Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) formasu válasza Hoppszi (#2950) üzenetére


formasu
tag

Hagyd ezt az "emberkét", olyanokat ír, amit inkább ne csinálj!
Én műtét nélkül már három éve viszonylag jól meg vagyok, pedig 3 éve még megfordulni is nehezen tudtam az ágyban, és egy hétig még felkelni sem! Most ott tartok, hogy éjjel alszom, reggel a felkelés kissé nehézkes, de napközben egészen jól vagyok, ülők, állok, megyek, autót vezetek, sőt még síelni is voltam Ausztriában 4 napot.
Amit javasolni tudok:
Keress olyan dokit, aki ad a gerincedbe "epidurális" injekciót, és van is gyakorlata ebben. /Ez szteroid, /DepoMedrol/ de ne ijedj meg tőle!/
Ússzál, ha tudsz, legalább hetente kétszer.
Tornázzál ha tudsz, a McKenzie módszerével, főleg a nyújtó mozdulatok a hatásosak. Csavaró mozdulatokat SEMMIKÉPPEN! ne csinálj, még akkor sem, ha azt gyógytornász mondaná!
Vegyél /talán 30 eFt/ denevérpadot, és használd minden nap néhány percet, kb. fél dőléssel, max. 10 perceket.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2952) Hoppszi válasza formasu (#2951) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm formasu!
Egyenlőre ha akarnám se tudnám megcsinálni amit ír. Nem tudom, hogy lehet-e még rosszabb, vagy ez után már a bénulás jön.
Puszta kíváncsiság hajt, hiszen rendkívül érdekes, hogy kinek mi a szentül hitt, bevált módszere.
S bár a tünetek lehetnek hasonlóak, a diagnózis és a gyógymód sok féle.
Tény, hogy a gyógytorna nem vált be. Úszni próbáltam, de méginkább "megmerevedett" a derekam tőle, valószínűleg mivel nem jól csinálom....
Mivel a fájdalmam hónapok óta folyamatos, aludni nem tudok ezért kimerült és kétségbe esett vagyok.
Amíg a sokat emlegetett Barzó doktor nem látott nem próbálok ki több, másoknak bevált módszer. Csupán a lelkem ápolom, itteni beszélgetéssel, írással mások olvasásával.
Ettől függetlenül köszönöm a tanácsokat. És nagyon is érdekel, ki hogyan küzdött meg a fájdalmával, hogyan él azóta.

[ Szerkesztve ]

(#2953) G@ß! válasza formasu (#2951) üzenetére


G@ß!
őstag

Ámen! :R

Mindenkinek:
Tegnap voltam evminov tornán.
Szerintem járni fogok... ;)

[ Szerkesztve ]

(#2954) Cathfaern válasza Hoppszi (#2952) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként a nem hagyományos vonalra ott van kolosanyi a saját testsúlyos edzéses topicból is ([link]).

(#2955) Hoppszi válasza Cathfaern (#2954) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm.

(#2956) Doki-HUN1978 válasza Lysander83 (#2949) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

"a gyógytornának semmi értelme, semmilyen izmot nem erősít"

Barátom!
Te akkora sületlenségeket írsz, hogy belefájdult a fejem miközben olvastam.

A gyógytornának pont az a lényege, hogy a hátizmokat/mély hátizmokat megerősítse, ami tulajdonképpen a gerincet tartja.

"A hátúszás attól hát, mert a hátadon fekszel, de ott pont a mellizmod használod, ami megint görbíti a gerinced előreA hátúszás attól hát, mert a hátadon fekszel, de ott pont a mellizmod használod, ami megint görbíti a gerinced előre".

Itt a következő okosság, amiről sugárzik, hogy inkább neked nincs fogalmad az emberi testről ill. az úszás hatékonyságáról.

Az úszásnál nem a kézimunka a fontos, hanem a lábmunka, amit a hátizmok működtetnek, miközben a gerinc enyúlik és nincs terhelve.

"teljes testes edzés kell, kivéve a has"

Pont a hasizom az , ami a hátizommal együtt adja a gerincnek a tartást...

Miért nem mész inkább egy kondis fórumra, ahol oszthatod a hülyeséget, ahelyett, hogy beteg embereknek olyan tanácsokat adsz, amivel kárt tehetnek magukban?!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2957) formasu válasza Hoppszi (#2952) üzenetére


formasu
tag

Én egyik sebészhez sem mentem el, pedig a reumatikus is, és az ideggyógyász is elküldött egyhez, egyhez, amikor Ők már "feladták", hogy nem tudnak többet tenni! Ekkor hagytam ott őket, de utólag bele gondolva ezt tudnom kellett volna, és hozzájuk menni sem kellett volna... Egy előnyöm volt belőlük, hogy elküldtek MRi-re.
Nem akartam, hogy műtsenek. Igazából engem a műtéttől az előző hozzá szólásom első pontja mentett meg. Nem kell félni attól az injekciótól, és a szteroidtól sem... Inkább abból néhány, mint egy műtét! De... meg kell találni azt a dokit, aki ért hozzá! Ez nagyon fontos.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2958) Hoppszi válasza formasu (#2957) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Abban bízom, hogy Barzó professzor úr az, aki ért hozzá. Természetesen ha csak lehet a műtétet én is szeretném elkerülni. Bár ugyan mit műtenének ha egyenlőre azt sem tudni mi okozza a fájdalmat.
(Mint ahogy már írtam nincs sérvem. Röntgen, CT, izotópos volt. MR még nem)
Formasu neked sem sérv okozta? Vagy mit mondott a reumatológus?

Amikor a professzor úrhoz bejelentkeztem az első az volt, hogy MR-t írt ki.
Arra megyek 16-án ebben a hónapban, azután a doktor úrhoz 20-án. (Számolom mennyit kell még aludni.)
Utána talán okosabb leszek és talán akkor tudok gyógymódot választani, ha tudom mire kell a terápia....
Nem igaz?

(#2959) Lysander83 válasza Doki-HUN1978 (#2956) üzenetére


Lysander83
újonc

Én csak szórakozni járok ide.
"Az úszásnál nem a kézimunka a fontos, hanem a lábmunka, amit a hátizmok működtetnek"
Ezt fejtsd már ki, hogy a hátizmoddal hogy mozgatod a lábad????? :D
Ezt elteszem viccesbe :D:D

Meg az is olyan vicces, hogy azok osztogatják lelkesen a tanácsokat, akiken nem segített a gyógytorna.
És nézz már meg egy testépítő hátát, hogy ő tud-e valamit hátizmokról.
Az meg még mindig felfoghatatlan, hogy felnőtt emberek szerint a gyógytornától erősödik a hátuk. Baszki, a gyógytorna nem egy gyakorlat, nem is gyűjtő szó, ha te gyógytornás foglalkozáson végig azt a evminov tornát csinálod, akkor az csak a hasadat erősíti, nem a hátadadat ...

(#2960) Hoppszi válasza Lysander83 (#2959) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

https://www.youtube.com/watch?v=6lC3pTeCAj0

(#2961) Lysander83 válasza Hoppszi (#2960) üzenetére


Lysander83
újonc

Köszönöm, itt a hátúszást emlegették, és hogy hátizommal mozgatjuk a lábat.
A videón gyorsúszás látható :D

(#2962) Norberto008 válasza Lysander83 (#2949) üzenetére


Norberto008
tag

Én konditerembe voltam 4hónapig, edzővel edzettem.. Akkor is úgyanúgy fájt a derekam mint most, majd miután elmentem a dokihoz, azt mondta azonnal hagyjam abba, mert merevek az izmaim az edzéstől.. Te milyen kib**ott okos vagy...

üdv

(#2963) Doki-HUN1978 válasza Lysander83 (#2959) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Feküdj hasra és mozgasd a lábad nyújtva föl és le felváltva!

Szerinted melyik izmok dolgoznak? :F

Ha nem megy kérdezd meg apádat, hátha segíteni tud!

(Bár inkább ne apádat kérdezd, mert ő sem lehet valami nagy ágyú, ha ilyen értelmes gyereket sikerült felnevelnie...)

Utóirat

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2964) Hoppszi válasza Lysander83 (#2961) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Sajnos hirtelen nem találtam meg azt a linket, ahol több úszásfajtát is ugyanígy bemutat. Többek között a hátúszást is. Viszont szerintem a lényeg az, hogy úszás közben több izomcsoportot is használunk (válltól a lábfejig), ezzel erőltetés nélkül átmozgatva azokat. Az a cseppet sem szakértő véleményem, hogy mindez nagyon jó lehet ha a fájdalom letapadásból, merev tartásból, egyoldalú mozgásból vagy nem mozgásból fakad. Az úszás átmozgatja, fellazítja a merev, letapadt izomzatot. A maszírozás szintén jól eshet ezekben az esetekben. De talán a sérv sem, illetve az én problémám sem ilyen jellegű.

U.i.: Amikor a lapockám fáj az egész napos gép előtt ülésből tökéletes megoldás volt az úszás, a masszőr és a karate. Most viszont csak fokozta a fájdalmam.

(#2965) Cathfaern válasza Doki-HUN1978 (#2956) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért az úszással van annyi probléma, ami bizonyos szintig az előnye is, hogy nem gravitáció mellett történik az edzés. Ez jó, mert nem terheli a sérült (gyengén megtámogatott) gerincet. Viszont ha már túl vagyunk a rehabilitáción, az illető azt gondolja hogy milyen príma izomzatott épített fel magának, aztán megemel valami nagyobbat, és csodálkozik hogy kiújul a sérve, pedig meg se erőltette magát.
Szóval hasznos az úszás, főleg kezdésnél, de később célszerű megtámogatni olyan edzésformával is ami terheli a gerincet (futás, súlyzós edzés, saját testsúlyos edzés, stb.).

(#2966) formasu válasza Hoppszi (#2958) üzenetére


formasu
tag

Én nem szóltam egy szót sem Barzó prof ellen! Én azt mondtam, hogy egyik sebészhez sem megyek, mert mindegyik műteni akar.
Nekem a fő gond az L4-L5 közötti akkora sérv, hogy szinte teljesen nyomja /nyomta?/ az ideget, és az L5-S1 közötti "majdnem" sérv /van aki annak mondja, van aki erős protrusionak, és itt a porckorong vészesen el is vékonyodott. Feltételezem, hogy ez az elvékonyodás okozza a reggeli felkelési fájdalmakat./
Az injekció előtt jártam egyedi McKenzie gyógytornára, amikor csak velem foglalkozott a gyógytornász. Valamit ért, de nem szűntek meg a fájdalmaim, és a kisugárzás sem. /Nekem ekkor nem is a derekam fájt, hanem a bal vádlim, és a bal fenekem, de annyira, hogy szinte hozzá érni sem lehetett. Természetesen a bal oldalamon feküdni sem tudtam./
Az injekció után perceken belül megváltozott a helyzet, semmit nem fájt. Két hét után kezdtem érezni, hogy kicsit mintha elkezdene megint fájni. Az első injekció után 3 héttel mentem kontrollra, és ekkor kaptam még egyet... Ez volt 2014 szeptemberében.
Ez után egy hét múlva Elautóztunk Egerbe néhány napra, hazafelé Szilvásváradon végig sétáltam a 2x 5Km-t, a parkolótól a végéig, és vissza, és utána haza vezettem Bp-re, szinte fájdalom nélkül! Két és fél éve nem szedek semmi fájdalomcsillapítót. /Jó néhány évvel, évtizeddel idősebb vagyok nálad!/
A széken, ahol ülök használok deréktámaszt folyamatosan, és az autóban ékpárna van az ülésen, és ott is ott van a deréktámasz azóta is.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2967) biker válasza Lysander83 (#2959) üzenetére


biker
nagyúr

"Én csak szórakozni járok ide."

És nem lehetne, hogy read-only módban teszed?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2968) Hoppszi válasza formasu (#2966) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Értem és köszönöm, hogy elmondtad. Igazán jó hallani, hogy már jól vagy!
Bár az injekció ijesztően hangzik úgy tűnik nagyon is megérte neked!
Nos, már kezdtem "feladni" a sok sikertelenség után; de itt már több "megoldásról" is olvastam,
ami még lehetőségként előttem állna, ha netán újabb csalódás érne ....
De egyenlőre reménykedem!

(#2969) Doki-HUN1978 válasza Cathfaern (#2965) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az erőgyakorlatokat természetesen úszás mellett is kell csinálni, az izom szinten tartásához.

Csak az úszás nem elég, abban egyetértünk.

A harántcsíkolt izomszövetnek a mindig keményebb terhelésre van szüksége ahhoz, hogy fejlődjön.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2970) Doki-HUN1978 válasza Cathfaern (#2965) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Egyébként neked is van/volt sérved?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2971) Cathfaern válasza Doki-HUN1978 (#2970) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerencsére nem. De párom családjában igen, illetve mindketten napi túl sok órát ülünk, szóval próbálom beleásni magam a témába megelőzésképpen.

(#2972) Daler válasza Norberto008 (#2902) üzenetére


Daler
csendes tag

"Egyébként mit kell nézni a képen amiből megállapítod h ki van egyenesedve, én sajna nem értek ehhez."

A 2869-as [link] számú hozzászólásban G@b fórumtárs betett egy képet a gerincéről, azon látszik, hogy a csigolyák a derék részen egy előre domború ívet alkotnak (ágyéki lordózis). Nálad nincs meg ez a fiziologiás görbület.
Körülbelül így kellene kinéznie ebben a síkban: [link]

(#2973) Norberto008 válasza Daler (#2972) üzenetére


Norberto008
tag

Köszi!
És ezt a görbületet milyen tornával lehet (visszacsinálni)?

üdv

(#2974) szlibud válasza Hoppszi (#2938) üzenetére


szlibud
tag

Dr. Ormos Gábor, magánrendelése van, és ORFI-ban csinál vért meg mri meg ilyenek ha kell.

Neten megtalálod az elérhetőségét.

Azóta ezzel a keresztcsonttal nincs gondom, a derekam hol ilyen hol olyan sosem lesz már a régi, de az egy más történet.

Még az is érdekes volt amúgy, hogy ezekre a mindenféle derékfájásokra azért valamennyire szokott hatni gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapító, vagy kinesio tape, ennél meg semmi nem használt, a szteroid is szinte minimálisat.

(#2975) Hoppszi válasza szlibud (#2974) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm szépen szlibud!
Nekem sem használnak a fájdalomcsillapítók, tapaszok, krémek sem. Egy nyaralás árát költöttem már ezekre.
Most megvárom mit mond Barzó doktor 20-án, de ha "kell" felkeresem az Ormos urat. Muszáj megtalálnom a megoldást. Így nem tudok élni.

(#2976) mh197 válasza Hoppszi (#2975) üzenetére


mh197
senior tag

Felpörgött a topic megint. :)
Én már írtam ide korábban, 7 év teljes tünetmentesség után újra derékfájásba (lábbizsergásbe) kezdtem (saját hibámból sajnos)...
Én most ugyanazt csinálom, mint 7 évvel ezelőtt. Gyógytorna (saját verziós, nem olyan elnevesített hangzatos fajta, hanem egyedi, nekem ez egyszer már bevált), és úszás. Napi egy fél-3/4 óra gyógytorna reggel indulás előtt, és most már napi egy óra folyamatos úszás is minden nap este. Úszásból nekem még csak a mell és fej kint verzió megy, de igyekszem betenni már a fejem, viszont a tempóm már igencsak jó, simán vetekszik a gyorsúszók tempójával. Emellett nyújtó gyakorlatok is fontosak, és célszerű venni egy kiromed delta padot vagy valami hasonlót, amivel időnként megnyújtod magad kicsit.
Jöhet a kérdés, hogy mikor érzel javulást, ha ezeket csinálod?. :D Nos, így másodjára is el tudom mondani, hogy benne vagyok, egy fél év minimum mire egyáltalán kicsit jobb lesz, de ahhoz csinálni kell lelkiismeretesen ezeket. Nekem tavaly augusztusban fájdult meg most újra, és azóta csinálom a tornát, úszást, nyújtást. Mostanra azt mondom, hogy csak időnként veszek be fájdalomcsillapítót, tényleg nem sok kell már. A kezdetekben napi kettő kontramal 50mg és még két három flector is lecsúszott mellé, úgy tudtam minimum dolgozni..Most már csak néhanap kell egy flector.. Az eddigi erősítés miatt már meg tudom feszíteni hátul a derekam. Fura de lehetséges, ha kellően erősített ott az a rész.
Tapaszból ajánlom a flector tapaszt, vagy a tigris tapaszt. Előbbi drága, utóbbi olcsó, és mindkettő bevált nekem, bár már nem használom. Krémből az Arkanum sport balzsam jó lazító krémnek, az apranax gél pedig fájdalomcsillapításra kiváló.
Tablettából, ha nem akarod a gyomrod tönkretenni, akkor contramal 50 mg, a flector jobban nyírja a gyomrot, legalábbis nekem is ez volt a tapasztalatom. Az aflamin pl egyáltalán nem hatott, ahogy a voltaren tabletta/krém/tapasz sem..
Érdemes beszerezni egy GoldHand nevezetű TENS gépet is tapancsokkal (3e Ft kb.), illetve egy Abtronic X2 övet. Utóbbit pl 8 féle programban tudod állítani, vezetéshez is használtam, mikor kellett menni de fájt, és ezzel "elbizsergettem" a derekam..
Ülőmunka esetén óránként felállni, sétálni, nyújtózni. A Jysk -ben lehet venni WELLPUR hátpárnát, memóriahabos, és azt a székre érdemes felszerelni. Cipőből szilikonbetét bele, vagy tudom ajánlani a Rieker cipőket, amikben alapból van ütés/rezgés elnyelés, és még jó minőségűek is. Vékony talpú cipőt ne!
Kávét visszaszorítani, folyékony kollagént (Scitec) érdemes esetleg szedni, valamint magnéziumot (magnosol), kalciumot ritkán (sandoz), és C vitamin tabit.
Ja, fájdalomcsillapító tabiból a ketodex is jól bevált nekem pl. Az algoflex meg ibuprofen nem épp ilyenekre jó..
Huzamos fekvés sem tesz jót, ez is tapasztalat .Minimális séta minden nap kell, mert úgy javul a porcok anyagcseréje.

Összességében pedig azt tudom mondani, hogy úszni kell minden mennyiségben. Nem terheli az ízületeket, nem kell versenyszerűen, de nem is tavirózsa jelleggel pancsolni...a kettő közt, hogy fejlesszen. Eleinte lehetnek fájások, de fájdalomhatárig kell erőltetni max az úszást, kezdve a negyed fél órás időtől akár egy-másfél óráig folyamatosan. Erősíteni fog, és sajnos csak hosszú hónapok után lehet érezni a hatását. Van aki kiszenvedi mindezt, van aki nem és megműtteti. Persze egyes esetekben pl bénulás vagy bármi, én is műttetném, de csak ha már nincs más esély rá, addig amíg csak fáj, bizsereg, addig viselni kell, és tenni ellene!

Kitartást, és ha netán tényleg sérv vagy protrusio a gondod a gerinceden, akkor én javaslom mielőbb vágj bele a tornába, úszásba, nyújtásba. De mihamarabb MRI készítés, és idegsebész vélemény kikérése!!

Gyógyulást!

(#2977) G@ß! válasza Doki-HUN1978 (#2963) üzenetére


G@ß!
őstag

:DDD
Nem lehet kitiltani valahogy? :D

(#2978) Hoppszi válasza mh197 (#2976) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Kedves mh197!

Köszönöm szépen, hogy megírtad mindezt! Hirtelen annyi infóval láttál el, hogy le se tudom reagálni. :)
Egyenlőre örülök, hogy lassan járni bírok. Tetejében ülőmunkát végzek napi min. 8 órában.
Márc.16-án MRI, 20-án idegsebész konzultáció! Utána jelentkezem!
u.i.: A cipők a gyengéim! Nőből vagyok... ;]

(#2979) Doki-HUN1978 válasza G@ß! (#2977) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Admin tudná csak kitiltani...

(#2978) Hoppszi:
Ha visszaolvasol, rengeteg leírás született már a fórumon, amikből rengeteg tapasztalatot meríthetsz.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2980) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#2979) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Köszönöm Doki.
Igen, azzal kezdtem, hogy kb 60 %-ban elolvastam az eddigieket. Csak utána kezdtem el írni. S most is szemezgetek időnként régebbi bejegyzésekből. Vannak számomra kifejezetten új infók is!

(#2981) Norberto008


Norberto008
tag

Sziasztok!

Voltam ma a Nimródnál...
Nos.. Én mint a fb-os csoportba sokan írták, nem jöttem ki sajnos tünetmentesen, nekem azt mondta eléggé be van pajzsosodva a derekam körül az izmok, még 3-4 alkalmmal minimum mennem kell hozzá. Sok idő és kitartás, kemény munka kell hozzá hogy ezeket az izmokat fel lazítsam, majd a mély izmokat megerősíteni. Erre fog majd betanítani hogyan lehet megerősíteni.
Kezdetként megnézte a leleteimet, majd megnéztük az MRi felvételemet is, ezek után jött némi kezelés. Felfektetett egy ágy-ra majd a nyakamnál óvatosan kiropogtatott, majd mindenféle pózba megmozgatott.
A gerincemen vmilyen készülékkel végignyomogatott, olyan mint egy toll, vagy nem tudom mihez lehet hasonlítani, vmilyen impulzusokat küld elvileg a gerincre.
Majd ezek után bevitt az edzőterembe majd 1 sima ill. egy smr hengeren gurított oda vissza.
Azt mondta vegyek itthonra is egy ilyen smr henger-t, jól kilehet vele lazítani az izmokat..
Nagyjából ennyi volt, jövőhéten visszamegyek, igaz húzos lesz, de inkább erre költöm mint a műtétre..
Azt mondta sajnos az évek alatt felvette a gerincem ezt az életmódot, ki kell belőle hozni. (sokat vezetek)
Autóba kell egy deréktámasz, sok folyadékot kell inni.. Lehet konditermezni is, állva súlyzozni ne nagyon súlyzozzak, de lehet nyugodtan. :)

Ennyi lenne a mondanivalóm.. :)

üdv

(#2982) Hoppszi válasza Norberto008 (#2981) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Szia Norberto.
Jól esett egyébként a kezelés vagy kellemetlen volt?
Kíváncsian várom, hogy milyen ütemben javulsz.

(#2983) Norberto008 válasza Hoppszi (#2982) üzenetére


Norberto008
tag

Szia!

Jól esni jól esett, kicsit fellazultam, de sajnos ha én állok 10percet egy helybe már hasít a fájdalom a derekamba, majd szépen a fenekembe majd a lábujjaim zsibbadnak.. :((
Olyan mintha belenne állva a gerincemtől jobbra az egész hátizom..

üdv

(#2984) Doki-HUN1978 válasza Norberto008 (#2981) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kösz az infót!

Érti a dolgát egyébként a srác, mi a véleményed?

Én is tervezem, hogy meglátogatok valami szakembert,mert egyedül nem sikerül megoldanom és csak nem szeretném már a véletlenre bízni.

Mióta elkezdtem bringázni, kicsit szarabb lett.
Reggel úgy érzem egész jó, de ahogy jövök-megyek egyre az az érzésem, mintha egy idegen tárgy lenne ott a gerincemnél + néha kisugároz.

A hátizmokat nagyon merevnek és feszesnek érzem, mikor nyújtani szeretnék- úgy, hogy a sarkamra ülök, kezek a földön- szinte fáj.

(#2976) mh197:

Ami tornát csinálsz, az inkább erő gyakorlatok, vagy kíméletesebb?

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2985) Cathfaern válasza Doki-HUN1978 (#2984) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Mióta elkezdtem bringázni, kicsit szarabb lett."
Csinálj ilyen nyújtást naponta ha nem szoktál: [link]. Nem kell sokáig, 30-30 sec kezdésnek, aztán felvinni 60-60 secre.

(#2986) Hoppszi


Hoppszi
csendes újonc

Jó reggelt!
Még eszembe jutott valami... A ropogás, kattogás vagy minek nevezzem.
Reggel mielőtt megpróbálok felkelni még fekve kicsit átmozgatom a lábaim. Ilyenkor, illetve hosszabb ülés után amikor felállok akkor is nagyot kattan a ....... a nem tudom mi. Derekam, csípőm, (keresztcsontom?) tájékán.
Ilyen tapasztalata valakinek? S ötlet, hogy mi ez? Igazából ez nem fáj. Csak nem egészen tartom normális jelenségnek.

[ Szerkesztve ]

(#2987) Doki-HUN1978 válasza Cathfaern (#2985) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Köszi, ismertem a nyújtást, csak őszintén szólva nem az erősségem nyújtani.
Azért megpróbálom.

Viszont nem szeretném elkiabálni, de ma még nem nagyon éreztem nyilaló fájdalmakat.
Elég jónak érzem idáig, pedig már 2 karton vizet felhoztam a másodikra egyszerre és ennek ellenére sem fájdult meg.

Tegnap este keményen megtornáztattam a hátizmokat, lefekvés előtt elég sok vizet ittam majd denevérpadoztam, ami után rögtön lefeküdtem.

(#2986) Hoppszi: Az első műtétem óta én is érzek kattogásokat a gerinc azon részéről, ami műtve lett.
Olyan érzés, mint mikor az ízület "ugrik" egyet.

Gondolom ennek az az oka, hogy a gerinc már nem olyan stabil és van némi "holtjáték" a sérült porc miatt.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2988) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#2987) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

De én nem voltam műtve Doki.
Felálláskor olyan mint egy helyreugrás, de a reggeli betornáztatáskor inkább kattogás. Mint amikor vmi nincs a helyén, S minden olyan irányú mozgás 'lök rajta egyet'.
A csoda tudja mi lehet ez.

(#2989) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#2988) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Azt tudom még elképzelni, hogy a gerincet körülvevő hátizmok nem tartják megfelelően a gerincet és a porckorong dehitratáltsága miatt tud egy picit elmozdulni, ami hangot ad ki.

Csak gondolom...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2990) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#2989) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Ez logikusan hangzik....

(#2991) G@ß! válasza Hoppszi (#2986) üzenetére


G@ß!
őstag

Én is azóta kattogok, mióta megműtöttek. Igyál sok vizet!

(#2992) Hoppszi válasza G@ß! (#2991) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Ez érdekes G@ß! és Doki........
A folyadékkal igyekszem a napi 3 litert. Ennyi viszonylag könnyedén lemegy. Több csak ha nagyon meleg van. Szénsavmentes ásványvíz és/vagy citromfű tea.
(Amikor tele van a hócipőm vodka-narancs. Néha ez segít a legtöbbet :)) :DD )

(#2993) Lysander83 válasza G@ß! (#2991) üzenetére


Lysander83
újonc

Én azóta nem kattogok, mióta edzek :D
Ez a sok víz jó a bőrkeményedésre, csontritkulásra?

(#2994) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#2992) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A kávét tanácsos mellőzni, a vízhajtó hatása miatt.

Az alkohol feldolgozásához a szervezetnek rengeteg vízre van szüksége, vagyis szintén elvonja azt az egyéb szervektől.
Fejben tud átmeneti támaszt adni, de a sérvedet állapotán biztosan nem segít. :)

A 3 liter folyadék naponta nem tűnik kevésnek, normális körülmények között.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2995) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#2994) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Az instant kávénak is ugyanolyan vízhajtó hatása van? Mert én csak úgy nevezett Kávémix-et iszom, egy pötty édeskével és icipici tejporral. Ebből viszont sokat. Főleg mióta (régóta) nem alszom rendesen,( dolgozni viszont kell. )
Igen, a vodkát csak viccnek szántam.....tudom hogy a problémán nem segít. De néha jól esik kikapcsolni.
De egyébként tényleg nincs gondom a folyadék bevitellel.....
Hacsak.... gondolkodom.
Lehet, hogy az a gond, hogy a folyadék gyorsan távozik is??? Veseműködési zavar okozhat hasonló panaszokat?

[ Szerkesztve ]

(#2996) zebede


zebede
őstag

Sziasztok!
Bene Máté Zoltán féle ebookot megvette már valaki közületek?
A YT videóit nézegetve elég meggyőző, gondolkodom hogy megrendelem.
Csak jó lenne egy kis megerősítés, ha valakinek van már tapasztalata.

(#2997) Doki-HUN1978 válasza Hoppszi (#2995) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A nicknevem ellenére nem vagyok orvos, az ilyen kérdésekre érdemben nem tudok válaszolni...
Az instant kávéban is van koffein,azt gondolom.

Az alvászavarra az ASMR-nek nevezett módszerről olvastam, hogy amerikában sikerrel alkalmazzák az alvászavarosoknál.
A Youtube-on találsz róla videókat, lefekvés előtt kellemesen lenyugtat.

(#2996) zebede: Ha küldesz egy mail címet, átküldöm neked.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#2998) Cathfaern válasza Hoppszi (#2995) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Magának a koffeinnek van vízhajtó hatása, szóval hacsak nem koffeinmentes kávét iszol, akkor van neki. És a közvélekedéssel ellentétben az instant kávéban pont annyi koffein van, mint egy "hagyományos" kávéban.
Másik oldalról azért ezt a vízhajtó hatást a közvélekedés kicsit túlbecsüli, de ha nagymennyiségű kávét megiszol, akkor azért jelentős lehet.
De vízfogyasztásra ökölszabály: amint szomjas vagy igyál, amint éhes vagy igyál, és ha nem múlt el az éhség az ivástól csak akkor egyél. Célszerű, hogy ha mindig van melletted kancsóban / flakonban víz, mert saját tapasztalat, hogy ha fel kell állni a vízért, akkor csak akkor indul el az ember ha már nagyon szomjas. Ha meg ott van előtted, akkor picit érzed és már kortyolsz is.

"Ebből viszont sokat. Főleg mióta (régóta) nem alszom rendesen,( dolgozni viszont kell. )"
És csak egyre rosszabbul alszol tőle. Ráadásul a koffeinhez hozzászokik a szervezet, szóval ugyanahhoz a hatáshoz egyre több kell belőle.

(#2999) Hoppszi válasza Doki-HUN1978 (#2997) üzenetére


Hoppszi
csendes újonc

Oké, Doki! :) Csak beszélgettünk, nem szakvéleményt kértem. :)
Az alvással nem lenne gondom, ha nem fájna a derekam. A fájdalom miatt nem tudom kipihenni magam, mert felébredek a fájdalomra illetve rettenetesen fáj ha meg akarok fordulni. Emiatt nem tudok összefüggően több órát aludni. Pedig az igényem megvan rá. Nem nyolcra, akár tízre is. :)

Cathfaern;
ezek szerint mókuskerék harcba kerültem a kávé kontra alvás/pihenés összefüggésében.

[ Szerkesztve ]

(#3000) Norberto008 válasza zebede (#2996) üzenetére


Norberto008
tag

nCore-ról le lehet tölteni! :D :C

üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.