Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) petipetya válasza HZoli87 (#39198) üzenetére


petipetya
nagyúr

Beállítások / biztonsági mentés és visszaállítás / gyári adatok visszaállítása.

Szó szerint minden torlődni fog majd, mint például saját fájlok, zenék, képek, feltelepített alkalmazások stb.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#39202) HZoli87 válasza petipetya (#39201) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi. Eddig csak Wi-Fi-t állítottam be.

(#39203) Benex


Benex
senior tag

4.4.2-őn ART alatt, jól működik a viber??
4.2.2-4.3-as időkből nincs sok jó emlékem róla h 1 órát is kibirt volna egyhuzamban beszélgetésben.
Előre köszönöm a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra | Sony A7 IV

(#39204) trance89 válasza gombasm (#39172) üzenetére


trance89
őstag

anno mikor még opera-t használtam az rendesen tördelte a szöveget (mobile, nem a mini), próbáld ki az új opera-t biztos van az is olyan jó: [link]
viszont chrome-ban is rendessen betöri a szöveget ha 2-t tappintasz bármelyik szövegrészre az oldalon, chrome pedig messze a legjobb browser

(#39205) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Sailfish os nexus 4 portrol van valami info?

(#39206) Mr.Rain válasza NTonee (#39200) üzenetére


Mr.Rain
senior tag

Bocsánat,hogy ilyet kérdezek,de mi az az xposed? :P

"Nincs megállás"

(#39207) NTonee válasza Mr.Rain (#39206) üzenetére


NTonee
veterán

[link]
ezt a framework-öt használja a gravity box például, amikkel ilyeneket lehet csinálni: kép1, kép2, kép3, kép4

[ Szerkesztve ]

(#39208) NTonee válasza NTonee (#39207) üzenetére


NTonee
veterán

(#39209) magellan14 válasza NTonee (#39208) üzenetére


magellan14
tag

Ezek a linkek most sem müködnek...

(#39210) NTonee válasza magellan14 (#39209) üzenetére


NTonee
veterán

mármint az előző hsz-ban? Nekem azok működnek.

(#39211) forintuser: érdekes, nekem mind megnyitja a linkelt képeket

[ Szerkesztve ]

(#39211) forintuser


forintuser
őstag

Egyik sem működik. :N

Holnapkészítést vállalok.

(#39212) NTonee


NTonee
veterán

mind1, akkor itt van a gravitybox fóruma, ahol fent vannak a linkelt képek.

(#39213) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Nagyom gondolkodom egy CM romon... Igy par het hasznalat utan azert mar korant sem neveznem jonak ezt a 4.4.2 ot. A kamera hasznalatnal mar nekem is kifagyott 1x plusz az aksi ido is volt mar jobb korabban..

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#39214) atillaahun


atillaahun
veterán

Ezt magyarázza már meg valaki, hogy az Opera kivételével miért játssza ezt pl. a Chrome, a Dolphin, meg miden böngésző, hogy a hozzászólások felét olvasható betűmérettel mutatja, a felét meg ilyen kis szarral?
Csak mert hogy se a telefonban, se a böngészőben nincs betűméret állítási lehetőség, főleg különböző. :F

[ Szerkesztve ]

(#39215) dnelb válasza atillaahun (#39214) üzenetére


dnelb
veterán

nekem ilyen csak firefoxban van. chrome meg dolphin hibátlan.

(#39216) asturel válasza atillaahun (#39214) üzenetére


asturel
őstag

Ha jol tudom ez a 'fontboost' miatt van, letiltani meg tudtommal nem lehet.

(#39217) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Milyen gyakran szinkronizál az eszköz? Csak azért kérdezem, mert a Google Play olyan alkalmazást is megjelenít, amit már pár órája töröltem. Köszi.

Szerk.: hol lehet megnézni a szinkronizált adatokat (beállítások / névjegyek ...)?

[ Szerkesztve ]

(#39218) M3oH válasza HZoli87 (#39217) üzenetére


M3oH
addikt

Beállítások/ Google. Ott megtudod nézni mikor és mit szinkronizált.

(#39219) adamfriday


adamfriday
senior tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy az xposed telepítő lefagy a telepítés/frissítés gomb lenyomása után? Root természetesen megvan, dalvikon vagyok.

(#39220) HZoli87 válasza M3oH (#39218) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, közben megtaláltam. Látom manuálisan is lehet szinkronizálni.

Akkor már csak arra kell rájönnöm, hogy a Google Play (PC-Firefox) mért mutat olyan alkalmazást, amit már töröltem. Ha megnyitom, azt írja telepítve. Pedig töröltem.

Fél nap használat után abszolút pozitív benyomásom van a telefonról. Még csak ismerkedem a rendszerrel, de tetszik. Gyors és stabil. Egyedül a kamera app nem tetszik, elég rossz a felhasználói felülete. Nem valami kényelmes a használata.

(#39221) Steelheart2 válasza atillaahun (#39214) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Szia.Nekem ugyanezt csinálja S4 en a Chrome és az alap böngészö is.Nem a telo hibája.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#39222) Styleair válasza atillaahun (#39214) üzenetére


Styleair
aktív tag

1. Nekem is ezt csinálja a Chrome, ha fórumozok (nem ez, hanem másik fórum). Újságcikkeket olvasni jó.
Fórumozásra az operát használom én is, de használnám a Chrome-ot, ha nem csinálná ezt a betűméret kölömbséget. Egyébként Sony Xperia P-nél is ezt csinálta.

2. Mire jó a gravity box?

3. [link] Azon a képen ahol a pohárban van az egér, vajon milyen launcher látható, tudja vki?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#39223) atillaahun válasza Styleair (#39222) üzenetére


atillaahun
veterán

Hozzáad kb. kétszer annyi extra funkciót egy alap rom-hoz mint pl. amennyivel egy CM indul. Tehát majdhogynem korlátlan testreszabhatóságot nyújt.

(#39221) Steelheart2
Azt tudom, általános böngésző hiba. :(((

(#39216) asturel
Valami bővebb infó a jelenségről esetleg?
Egyébként Boat alatt van egy olyan beállítás, hogy auto betűméretezés, ha az be van kapcsolva akkor szétcseszi az oldalt, ha kinyomom akkor egyforma a szöveg mindenhol. Többi böngészőbe meg nem láttam ilyet. Opera szerencsére alapból jól hozzá, csak annak meg más defektjei vannak. De most hosszas tesztelgetés után úgy látom még mindig az a legkorrektebb cucc, annak ellenére, hogy a Classic-ot kitudja már mikor frissítették utoljára. Bár valószínűleg addig jó.

[ Szerkesztve ]

(#39224) atillaahun válasza atillaahun (#39223) üzenetére


atillaahun
veterán

... az én személyes kedvencem, hogy hozzá lehet adni plusz navi gombokat a fix alsó sorhoz (lásd a lenti printscreen-em), átrendezni őket, és nem csak egyszeri, hanem dupla és hosszú érintésre és programindításokat rendelni, így gyakorlatilag már bárhonnan bármi (fontosat) elérek egy mozdulattal.

[ Szerkesztve ]

(#39225) gombasm válasza trance89 (#39204) üzenetére


gombasm
aktív tag

viszont chrome-ban is rendessen betöri a szöveget ha 2-t tappintasz bármelyik szövegrészre az oldalon, chrome pedig messze a legjobb browser

Kipróbáltam, ezzel a módszerrel betördeli, de ksiebbre, mint amire nagyítottam és mindig akkorára, amekorra szövegméretet a beállításokban megadtam neki.
A Maxthon pl. automatikusan tördelte és akkorára, amekkorára éppen nagyítottam a betűket. Sajnos ezt most nem csinálja, vszeg a vadiúj op rendszer miatt (?). Azért az operát majd megpróbálom, bár sem azt sem a chrome -ot nem sikerült megszeretnem eddig, pedig próbálkoztam velük többször.

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#39226) gombasm válasza NTonee (#39200) üzenetére


gombasm
aktív tag

Köszi (más okot igazán nem találtam egy két napos telefonnál), de akkor mi lehet az oka annak, hogy nem tudok átkapcsolni ART -ra? Úgy csinál és mindig dalvik -on marad :F ...

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#39227) atillaahun válasza gombasm (#39226) üzenetére


atillaahun
veterán

Megpróbálhatod pl. elindítani az Xposed-et, ha megy, akkor tényleg maradt a Dalvik.
Egyébként pedig szerintem valahogy tiszta lappal kellene kezdened. Felhúzni egy teljesen új gyári/custom rom-ot.

(#39228) stargazer


stargazer
senior tag

ahogy javasoltátok, csináltam egy (ill. már több) FR-et. az adataimat mybackup pro-val "a legjobb backup program"-mal csináltam.

mybackup pro:

elkezdi a névjegyeket variálni, minek?!?! összekeveredtek a névjegyek képei, de csak a telefonon!
elkezdi jelezni a telefon hogy túl sok névjegy törlés, természetesen a Gmailben is egy csomóból 2 lett. miután ráküldtem egy ismétlődések egyesítését Gmailben, már nem annyi névjegyem lett mint előtte volt, néhány elveszett. no problemo.
egyébként minden appot újratelepít, tehát az azokban tárolt belépési infok pl. már nem lesznek meg.
csak azokat az appokat telepíti, amik nem google appok. tehát minden mást (chrome, gmail, youtube stb.) újra frissíteni kell, noha előtte naprakészek voltak.
nem állítja vissza azt a rendszerbeállítást hogy csak 2G-n menjen a telefon...

egyébként amióta FR volt, azóta 2x is kaptam olyan értesítést hogy ez vagy az a folyamat leállt... ilyesmit FR előtt nem csinált...

frissítés google play hiba, egy alkalmazás kéri hogy blablabla... megnyitom mi az, google play szolgáltatás, lehetőségek: deaktiválás, megnyitás.

mivel csak a szenvedés megy, már 3x visszaállítotam a gyári adatokat. egyszer ilyen, egyszer olyan a háttér. most az utolsó FR-nél sztem nem is csinált semmit, mert pl. egy előtte feltelepített app ottmaradt, pedig ha jól tudom, ez elvileg mindent legyalul...

mi a frász van ilyenkor?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#39229) petipetya válasza stargazer (#39228) üzenetére


petipetya
nagyúr

Amíg ragaszkodsz a mentés visszaállításához, addig ezt fogod tapasztalni. Már ha jól értelek, mivel elég katyvasz amit írtál.

"nincs rá lezsóidő"

(#39230) Styleair válasza atillaahun (#39223) üzenetére


Styleair
aktív tag

Mi a CM?

Ezeket csak rootolva lehet használni?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#39231) appel válasza Styleair (#39230) üzenetére


appel
őstag

(#39232) stargazer válasza petipetya (#39229) üzenetére


stargazer
senior tag

különben minek csinálna valaki biztonsági mentést ha nem visszaállítás céljából?

most nagyjából jók a dolgok, de nem a mybackup-pal raktam vissza őket, esetleg max az sms-eket meg a hívásnaplót rakom vissza vele.
kérdésem lenne, hogy most miért nem tudok widgetet kirakni a lock screen-re? régebben ezt engedte.

köszi

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#39233) Atish19 válasza NTonee (#39207) üzenetére


Atish19
őstag

Ez az xposed és gravity box működik 4.4.2-n is? Ha igen linket tudsz nekem dobni?
Más: Valamelyik nap írtam, hogy nem jönnek meg a facebook értesítéseim 3g alatt. Megoldódott a probléma. Messengerben az értesítéseket ki aztán visszakapcsoltam azóta jó. Viszont ma lefrissített és megint előjött ez. Megismételtem az előbb említett procedúrát és ismét jó. Szerintem nálam valamiért a frissítések után hülyül meg valami. Csak gondoltam megemlítem hátha másnak is hasznos lehet az infó :)

[ Szerkesztve ]

(#39234) heidricha válasza Gabócza (#39181) üzenetére


heidricha
senior tag

Gyárival nincs kétújjas gond. A másik inkább erősebb, mint gyengébb, de persze 'gagyi'. Lehet, hogy nem teljesen stabil, esetleg szűretlen, ami búzasörnél kimondottan előnyös, de az egy másik történet. 😊

(#39235) stargazer válasza stargazer (#39232) üzenetére


stargazer
senior tag

megtaláltam közben

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#39236) gyalu 1 válasza Benex (#39203) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Nálam hibátlanul működik

(#39237) Styleair válasza appel (#39231) üzenetére


Styleair
aktív tag

Köszi! :R

Más: KitKat full mivel tud többet, mint az ingyenes? Megéri befizetni rá?

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#39238) atillaahun


atillaahun
veterán

Ti milyen sms programmal toljátok a gyári helyett, ami csak 1 karakterrel húz le az ékezetekért?

(#39233) Atish19
Valószínűleg igen, [link].

[ Szerkesztve ]

(#39239) appel válasza Styleair (#39237) üzenetére


appel
őstag

Nem értem a Kitkat full vs ingyenes kérdést.

(#39240) gombasm válasza Atish19 (#39233) üzenetére


gombasm
aktív tag

Ez az xposed és gravity box működik 4.4.2-n is? Ha igen linket tudsz nekem dobni?

Bár nem tőlem kérdezted, de használom és működik!

xposed: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

gravitybox: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554049

Nagyon hasznos, tetszeni fog :D !

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#39241) gombasm válasza atillaahun (#39227) üzenetére


gombasm
aktív tag

Hát ez éppen egy teljesen új gyári rom...
Két napos a telefonom.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#39242) Styleair válasza appel (#39239) üzenetére


Styleair
aktív tag

Leöltöm Play-ről, és nem minden funkció elérhető. Csak ha kifizetem a kb 300 Ft-ot, akkor lesz az.

(#39222) 3. kérdésre tudja vki a választ? vagy sejti? ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#39243) atillaahun válasza Styleair (#39242) üzenetére


atillaahun
veterán

Félek megkérdezni mit töltöttél le. ;]

3. Odaát az Android Appz-ban több esélyed van.

[ Szerkesztve ]

(#39244) gombasm válasza trance89 (#39204) üzenetére


gombasm
aktív tag

Az opera béta azt csinálja, amit szeretnék, köszönöm a tippet! :R

(Már csak meg kell szoknom a felületét, de menni fog, mert iszonyat gyors és ez jól esik.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#39245) appel válasza Styleair (#39242) üzenetére


appel
őstag

Még mindig nem tiszta, hogy miről beszélsz, de a lényeget ez nem is befolyásolja. Ha neked megéri a teljes verzió által nyújtott plusz funkció, akkor hogy a viharba ne érne meg 300ft-ot. Többe került a kávém délután. :-)

(#39246) Styleair válasza atillaahun (#39243) üzenetére


Styleair
aktív tag

Ezt:[link]

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#39247) atillaahun válasza appel (#39245) üzenetére


atillaahun
veterán

Kivéve persze ha másik tudja ingyen is.

(#39248) Styleair válasza appel (#39245) üzenetére


Styleair
aktív tag

Nem sajnálom rá, ha jó. Nyilván nem nagy összeg.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#39249) Styleair válasza atillaahun (#39247) üzenetére


Styleair
aktív tag

Ez is jogos.

Xiaomi 14 / ex Xiaomi Mi 9 SE

(#39250) appel válasza atillaahun (#39247) üzenetére


appel
őstag

Jaja, de amikor ezt válaszoltam, akkor még nem tudtam, hogy miről is van szó :-)
Egyébként akkor már vagy ingyen GEL vagy ha fizetős, akkor pedig Nova. (nem tudom most mennyibe kerül, de szokott akciós lenni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.