Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mcs válasza Zsocz (#100) üzenetére


mcs
veterán

Ha i3, akkor legalább 4330. Gondolom Haswell platformról nem akarsz váltani.

[ Szerkesztve ]

(#102) gbors válasza Zsocz (#97) üzenetére


gbors
nagyúr

Ebből a cikkből ez is kiderül. Az 1050Ti kb. azt tudja 1920x1080-ban, mint a 660 1280x720-ban - ennyire fogja vissza majd a kétmagos az i3-mal szemben, azaz van, ahol alig, és van, ahol 30-40% is benne marad a kártyában.

Én egyébként most nem vennék CPU-t. A Kaby Lake-kel az Intel elkezdte a termékskála átpozícionálását (Pentium = két mag + hyperthreading, ki tudja, mikor jön az i3 négy fizikai maggal), és az AMD is lassan elkészül az új termékkel, ami ki tudja, hogyan mozgatja majd a piacot.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#103) Mans20 válasza gbors (#102) üzenetére


Mans20
addikt

Még csak most jött ki a Kaby tó, idén már nem hinném, hogy lesz refresh 4 mag i3. Én most tervezem a i3 6100-et a 1050 mellé. Youtube video szerint hozza a sb 2400 szintet.

(#104) fagy53 válasza Mans20 (#103) üzenetére


fagy53
nagyúr

Hát nem tudom jó döntés-e? Kipróbáltam ugyanazzal a 1050Ti-vel a DOOM tesztet OpenGL4.5-tel nálam Ultra volt FXAA- val, a tesztben High és ennek ellenére 70-es átlag FPS jött ki, azaz több mint a tesztben.
A konfig i5-2400 DDR3-as RAM-al, tehát öregebb mint a tesztkonfig, így egyedül a 2 vs 4 mag lehet a differencia oka.
Gondold meg! ;)

(#105) Mans20 válasza fagy53 (#104) üzenetére


Mans20
addikt

Később jönne az i5 6400, de most még csak az i3-ra van pénz, öt év után végre váltanom kellene. Annyi előnyöm van, hogy 1280x1024 a monitorom.

(#106) fagy53 válasza Mans20 (#105) üzenetére


fagy53
nagyúr

Sajnos a proci esetében ez a felbontás egyértelműen hátrány, ha egy gyors VGA dübörög a gépben.
A GTX 750Ti-t beraktam egy pontosan ilyen monitorral muzsikáló gépbe, Q8300-as yorki 3GHz-en zörög jelentősen megnövekedett CPU használattal, korábban egy GTX 460 társaságában lazábban viselkedett.
A 750Ti ebben a felbontásban mindent visz, még vissza is vettem az órajelekből. :D

[ Szerkesztve ]

(#107) gbors válasza Mans20 (#103) üzenetére


gbors
nagyúr

Sok minden függ a Zentől.
Az i3-6100 helyett megfontolandó a Pentium G4560 - 200MHz-cel kevesebb meg nincs AVX, viszont a listaára nem sokkal több, mint a fele.

(#104) fagy53: a különbség oka sokkal inkább a mért scene-ben lehetett - nem hiszem, hogy a CPU nagyon beleszólna az eredménybe.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#108) Mans20 válasza gbors (#107) üzenetére


Mans20
addikt

A pentium is esélyes, csak ott is a normálisabb lap 30e körül van. Aztán lehet elég egy olcsóbb is, csak riogatnak, hogy a VRM hűtés nélküli nem jó..

(#109) gbors válasza Mans20 (#108) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát persze. Miért is venne az ember 20e pénzért alaplapot, ha egyszer 30e felett is lehet kapni, és a 30e-es rendelkezik egy csomó olyan előnnyel, aminek a gyakorlati jelentősége 0? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#110) _drk válasza Mans20 (#108) üzenetére


_drk
őstag

Pentiumhoz biztos a legolcsóbb "legszarabb" lapot venném ! Budget konfig az ilyen.. ~15k
De abba lapba 1-2 év után mehet sima i3/i5 ami megduplázza sőőőt megtriplázza az erőt! A sima lapban meg ugyan úgy működik az i5 6500 mint akár melyik spéci lapban!

Azért az i3/i5-re kíváncsi leszek! Ha i3 4 magos lesz (2017-ben 35 ezerért már illő lenne!) akkor az i5 kapja a 4 mag és 4 ht -t akkor az elég erős lesz!
i7-be még tehetnek annyi magot meg ht-t meg órajel a csillagos égbe!

Csak nem tudom hogy megéri-e nekik! Ez majdhogy nem csak a Zen-en múlik!

De ha dx 12-höz tényleg elég a kisebb proci akkor az emberek többségének adott esetben az 1050Ti-hez bőven elég lesz!

Most azért az i3 ha kell a 4 fizikai mag akkor betud halni, főleg ha izmos vga van mellette ami meg kihajtaná az égbe

[ Szerkesztve ]

(#111) mcs válasza Mans20 (#108) üzenetére


mcs
veterán

Alapórajeles i5höz is teljesen jó például egy hűtés nélküli, 3+1 fázisú lap. Használtam Asrock B85M Pro4-et ugyanezen jellemzőkkel, ami csak Linx futtatásakor cicergett i5 4460al. Teljesen stabilan ment fagyás és throttling nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#112) Mans20


Mans20
addikt

Értem, sajnos nálam pl az olcsóbb mATX lap kilőve, a Brocken 2 146mm széles, szerintem hozzáérne a vga hátlapjához. Ezért kevés lap jöhet szóba.

(#113) _drk válasza Mans20 (#112) üzenetére


_drk
őstag

Ha inkább használsz Pentiumot, jó lappal csak, hogy az a hűtő(jó nagy dög :D ) rá menjen, mint egy i3/i5-öt az érdekes döntés!
Ha később benne van a fejlesztés akkor meggondolandó, de 1-2 éves tervvel elég nagy hülyeség :D

(#114) Mans20 válasza _drk (#113) üzenetére


Mans20
addikt

Mindenképp lesz később i5, vagy még várok kicsit és rögtön az, lapot 3-4 évre tervezem.

(#115) gbors válasza _drk (#110) üzenetére


gbors
nagyúr

De abba lapba 1-2 év után mehet sima i3/i5 ami megduplázza sőőőt megtriplázza az erőt!

Megnézem azt az i5-öt, ami a G4650-hez képest tripla sebességű ;) Még a dupla is csak speciális körülmények között áll elő...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#116) _drk válasza gbors (#115) üzenetére


_drk
őstag

Papíron lehet szépen mutatnak ezek! De jelenleg nem ez a helyzet!
Mint mondtam én is kíváncsian várom, hidd el nekem lenne a legjobb (meg még persze rengeteg embernek)
,hogy egy Pentium vagy egy i3-as is bőven elég legyen! Ne kelljen 60 ezreket kiadni procira!

Jelen esetben a cikkedben szereplő kártyákhoz se egy Pentiumot tennék már, és neked se az van szerintem.
De ha maradhatunk a 30-50 ezres kategóriánál, közel jövőben 30ért 100%-ig kihajtsa akkor MUST HAVE!

(#117) gbors válasza _drk (#116) üzenetére


gbors
nagyúr

Most tényleg nem megy át, hogy a KBL Pentium (ami már jelenleg is kapható) majdnem egyenértékű az SKL i3-mal? Igen, i3-6100-am van, de ha nem tavaly februárban cserélek platformot, hanem idén, akkor egészen biztos, hogy nem veszek i3-at.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#118) Pickit3 válasza gbors (#117) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ne már, most ilyen videókat kell néznem, hogy elhiggyem, hogy jó procit vettem és megnyugtassa a kicsi lelkem. :O
1050ti-re akarok most váltani egy 750tiről csak félek, hogy nem lesz akkora ugrás. Vagy mégis? Vagy spóroljak egy 1060-ra? :U

(#119) gbors válasza Pickit3 (#118) üzenetére


gbors
nagyúr

A G4500 Skylake alapú, 2C/2T, és azt a Witcher 3 kifejezetten utálja. A G4560 Kaby Lake alapú, 2C/4T.

A tesztben látod, mennyivel gyorsabb az 1050Ti a 750Ti-nél. Az 1060 6GB további kb. 60%-kal erősebb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#120) _drk válasza gbors (#117) üzenetére


_drk
őstag

A Zen hatására lehet változtatni kell a stratégián, mert az AMD már rég a 4 magos procikat preferálja!
Így maga a Pentium a 2 maggal és az i3 a 2+2-vel nem fog sokat érni ha pont bedob egy fasza 4 magost az AMD!
De persze te beszélhetsz a szorzózár mentes Pentiumról ami itthon azért kíváncsi leszek mennyiért fog menni!
Tesztek meg éppen hogy csak szivárognak.

De legyen igazad hogy hogy 25k-ért veszek egy i5 verőt ami kihajt majd egy 1060-ast!

(#121) gbors válasza _drk (#120) üzenetére


gbors
nagyúr

Senki nem beszélt szorzózármentes Pentiumról (ami ráadásul már jó ideje van is, alaposan letesztelve), meg i5-verő Pentiumról sem. Olvasás nem megy? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#122) _drk válasza gbors (#121) üzenetére


_drk
őstag

Hehe. Az látom neked se megy! Te beszéltél nagyon fasza pentiumról semmi konkrétum nélkül!
Te is tudod komolyabb vidkarihoz, nagyobb processzor kell. Lényeget le írtam fentebb.

De te amúgy meg csak kotekszel!
Cikkeid jók, de mint itt hozzá szóló elég nagy troll vagy!

(#123) Loha válasza _drk (#122) üzenetére


Loha
veterán

Tessék egy kis Pentium G4560 konkrétum,
tuningolt GTX 980 Ti mellett, játékokban:


Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#124) gbors válasza _drk (#122) üzenetére


gbors
nagyúr

Leírtam a típusát, az Neked nem elég konkrét? Én kérek elnézést :) Egy ilyen linket is kellett volna küldenem, my fault entirely.

Hülyeségeket irkálsz, és szembesítelek vele, ill. korrigálom. Ez kötekedés? Ha igen, ám legyen.
Troll fogalmához is javaslok egy lmgtfy-t, mert azzal sem vagy tisztában. Részemről befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#125) _drk válasza gbors (#124) üzenetére


_drk
őstag

Én meg köszönöm neked hogy megmutattad eme csodás új intel szörnyeteg.

Nem értem miért kell így irkálni! Én semmi rosszat nem szóltam be, írtam is ha lesz ilyen akkor kell is.

Jelenleg (elmúlt 1 hónap) éppen hogy csak bele néztem az új kaby lake felhozatalba, ami megint csak 10%-os előre mozdulást sejtetett. De persze leragadtam az i3 és i5-nél mivel Pentiumot max egy 750 mellé tennék.

Amit írtam hogy eddig ez volt a tendencia az nem tudom miért hülyeség.
HÁLA ISTENNEK 6 év alatt végre változik valami.

Ha nem is Troll de akkor is elég agresszív vagy!

BÉKE!

(#126) Loha válasza Loha (#123) üzenetére


Loha
veterán

Az i3-7350K pedig azt hozza játékokban mint egy i7-2600K,
és ugyan úgy még tuningolni is lehet. :C

Magyon jól látszik miért nem volt eddig tuningolható i3,
meg miért nem volt Hyper-Threadinges Pentium... :(

[ Szerkesztve ]

(#127) bigyo108


bigyo108
aktív tag

köszönöm, minden kérdésemre kielégítő választ kaptam.
nvidia xx50-es széri fan vagyok :R
jelen esetben gtx 650-el ... cél a 1050Ti

köszönöm.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#128) MeroM


MeroM
senior tag

Kell a 4gb vram, 950 et váltottam 1050ti re, pár játék: Gta 5, dirt 4, golf club 2 ezekben NAGYON észrevehető a +2gb vram. Fps számokat nem tudok írni mert sosem nézem., csak és kizárólag azt hogy akad e vagy sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.