Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) Lacics25 válasza Lacics25 (#62000) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Megoldottam köszönöm! Annyi eszem volt mint a hintalónak. Megtaláltam azt az oldalt [link] ahol szabadon válogathatok.

(#62002) Crucio válasza Lacics25 (#62000) üzenetére


Crucio
aktív tag

Nem értem, mikor elkezdtem írni, nem láttam, hogy aztán megtaláltad, de azért itt hagyom.

Szia!

Én ezt használom ROM-nak: Chroma, ha nem akarsz az oldalon nézelődni, letöltési link: [link]
A mellé linkelt GApps linkje pedig nem működik.
És ez pedig a számomra működő GApps: Open GApps - én a minit töltöttem le, de szerintem következőnek még kisebbet fogok választani. Nem tudom mennyire vagy otthon a témában, válassz ARM-ot és 6.0-t verziónak.

Remélem, tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#62003) Lacics25 válasza Crucio (#62002) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Köszönöm!
Valamikor elég erőteljesen képben voltam, azután jött kb 2 év windows telefon.
Ilyenkor derűl ki milyen könnyen felejt az ember.
Azóta potom pénzért sikerült hozzájutnom egy nexus 5-höz, most azt nyüstölömAz egyetlen nyűgöm a bluetooth kihangosító. Amíg a nexus 4 igen kellemes hangerővel szólaltatta meg a kihangosítót, addig az 5 alig hallható.

Nem tudod véletlenül hogyan lehet ezeknél ezen állítani?

[ Szerkesztve ]

(#62004) Crucio válasza Lacics25 (#62003) üzenetére


Crucio
aktív tag

Sajnos nem. A bluetooth-t életemben soha semmire sem használtam, de hátha jön majd valaki, aki tudja.
Egyébként nekem is van WinPhone-om (Lumia 550), hát ekkora egy sz*rt! :DDD A Nexus4-ben nincs SIM már két éve, igazából csak zenehallgatásra használom, ha utazok vagy wifi közelben (pl ha osztok netet) akkor erről netezek. Nem is baj, mert már rossz az aksija, most már 4 éve vettem meg, azóta egyszer cseréltem akksit, de az fel is púposodott, szóval az eredeti aksival robog tovább.

[ Szerkesztve ]

(#62005) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szokásos módon wipeoltam a telefont, majd szeretem volna visszatelepíteni a romot, mielőtt odaadom asszonypajtásnak. Igen ám, de hiába települt a rom, a gapps, nem az android töltődött be, hanem a TWRP. Megpróbáltam ismét wipe, telepítés, ugyanaz. Próbáltam másik, és egy harmadik romot is telepíteni, ugyanaz, végigfut a telepítés, és csak recoverybe bootol vissza.

Ez mi a szösz, mi erre a megoldás? :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#62006) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#62005) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

adb-vel visszaállítottam gyári romra, de azt hiszem az előző kérdésem tárgytalan lesz, van ennek a telefonnak más problémája is...

Amikor próbálkoztam a ROM telepítésekkel TWRP-ben, azt tapasztaltam, hogy nem működik az alsó 3 gomb (Home, vissza, helyi menü/előzmény), de akkor még nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondoltam majd android alatt menni fog. Hát nem, teljesen szűz, gyári droidon sem működnek azok a gombok, minden más igen. Azt hiszem, ez a telefon megadta magát.. :(

Slusszpoén: ha a képernyőzár aktív, és húzom az ujjam a telefon vagy a fényképező ikonon, akkor látszik, hogy az érintőkijelző jó, működik, érzékel abban az alsó sávban is.

Az a vicc, hogy mielőtt legyalultam, minden ment flottul a 7-es nitrogen rommal, kár volt clean, recoverys telepítést csinálni. :O

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#62007) pcnet válasza A_ScHuLcZ (#62005) üzenetére


pcnet
addikt

TWRP-be bootolást csomó topicban olvastam. Zuk Z1 topicban egy régebbi TWRP flashelése oldotta meg a gondot. Ezt a leírást pedig a G2 topicból loptam:

[link]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#62008) Gtxtt


Gtxtt
tag

Sziasztok!

Szeretnék új romot kipróbálni a gyári 5.1 helyett. Viszont a bootloadert nem szeretném kinyitni.Tud valaki ajánlani a gyári kernellel is jól működő romot?

[ Szerkesztve ]

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#62009) vikla007 válasza Gtxtt (#62008) üzenetére


vikla007
aktív tag

Az úgy nem fog menni.
Ki kell nyitni. Amúgy miért nem akarod nyitni?

(#62010) Gtxtt válasza vikla007 (#62009) üzenetére


Gtxtt
tag

Nem tűnik túl bonyolultnak de nem szeretném tönkretenni a telót egy félresikerült "update" miatt.

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#62011) vikla007 válasza Gtxtt (#62010) üzenetére


vikla007
aktív tag

De akkor romot sem fogsz cserélni...
Szerintem nehéz téglásítani, talán ha nem rá valót erőltetsz rá...

(#62012) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok, a telefonom pár napja csak lassan tölt (Charging slowly), pedig a konnektorba van dugva, nem USB-be. Próbáltam az eredeti töltőjével (1A), meg két másikkal is (1.3A ill. 1.8A), újra is indítottam, az eredmény ugyanaz. Kb. kétéves akksi van benne, elvileg eredeti (LG szervízből). Nitrogén OS 7.1.1, ha ez számít valamit. Van valakinek ötlete az akksi haldoklásán kívül?

Köszönöm

(#62013) hYpErKe válasza gborisz (#62012) üzenetére


hYpErKe
tag

Szia, én is akksit mondanám, hibásnak, más ötletem nincs. :(

Pixel --> Pixel 7

(#62014) gabo91 válasza vikla007 (#62009) üzenetére


gabo91
aktív tag

Én is gyárin vagyok, szeretnék valami mást kipróbálni rajta, hátha javít valamit.
Hogy lehet kinyitni boot loadert?

(#62015) hYpErKe válasza gabo91 (#62014) üzenetére


hYpErKe
tag

Nyisd le az összefoglaló fület felül és használj toolkitet ha soha nem csináltál még ilyet. Az a legegyszerűbb módja. ;)

Pixel --> Pixel 7

(#62016) pazirezz válasza gborisz (#62012) üzenetére


pazirezz
tag

Valahol olvastam XDA-n, h a "Charging slowly" különösebben nem jelent semmit.. . Nitrogen OS-en a 2017.03.18-as frissítés pl. meg is szünteti ezt a feliratot :)

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71485154&postcount=2207

https://m.facebook.com/paZirez

(#62017) gborisz válasza pazirezz (#62016) üzenetére


gborisz
tag

Á, köszi, utánanéztem és tényleg.

Bónusz kérdés az úri közönséghez: szerintetek mennyire érdemes még akksit venni egyáltalán? Úgy értem, még ha kapok is eredetit, az is ki tudja mióta szikkad egy raktár polcán. Vagy ez nem számít annyit mint én gondolom?

(#62018) hYpErKe válasza gborisz (#62017) üzenetére


hYpErKe
tag

Elvileg mivel litium az akksi mindegy, hogy mennyit áll a polcon, töltés cikklusra tervezik ezt.
Sztm LG-nél még kapsz eredetit.

Pixel --> Pixel 7

(#62019) bwoay válasza hYpErKe (#62018) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez mondjuk korántsem igaz, hiszen egy akksi tárolás közben is merül, és elérhet egy olyan alacsony töltöttségi szintet, hogy károsodik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#62020) pazirezz válasza hYpErKe (#62018) üzenetére


pazirezz
tag

vettem én is, LG hivatalos szervízben "eredetit", eredetivel megegyezőt .. sz@rabb mint a 3éves :DDD
nem javaslom senkinek .. vagy csak én kaptam péntek délutános műszakban készültet :)

https://m.facebook.com/paZirez

(#62021) hYpErKe válasza pazirezz (#62020) üzenetére


hYpErKe
tag

Eh, akkor úgy látszik egyik megjegyzésem sem volt helytálló... :O

Ez talán eredeti, de már ebbe se vagyok biztos... :B
[link]

Pixel --> Pixel 7

(#62022) gabo91 válasza gborisz (#62017) üzenetére


gabo91
aktív tag

Én másfél éve vettem bele újat.
fagyallo nevű taggal beszélj, van e, tud e szerezni.
Korrekt, hozzá vittem kijelző cserére, aksi cserére, bekapcs gombot cserélni :) Lehertérnél dolgozik.
7-8k volt azt hiszem az aksi

(#62023) pazirezz válasza hYpErKe (#62021) üzenetére


pazirezz
tag

Simán lehet, h eredeti.. . előfordulhat, h az enyém is az.. kicsit összeesküvés-elmélet gyártásnak tűnhet, de az is eszembe jutott, h használt, leadott akksikat újra értékesítenek.. . :D

bár ez csak egy elvont gondolat.. .

https://m.facebook.com/paZirez

(#62024) gborisz


gborisz
tag

Köszi a választ mindenkinek, majd alszok rá párat :))

(#62025) Head88


Head88
addikt

Sziasztok,

Tudnátok segíteni egy kicsit? bootloopos Nexus 4-re hogy kell telepíteni ClockworkMod Recovery-t?
Szeretnék backupot csinálni a cuccokról mielőtt újrahúzom.

Ez lenne a hiba log a recoveryben:

E: failed to mound /cache (Invalid argument)
E: Can't mount /cache/recovery/log
E: Can't open /cache/recovery/log
E: failed to mound /cache (Invalid argument)
E: Can't mount /cache/recovery/last_log
E: Can't open /cache/recovery/last_log
E: failed to mound /cache (Invalid argument)
E: Can't mount /cache/recovery/last_install
E: Can't open /cache/recovery/last_install
E: failed to mound /cache (Invalid argument)
E: Can't mount /cache/recovery/last_kmsg
E: Can't open /cache/recovery/last_kmsg
E: failed to mound /cache (Invalid argument)

(#62026) zhorvath válasza Head88 (#62025) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Én két dolgot próbálnék meg.
Előtte azért ellenőrizd, hogy a géped látja-e a telefont: adb devices paranccsal tudod ezt megtenni.
Ha igen, akkor:

1, Nexus Root Toolkittel. Itt elvileg mentést is tudsz csinálni a telóról.

2, Parancssorból: adb flash recovery xxx.img (miután leszedted a telefonhoz való recoveryt).
Az xxx a fájlod neve. (A telefont előtte fastboot-ba tedd!)

[ Szerkesztve ]

(#62027) Head88 válasza zhorvath (#62026) üzenetére


Head88
addikt

Nem látja a gép a telót. Az adb a list of device attached-re semmit nem listáz.
Valami egyéb ötlet? Eléggé fontos lenne az adatmentés.

(#62028) zhorvath válasza Head88 (#62027) üzenetére


zhorvath
aktív tag

A telefon fastbootban van, amikor kiadod a parancsot?
Ha igen, és nem látja (feltételezem, hogy van adb driver a gépeden), akkor nincs több ötletem sajnos.

(#62029) pcnet válasza Head88 (#62027) üzenetére


pcnet
addikt

Bootloader nyitva van? Mert custom recovery telepítéshez nyitni kell, a nyitás pedig gyalul mindent.

Esetleg ezt kilróbálhatod.

Szerk: Ha van adb driver a gépen, akkor gyanítom nyitva van a bootloader is. USB 2-es porton próbálod, ugye? Valamint hátlapi porton?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#62030) Head88 válasza zhorvath (#62028) üzenetére


Head88
addikt

Igen van adb driver a gépen és fastbootban van a teló. :(

[ Szerkesztve ]

(#62031) Head88 válasza pcnet (#62029) üzenetére


Head88
addikt

Sajnos locked státuszban van.
Az összes usb-n próbáltam. Win10 és Mac gépen is. Egyik sem látja a telót

[ Szerkesztve ]

(#62032) karcsika98


karcsika98
tag

Sziasztok
Tegnap sikerult eltornom a sim talcat, es az lenne a kerdesem hogy magyar orszagon lehet e kapni ilyet illetve hol? Esetleg barkinek van elado sim talcaja? Surgos lenne koszonom elore is

(#62033) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

A telefonom mostanában olyat szokott csinálni, hogy 20% körül kikapcsol magától, majd nem tudom visszakapcsolni. Hiába dugom töltőre akkor sem. Ha várok kb 5-10 percet, megjelenik a töltés ikon, és onnantól használható újra a teló.
Akksi gond lehet?
Honnan érdemes akksit rendelni? Van olyan utángyártott márka ami ajánlott, vagy gyárit keressek? Gyárival az a bajom, hogy legalább 4 évesek azok is, és a legtöbb hamis gondolom.
(fagyalllo-val egyszer próbáltam bizniszelni, hitegetés, nem válaszolgatás után semmi nem lett belőle. Ezzel most nem be akarom sározni mert mindenki azt mondja hogy korrekt, de ha esetleg tudtok valami megbízható boltot, vagy olyat ami bevált, annak nagyon örülnék)

[ Szerkesztve ]

(#62034) #25120000


#25120000
törölt tag

Sziasztok!

Nexus 4 telefonom pár hete olyat kezdett el csinálni, hogy minden egyes újraindítás után az összes alkalmazást végigellenőrzi. Ez így egyben kb 30-35 perc, ami elég húzós időtartam. Szerencsémre azért nem sűrűn kell. Gyári 5.1.1 lollipop van, az utolsó amit kiadtak hozzá. Factoryreset nem oldott meg sajnos semmit. Igaz a telefon gyorsabb és stabilabb lett legalább :)

(#62035) k.sandor69


k.sandor69
csendes tag

Sziasztok!
Talán már más is találkozott ezzel a problémával.
Tegnap került hozzám egy Nexus 4.
Bootloader nyitás és TWRP telepítés után az alsó részben egy csíkban nem érzékel, előtte jó volt, gyári 5.1.1 volt rajta,most cm 14.1, de több cm rendszerrel is ez a gond.
Köszönöm a segítséget!

(#62036) pcnet válasza k.sandor69 (#62035) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

Digitalizer hiba. Sajnos elég gyakori a típusnál. :( Kijelzőt kell cserélni.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#62037) Freeman007 válasza pcnet (#62036) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Vagy csak digitizert ami nagyon macerás de olcsóbb megoldás.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#62038) k.sandor69 válasza pcnet (#62036) üzenetére


k.sandor69
csendes tag

Nem az a gond, mert a billentyűzet megy minden hol érzékel, csak bizonyos alkalmazásoknál, pl otp netbank, nova launcher, play áruház elfogadom gombnál

[ Szerkesztve ]

(#62039) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

A telefonom átkerült barátnőmhöz, aki használ rajta mobilnetet, de sokszor reggel úgy megy el, hogy addig nincs netje, amíg újra nem indítja a telefont. Valami 5.1 van rajta, gondoltam tennék rá újat, de már emlékeim se nagyon vannak hogyan kellett. :DDD

Ezt a romot szedtem le, tudtok valami leírást, amivel ezt fel tudom tenni? Ha jobbat is tudtok ajánlani, azt is szívesen veszem leírással persze. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#62041) k.sandor69 válasza k.sandor69 (#62035) üzenetére


k.sandor69
csendes tag

Lett megoldás az érintő hibájára. Pimp.my.rom 3.4 applikációval a telefon kijelzőjének felbontását lehet állítani, így már beleférnek azok az alkalmazások amik nem mentek eddig.
Root és busybox szükséges

(#62042) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Nexus 4 rol van szo: egyett gondol es magatol inditgat el dolgokat, gondolom hogy nem szoft-oprendszer problema mert twrp-ben is ezt csinalja, 7.1.2-es lineageos van rajta. Most szoftoltam ujra de semmi valtozas.
Lehet ez kepernyo-touch problema?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#62043) Freeman007 válasza Csaby25 (#62042) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Szia. Előtte van olyan hogy hatástalan az érintésed?
Nekem ilyesmit csinált: nyomom a kijelzőt, semmi reakció, fél perccel később meg elkezdte azokat a műveleteket végrehajtani ahol összenyomkodtam a kijelzőt. Olyan mintha a kijelző/digitizer késve hajtja végre az érintési parancsot.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#62044) Csaby25 válasza Freeman007 (#62043) üzenetére


Csaby25
senior tag

Igen. Asszem nálam is ez történik. Hogy oldottad meg?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#62045) Freeman007 válasza Csaby25 (#62044) üzenetére


Freeman007
aktív tag

kijelzőcsere :(
nekem a digitizer is elkezdett vacakolni akkoriban.
csak nem tudom melyik volt előbb: ez a kijelző "lag" vagy az hogy nem érzékelt az alsó sávban - emiatt cseréltem kijelzőt. Elméletileg elég csak a digitizert cserélni de baromi macerás, egyszerűbb kijelzőstül de ez meg drágább móka.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#62046) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

Üdv!

N4-hez lehet kapni még valahol alkatrészt? Nevezetesen egy akkufedél kellene.
Ali-n találtam, ha másholn nincs, de hátha volna közelebb is. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#62047) TCs911 válasza SyMbioTe (#62046) üzenetére


TCs911
csendes tag

Esetleg itt megnézheted:
[link]

(#62048) Dex0620


Dex0620
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Ráakartam tenni a telómra NRT-vel egy gyári 5.1-et, de bootloopba került.. google screen bejön, majd újraindulgat és ennyi.
Próbáltam recoverybe a wipe/factoryt.. nem nyert.
Azóta már a gép sem ismeri fel (több gépen próbálkoztam), egyik sem látja fastbootba... Mindegyik ismeretlen eszköznek kezeli, akármilyen drivert pakolok fel hozzá...
Valakinek valami ötlet, hogy tudnám életrekelteni?

Köszi,

(#62049) kiraly.andra válasza PTomi92 (#62033) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Én nemrég cseréltem aksit a hivatalos LG szervízben. Előzetes kutatások alapján semmi másnak nem volt értelme, az utángyártott darabok nem ajánlottak, mint ahogy sok esetben az eredeti sem, mert az csak annak tűnik. Az egyetlen megbízható forrás az LG. Hogy ott mikori darabok vannak, azt persze nem tudom, és sajnálatodra azt sem, hogyan működik az új aksi, mert a csere után rögtön elajándékoztam a készüléket. Az ára 11627 forint volt, bevizsgálással és munkadíjjal együtt. Ebből az aksi 3360+ÁFA, de azt nem tudom, hogy külön is kapható-e (csak önálló tétel a számlán).

:a:

(#62050) Head88 válasza #25120000 (#62034) üzenetére


Head88
addikt

Az Optimizing apps fix root v1.2 app segít a problémádon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.