Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#373) KROK640 válasza cbmfan (#357) üzenetére


KROK640
veterán

"ugyan, ez benne van a munkadíjban" - hát erről eszembe jutott egy story.
olyan 11-12 éve történhetett : Egyszer hívtak gépet telepíteni, hogy nem jó nézzem meg.
Mikor odaértem, akkor legnagyobb meglepetésemre egy csomó fiatal volt a gépnél. A tulaj a nője, az öccse, meg haverjuk meg a szomszéd srác stb. Voltak vagy 6-7en. Ilyen 18 körüliek mind. Szülők sehol.
Na, nekiláttam a gépnek, amin világosan látszott, hogy többeknek beletört a bicskája, a biosban minden elbarmolva, a HDD-n a particiók stb. Természetesen driver cd-k sem voltak meg. Szóval fogalmazhatnék úgy, hogy a meló elejétől a végéig folyamatosan jöttek a kellemetlen meglepetések. Ráadásul kötötték az ebet a karóhoz, hogy erre a gépre mindenképp és csakis Windows Vista kell, hiába mondtam nekik, hogy erre a gépre az XP jobb lenne (Win7 még asszem nem is volt).
Aztán mikor ment a telepítés kitalálták, hogy ők kimennek rágyújtani. Hát jobb híjján kimentem velük én is. Inkább koca bagósnak mondanám magamt, de ha már mindneki füstölt akkor mondom valaki megkínálhatna engem is eggyel. Erre asz volt a válasz h kifogytak pont most, de az egyikük mindjárt hoz nekem. El is tűnt az egyik visszajött pár perc múlva, két doboz kék multival. Majd a kezembe nyomta h tessék ezt neked vettük. Megörültem, és elsőre nem is gyanakodtam. Nem kellett volna ennyi gondoltam magamban, ezt egy hónap alatt se szívom el, de legaláb erre nem lesz gondom.
Visszamentem haladtam a géppel, majd kitalálták h rá kéne gyújtani, de jajj már nekik nincs menjek már ki és osszak már egy kört... megtettem. Aztűn kb mire befejeztem a telepítést volt még egy ilyen kör, a lényeg h az egyik doboz cigibe már csak vagy 2-3 szál ha maradt.
Na jött az a pillaant amikor közlöm h mennyi az annyi. Annyit szívtam a géppel, (fél szombat délutánom ráment és épp lett volna jobb programom is) hogy elhatároztam, hogy 4 ezret kérek tőlük legalább. De mivel vettek két doboz cigit is, az akkoriban olyan 2×500ft volt kb, elhatároztam h beérem 3 ezerrel. Aztán sz0pás ide vagy oda a géppel, mikor mondani kellett az árat valami ilyesmit böktem ki h 3000ft, de tudjátok mivel jó fejek voltatok vettetek nekem cigit, legyen benne az árban (igaz a felét el is szívtátok - ezt persze nem tettem hozzá) legyen csak 2000ft.
Néztek rám elkerekedett szemmel, majd kissé fenyegetően körbeálltak, hogy mégis hogy képzelem ezt? Meg hogy ők milyen rendesek voltak két doboz cigit is vettek nekem, én meg még le is akarom húzni őket? Meg mi az h benne van a munkadíban, mikor szerintük ez a munkdadíj?
Ekkor jött részemről egy kielégítő magyarázat (számtech boltban és szervízben dolgoztam akkoriban) hogyha ezt hozzánk a boltba hozzák be akkor milyen díjjazás lett volna, emellé csúsztathatott volna még minimum egy ezrest ha nem két hét múlvára kell neki*; ha pedig kiszállok hivatalosan hozzájuk akkor még vastagabb lett volna a vége. jah és ezen az a tény sem változtat hogy most egy kör közepén állok, és körbevesznek olyanok akik most legszívesebben megvernének. Na, ezek után sikerült még összedobniuk 10-20-50esekben kb 500ft-ot, mondván, hogy ennyi van, ők nem gondolták, hogy ez ennyibe fáj, (kevesebből is meglett volna ha előtte vagy hárman nem barmolják össze ahogy csak lehet).
Mikor kiléptem a kapun, abban biztos voltam, hogy soha többet nem fognak hívni, meg abban is, hogy én sem akarok ide jönni többet... és közben a háttérben hallottam amint az egyik ordibál a másiknak h minek adta oda mindkét doboz cigit, hát láthatta volna mekkora gyökér vagyok...

* álltalában egy kollégámmal ketten voltunk a bolt ezen részlegére, hiszen voltak még mellette mobil telefonok, tokok, navik, mp3/mp4 lejátszók, konzolok adás-vétele, cseréje, javítása, telefonok szervizelése stb. Azt másik két kolléga vitte (picit mindenki mindent, de úgy beállt h a másik kettő ezt csinálja) nekünk meg jutott az új gép összeszerelés, a konfigajálkó frissítése, a weboldal frissítése, hardver eszközök berendelése, eladása, nyilvántartás, mi van készleten mi nincs, árlista elkészítése, frissítése a beszer árak alapján, hírlevél, az új weboldal project, nyomtató patronok, töltés, újak rendelés stb (ezeket felváltva vittük a gépek javítása mellett) és persze a szervíz rész. Nem volt ritka, hogy 12-15 gép is bent állt, és akkor teszteld, hibakeresd, cseréld az alkatrészt, ha nincs rendeld meg, közben tégy rá árajánlatot annak aki behozta stb. szerintem nem kell nagyon részletezzem, folyamatosan el voltunk havazva mint a téli táj. (De amúgy imádtam, pörgős érdekes melóhely volt, a vevők meg külön storykat megérnek majd valamikor).
ha valaki behozta a gépét nem ritkán tényleg 1-2 hetet tudtunk neki mondani, és ilyenkor az élelmesebbje/tehetősebbje odacsúsztatott 1-1 címletet, hogy a gép kcisit kerüljön előrébb a sorba. A címlet nagyságától függően a gép meg vándorolt előre a várólistán. A még élelmesebbje meg a címét írta le és mondta h kimehetnék hozzá mikor ráérek megnézni a gépet. Nem egy ember lettt így a "magán" kliensem, kedvezőbb árat tudtam neki mondani még a házhoz menéssel együtt is, mindenki örült.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.