Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) eastsider válasza fatal` (#39100) üzenetére


eastsider
nagyúr

tudom, azért kérdeztem itt :))

(#39102) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Rohadjon meg G+! Ma volt számlazárás, újra indult végre a .net díjcsomag, erre a háttérben megette! Máris be vagyok miatta lassítva, nem is használtam...

(#39103) petipetya válasza Grande Ale (#39102) üzenetére


petipetya
nagyúr

Beállítások / adathasználat / Google+ / háttéradatok korlátozása.

"nincs rá lezsóidő"

(#39104) Grande Ale válasza petipetya (#39103) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ja, köszi, megtettem, de már cseszhetem. Mi az anyját forgalmazhatott annyit?

(#39105) adamfriday válasza Grande Ale (#39102) üzenetére


adamfriday
senior tag

A fiókok / szinkronizálásnál a Google+ fotókról vedd ki a pipát.

(#39106) eastsider válasza Grande Ale (#39104) üzenetére


eastsider
nagyúr

Lehet feltoltotte a fenykepeidet.... Kapcsold be, hogy csak wifin synceljen

(#39107) Bilux válasza eastsider (#39106) üzenetére


Bilux
veterán

Egyszer én is belefutottam ebbe anyáztam is rendesen.
Kezd kicsit zavarni ez az erőltetett kényszerített felhőalapú szolgáltatás. Tegyék bele ezt a funkciót de ne legyen alapértelmezett. :(((

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#39108) sompetike


sompetike
aktív tag

Mivel Magyarország kis piac nem fogják az itt lakók ohaját teljesíteni,
Kûlföldön nem probléma a felhő használata....

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#39109) twine válasza twine (#38724) üzenetére


twine
addikt

...szóval tegnap este tüzetesebben csekkoltam a Miracastot havernál egy LG "okostévén"...

Mit is mondhatnék...elkeserítő a dolog...talán nem is lennék ennyire lehangolt, ha a másik havernál nem látnám hogyan is működik a gyakorlatban az Apple "rendszere"...

Annyiban már most javítanék az előző hsz.-mon, hogy már a fotók videók nézegetése sem teljesen gördülékeny és problémamentes,,,a galériában a fotók lapozgatása közben meg-megakad a kép, és csak lassan éri utol magát...Aztán megint jó,,,majd megint beakad... :(
Need for Speed MW,,,már a hang csúnyán dadogott a "menünél", majd a startnál el sem tudtam indulni az utóval úgy szétesett és befagyott a kép... :U
Aztán összeszedte magát, egy picit elindult a verda, de természetesen olyan LAG-al, hogy irányíthatatlan, használhatatlan volt a dolog...Majd ezek után minden képzeletemet felülmúlva, miközben a tv-n kiléptem a kapcsolatból, ránéztem a telefonra és fekete képernyő,,,csak a "cső"reset segített amivel újraindítottam a telefont "bukva" a 180 órás "gyűjtögetett" UPtime-omat(4.4.2-es OTA frissítés óta nem indítottam újra a telefont) :(((
(STOCK routolatlan 4.4.2....pár "ésszel telepített" applikációval...)
(most ezen ne akadjunk ki ha kérhetem,, :R én is erre élvezek, hogy milyen stabil a rendszer....pont :B :U )
Hát ennyit a Miracastról...

Gondolom Prezentációra használható,,másra nagyon nem tudom elképzelni,,mert a nagyinak megmutatni az unokát a tv-n is elég necces,,mert gondolom jönne a "rögtön jön a videó, csak utoléri magát a technika magyarázkodás" :(((

Szeretem, imádom az Androidot,,de nem vagyok szemellenzős!
Amit a "másik oldalon" tapasztalok havernál...:
iPad, iPhone, Apple tv :
ikonra rányom az ember a kézi eszközön,,,a "bármilyen" tv-re rákötött cca."huszonötezres" apple tv-re tükrözi a képet, és lehet játszani lag nélkül, lehet youtube-ozni,,vagy amit akar az ember,,,szó nélkül...
egy filléres szar roueteren keresztül... :U
Lehet "fikázni" almáékat,,,de hogy sok minden patentabbul működik mint nállunk (és sok minden nem ;] ) az is tény....

Hosszú lettem elnézést.... :R :R

[ Szerkesztve ]

(#39110) haligali72 válasza eastsider (#39081) üzenetére


haligali72
aktív tag

A Super backup is lementi az smseidet, próbáltam jó.

(#39111) Grande Ale válasza eastsider (#39106) üzenetére


Grande Ale
őstag

Alapból az van, hogy csak wifin. Nem is értem...

(#39112) saltanus


saltanus
aktív tag

full screen problemara valaki?

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#39113) PPeti1986


PPeti1986
tag

Sziasztok,

TWRP recovery-vel ,hogy lehet felrakni 4.4.2-es rendszert?

Most 4.4-es rendszer van:

rootolva

bootloader nyitva.

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#39114) atike válasza PPeti1986 (#39113) üzenetére


atike
nagyúr

Ezt kérdezed...? :U

(#39115) PPeti1986 válasza atike (#39114) üzenetére


PPeti1986
tag

Nem?

(#39116) atike válasza PPeti1986 (#39115) üzenetére


atike
nagyúr

Jólvanna, odakerült az a kérdőjel... :) Amikor válaszoltam nem volt... :P

(#39117) PPeti1986 válasza atike (#39116) üzenetére


PPeti1986
tag

Tudom :)

(#39118) Tokra110


Tokra110
csendes tag

Sziasztok!

Milyen kernelt tudnátok ajánlani leginkább játékhoz? (GTA:SA, NFS Most Wanted)
És hogy a franco kernelnek van-e 4.4.2 változata vagy a 4.4-est is fel lehet tenni minden probléma nélkül?

(#39119) HZoli87


HZoli87
veterán

Holnap hozza a futár a telefont, már várom.

Mondom megnézem a SIM kártyámat. Meglepődve látom, hogy elég csak kitörnöm, vagy éles eszközzel körbe vágnom és kész is a micro SIM. :)

Ha tegnap nézem meg, akkor pár kérdést megúsztam volna. :B

[ Szerkesztve ]

(#39120) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

4.4.2 stock kernellel vagy franco-val jobb ?
Üzemidő a fő szempont, komoly játékokat nem futtatok, illetve kicsit szebb kijelzőt is megköszönnék.
A 193- Franco Kernel Updater-em van meg fájlként, valahol megtalálhatom az újabbakat;
valamint melyik a legújabb,s legstabilabb franco kernel ?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#39121) heidricha válasza Hitch (#39120) üzenetére


heidricha
senior tag

faux123-mal :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2008222

Minden van benne, egy kicsit még több is.

(#39122) izoli76


izoli76
tag

4.4.2. Telepítés után factory reset mikor szükséges?
Én egyszerűen telepítettem és jónak tűnik.
Vagy FR mindig kötelező?

(#39123) atike válasza izoli76 (#39122) üzenetére


atike
nagyúr

Nem kötelező, csak ajánlott. Lehet semmi gondod nem lesz így sem. De ha valami nem szokványos előjön akkor ennek a számlájára lehet írni.... :U

(#39124) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Tegnapi kérdésem után (hogy hogyan érdemes és hogyan kell frissíteni a rendszert a telefonon) ma is feltennék párat ha nem gond.

Első az akku töltöttségének százalékos mutatása. Kell-e telepíteni hozzá valamit vagy tudja a rendszer alapból?

Második kérdésem, ajánljatok nekem egy jól használható, ingyenes navigációt és dokumentum kezelő programot (utóbbi szerkeszteni is tudjon). Persze ha alapból tartalmaz ilyet a rendszer, akkor feleslegesen nem szemetelném tele az eszközt.

Harmadik kérdésem pedig, hogy a Nexus 4 is megkapta már a Nexus 5-ön bevezettet átlátszó alsó és felső sávot? Ha nem, akkor mit kell telepítenem hozzá?

És végül, ti használtok vírusirtót a telefonon?

Köszi

(#39125) Scooter74 válasza HZoli87 (#39124) üzenetére


Scooter74
őstag

Vírusirtó nem kell a telefonra szerintem felesleges!
Dokumentum kezelő sem kell mert azt a 4.4.2-s frissítéssel fogsz kapni.
A %-s akksira meg ott van playen a widgetsoid nevű app.
Nem azt csak a Nexus 5 kapja meg de ha a playről letöltöd a KitKat launcher +-t vagy a Boxomból a GEL Launchert akkor olyan lesz mint a Nexus 5-é!

[GEL+Akksi]

[ Szerkesztve ]

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#39126) HZoli87 válasza Scooter74 (#39125) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi. :R

(#39127) fatal` válasza Scooter74 (#39125) üzenetére


fatal`
titán

Vagy a Nova Launchert :)

(#39128) RootRulez válasza fatal` (#39127) üzenetére


RootRulez
félisten

Vagy Apex-et. :)

═════════════════════════════════════════

(#39129) fatal` válasza RootRulez (#39128) üzenetére


fatal`
titán

Az lassú :D Apexet használtam korábban, de a Nova jobb lett.

[ Szerkesztve ]

(#39130) RootRulez válasza fatal` (#39129) üzenetére


RootRulez
félisten

Anno pont fordítva volt, lehet teszek majd egy próbát...

═════════════════════════════════════════

(#39131) fatal` válasza RootRulez (#39130) üzenetére


fatal`
titán

Igen, ICS idejében fordítva volt.

(#39132) dombila válasza twine (#39109) üzenetére


dombila
senior tag

Nem kell Miracast. :N
BubbleuPnP kliens egy DLNA képes TV-vel (nálam épp Sony) tökéletesen működik. Képek, video-k akadás nélkül mennek különböző forrásokból (telefon, tablet, PC, NAS), telefonról tudom irányítani, hogy a TV mit stream-eljen a NAS-ról, vagy elérhető PC-ről.
Játékok nem mennek - ill. nem tudom, hogy mennének-e, sosem próbáltam -, de média játszáshoz ez tökéletes.

Azt azért ne feledjük, hogy az Apple sokkal zártabb rendszer, jelentősen kevesebb hardver elemmel (nincs 500+ telefon, több szár/ezer TV). Van kb. 20 hardverük és kész. Azok között sokkal egyszerűbb összhangot teremteni mint a több száz/ezer között. (A router mindegy, nem azon bukik a kapcsolat...)

[ Szerkesztve ]

(#39133) Peddy789 válasza eladogeppc (#38443) üzenetére


Peddy789
őstag

nekem ma reggel nézeme ste 100on volt, reggelre elvitte 20%ot az +"Android rendszer" + "Android OS", énis elég ideges vagyok emiatt, sokkal jobban merül a telefon

(#39134) Scooter74 válasza Peddy789 (#39133) üzenetére


Scooter74
őstag

Nem tudom nekem meg pont az ellenkezőjét produkálja a telefon.
Folyamatos 3G napi 1.5 óra telefon meg 1.5-2 óra kijelzőidő és estére még mindig 30%-n van az akksi.
Ha alig használom akkor meg simán elketyeg 2 napot.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#39135) fatal` válasza Scooter74 (#39134) üzenetére


fatal`
titán

+1, nálam is hasonló a helyzet.

(#39136) cirx válasza Scooter74 (#39134) üzenetére


cirx
senior tag

2:50 perc kijelzőidővel, folyamatos exchange sync, facebook, viber, minimális telefonálás, pár sms!

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#39137) Mr.Rain válasza HZoli87 (#39069) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Én mondjuk simán körbevágtam magamtól egy ollóval és tökéletesen működik. :C

"Nincs megállás"

(#39138) ifkopityu válasza dombila (#39132) üzenetére


ifkopityu
csendes tag

Én is a BubbleUpnp-t használom. Nekem azért nem ilyen tiszta a kép.
Nálam a képek/média megtekintése egyáltalán nem gördülékeny. Működik, de azért pl a képek nézegetésénél okosan kell lapozgaznom, mert ha túl gyors vagyok, akkor besokall és utána percekig nem találja a következő képet.
Videóknál rendszeresen találkozom a "nem ismert formátum" szlogennel. Olyan videók esetében, amilyen típust már biztosan lejátszottam rajta korábban (csak példaként, láttam ezt az üzenetet már a telefonnal felvett videók esetében is).
Szóval, mint mondtam: működik, de azért látni, hogy merre kellene fejlődni :).

Amúgy persze, az Apple-nek ebből a szempontból könnyebb helyzete van, de nem gondolom, hogy ez elsősorban HW kérdés. Itt a SW fejlesztőknek kell előrelépniük. Egy ilyen kategóriájú vas, mint az N4 izomból meg kellene tudjon oldani egy streamelést zökkenőmentesen.

[ Szerkesztve ]

Mosolyogj! A holnap rosszabb lesz! :)

(#39139) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok,

egy gyors kérdésem lenne: van nekem egy ilyen hogy MyBackup. De amikor a telefont vettem akkor az is megkérdezte hogy beállítom-e a biztonsági mentést. az mit takar?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#39140) ifkopityu


ifkopityu
csendes tag

Tudom, hogy felhasználás függő dolog, meg tudom, hogy sokaknak nem szempont, de azért ez már szimpatikus :) :

Hozzá kell tegyem, hogy az akkuidő visszajelző alkalmazásnak vannak érdekes dolgai. A Wifi max 1 napot, ha be volt kapcsolva részletekben, nem pedig végig folyamatosan, mint itt jelzi.
Amúgy normál felhasználás volt, csak most szinte net használat nélkül, mert itthon voltam. Nem sok cella váltogatás, csak telefonálás és azért pár kép feltöltése benne volt.

Mosolyogj! A holnap rosszabb lesz! :)

(#39141) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Ma 3x indult újra a telefon, miközben fényképeztem, először akkor, amikor bekapcsoltam a HDR-t, azután meg akkor, mikor kikapcsoltam azt, a harmadiknál meg képernyőforgatáskor. (4.4.2)

(#39142) dnelb válasza ifkopityu (#39140) üzenetére


dnelb
veterán

wifi beállítások,speciális,keresés mindig elérhető pipa ki.

(#39143) dergander válasza tamas.nick (#39141) üzenetére


dergander
addikt

Érdekes,nekem stock rom van semmi buherálás és sokat fotózok vele de sose volt még restart

(#39144) bajaki


bajaki
őstag

Ma érdekes dolog történt velem. Reggel levettem a telefont a töltőről, délelőtt csak nagyon minimálisan használtam. Mikor hazaértem letettem az asztalra kb 80%-kal. Most az előbb kezembe vettem és nem reagált semmire.Hát nem hogy teljesen lemerült?

Nem nagyon látom mi pörgethette magát a háttérben. Az Android OS 2 óra 39 perccel vezet. Az lehet a ludas?

(#39145) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

(#39146) catroot


catroot
veterán

Random újraindult nálam is a fotózás közben. :(((

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#39147) stargazer válasza catroot (#39146) üzenetére


stargazer
senior tag

ilyen már nekem is volt 1x

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#39148) szkorhetz válasza Bone123 (#39145) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy who cares?
Nem érzem magam olyan rohadt fontos embernek, hogy félnem kéne ettől.

(#39149) petipetya válasza Bone123 (#39145) üzenetére


petipetya
nagyúr

Beállítások / tartózkodási hely / Google tartózkodási hely jelentése / helyelőzmények: törlés + ki

"nincs rá lezsóidő"

(#39150) magellan14


magellan14
tag

HA már fényképezés!
jut eszembe nincs véletlenül egy modositott kernel aminek a kamera driver rendessen meg van csinálva?
Akármilyen softot probalok különböző rendszereken(stock4.2.2. vagy Cm11), mindenhol szmcsés, szemét minőségü képeket produkál a kicsike, a video hd minőségben pedig az olcso kinai webkamerák képével vetekszik...

Más megoldás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.