Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Srácok, nagyon filózok azon, hogy a HOX-om leváltom egy N4-re.
Holnap megyek is megnézni egyet. :D
Az egyedüli bajom a HOX-al az az, hogy a külső hangszóró egyszerűen förtelmesen halk.. ha nem zárt térben vagyok nem hallom meg ha csörög.
N4-nél valami ilyesmi tapasztalat?
Vagy mit kell tudni a külső hangszóróról? Tiszta, zajos, halk, hangos? :D

Köszi a válaszokat előre is. :)

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#25002) TayRol válasza novinyul (#25000) üzenetére


TayRol
veterán

nekem 301K.

(#25003) Zada


Zada
tag

Sziasztok,

Sikerült hozzájutnom ehhez a szuper telefonhoz, de sehogy sem tudom beállítani, hogy amikor gépelek, akkor ne rezegjen. Megnéztem egy Nexus 7-n, ugyanilyen beállítások vannak és nem rezeg. Az összes pipát kivettem a "Hang" menüben, így nem értem, hogy miért csinálja. Valakinek van valami ötlete?

A válaszokat előre is köszönöm,
Zada

(#25004) ollie válasza Zada (#25003) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A billentyűzet beállításainál kell kikapcsolni.

***

(#25005) petipetya válasza Zada (#25003) üzenetére


petipetya
nagyúr

Beállítások / nyelv és bevitel / Google billentyűzet mellett beállítások ikon / rezgés gombnyomásra.

"nincs rá lezsóidő"

(#25006) dnelb válasza petipetya (#24993) üzenetére


dnelb
veterán

Azok a dock ikonok, tiszta flat minden.. :( Mindegy végülis, CMre úgyis lesz JB téma, nagy baj nem lesz ha ilyen flat fos lesz :DD Ha az alkalmazásokat is átírják, az már gázosabb.

[ Szerkesztve ]

(#25007) Zada válasza ollie (#25004) üzenetére


Zada
tag

Huh, köszi. Nem gondoltam volna, ott még nem kerestem :-)

(#25008) icons válasza dnelb (#24975) üzenetére


icons
addikt

Az, hogy kisebb rész van felül meg alul a képernyő mellett (a telefonnak a képernyője számít, ami káva van rajta, az számomra szükségtelen plusz. Nyilván a kényelmesség határáig). És ez nekem nagyon számít, pont ezért tetszik a Note széria külsőre. Mert egy bazi nagy képernyő az egész, csupa hasznos felület (a mérettel nekem is problémám lenne szerintem, de most csak a dizájnról beszélek).

Illetve elsőre nem látszik rajta olyan krómcsík, ami lekopik. A Nexus 4 hátulja nagyon tetszik, de mindenképpen érdemes fóliát meg tokot venni rá, akkor pedig minek szép? :) A Nexus 5 hátulja meg sokkal inkább funkcionálisnak tűnik, lehet még tok nélkül is képes lesz élni.

(#25009) #16820480


#16820480
törölt tag

Banyek, kezd a t*köm tele lenni, hogy az Android OS időnként nekiáll enni az akksit. Stock 4.3, semmi extra nincs fent, nem mókoltam vele, és mégis. Bár 4.3-ra épülő PA és CM alatt is csinálta az utóbbi hetekben. Nem hiszem el, hogy a referenciahardveren nem képes megbízhatóan működni az OS... :(((

(#25010) rankesz válasza #16820480 (#25009) üzenetére


rankesz
veterán

Én azon akadtam ki hogy a reggeli ágyban netezés alatt tobbet evett a böngésző app mint a kijelző... Gondolom az nem normális :F

(#25011) zorromoto válasza #16820480 (#25009) üzenetére


zorromoto
senior tag

Ugyanezt tapasztaltam.pár napig ok azt töltés után egysze csak darálás.Most egész jónak tűnik a Pa. relatív ritka darálással.próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#25012) ollie válasza rankesz (#25010) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Chrome-ot használsz? Akkor azt felejtsd el, iszonyatos sokat eszik.

***

(#25013) pepe091 válasza petipetya (#24993) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez baromi jól néz ki. Nagyon frankó a tárcsázó, az statusbar meg főleg. :C

(#25014) Integra válasza petipetya (#24993) üzenetére


Integra
titán

pfejj, ez nem szép, de legalább rút :)
mindegy, nem zavar, úgyis exdialer-t használok ics dark theme-mel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25015) orrlyuk válasza forintuser (#24996) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Köszönöm! Mindenképp ki fogom próbálni - ahogy látom, az új MIUI már alapban felajánlja, hogy más launchert használjak.... még mindig az a gyenge pontja. Kínai vagy nem kínai, de nagyon komoly munka van benne, hosszú évek óta.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#25016) #16820480 válasza zorromoto (#25011) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem utoljara az AOKP nem daralt, meg 4.2.2-vel. Ayert remelem ezt megcsinaljak, vagy megyek CM telefont venni az Oppohoz :K

(#25017) HardRic válasza petipetya (#24993) üzenetére


HardRic
addikt

Legérdekesebb, a színes status bar és a szürke navibar. Kíváncsian várom.

(#25018) válasza #16820480 (#25009) üzenetére



őstag

Backupba menti a dolgokat, ja meg az NSA-nak a háttérben. :D Pont valamelyik nap olvastam a szolgáltatási feltételeket, és szó szerint ezt írta. ...." olyat ne is feltételezzen„ hogy az adatokat nem kezelik megfelelően. :D

Nálam ezek a proccessek ilyenkor, és a cucc meleg. Kulcstartóval kezdi... :D

[ Szerkesztve ]

(#25019) dnelb válasza #16820480 (#25016) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem aug eleje óta CM4.3 van és eddig 1x volt darálás kb 15 percig, akkor is töltés után :D Érdekes ez, vajon mi váltja ki ennyire eltérően.. :D

(#25020) petipetya válasza HardRic (#24978) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kivéve az asztali könyvjelzők szinkronizálását.

"nincs rá lezsóidő"

(#25021) gulb


gulb
senior tag

Sracok ha minden jolmegy jovoheten megjon az uj csaladtag a google tol. Egy chromecast formajaban,mar alig varom hogy a telefonrol vezereljem a videokat kepeket vagy akar a laptoprol.;)

(#25022) heidrich válasza novinyul (#25000) üzenetére


heidrich
senior tag

én péntekhez 1 hete vettem a Partnerónál (fehér 16GB) és 306K.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#25023) heidrich válasza #16820480 (#25009) üzenetére


heidrich
senior tag

Nekem meg tegnap tiszára megdilult a Nexus...

Videóztam nagyba majd a videó végén mikor leállítottam a felvételt simán újraindult, persze a videót nem mentette el rendesen mikor visszanéztem filekezelővel, csak lett egy .mp4.tmp file.

Aztán 1-2 órára rá jött egy hívásom azt meg nem tudtam felvenni, hiába húztam el az ujjam beragadt az egész.

Mondom WTF... :W

(Stock 4.3 semmi mókolás)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#25024) Integra válasza heidrich (#25023) üzenetére


Integra
titán

a 4.3 all time best epic fail lett szerintem. olvasom az n4 és a gnex topicot is..
reméljük a 4.4 minden ilyen szart kijavít, nem kell már sokat aludni szerencsére.... keep fingers crossed..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25025) heidrich válasza Integra (#25024) üzenetére


heidrich
senior tag

amugy nincs vele bajom, Android OS sosem darált még nekem (ált. 6-7% ha 1 töltést nézek), ezek meg bármikor előfordulhatnak.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#25026) FearTomi válasza Integra (#25024) üzenetére


FearTomi
őstag

rakd fel a 2.1-et, ha szerinted a 4.3 az all time epic fail:D

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#25027) trance89 válasza Integra (#25024) üzenetére


trance89
őstag

a 4.3 megjelenése napjától fentvan az N4-emen és a tesóm GNex-án is, semmi baj nem volt eddig egyikkel sem, sőt épp ellenkezőleg, a 4.3 miatt tértem vissza CM-ről mert annyira jót tettek neki a motorháztető alatti újítások

(#25028) Integra válasza trance89 (#25027) üzenetére


Integra
titán

én is azt hittem, aztán majdnem falhoz vágtam párszor... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25029) pityaa23 válasza #16820480 (#25009) üzenetére


pityaa23
senior tag

nekem a szeptember 5.-ei cyanogenmod van fent, az is darált, de kikapcsoltam a térképeknél a google helybeállításokban a tartózkodási hely elérését, meg a google asszisztenst azt hiszem és azóta minden rendben android OS6% rendszer 4%. Viszont nem is frissítek most nightlyt, mert legutóbb is bekavart. Persze lehet hogy csak ugyan úgy ki kell kapcsolni a dolgokat, de most stabil a rendszer, nem variálok.

(#25030) FearTomi válasza trance89 (#25027) üzenetére


FearTomi
őstag

Volt ebből már összetűzés, nekem sincs semmi bajom a 4.3-mal. Egyetlen bugot találtam, az pedig az, hogy a tárcsázóból nem mindig működik a vissza gomb. Azon kívül semmilyen különbséget és visszalépést nem érzek az előző verzióhoz képest:)

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#25031) heidrich


heidrich
senior tag

Srácok, egy olyan kérdésem lenne, hogy én mint teljesen átlagfelhasználónak esetleg milyen custom romot ajánlotok kipróbálásra? Igazából teljesen megvagyok elégedve a gyári 4.3-al (még csak nem is rootoltam) igaz kicsivel több mint 1 hete van meg csak a telefon.

Olyasmire lenne szükségem ami kicsit több beállítási lehetőséget biztosít (esetleg testreszabhatóbb toogle bar, vagy %-os kijelzés stb.) viszont babrálni se akarom állandóan, pl. CM-nél állandóan jönnek ki a nighly bulidek, frissigetni nem akarnék állandóan, meg igazából kernelekkel (órajel emelés, UV stb.) se foglalkoznék, teljesen megfelel a gyári sebesség és smoothság. :)

Tudtok valami olyan romot ajánlani ami megbízható és nem kell "mókolgatni" de még is testreszabhatóbb? Vagy maradjak a gyárin? Előbb utóbb ugy is felrakok valamit a kíváncsiság kedvéért ha már Nexusom van. :DD

Régen volt GNexusom ott AOKP-t használtam még 4.0-s időkben.

Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#25032) dnelb válasza pityaa23 (#25029) üzenetére


dnelb
veterán

Szerintem ezek nem befolyásolják , nekem aktív mindkettő és nem darál.
(#25031) heidrich : ha már mókolsz akkor UV meg színkalibrálás mindenféleképp kell , megéri hidd el. Részemről CM/PA.

[ Szerkesztve ]

(#25033) w333 válasza (#24990) üzenetére


w333
félisten

Maga a felépítése és a menü rendszer nem tetszik :(
Néztem róla friss videót és van olyan program ami 5 mp után indul el !
Szerintem van ezen még mit fejleszteni ! ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25034) heidrich válasza dnelb (#25032) üzenetére


heidrich
senior tag

mondjuk az lehet mert kicsit fakók nekem a szinek, lehet én látom rosszul.

van a családban egy iPad 3 ott sokkal természetesebbek a szinek, persze ez lehet a teljesen más tipusú panel miatt is.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#25035) rankesz válasza ollie (#25012) üzenetére


rankesz
veterán

Utálom a Chrome - ot. Ezt a ParanoidAndroid-ban lévő AOSP csinálta. Érdekes hogy amit tegnap feltettem külön stock rom alá az mintha nem evett volna ennyit.

(#25036) dnelb válasza heidrich (#25034) üzenetére


dnelb
veterán

Nem látod rosszul, ég és a föld a különbség egy stock n4 meg egy kalibrált között. Nekem a bundi iphone5 profilja jött be legjobban, de van 1 csomó majd kitapasztalod :K

[ Szerkesztve ]

(#25037) FearTomi válasza heidrich (#25034) üzenetére


FearTomi
őstag

Custom rommal lehet hozni az iPhone - iPad által produkált színeket, sőt talán még jobbat is!

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#25038) heidrich válasza FearTomi (#25037) üzenetére


heidrich
senior tag

ezt hogy lehet megvalósitani? CM-ben pl. van ilyen kalibrálási lehetőség? vagy ehhez spéci kernel kell?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#25039) FearTomi válasza rankesz (#25035) üzenetére


FearTomi
őstag

Sajna az AOSP és a Chrome is sokat eszik nálam is. A legkevesebbet zabáló böngésző, ami még használható is volt, az tapasztalataim szerint a Next Browser.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#25040) FearTomi válasza heidrich (#25038) üzenetére


FearTomi
őstag

Sőt, hülyeséget mondtam, szerintem nem is kell custom rom, hanem elég egy custom kernel!!! Szóval nem is kell lecserélned feltétlenül a stock romot, ha csak a színekkel van problémád. Én az elmúlt pár hónapban nem foglalkoztam ezzel a kijelzős dologgal, szerintem keresd meg NewmanHD-t, ha jól emlékszem ő otthon van ezekben a dolgokban is, én nem tudom, hogy most melyik a legjobb megoldás, nem akarok hülyeséget ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#25041) assemble válasza heidrich (#25031) üzenetére


assemble
addikt

Erre a celra a legjobbak talan elvileg a stabil CM kiadasok lennek, csak 10.2-bol meg nincs stabil. De amugy ha felteszel egy nightly-t, mostanaban sztem mar az is eleg stabil, es valszeg nem lesz vele komoly bajod akkor sem ha sokaig nem frissited.

(#25042) heidrich válasza assemble (#25041) üzenetére


heidrich
senior tag

jaja azt néztem, hogy 10.2-ből nincs stabil, lehet bepróbálok egy nightly-t.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#25043) Paca2


Paca2
senior tag

Nem is rossz a mobilnet a Nexus 4-en :K

(és jan. 15-ig korlátlan)

Telenor - én így szeretlek :R

[ Szerkesztve ]

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#25044) w333 válasza Paca2 (#25043) üzenetére


w333
félisten

Ez most sima 3G vagy H+ ? :U a feltöltés elég kaki ! :D

De kár hogy itt Magyarországon nincs Orange szolgáltató :O

Feltöltő kártyásan 12€ -ért adnak :

Korlátlan beszélgetés hálózaton belül !
Korlátlan SMS hálózaton belül !
200 perc és SMS hazai és külföldi fix és mobil hálózatra !
1GB internet 4G sebességgel !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25045) rankesz válasza FearTomi (#25039) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor úgy gondolom megint előkerül a jó öreg Opera Classic...

Mod: pff, meg az is elég gáz hogy leteszem a böngészőt háttérbe, viberen válaszolok valakinek, erre ha rábökök a böngető ikonjára akkor látom ahogy újra tölti az oldalt... Pedig van egy giga szabad ram!

[ Szerkesztve ]

(#25046) FearTomi válasza rankesz (#25045) üzenetére


FearTomi
őstag

Azt tuti a böngésző csinálja, nekem ilyet nem csinál sem a gyári, sem a Chrome, sem a Next Browser.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#25047) FearTomi válasza w333 (#25044) üzenetére


FearTomi
őstag

Óóó, ennél vannak jobb csomagok is például a britteknél, vagy az usában. Pl. havi 30$ ingyen minden, korlátlanul. Na most kb. én ennyit fizetek az 500 MB-ért, lebeszélhető havidíjjal!:S Viszont én nem sajnálom, hogy nincs Orange, mert eléggé fapados a hálózatuk:)

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#25048) drlovi


drlovi
aktív tag

Volt ilyen másnál is ?

Nekem 4.2 ill most 4.3 alatt is előjött ez a hiba.

(#25049) forintuser válasza drlovi (#25048) üzenetére


forintuser
őstag

Nem.Próbáld meg produkálni a hibát többször is.Ha előjön, akkor gari.

Holnapkészítést vállalok.

(#25050) w333 válasza FearTomi (#25047) üzenetére


w333
félisten

Viszont én nem sajnálom, hogy nincs Orange, mert eléggé fapados a hálózatuk

Annyira azért nem :N tavaly voltam Romániban és mindenhol volt 30-40 MB sebességű internet, kb. 1 hét múlva ismét megyek, majd veszek egy Orange Preypay -t és lemérem hogy mennyi az annyi ! én nagyon pozitívan csalódtam bennük, szerintem sokkal jobb mint az itthoni hálózatok együttesen ! ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.