üzenetére


csacsi67
addikt

Ezért nem megy valamint deodexedes rom kell hozzá .4.4.2-t használom, minden stock, zárt BL, nincs ROOT.

[ Szerkesztve ]

(#40037) dombila válasza csacsi67 (#40036) üzenetére


dombila
senior tag

Nem kell deodex ROM. Szintén XPosed oldal, 1. hsz. Advantages rész:

It will work for odexed and deodexed ROMs.

Rootolt stock ROM-al tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#40038) dannyl válasza dombila (#40035) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi szépen :)

(#40039) dannyl


dannyl
addikt

Nah... Problémába ütköztem. Mielőtt még írtam volna az előbb, már az előtt felraktam ezt az Xposed cuccot. Aztán ahogy böngészgettem benne, felraktam valami sms emoticon-okat, ami most már a billentyűzet jobb alsó sarkában van, és retek igénytelen. Csak nem tudom, hogy lehetne kiszedni onnan, mivel az Xposed-ot töröltem, és így már nem is látja a modulok közt reinstall után :S Valakinek ötlet?

(#40040) atillaahun válasza dannyl (#40034) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem a navigációs gombok teljes újra-beállíthatósága az Xposed alá telepíthető Gravity Box modul legnagyobb előnye. Plusz némi babrálás az értesítési sávon.

(#40039) dannyl
Asszem sima telepített programként is ott van az az Alkalmazáskezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#40041) dannyl válasza atillaahun (#40040) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt elhiszem, de most ezt el szeretném tűntetni :DDD
Sajnos nincs ott :( Volt pár, amit onnan tudtam uninstallálni, de ez pont nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#40042) atillaahun válasza dannyl (#40041) üzenetére


atillaahun
veterán

Akkor nyomj egy data wipe-ot a billentyűzetre.

(#40043) dannyl válasza atillaahun (#40042) üzenetére


dannyl
addikt

Húha... Az nekem most nem mond semmit sajnos. Részletesebben tudnád, hogy analfabétaként is meg tudjam csinálni? :D

(#40044) atillaahun válasza dannyl (#40043) üzenetére


atillaahun
veterán

Alkalmazáskezelő > Billentyűzet > Adatok törlése (vagymi)

(#40045) csacsi67 válasza dombila (#40037) üzenetére


csacsi67
addikt

Legyen neked igzad ezen nem veszünk össze nálam nem ment csak a deodexedel állandoan hibát dobot .Nálam nagyobb szakértö mondta ,hogy deodexed kell neki.

(#40046) csacsi67 válasza dombila (#40037) üzenetére


csacsi67
addikt

De nekik meg jobban hiszek mint neked meg a tapasztalat :)) [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#40047) dannyl válasza atillaahun (#40044) üzenetére


dannyl
addikt

Sajnos nem sikerült. Megcsináltam amit írtál, meg találtam ilyet, hogy "iwnn ime" meg ehhez egy billentyűzetet. Ezeket letiltottam, de még mindig ott van :(

(#40048) dombila válasza csacsi67 (#40046) üzenetére


dombila
senior tag

Én is tapasztalatból mondom. Mint picit fentebb írtam két N4 van itthon, az egyik stock 4.4.2 root-olt és Xposed+GravityBox hibátlanul megy rajta. :K

Más is írta itt a fórumon, hogy rootolt stock ROM-on megy, márpedig a stock ROM odexed.

A Xposed XDA oldalának meg még jobban hiszek, mint a PDAFanClub-nak - mégiscsak a készítő írja, hogy:

It will work for odexed and deodexed ROMs. az Xposed post Advantages részének 3. sora. A készítő pedig csak nagyobb szakértő a saját rendszeréhez, mint a PDAFanClub HTC One topic gazdája, nem? :)

Azért, mert neked HTC One-on nem megy stock ROM-al még nem kellene általánosítani, hogy odexed ROM-al nem megy, különösen úgy, hogy az Xposed oldala szerint is működik vele.

Szerk:
Valóban egy esetben nem megy: ART-on. Csak Dalvik-al megy. De ez független az odex/deodex-től-

[ Szerkesztve ]

(#40049) csacsi67 válasza dombila (#40048) üzenetére


csacsi67
addikt

Pl a minin a gravity még igy sem megy állando system ui hiba üzivel le áll.Én csak azt tudom irni ami nálam megtörtént. .

Engem nem érint tovább ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#40050) dombila válasza csacsi67 (#40049) üzenetére


dombila
senior tag

Azért fura, hogy mini-s és HTC One-os rossz tapasztalati példákkal mondod, hogy N4 gyári ROM-on nem megy. Én is befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.