Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#2898) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A sérvet úgy lehet mechanikusan megállapítani, ha hanyatt fekszel és valakit megkérsz, hogy kezdje el emelni a bokádnál fogva a lábad. Ha a fájdalom nagy lesz és kisugárzik a lábadba is, vagy a feneked irányába, nagy valószínűséggel sérved van.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2902) Norberto008 válasza Shoto (#2899) üzenetére


Norberto008
tag

Valóban én is így érzem. Nem tűnik nekem olyan durvának az mri alapján a sérv, viszont tényleg egy kis erőlködés után már is előjönnek a kínzó fájdalmak. Mondtam is a dokinak mikor felállok, olyan mintha összenyomná a sérvet mégjobban és úgy érzem hogy nyomja az ideget.. Attól jön nekem a kínzó fájdalom, de mára már a gerincem mellett végig jobb oldalon a hátamon érzem az ideget.

Na és tud valaki ajánlani olyan gyógytornászt aki ebben elég profi, és meg is nézi az MRi-met, leleteimet, nem csak egy sima gerinc gyógytornát tart? :F

Egyébként mit kell nézni a képen amiből megállapítod h ki van egyenesedve, én sajna nem értek ehhez. :D

üdv

(#2903) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#2901) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Kedves Doki!
Köszönjük a segítséget.
Én kipróbáltam. Sajnos már a hanyatt fekvéskor is nagyon fájt. Így nem igazán tudtam eldönteni, hogy lábemeléskor mennyire fokozódott.
Nem tudom mi a jobb vagy a rosszabb; ha szervi baj vagy ha CSAK lelki okozza.....
Mivel a lelkihez így áll hozzá a környezetem: "nincs neked semmi bajod, csak az agyad találja ki hogy fáj" :-(

[ Szerkesztve ]

(#2904) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#2903) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Olyat még nem hallottam, hogy valakinek lelki bajaitól olyan fájdalma van, hogy az erős testi fájdalmat okoz.

(#2902) Norberto008:: A közösségi oldalon van egy sérves csoport, ahol 2 manuálterapeutát látok elég tapasztaltnak.
Az egyiket Angi Nimródnak hívják (Budapest), a másikat Vékás Mihálynak (Komárom).
Olvassatok utánuk, ha gondoljátok!

Az utóbbinak volt már sérve, így ő talán annyival kompetensebb.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2905) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#2904) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

" nem találnak semmit" ..... Így hipohondernek néznek. :-(
Mindenesetre várom már, hogy túl legyek az MRen.

(#2906) Cathfaern válasza Hoppszi (#2903) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem allitom hogy neked is ez a gondod de egyik nap egy kulfoodi forumban hasonlot olvastam, gerincservszeru tunetek, de nem talaltak servet. Neki az volt a megoldas, hogy farizma volt megrovidulve vagy begorcsolve es az nyomta az idegeket. Esetleg ilyen temaban is lehet erdemeskorulnezni ha nem talalnak semmit

(#2907) Hoppszi válasza Cathfaern (#2906) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm az infót! Utána nézek!
(Reumatológus nem talált semmit. "Csak" keresztcsont gyulladást. Neurológiára ezután megyek. Állítólag Barzó doktor Szegeden nagyon profi. Minden reményen benne van most.)

(#2908) biker válasza Doki-HUN1978 (#2904) üzenetére


biker
nagyúr

"Olyat még nem hallottam, hogy valakinek lelki bajaitól olyan fájdalma van, hogy az erős testi fájdalmat okoz."

De van :(
Csak kellően lelkiismeretes ember kell hozzá. Már 2x volt, hogy annyira felidegesítettek, hogy begörcsölt a hátam, és onnan egy mozdulat az ágy

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2909) Norberto008 válasza Doki-HUN1978 (#2904) üzenetére


Norberto008
tag

Benne vagyok, ismerem. Szerdán megyek a Nimródhoz.. Meglátjuk mit tud mondani.

üdv

(#2910) szlibud válasza Hoppszi (#2898) üzenetére


szlibud
tag

Ilyen keresztcsont problémám tavaly nekem is volt, nekem már műtötték az l5/s1-et 7 éve, meg is ijedtem rendesen, mert annyira mint tavaly még nem volt rossz azóta, se ülni se menni se feküdni nem bírtam...Az volt a mázlim, hogy pont abban a hónapban mikor legrosszabb volt, nem kellett bejárnom.

Semmi nem mutatott semmit, ami addig ne lett volna, szedtem 10 napig szteroidot, kicsit javult, közben csináltak vér szerológiát, és valami tüdőgyulladás baktériumot találtak, ami nagyon gyakran okoz ilyen gyulladásokat.

Kellett szednem antibiotikumot kb mint lyme-nál, hónapokig, de már az első 2-3 nap után elkezdett javulni, és a teljes javuláshoz kellett olyan 3-4 hónap kb.

Nagyon gáz volt, a sérv ehhez képest semmi volt nekem, teljesen ki voltam borulva, hogy most aztán soha többet semmit sem tudok csinálni.

Szval ilyenek is vannak... Ha nem ahhoz a dokihoz megyek akihez mentem, lehet sose derül ki és még mindig nyűglődnék.

(#2911) Lysander83 válasza szlibud (#2910) üzenetére


Lysander83
újonc

Azért csak leírom, hogy a farizom környékén nincs semmi ideg. Elég kamu dolog ez a tüdőgyulladás, de ha igaz, legalább a betegséged nevét leírhatnád. A gyulladás nem túl precíz.
Olyan van, hogy a farizom megrövidül, de az is azért baj, mert rossz lesz tőle a testtartás.
angolul butt wink
https://www.youtube.com/watch?v=NNYRJNDM48I
Természetesen ez is csak edzéssel javítható.
Igazából csak magam szórakoztatására írkálok, már hozzászoktam, hogy az ilyen fórumokon, aki értelmesnek látszik, azt kinézik. :D

(#2912) Doki-HUN1978 válasza Norberto008 (#2909) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kíváncsian várom a tapasztalataidat!
Mennyi időre kaptál időpontot?

(#2911) Lysander83: Ajánlom figyelmedbe az emberi idegrendszer vizsgálatát, ahol is láthatod, hogy a gerincből kiépő idegnyalábok a lábba a farizom alatt futnak le.
Legalább butaságot ne írj, ha értelmeset nem tudsz!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2913) Norberto008 válasza Doki-HUN1978 (#2912) üzenetére


Norberto008
tag

1óra 10.000Ft.

üdv

(#2914) Lysander83 válasza Doki-HUN1978 (#2912) üzenetére


Lysander83
újonc

Rendben, akkor 1 óra 10000ft ért megmondják hogy a feneked méllyén gyulladásod van, mert azt ultrahang, ct, mri biztos nem mutatja ki :D
Fenék gyullasztó baktériumtól :D

(#2915) Norberto008


Norberto008
tag

Itt a manuálterápiás kezelésről volt szó.. Angi Nimród.
Valamit félreérthetsz, semmi köze az 1óra 10000nek a vélemény formáláshoz... :))

üdv

(#2916) Lysander83 válasza Norberto008 (#2915) üzenetére


Lysander83
újonc

Ezt te írtad:
"Szerdán megyek a Nimródhoz.. Meglátjuk mit tud mondani."
Ha pedig végigropogtatja a gerinced, reális esélyed van, hogy kiszakad a sérv, és azt már nem ecsetelem tovább
:D

(#2917) Doki-HUN1978 válasza Norberto008 (#2913) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Úgy értem, mennyi az időpont kérésétől az időpontig eltelt idő?

(Trollkodik itt csak a gyerek, ne foglalkozz vele!)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2918) Hoppszi válasza szlibud (#2910) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Az a helyzet, hogy nem teljesen értelek..... Csak annyira, hogy jól meg legyek ijedve.... :-(

[ Szerkesztve ]

(#2919) Debilon válasza Hoppszi (#2918) üzenetére


Debilon
addikt

hasonló gondom volt/van, nekem röntgen és CT után arra jutottak, hogy keresztcsontom feletti csigolyám 4 mm-t el van csúszva jobbra, sérvem szerintük nincs

gyógytorna, fiziko, vizitorna után jobb, de néha alig bírok kiegyenesedni, és ha sokat ülök elkezd zsibbadni a jobb combom, és az egész derekam fáj

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2920) Cathfaern válasza Lysander83 (#2914) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Azért csak leírom, hogy a farizom környékén nincs semmi ideg."
Azért az emberi szervezetben nem sok olyan rész van ahol van izom, de nincs ideg :)

De mindegy, igazából csak annyit írtam, hogy egy másik fórumon olvastam valamit, és ha semmit nem mutat ki neki az mri se, akkor egy próbát megérhet.
Amúgy tök jó a ct, ultrahang meg mri is, de ugye egyik se úgy működik, hogy elvégzed a vizsgálatot, és kidobja a gép, hogy mi a probléma. Ha az orvos bizonyos dolgot nem vizsgál a felvételeken (vagy nem azt a területet vizsgálják ahol a probléma ténylegesen van), akkor hiába készült el a vizsgálat.

"Igazából csak magam szórakoztatására írkálok, már hozzászoktam, hogy az ilyen fórumokon, aki értelmesnek látszik, azt kinézik."
AZ elmúlt 3 hsz-ed alapján nem azzal van a gond, hogy értelmesnek látszol, hanem a stílusoddal...

(#2921) Hoppszi válasza Debilon (#2919) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

És tudsz így aludni, dolgozni??

(#2922) Debilon válasza Hoppszi (#2921) üzenetére


Debilon
addikt

a munka nehezebben megy, mert relatív sokat kell ülnöm, vagy hajolgatni

alvás meg a napomtól függ, van, hogy sehogy sem kényelmes, sokat forgolódom emiatt, de az sem egyszerű

összességében elég kellemetlen, a dokinő mondta is, hogy ne nagyon emeljek, vagy jól gondoljam meg a helyes testarttást, semmi hirtelen mozdulatot ne tegyek, a teremfocit hagyjam abba, mert az sem használ ennek az elcsúszásnak

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2923) Hoppszi válasza Debilon (#2922) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Engem ez készít ki legjobban. Hogy nem tudok aludni. Nem tudok az ágyban megfordulni. (Más, ágyban történő cselekvésről nem is beszélve ;-) ) Így kialvatlanul, feszülten megyek be dolgozni, ahol 8 órán át ülök és szenvedek.....
Plusz tűröm a beszólásokat, mert "nem találtak semmit"
Két éve még heti 2 - 1,5 órát karateztam, most meg ha lefekszem nem biztos hogy fel tudok kelni. Mindezt 38 évesen :-(

(#2924) Debilon válasza Hoppszi (#2923) üzenetére


Debilon
addikt

hát igen, ezzel összefügg-e vagy sem, de mikor tavaly szeptemberben előjött ez a sok dolog, akkor a bal kezemen a kis és a gyűrűs ujjam mintha el lett volna zsibbadva hetekig, fogni tudtam vele, tartani is, de ha megcsíptem jóformán nem is éreztem, ezen segített az elektromos kezelés

de van, hogy a kádban nem tudok kinyújtott lábbal és egyenes derékkal ülni, mert fáj, húzódik a jobb combom

41 vagyok, de ehhez nem vagyok én sem hozzászokva, de úgy tűnik muszáj lesz :(

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2925) Hoppszi válasza Debilon (#2924) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Sajnos nem értek hozzá, nem tudom, hogy összefüggésben van-e az ujjaiddal. Többek között ezért is vagyok itt......Hátha mások tapasztalataiból, esetleg hozzáértéséből tudok meríteni.
Én nem tudok belenyugodni, hogy ez van, S ezután így kell élnem. (Főleg mivel azt sem tudom mi van....)

(#2926) Norberto008 válasza Lysander83 (#2916) üzenetére


Norberto008
tag

Ne keverd össze a csontkováccsal! Mennyi szakértő van itt.. :DD

üdv

(#2927) Norberto008 válasza Doki-HUN1978 (#2917) üzenetére


Norberto008
tag

Változó, attól függ mennyire van betáblázva..

üdv

(#2928) Doki-HUN1978 válasza Norberto008 (#2927) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Konkrétan az esetedre gondoltam... :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2929) Lysander83 válasza Norberto008 (#2926) üzenetére


Lysander83
újonc

Hol olvastad, hogy a manuálterápia mást csinál?
Attól, hogy van egy papírja, attól még a csavarás ugyanúgy kicsinálja a gerincsérvet.

(#2930) Hoppszi


Hoppszi
csendes újonc

Senki sincs aki Barzó professor úrnál volt, sérve nincs, de derék-, keresztcsont fájdalma viszont van?

(#2931) Lysander83 válasza Hoppszi (#2930) üzenetére


Lysander83
újonc

Figyelj, mindenki derékfájdalommal kezdi, aztán lesz belőle kisebb sérv, aztán nagyobb, majd a lebénulás.
Elmész egy sebészhez, ő csak műteni fog.
Elmész egy csontkovácshoz, ő csak ropogtatni fog.
Elmész egy manuálterápiáshoz, ő csak ropogtatni fog.
Elmész egy gyógytornászhoz, ő csak tornáztatni fog.
Elmész egy reumatológushoz, ő csak felír egy masszírozást.
Elmész egy masszőrhöz, ő csak maszírozni fog.
Elmész egy edzőhöz, ő csak egy edzést fog veled csinálni.

(#2932) Hoppszi válasza Lysander83 (#2931) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Ezt már végigjártam Lysander.
Bár sebésznél még nem voltam.
De csontkovácsnál, masszőrnél, reumatológusnál, természetgyógyásznál, hókuszpókuszosnál, gyógyfürdőben, gyógytornásznál, edzőnél, röntgenen, CT-n, izotóposon voltam..... Nem beszélve a sok csodakrémről és tapaszról.
De még mindig az van, hogy ha lefekszem vagy leülök, akkor a fájdalomtól nem tudok felkelni. Holott 2 éve még futás közben sípszóra hasra vágtam magam, két fekvőtámasz után másodperceken belül ellenkező irányba kezdtem el sprintelni.
Ehhez képest elég gyors a leépülés és kikészít idegileg a tehetetlenség!!! :(((

[ Szerkesztve ]

(#2933) Norberto008 válasza Lysander83 (#2929) üzenetére


Norberto008
tag

Jaj nem vitázom veled, olvasd el mit csinál Angi Nimród..

üdv

(#2934) Norberto008


Norberto008
tag

Először nem tudtam elmenni hozzá, de akkor már 2napon belül fogadott volna. Igazából én mondom meg az időpontot mikor akarok menni.. A múlthéten beszéltük meg a hétre a Szerdai napot.

üdv

(#2935) Cathfaern válasza Lysander83 (#2931) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akkor mi a megoldás? :)

(#2936) G@ß! válasza Norberto008 (#2934) üzenetére


G@ß!
őstag

Nagyon várjuk, szerda este de legkésőbb csütörtökön jelentkezz. :)

(#2937) szlibud válasza Lysander83 (#2911) üzenetére


szlibud
tag

Mondjuk Te kötözködsz, én nem mondtam hogy az illetőnek is ez a baja lenne, csak azt hogy nekem ez volt.

Chlamydophila pneumoniae egyébként, de nem volt tüdőgyulladásom, sőt előtte még csak náthás sem voltam, és krónikus fertőzést mutatott ki a szerológia.

Azért mert valamiről nem hallottál még nem biztos hogy hülyeség... És ha ismernél, meg megnéznéd a régebbi hozzászólásaimat amikor aktívabb voltam, tudnád hogy nem szoktam a levegőbe irkálni.

(#2938) Hoppszi válasza szlibud (#2937) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Ne törődj vele, én hiszek Neked szlibud!
Amikor reumatológust kérdeztem, hogy mi okozza a keresztcsont gyulladást (mert szeretnék tenni ellene), csak annyit mondott (szinte váll rándítva), hogy számtalan oka lehet, ezt ő így nem tudja megmondani.
Azt esetleg elárulod, hogy ki az a doktor aki megtalálta a probléma okozóját és hol rendel?
Egy következő lehetőségnek ezt is listába veszem.
Egyébként azóta jól vagy??

(#2939) Lysander83 válasza Cathfaern (#2935) üzenetére


Lysander83
újonc

teljes testes edzés kell, kivéve a has, mell, mert az csak előre gőrbíti a gerincet.
Guggolás helyett lábtolás, és minden gyakorlatot egyenes gerinccel és a vállak se essenek előre mert sérül a rotátor köpeny. Állhoz húzásnál is szélesen kell fogni a rudat mert sérülhet a rotátor köpeny.
Tipikus hiba még a butt wink.
Fölösleges írogatnom amíg valaki fél a súlyzóktól.
youtube on minden fent van:
shop.builder
ldcfitness
athlean-x
scotthermanfitness
De ezekben is vannak hibák, mert nekik nem fáj semmijük, de akinek igen, annak az archoz húzás csak úgy megy, ha bicepsz pózba húzza a kezeit és a hüvelykujj felfele mutat. Ez is a rotátorköpeny védelme miatt kell.
Az étrend és az edzésmódszert már nem fejtem ki.
Ezek se csodaszerek, de többet ér, mint az antibiotikum. :D

(#2940) Hoppszi válasza Lysander83 (#2939) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Ez mind szép és jó.... Csakhogy, van az a szint, amikor az ember lánya annak is örül, ha a nadrágját fel tudja húzni. És elég furán venné ki magát ha konditerembe mennék, miközben a félórás gyógytornát sem tudom megcsinálni. :-(
Egyre inkább el vagyok kendőve. :-(

(#2941) Lysander83 válasza Hoppszi (#2940) üzenetére


Lysander83
újonc

a gyógytornának semmi értelme, semmilyen izmot nem erősít
Edzeni kell ésszel. 1óra edzés 4 gyakorlat mindegyiket 4x8 szor végezve, majd 3 nap pihenő.

(#2942) Hoppszi válasza Lysander83 (#2941) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Ezt tapasztalatból mondod?

(#2943) Lysander83 válasza Hoppszi (#2942) üzenetére


Lysander83
újonc

a gyógytorna csak egy szó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha gyógytornán olyanokat csinálsz, mint amit írtam, akkor használ, ha lengessük kezünk lábunk, plank, akkor inkább árt.

(#2944) Hoppszi válasza Lysander83 (#2943) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

De nem a kérdésemre válaszoltál!!
Tudom, mi a gyógytorna. Csináltam. Konditermet is láttam már belülről is. Sportoltam, amíg bírtam. Értsd meg, hogy pillanatnyilag a normál tevékenységek is nehezemre esnek, fájdalmat okoznak.

Te, vagy valaki mentoráltal felgyógyult(ál) valamiféle gerinc-, vagy derék fájdalomból az általad leírtak alkalmazásával?

[ Szerkesztve ]

(#2945) Lysander83 válasza Hoppszi (#2944) üzenetére


Lysander83
újonc

igen, én felgyógyultam

(#2946) Hoppszi válasza Lysander83 (#2945) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Ez szuper! Gratulálok!
Ha visszaolvasok megtalálom valahol, hogy mi volt a problémád? Vagy elmondod?
Előtte is sportoltál? Ezzel a módszerrel tünetmentes vagy?
Bocsi a sok kérdését! Pedig megpróbáltam visszafogni magam :-)

(#2947) G@ß! válasza Lysander83 (#2941) üzenetére


G@ß!
őstag

Már ne haragudj, de egy olyan ember ne emelgessen súlyokat, akinek porckorongsérve volt.
Van egy csomó más sport, amit nyugodtan végezhet (pl. hátúszás).
Tőlem sokkal okosabb és tapasztaltabb emberek is vannak ezen a fórumon, inkább hagy meg nekik azt, hogy "osszák az észt".
Mindenkinek jobb lesz, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2948) Lysander83 válasza Hoppszi (#2946) üzenetére


Lysander83
újonc

Tök mindegy, hogy előtte sportoltam-e.
Véletlenül nem lesz senkinek izmos háta.
A lábam fájt alváskor és a derekam.
Most 60kg mal húzok fel, de egy kisebb sámliról a súlyt, mert így inkább a felső hátam edzem. Kézisúlyzóval, mert rúddal megint előre esik a váll ...

(#2949) Lysander83 válasza G@ß! (#2947) üzenetére


Lysander83
újonc

Öreg, fingod nincs az emberi testről, de ebben az életben már aligha lesz.
A hátúszás attól hát, mert a hátadon fekszel, de ott pont a mellizmod használod, ami megint görbíti a gerinced előre.
Nem mondom, hogy érezni kéne, mert ahhoz ki kéne próbálni. De ha a kar előrehozását a víz alatt összehasonlítod a tolódzkodással szűken gyakorlattal, akkor látod, hogy ugyanaz, és az mell edzés ...
Ember, töb infót írtam, most 1 nap alatt, mint eddig mindenki az egész fórumba.

(#2950) Hoppszi válasza Lysander83 (#2949) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Csak kár, hogy nekem nehezen válaszolsz a kérdéseimre. Pedig szinte én vagyok az egyetlen, aki nem támadlak.
Őszintén kíváncsi vagyok!
Orvosnál nem is voltál a panaszaiddal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.