Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Kiprobalom, hatha mar nem lehet irni 59001-dik posztot...

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#59002) Scooter74 válasza C.Brigante (#59001) üzenetére


Scooter74
őstag

De lehet!

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#59003) lmno


lmno
őstag

Sőt, 59003. is
Akinél jelentkezett a "telefonálás-bug", és most felrakta az 5.1-et, majd esetleg írhatna beszámolót, hogy még mindig szaraxik-e. Nincs kedvem szórakozni a fel/le telepítgetésekkel.
Persze nyilván pár nap/pár hét után érdemes csak.
Thx!

(#59004) petipetya válasza lmno (#59003) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit takar a telefonálás bug?

"nincs rá lezsóidő"

(#59005) lmno válasza petipetya (#59004) üzenetére


lmno
őstag

Felhívok valakit,
1. én hallom őt, de ő nem hall engem
2. vagy fordítva
3. vagy tök süket mindenkinek

+ lassabb a Phone app (és a hívás indítása) KitKathez képest (ebben nem is reménykedek, hogy javulna)

(#59006) petipetya válasza lmno (#59005) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tapasztaltam ilyeneket 5.1 alatt.

"nincs rá lezsóidő"

(#59007) lmno válasza petipetya (#59006) üzenetére


lmno
őstag

De ezek szerint 5.0 alatt sem, tehát te nem vagy jó tesztalany nekem :)
Azért köszi

(#59008) heidricha válasza lmno (#59005) üzenetére


heidricha
senior tag

Hang probléma nem volt nálam.
Lassú indulás igen, mintha valamivel most jobb lenne, de lehet, hogy csak megszoktam.

(#59009) petipetya válasza lmno (#59007) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az viszont feltűnt, hogy az 5.1 alatt valamivel gyorsabban nyílik meg a tárcsázó a zárképernyőről, mint az 5.0.1 alatt.

"nincs rá lezsóidő"

(#59010) faham válasza mihione (#58999) üzenetére


faham
aktív tag

Ilyet nekem is csinál 5.0 óta mindegyik és most az 5.1 is :/ Én azt vettem észre hogy egyes alkalmazások miatt van de hogy miért azt nem tudod de idegesítő... :(

(#59011) Paca2 válasza lmno (#59005) üzenetére


Paca2
senior tag

nekem még CM11 alatt volt rendszeres, h senki nem hall semmit... (az utolsó kiadások alatt), de azóta soha semmilyen romnál

sót az is elmúlt, h a bekapcsoló gomb nehezen működik (komolyan! de mintha máshol is olvastam volna ilyet...) vagy vmi a "helyére kopott" v szoftveres volt h rosszul érzékelt

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#59012) heidricha válasza niof (#58973) üzenetére


heidricha
senior tag

Euph Cm, vagy AOSP? Gondolom utóbbi, de nem találok sehol konkrétumot.

(#59013) mrrm


mrrm
csendes tag

sziasztok!

tegnap vettem a nexus 4-hez egy qi töltőt (új ikea cucc, nem hinném, hogy gagyi lenne), és az első pillanattól kezdve furán működik. ráteszem, tölti, két másodperc múlva nem, majd megint igen (vagy nem), megint nem... képernyő néha úgy marad, néha lockol... és a hibajelző led két percenként villog a töltőn. próbálkoztam a telefon helyes"pozícionálásával", akkor is meg van a hiba, mellesleg nem tartom életszerűnek, hogy milliméterre ki kelljen számolni, hogy hova rakjam. olvasgattam mindenfelé, hogy a kitkat előtt software-s gondok voltak a wireless töltéssel, battery drain meg ilyesmi, de a kitkat ezeket megoldotta, úgyhogy nem valószínű,hogy ez az ok. de akkor mi? szeretnék utána járni a dolognak, mielőtt visszaviszem az ikea-ba a töltőt... nem tudom, hogy azzal van-e gond vagy a teloval.
ez talán még érdekes lehet: a töltő teljesítménye: output inductive charging: 5w, output usb: 5v = 10a 10 W

köszönöm előre is a segítséget!

(#59014) petipetya válasza mrrm (#59013) üzenetére


petipetya
nagyúr

Érdemes lenne megnézni másik Nexus 4-el (vagy bármilyen készülékkel) is.

"nincs rá lezsóidő"

(#59015) mrrm válasza petipetya (#59014) üzenetére


mrrm
csendes tag

ez a baj, hogy nem nagyon lesz lehetőségem rá addig, amíg a 3 napos csere dologból ki nem csúszom... de elképzelhető, hogy a töltővel van a gond így a leírás alapján? ja, nincs semmilyen akkufigyelő, szabályozó, akármilyen program a telon, ami esetleg bezavarhatna.

ui.: úgy emlékszem, de ez tényleg csak halvány emlék, és nem vagyok benne biztos, de amikor az ikea-ban kipróbáltam a bemutató darabot, az rendesen töltötte... bár azért sem tenném rá a nyakam, mert nyilván ott csak pár mp-ig volt rajta, viszont többször rátettem és mindig elkezdte tölteni normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#59016) petipetya válasza mrrm (#59015) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem régen egy olcsó kínai töltővel volt bajom, az művelt hasonlókat azonkívül, hogy a telefon hátlapja forró volt és a töltés nem ment el 100%-ig.

Azóta csak egyszer próbáltam egy másik QI töltőt pár percre. Haver vett a Lumiához valami jobb cuccot idehaza, arra rátettem a Nexus 4-et és stabilan töltötte.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#59017) mrrm válasza petipetya (#59016) üzenetére


mrrm
csendes tag

igen, ezt is olvastam a neten, hogy a gagyibbakkal az a gond, hogy nincs elég erő bennük a töltéshez, és ezért van ez a tölt-nem tölt "dobálás", de ez az ikea-s cucc sem olcsó nem volt, sem gagyinak nem tűnik, főleg az ikea üzletpolitikáját ismerve, ha egy ilyen nagy durranással rukkolnak elő (márpedig ez az), akkor azt nem ímmel-ámmal teszik. ezért is másoltam be a teljesítményét, hátha ti meg tudjátok mondani, hogy az elég-e a nexus 4-hez, vagy az okozza a bajt. na mindegy, a lényeg, hogy valami nem jó, és nagyon csalódott vagyok... :(

[ Szerkesztve ]

(#59018) gyalu 1 válasza mrrm (#59017) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Szia! Nekem van egy ilyen qi töltőm. Az N5-t kiválóan tölti még tokban is, de az N4-el hasonlókat produkál mint amit leírtál. (Másik qi töltővel nem tudtam kipróbálni az N4-et)

(#59019) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Tudtok esetleg olyan romot/kernelt/programot (CM alá) amivel be lehet állítani a fülhallgatónál a vezérlő gombokat? Akár felcserélni a hangerő gombokat, vagy hozzáadni, hogy működjenek, ilyesmi...

(#59020) Pőze


Pőze
aktív tag

Nincs valakinek egy jóképű eladó tokja?

(#59021) Just_Reboot válasza Pőze (#59020) üzenetére


Just_Reboot
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#59022) heidricha válasza mrrm (#59013) üzenetére


heidricha
senior tag

Az enyém olcsó kínai.
Nagyon kell neki a 2A táp, különben kifogy a szufla.
Nagyon pontosan kell a telefont a helyére tenni, különben ugyanazt mutatja, amit leírtál. A helyet persze nekem kellett kitalálni, +- fél centit ha elvisel, lehet, hogy annyit sem.

(#59023) niof válasza heidricha (#59012) üzenetére


niof
addikt

Szerintem aosp. Most gyúrták bele 15-én a "gyári" 5.1-et, ha jól tudom. De végülis tök mindegy, ilyen jó romom még eddig nem volt, az fix.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59024) fokukac


fokukac
nagyúr

Mivel USB-n nem ismeri fel a telefonomat egyik gép sem, számomra csak az ota maradt, de csak nem akar megérkezni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59025) Ricardo


Ricardo
félisten

Használ valaki cm romot? Sikerült megoldani a play szolgáltatások étvágyának csökkentését, vagy még mindig darálja az akkut?

(#59026) adamfriday válasza Ricardo (#59025) üzenetére


adamfriday
senior tag

Én. Nekem kb. 1 hónapja volt ilyen 1-2 napig. Tegnap óta meg 12.1-en vagyok, eddig penge.

(#59027) Ricardo válasza adamfriday (#59026) üzenetére


Ricardo
félisten

Anno feltettem és nekem is ette az akkut, de én nem vártam, hanem leszedtem. Lehet tudni mitől szűnt meg?

(#59028) adamfriday válasza Ricardo (#59027) üzenetére


adamfriday
senior tag

Szinte naponta frissítik a nightly-kat, ezt is gyorsan javíották.

(#59029) Zsírkrétamen válasza Ricardo (#59025) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Én is használok. A 6-ikai nekem is ette még az akksit nagyon, lecseréltem a 10-eire, azóta nekem tökéletesen megy minden :K (bár én "még" 5.0.2-es cm-et használok)

(#59030) Ricardo


Ricardo
félisten

Köszi mindkettőtöknek.

(#59031) heidricha válasza niof (#59023) üzenetére


heidricha
senior tag

Az. A HC U2D szerint ugyan CM kernel van eredetileg, viszont mégis az AOSP kernellel lett jó.
Most nem is HC van, hanem HellsDoctor, meglátjuk mit mutat. Üresjáratban nagyon jó az Euphoria, de kicsit melegszik az eredeti kernellel.

[ Szerkesztve ]

(#59032) mrrm válasza heidricha (#59022) üzenetére


mrrm
csendes tag

najó, de ennyire pontosan, hogy fél óráig keresem a megfelelő helyet? és még nem sikerült 1 nap alatt azt a tökéletes pozíciót megtalálni, aminél 5 percnél tovább hajlandó lenne tölteni egy huzamban. pedig mm-ről mm-re tologatom. szóval nekem gyanús, hogy valami itt nem jó... vagy a telefonnal vagy a töltővel, de ennek nem így kéne működnie. most vagy gyenge a töltő, de nem hinném, mert 1. nem kínai, 2. nem olcsó, 3. 2015-ben nehogy már ezen spóroljon az ikea, vagy bárki; vagy pedig hibás a töltő. amúgy mi számít gyengének? input: 1.74 a, output: 5w... nem tudom értelmezni, az output-nál nincs egyéb adat az 5w-n kívül.

ja, még esetleg érdekes info lehet, hogy csak az első töltőre tételkor adja ki a "töltés elkezdődött" hangot a telefon, utána ha leveszem, visszateszem, már nem, és csak újraindítás után adja megint, ha ráteszem a töltőre.

[ Szerkesztve ]

(#59033) t181


t181
senior tag

Milyen gapps-et használtok? Már egy ideje Banks-ét rakom fel mindig, hátha van "jobb". :D

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#59034) Just_Reboot válasza t181 (#59033) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Google Minimal nem tudom hogy jobb-e mint a Banks.

(#59035) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Kíváncsi vagyok N4-en milyen az 5.1. 5.0.1-ről rosszakat írtak. Laggol, használhatatlan stb. 5.1-gyel stabilabb lett a teló? Van olyan jó mint a 4.4?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#59036) t181 válasza Just_Reboot (#59034) üzenetére


t181
senior tag

Köszi, meglesem!

(#59035) zolka95
Nekem az 5.0.2 is tökéletes volt, az 5.1 pedig csak jobb lett.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#59037) hotibi


hotibi
aktív tag

üdv! OTA nekem 5.0.1 et jelez..de már régóta, mert nem frissitettem. Hogyan fogom elérni 5.1 et? köszi!

(#59038) niof válasza heidricha (#59031) üzenetére


niof
addikt

Én kezdettől a hells doctor-t használom, a gyárival néhány órát ment csupán. Ezzel semmi bajom nincs.
Alaposan el lehet veszni a rengeteg beállítás között amúgy. És még kernel tweaker nincs is fenn semmi. De nem is érzem hiányát...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59039) heidricha válasza petipetya (#45043) üzenetére


heidricha
senior tag

Igen.

Gyárihoz komplett install "leírás" ha már van adb és fastboot:
kipakolod a zip-et egy mappába,

cd mappa
sudo ./flash-all.sh

Milyen driver? Ez nem Windows!! :)

Frissítés... sideload-ra gondolsz?

(#59040) heidricha válasza zolka95 (#59035) üzenetére


heidricha
senior tag

Én is hallok ilyeneket, de nekem kezdettől jobban kezelhető, mint a 4.4.4, és egyéb gondom sincs vele.

(#59041) membrandj


membrandj
nagyúr

[IGO]
Töltsétek!

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#59042) niof


niof
addikt

Úgy tűnik, mindenki a navigációt próbálgatja... :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59043) niof


niof
addikt

Na ez a kemény:

Még jó, hogy az Euphoria-ban le lehet tiltani az ébren tartási kérelmet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#59044) truefx válasza membrandj (#59041) üzenetére


truefx
aktív tag

Nektek esetleg nem hiányolja a global_cfg-t?

(#59045) Gercsa válasza membrandj (#59041) üzenetére


Gercsa
senior tag

Hogyan lehet feltelepíteni Nexus 7-re??

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#59046) darthdenes válasza Gercsa (#59045) üzenetére


darthdenes
tag

Elméletileg 7coll alatt lehet csak letölteni.....

(#59047) heidricha válasza niof (#59043) üzenetére


heidricha
senior tag

Mennyi idő alatt? 6 napja? Akkor tiltottad le gondolom.
Ennyi idő alatt ez nem sok. Amúgy melyik app ez?

(#59048) t181 válasza heidricha (#59047) üzenetére


t181
senior tag

Ez alapból benne van az Euphoria ROM-ban. (és a Chroma-ban, Dirty Unicorns-ban, SAOSP-ben is)

Szerk.: Vagy a letiltott app-ra gondolsz?

(#59049) hudyfiu
Ott valahol a Biztonság alatt van, igaz? Már nagyon rég használtam CM-et.
Mondjuk szinte már az összes custom ROM-ba belepakolják.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#59049) hudyfiu válasza t181 (#59048) üzenetére


hudyfiu
senior tag

CM-ben is csak kicsit el van dugva.

(#59050) Mzombi


Mzombi
aktív tag

Segítsetek légyszi, megjött OTA-n az 5.1 értesítés, de korábban már kérdeztem és valaki azt ajánlotta, hogy inkább hagyjam az OTA frissítést, csináljak full wipe-t és rakjam fel manuálisan az 5.1-t.
Kérdésem (igen láma vagyok...): Nexus Toolkittel meg tudom ezeket csinálni? Mi kell (még) hozzá?
Ha esetleg vkinek nem nagy nyűg, akkor írja le please pár lépésben (akár PÜ-ben), nagy segítség lenne.
thx :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.