Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) tomiii007 válasza hYpErKe (#43000) üzenetére


tomiii007
senior tag

hihetetlen.... :W

(#43002) Diamond500 válasza hYpErKe (#43000) üzenetére


Diamond500
senior tag

Gugli nem mond semmit? Külföldi oldalakon nem szenved ezzel senki?

(#43003) NTonee válasza Diamond500 (#43002) üzenetére


NTonee
veterán

dehogynem, de már lecsengett. Az msm_hsic_host adatszinkronizáció esetén ébreszt, viszont nála nem akar visszamenni alukálni. A 4.2.2-nél hiba volt, amit hivatalosan is elismerek, aztán jött egy patch, amivel javították. Azóta csak elvétve pár embernél jelentkezik.
hYpErKe: én várnék még pár napot, hátha. Aztán visszaraknám a gyári romot, visszazárnám a bl-t, aztán garival próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#43004) hYpErKe válasza Diamond500 (#43002) üzenetére


hYpErKe
tag

Gugliba kerestem már 1000* de legtöbbször azt hozza ki amit még NTonee talált, hogy vmi kernel hiba amit már 4.3ban elvileg kijavítottak.
Lehet már paranolyás vagyok, de én már vmi vírusra is gyanakszom, ami talán a bootloaderbe beírta magát és hiába rakok új romot az mindig ott van. De ez csak lehet már az én kétségbeesett szarságom már. :O

Pixel --> Pixel 7

(#43005) Sanya válasza hYpErKe (#43004) üzenetére


Sanya
nagyúr

és ha nem raksz rá semmilyen szoftvert?

csak alap android, csak google alkalmazások ( chrome, etc)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43006) NTonee válasza hYpErKe (#43004) üzenetére


NTonee
veterán

Adatszinkronizációról jut eszembe... Nincs véletlenül valamilyen exchange alapú céges fiók felvéve? Ha van, kapcsold ki.
Sanya: megvolt már az is. :( ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#43007) Hunter2


Hunter2
addikt

használ valaki wireless töltőt a telefonjához? esetleg nem tudjátok hogy mennyiért és hol lehet jó áron beszerezni?

(#43008) tomiii007 válasza NTonee (#43003) üzenetére


tomiii007
senior tag

Bemegy szervibe, sokat eszik az Android OS.... erre mit fognak csinalni? max egy updadte már ha foglalkoznak vele...ilyen indokra sztem nem fognak hardwaret cserélni vagy csak nagyon nehezen.

(#43009) NTonee válasza Hunter2 (#43007) üzenetére


NTonee
veterán

Ebay. Nokia töltőt ne, az olcsóbb kínai bigyóknál meg magas a szívásfaktor.
tomiii007: tudom, de már rengeteg dolgot végigpróbáltunk. Fr, factory image, custom rom-kernel, 3G/2G b*zerálás. Most épp a fiókok szinkronizációján agyalok.

[ Szerkesztve ]

(#43010) tomiii007 válasza NTonee (#43009) üzenetére


tomiii007
senior tag

de hihetetlen hogy minden reset rom csere kernel csere után is ez van...
mintha nem is szoftveres gond lenne.... pedig nyilván az.

(#43011) NTonee válasza tomiii007 (#43010) üzenetére


NTonee
veterán

még tök üres, szűz droid is volt próbálva. Ha valakinek van még ötlete, az ne tartsa magában!
(#43012) tomiii007: én is ezt javasoltam még, hogy hagyja úgy, ahogy most van, menjen pár napig a telefon. Eddig 2-3 napot ráhagyott mindig.
szerk: TiB-es bütykölés még nem, de szűz droidon mi okozhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#43012) tomiii007 válasza NTonee (#43011) üzenetére


tomiii007
senior tag

járassa msot 1 hétig, ne kapcsolja ki meg semmi, csak használja ha ezutan is dara akkor tényleg szerviz mar ha garis, kiváncsi leszek ott mit csinálnának vele

olyan volt már hogy TitaniumBackuppal letiltani minden olyan dolgot ami feleslegesen van a szűz droidon?

(#43013) w333 magátol abbahagyta?

[ Szerkesztve ]

(#43013) w333


w333
félisten

Lehet hogy megszűnt a Drive akku darálás ... :C

Kb. 3 órája vettem le töltőről 99% van és a Drive sehol nincs az akkuban !

(#43012) tomiii007

Egyelőre úgy néz ki hogy igen, tegnap este nagy nehezen PC -n tudtam törölni a "Legutóbbiak" (előzményeket) és gondolom hogy most nincs mit szinkronizáljon így leállt magától, persze nem akarom elkiabálni estig úgyis kiderül :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43014) Scooter74 válasza Hunter2 (#43007) üzenetére


Scooter74
őstag

(#42950)-s HSZ-n linkeltem, hogy milyen töltőt rendeltem Aliexpressröl!
Nekem speciel eddig hibátlanul müxik és a telefon se forrósodik tőle.
Igaz amikor feltölt 100%-ra akkor leveszem róla a telefont.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#43015) kenwood3 válasza catroot (#42995) üzenetére


kenwood3
őstag

Én igen. Eddig azt hittem, hogy a router rosszalkodik az asszonyéknál, mert az itthonihoz mindig tudok csatlakozni

Mi az az ekezet dragasag??

(#43016) hYpErKe válasza NTonee (#43006) üzenetére


hYpErKe
tag

Nincs semmi ilyesmi. Már arra is gondoltam, lehet a google fiókom a szar, és egy másikkal lépek be, hátha ott nem rotál.

Pixel --> Pixel 7

(#43017) Midway válasza Hunter2 (#43007) üzenetére


Midway
senior tag

Én is szeretnék hozzá venni.
A linkelt töltőnek csak az alakjával van bajom. Jobb lenne valami téglalap formájú.
Olyan van valakinek?

(#43018) w333 válasza w333 (#43013) üzenetére


w333
félisten

Újabb fejlemény ... most már minden ok a Drive -al, de ma reggel ismét kaptam egy Drive frissítést, nagyon remélem hogy nem b@szták el ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43019) Hunter2 válasza Midway (#43017) üzenetére


Hunter2
addikt

én rendeltem egy ilyet, megnézem ennyiért mit tud. [link]

(#43020) twine válasza Hunter2 (#43019) üzenetére


twine
addikt

[link] ;)

Van itt a topicban egy kollega,,neki meg sz@r sajnos...
De ahogy látom, rajta kívül nagyjából mindenki elégedett vele (ár/érték arányban)...
Hozzá sajnos valszeg hibás darab került...

(#43021) heidricha válasza Midway (#43017) üzenetére


heidricha
senior tag

Nekem ugyan tetszett a kerek, de annyiért, mint a kolléga nem találtam, valahogy a lapos annyira nem tetszett, ezért ezt rendeltem, ha megjön, majd mesélek:
http://www.ebay.com/itm/151181690050

(#43022) heidricha


heidricha
senior tag

Ilyet nem látott valaki működés közben?

http://www.ebay.com/itm/QI-Wireless-Black-Suction-Cup-Vent-Clip-USB-Car-Holder-Charger-For-Nexus-4-5-/

Nem kimondottan olcsó, de ha minőségben elfogadható, akkor nem is olyan rossz. Autóban a lebegó kábelek a halálom, az ide-oda rángatásról nem is beszélve.

(#43023) tomiii007 válasza heidricha (#43022) üzenetére


tomiii007
senior tag

nekem nem jó a link

(#43024) appel válasza heidricha (#43022) üzenetére


appel
őstag

Ebbe is kábelt kell dugni, csak annyiban különbözik, hogy nem a telefonba, hanem a tartóba dugod...

(#43025) heidricha válasza appel (#43024) üzenetére


heidricha
senior tag

Persze, csak azt ott hagyhatom tartósan, nem kell ki/be huzogatni. Nem mindennel jó az! :)
A telefonnal biztosan nem.

A link tényleg nem jó, elnézést, ez volt az: http://www.ebay.com/itm/271315291965

(#43026) NTonee válasza heidricha (#43022) üzenetére


NTonee
veterán

Már én is nézegettem, de nálam azért esik ki, mert a hangszórót letakarja. Kihangosított hívás / navi hangerőt lefogja. Amúgy ebbe is be kell dugni a kábelt, ami lengedezik a kocsiban, hacsak nem vezeted be valahova a műszerfal alá.

[ Szerkesztve ]

(#43027) heidricha válasza NTonee (#43026) üzenetére


heidricha
senior tag

Le tudom a kábelt rögzíteni, ha fix helyre megy. A telefont néha mozgatnám, és nem akarom a csatit kitörni, így marad a teljesen lengő kábel, ami persze folyton beakad valamibe.

A hangszóró... hát nemtom, a ringke lába eltartja az asztaltól, hogy a hang kijöjjön, itt viszont a láb a levegőben lenne, lehet, hogy tényleg lefogja a hangot (csak navi érdekes, kihangosítás BT. Ilyen messze az autóban nem is gondolom, hogy bárki hallana, igaz, sosem teszteltem). Mondjuk 1mm-es lábat a töltő tálcára is lehetne csinálni, annyit még elvilel elvileg a Qi. Az alsó tartó szárny mintha állítható lenne, bár a fő szempont itt nem a hang, hanem a Qi közepének a pozíciója lesz nyilván.

Engem az oldalsó szárnyai jobban aggasztanak, a képernyő két szélének elérésében tutira akadályoz..

Szerk:
Még győzködöm magam egy hónapig, mert a büdzsé most nem bírja, aztán meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#43028) Midway válasza Hunter2 (#43019) üzenetére


Midway
senior tag

Pont ilyen vagy hasonló kéne nekem is.
Mikor jön meg?

(#43029) NTonee válasza heidricha (#43027) üzenetére


NTonee
veterán

Van egy hatalmas nagy univerzális borzalom tartóm (állítható karos) itthon, amit kénytelen voltam használni 3hétig, amíg ideért az ebayes csipeszem. Annak a borzalomnak hasonló a kialakítása ahhoz a qi-s tartóhoz. Nekem nagyon lefogta a hangot. Én a teló kihangosítóját használom híváshoz (egy app automatikusan átkapcsolja a hangszóróra), így nekem különösen számít a hangerő. Egyébként szépen működik a dolog, hallom/hallanak.

[ Szerkesztve ]

(#43030) Hunter2 válasza Midway (#43028) üzenetére


Hunter2
addikt

"Estimated Delivery: Thu. Feb. 27 - Thu. Mar. 20"

(#43031) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

N4-em van, de most gondolkodom a cserén.
Segítségetek kérem, hogy az N5 vs LG G2 kérdésben mik a prók és kontrák! Szubjektum is jöhet!

(#43032) petipetya válasza Axe Miskolc (#43031) üzenetére


petipetya
nagyúr

G2.

Hátrány: a frissítések hiánya vagy lassúsága + anyaghasználat

Előny: nagyobb aksi, a szoftver tele van extrákkal, a N4 után nem jelent újdonságot a N5

"nincs rá lezsóidő"

(#43033) pepe091 válasza petipetya (#43032) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"N4 után nem jelent újdonságot a N5"

Ezt cáfolom.. A N4-re azt hittem, hogy ennél simább már nem lehet egy rendszer, de tévedtem, a N5 még gyorsabb, sokkal szebb a kijelző, sokkal jobb képeket készít a N5 minden körülmények között, aztán ott van még az LTE is, ami szintén sokat jelent. Aksi jobban bírja, plusz mókolás nélkül működik az OTG, stb stb.. :)

(#43031) Axe Miskolc

A N5 topikban páran G2-ről váltottak N5-re, és ég és föld a kettő. Szóval mindenképp N5.

[ Szerkesztve ]

(#43034) catroot válasza petipetya (#43032) üzenetére


catroot
veterán

Hát az 5 engem sem ejtett ámulatba, így a 4 után.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43035) dipeti válasza pepe091 (#43033) üzenetére


dipeti
senior tag

Említenél pár példát miért ég és föld?

Szerk. G2 van háztartásban és lenyűgöző. Főleg az akksi idő. Nem tudnék rosszat mondani rá.

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#43036) Diamond500


Diamond500
senior tag

Múltkor hangouts-on nem találtam ki van online/offline.. Most meg viberen :B Hol mutatja?

(#43037) func93 válasza Diamond500 (#43036) üzenetére


func93
senior tag

mondjuk hangouts-ba én se igazán.. :DDD

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#43038) #27813376


#27813376
törölt tag

A térerő kijelzésnél mit jelet a H és mit jelent az R betű?

(#43039) kenwood3 válasza #27813376 (#43038) üzenetére


kenwood3
őstag

H: HSDPA/HSUPA

R: roaming talán

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#43040) NTonee válasza kenwood3 (#43039) üzenetére


NTonee
veterán

én is úgy tudom, hogy az R a roaming.

(#43041) pepe091 válasza dipeti (#43035) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Összeszerelés minősége, folyamatosság, kamera is jobb N5-ben, plusz a kijelző sem túlszaturált mint a G2ben.

(#43042) #27813376


#27813376
törölt tag

Na pont ezért kérdem. Itthon vagy kinn a H betű, vagy nincs, eléggé vidéken lakom, van olyan hely ahol csak 2g van, leagalábbis ezt gondolom.

Ma voltam vele szlovákoknál, de a hálózatbeállításnál csak a vodát választottam ki, szépen nem is volt jelem csak bal sarokba egy háromszög benne felkiáltójellel mikor bentebb utaztam. Nem is kapcsoltam át, maradt így, aki hívott jött róla sms, eddig oké. De ha talált vodkás jelet, hol H hol meg R betűm volt. Az adatroaming természetesen nincs engedélyezve. Szóval van egy nyitott kérdés, jó lenne megfejteni.

(#43043) w333


w333
félisten

Jaj nehogy már Nexus 4 vs Nexus 5 telefonon vitázzatok :U

Én már használtam mind a 3 telefont, G2 akadósabb mint a N4 viszont jobb kamerában, akkuban és kijelzőben, Nexus 5 jobb kijelzőben, felhasználói élményben (gyorsaságban) nagyon minimális különbség van, jobb kamerában és tovább lesz támogatva (frissítések) :K

Én azt mondom akinek N4 van nem nagyon éri meg váltani (szerintem) persze aki megteheti az nyugodtan, viszont aki már új telefonon gondolkodik és nem tudja eldönteni hogy N4 vagy N5, az mindenképp azért a + 20k inkább az N5 -t válassza, persze a N4 még mindég bőven jó választás lehet, ha valakinek nincs meg a pénz az újabb Nexus -ra :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43044) kenwood3 válasza w333 (#43043) üzenetére


kenwood3
őstag

Én majd akkor veszek n5-öt, ha abból is lesz aprón, 3 hónapos lg garis karcmentes darab 60-ért, mint n4-ből. Ez kb akkor lesz majd, amikor már lesz n6 :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#43045) w333 válasza kenwood3 (#43044) üzenetére


w333
félisten

Bölcs gondolat ... 1 évvel le vagy maradva viszont fél áron veszed meg :C

Különben is kb. 2 évig megkapják a Nexusok a frissítést, mire a N4 lejár a támogatás addig megveszed a N5 és mire lejár a N5 -nek addigra meg már az N6 -t és így tovább ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43046) NTonee válasza #27813376 (#43042) üzenetére


NTonee
veterán

Ha az R látszik, akkor külföldi hálózatra vagy csatlakozva. Ha ott is átvált H-ra, akkor elméletileg az adatkapcsolat is él. Szlovák határ mellett lakok, gyakran megyek át, de én mindig azonnal letiltom az adatkapcsolatot, ha arra indulok. Ezért még nem láttam, hogy a H ott is megjelenne.

(#43047) w333 válasza NTonee (#43046) üzenetére


w333
félisten

Ha ott is átvált H-ra, akkor elméletileg az adatkapcsolat is él

Vagy az is lehet hogy a határon túl fogja a magyar hálózatot és ezért "H" :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43048) NTonee válasza w333 (#43047) üzenetére


NTonee
veterán

Párkány és környékén a óvodafone a határtól max 10km-ig működik. Gyakorlatilag Párkány másik végén már üdvözöl a szlovák szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#43049) w333 válasza NTonee (#43048) üzenetére


w333
félisten

Ezt sajnos nem tudom, én T-s vagyok, de pl. Erdélyben a határtól 30km -re van ahol néha bejön az itthoni szolgáltató és ilyenkor jelenik meg a "H" jelzés :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43050) NTonee válasza w333 (#43049) üzenetére


NTonee
veterán

persze, valóban előfordulhat foltokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.