Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Diák66 válasza madrac (#1650) üzenetére


Diák66
őstag

Nem! Az van, hogy a tuner korábbi driverét lecseréli a windows egy olyanra, ami a Microsoft Update Catalog-ban szerepel, a felhasználó által telepített drivereket meg kigyomlálja. Így az már nem lesz benne a friss rendszerben, ezért újra fel kell tenni. Astrometa és realtek DTV esetében is valami használhatatlan drivert telepít.

[ Szerkesztve ]

(#1652) mzso válasza Diák66 (#1651) üzenetére


mzso
veterán

Az Astrometa esetén nem teljesen így volt.

Ehhez nincs semmilyen driver a windows update-ben. Két olyen driver verzió volt fent amit én telepítettem korábban.
Csak a windows gondolt egyet és a legújabbat kezdte használni a beállított helyett...

Az illesztő program frissítése opció ablalkán belül el kell jutni a "választás a számítógépen található illesztő-program listából" opcióig. Ott lehet váltogatni.

Talán törölni is lehet ha a rossz van betöltve és az eltávolításnál kipipálod a driver törlését.
De ezt már nem próbálom ki, mert közben reseteltem a rendszert úgyhogy már csak egy verzió van.

(#1653) Diák66 válasza mzso (#1652) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem egyébként csak a 2017-es driverrel működik. Ilyen, ha friss windowsba bedugom. (oldalt a driver tulajdonságai)

Ilyen, ha telepítem a drivereket, amik nekem vannak. (2016-os verzióval nem működik!)

Egyébként a legújabb AMDVBT2_Setup_200917 telepítő ezt a drivert tartalmazza (nem tudom mi benne az új??):

Eddig csak 2 driver volt úgy tűnik..... hiába volt a hivatalos oldalán már vagy 8 telepítő.

(#1654) mzso válasza Diák66 (#1653) üzenetére


mzso
veterán

Nekem a 2017-es ami van (saját telepítő csomag) soha nem működött. Win 10 upgrage után keresgélnem kellett egy jó ideig mire azt találtam egy fórumon, hogy nem működik, a 2016-ost kell használni.

Amúgy ezt a telepítőt szerintem nem is néztem. Nincs feltüntetve, hogy tudná a DVB-C-t.
Te DVB-T-ben használod a tunert? (Lehet, hogy a DVB-C támogatás Win10-en gyakorlatilag meg is szűnt? )

"Eddig csak 2 driver volt úgy tűnik....."

? Volt már sok driver. 2014-ből van egy csomó verzió elmentve. 2015-ből, 2016-ból is van.

[ Szerkesztve ]

(#1655) Jettero


Jettero
csendes újonc

Nekem jelenleg a 2017-es verzióval rendben működik. Úgy hogy használtam a github-on elérhető AstrometaSwitch.exe programocskát és átkapcsoltam az alapértelmezett DVB-T-ről a DVB-C-re. Azóta sem kellett hozzányúlnom. Pedig több Win10 verzió frissítést is átélt, és jelenleg is a legújabb van.

(#1656) mzso válasza Jettero (#1655) üzenetére


mzso
veterán

Ez nem arra van, hogy ne kelljen drivert telepítgetni, hogy ha váltani akarsz T és C között?

Magyarul a 2017-es T-s drivert C-re moddoltattad? (Gondolom a C nálad sem ment)

Amúgy elég szomorú, hogy így elhanyagolták a drivert. Legalább működőt hagytak volna ott utolsónak. Még driver archívumuk sincs. (Ja, de van.)

Ráadásul az újabbak csak a T-t tartalmazzák, ami vaskos funkcionalitás vesztés...

A második amit vettem nem is tartalmazott C-s drivert a driver CD-n...

[ Szerkesztve ]

(#1657) Jettero válasza mzso (#1656) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Elvileg igen, de nem működött a DVB-C, mert mindíg DVB-T-ként jelent meg az Eszközkezelőben. (Korábban írtam erről a gondomról még Jetteroh-ként.) Nem volt hajlandó DVB-C-ként működni. Ezután evvel az átkapcsoló programmal átkapcsoltam - és működött.
Mivel ez elég régen volt, már nem emlékszem, hogy miket kísérleteztem, így a pontos sorrendre sem. Csak a dátuma a biztos, mert most megnéztem:

(#1658) mzso válasza Jettero (#1657) üzenetére


mzso
veterán

"Elvileg igen, de nem működött a DVB-C, mert mindíg DVB-T-ként jelent "

Persze, mert arra külön driver van. Csak abból csesztek feltenni újabbat, a Windows 10 részhez. Ez az utolsó: "AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 170427"

(#1659) Jettero válasza mzso (#1658) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Korábban a DVB-C volt feltéve, de az nem működött már régóta. A korábbi -jetteroh- irások erről szóltak.
Elkezdtem kísérletezni. Ennek része volt a DVB-T feltétele is. Mivel az sem segített, azt is leszedtem (a programot, de a driver még ott maradhatott akár).
Azután csak az (elvileg) DVB-C-s 2017-es driver-t tettem fel (a for DVBCs EXE kicsomagolásából). A progdvb mégis csak DVB-T-ként ismerte fel - amivel nem tudtam mit kezdeni.
Azután rátaláltam az átkapcsolóra, amivel át tudtam kapcsolni DVB-C-re.
Mivel ez nem egy nap alatt történt, fogalmam sincs, hogy végülis mi lenne a megfelelő sorrend, amit javasolni tudnék. Örülök hogy azóta is minden gond nélkül megy a tuner.

(#1660) mzso válasza Jettero (#1659) üzenetére


mzso
veterán

Én csak simán felraktam a 2016-os drivert.
Amúgy a DVB-C driver is T-ként jelenik meg az eszköz kezelőben. De ez csak elnevezés, nem jelent semmit.

(#1661) klaczi válasza mzso (#1660) üzenetére


klaczi
aktív tag


Nálam korrekt.

(#1662) mzso válasza klaczi (#1661) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom az AstrometaSwitch-et használod.

(#1663) klaczi válasza mzso (#1662) üzenetére


klaczi
aktív tag

Fogalmam nincs mi az. Most, hogy belegondolok a DvbViewerben tényleg "furán" jelenik meg és ott kapcsoltam át.

[ Szerkesztve ]

(#1664) mzso válasza klaczi (#1663) üzenetére


mzso
veterán

Akkor lehet, hogy az átvariálja magának a drivert.
Jól emlékszem, hogy DVBViewer az az egyik fizetős féle?

(#1665) Jettero válasza mzso (#1664) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Igen a DVBViewer fizetős, csak demó verziója van.
A ProgDVB-nek viszont van ingyenes verziója ia.

(#1666) klaczi válasza mzso (#1664) üzenetére


klaczi
aktív tag

Igen! Közel tíz éve vettem meg 20 euróért. Azóta is legálisan hozzáférek az összes fejlesztéshez. Számomra az egyetlen ami tényleg használható.

(#1667) mzso válasza Jettero (#1665) üzenetére


mzso
veterán

Én a SmartDVB-nél kötöttem ki. Csak ingyenes verziója van, és alapból tud rögzíteni is. Ez is tudja madVR-t, de még a LAV splittert is. És fejlesztő megoldotta amit a progDVB-é nem tudott/akart, hogy egyes csatornákon beszaggatott a kép. (LAV splitter használata volt a megoldás)
Hülyeségei mindkettőnek vannak. De talán egy igazi hátránya, hogy nincs jó hangolás és kézzel kellett megadni a frekvenciákat.

Más:
Próbaképp felraktam én is a azt a (legújabb) drivert amit a Win10-ez tüntet fel az Astrometa. Természetesen át kellett váltatnom DVB-C-re az Astrometa Switch-csel. Viszont úgy néz ki jobban működik. Sokkal gyorsabban ál fel és vált csatornát. Volt amikor egyes csatornák csak zöld képet mutattak, és a program a bezárásakor összeomlott. Kíváncsi vagyok ez jelentkezik-e még.

(#1668) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Tervezek majd egy ilyesfajta tuner-t, csak arra kellene, hogy pár DVB-C (tehát kábeles) adást fel tudjak vele venni. E5200-as proci és 9800GT videókari van a gépben, ezekkel menni fog, akár a HD is?

A tuner mevételére jelenleg ezt az Ali-s forrást találtam kb. 21$ Lengyelországból. Tud esetleg valaki olcsóbbat?

A másik, hogy milyen progit használtok/ajánlanátok hozzá erre a célra (tehát főleg felvétel). Google-ben ez az első találat, vagy van jobb, esetleg ami ingyenes is?

[ Szerkesztve ]

(#1669) Jettero válasza SunMount3r (#1668) üzenetére


Jettero
csendes újonc

>E5200-as proci és 9800GT videókari van a gépben, ezekkel menni fog, akár a HD is?
Ez nagyon ősi proci. Ha a gyári felvevőt használod akkor TS formátumban mentve, szerintem, működhet a dolog

>A másik, hogy milyen progit használtok/ajánlanátok hozzá erre a célra (tehát főleg felvétel). Google-ben ez az első találat, vagy van jobb, esetleg ami ingyenes is?
Az előbbire utalva: szerintem a géped üzembiztosan nem tudja átkódolni a HD videó és hangsávot - amit más programok csinálni szoktak az AVI vagy MP4 mentéshez.
Ettől még megpróbálhatod az ingyenes verzióját a progDVB-nek . Timeshift-et az ingyenes nem tud.

(#1670) SunMount3r válasza Jettero (#1669) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Átkódolni nem kell, épp, hogy 1-az-1-ben mentse el az eredeti stream-et (lehet nem egyre gondoltunk). De ha már itt tarunk (OFF), web-es stream-ek mentésére néha használom a Video Download Helper add-on-t Chrome-on, erre nem tudsz(vagy valaki) valami alternatívát? (T4300-as procis laptopon is pöpecül ment 720p-s stream-eket is ez az add-on, tehát gondolnám, hacsak nem valami elfuserált a szoftvere, akkor az E5200-as gépemen annak a tuner-nek is szuperálnia kell). Amúgy a tuner-nél csak a proci dolgozik, a VGA nem?

(#1671) madrac válasza Jettero (#1669) üzenetére


madrac
őstag

Szégyen lenne, ha nem menne. HD adást még az ARM procis Raspberry mini gépek is szépen mentenek külső USB-s meghajtóra. Igaz az Linux és közben nem nézi az ember az adást csak rögzíti...

(#1672) Bozek válasza Jettero (#1669) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Ez nagyon ősi proci. Ha a gyári felvevőt használod akkor TS formátumban mentve, szerintem, működhet a dolog"

Mivel DVB-T/C-n a felvétel annyi, hogy menti a beérkező adatot, ezért szinte bármilyen procin működik. Probléma akkor lehet a CPU, ha nézni akarja az ember, de azért miután nem HEVC-ről vagy 4K-ról beszélünk, ott se hinném, hogy az E5200 gondot jelentene.

(#1673) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Van egy régóta fennálló problémám, ami most már hajkitépős kb. Egyszerűen nem tudok Hashtag-et írni a billentyűzettel, mert az altgr+X-re, megnyitja, illetve bezárja a tuner programot. Egyszerűen nem tudok rájönni, hol van belekódolva a tuner programjába, hogy erre a bill kombinációra reagáljon, és most elég sűrűn kéne használom a bill kombót, kényelmetlen copyzni csak a hashtag jelet.. Valaki futott bele ilyenbe?

(#1674) SunMount3r válasza Rison77 (#1673) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. Ctrl+C-zd be a hastag karaktert és utána Ctrl+V, ameddig akarod.

(#1675) Rison77 válasza SunMount3r (#1674) üzenetére


Rison77
senior tag

Nyilván. :D De ez elég macera.. :D Egyszerűen lövésem sincs mi lehet a gond. Nem lehet se macro, se windows beállítás, nincs ilyen berakva. a Program mappájában találtam ilyen gyorsbill kombinációkat RCkey.ini-ben, de hiába nullázom ki, nem ez a kulcs.

(#1676) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

A tudomány mai állása szerint milyen tunert érdemes venni, amit bedugok egy rpi2-es szerverbe, és vidáman tudom nézni kodin a digi dvb-c adásokat ? :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1677) madrac válasza (jan) (#1676) üzenetére


madrac
őstag

Hali.
Én azt tudom, hogy nekem a GENIATECH MyGica T230 (nem T230C) működik. Tudtommal nincs vele komolyabb gond, de nem én nézem.
Régebbi Panasonic chipes Astrometa-hoz módosított kernel drivert kell forgatni. Ezzel szoktam felvenni is. Sony chip-esről nem tudok nyilatkozni.

(#1678) azbest válasza madrac (#1677) üzenetére


azbest
félisten

Astrometa kapcsán, szerintem már régen bekerült a hivatalos kernelbe a panasonic chipek támogatása is. Az 5.0 verziótól talán már mindenféle változata támogatott [link]
Bár annak van saját ph topicja is, lehet ott van több infó.

[ Szerkesztve ]

(#1679) madrac válasza azbest (#1678) üzenetére


madrac
őstag

Ez így is van, de cseszheted, ha még mindig rossz a driver benne és az 500Mhz feletti muxokat nem veszi jól, ha jól emlékszem.

(#1680) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Astrometa usb tunerem és progdvb-.vel nézem a tvt, de némelyik csatornát nem lehet nézni (Discovery tök fekete kép) de más csatorna pl History HD teljesen jó
Vajon mi lehet a gond?A Tv-n nézve nincs probléma minden csatorna jó.

(#1681) Diák66 válasza ToBeY (#1680) üzenetére


Diák66
őstag

Csak egy tipp, de H265. hiánya, esetleg valamilyen kodek nem jó. Lav filter érdemes lenne telepíteni, vagy frissíteni. Gondolom FTA csatornálról beszélünk.

(#1682) ToBeY válasza Diák66 (#1681) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a tippet,újrarakom a lav filter-t.Főleg a közszolgálati csatornákkal van a gond pl se Duna,se az M4sport nem ment tegnap,de volt hogy a TV2HD nem ment

(#1683) Bozek válasza Diák66 (#1681) üzenetére


Bozek
nagyúr

Aztán melyik szolgáltató ad H265-ben FTA csatornát?

[ Szerkesztve ]

(#1684) ToBeY válasza Diák66 (#1681) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hogyan kézzel csatornákat hozzáadni progdvb?Mert valamiért rossz csatornára tette a közszolgálati csatornákat és valószínű ezért esik szét a kép?!

(#1685) Jettero válasza ToBeY (#1684) üzenetére


Jettero
csendes újonc

A Channel list-> Kézi keresés nem működik?

[ Szerkesztve ]

(#1686) Diák66 válasza ToBeY (#1684) üzenetére


Diák66
őstag

A csatornaszám lényegtelen, ha nincs kép, akkor inkább kodek probléma lesz. Azt nem hiszem, hogy a hangsáv maradt volna FTA, míg a kép már kódolt. Hogy van-e FTA csatornak H265 tömörítéssel... hát nem tudom.

(#1687) ToBeY válasza Diák66 (#1686) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A közszolgálati csatornákkal ez a baj nálam.Az M4sport is hol van hol nincs,ami azért fontos mert nézném.

(#1688) ToBeY válasza Diák66 (#1686) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Bocsi a rosszul fejeztem ki magam:A cstornaszám alatt azt értettem,hogy symbol rate automatán 6900,viszont nekem 6000 kell.Ami kézzel megvan,viszont most sem jó,mint ahogy alaul látszik :U

(#1689) Diák66 válasza ToBeY (#1688) üzenetére


Diák66
őstag

Biztosan 6000 ? Nincs véletlenül TV-d, amiből meg tudod nézni a pontos csatorna adatokat? Egy automatikus, vagy hálózat keresésnek le kell szednie automatikusan a csatorna adatokat.

(#1690) ToBeY válasza Diák66 (#1689) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én ebben a netes táblázatban találtam a 6000 közszolgálati tv-re. [link]
Sajnos samsung tv nem tudom hogyan kell megnézni ezt.

(#1691) jovás válasza ToBeY (#1690) üzenetére


jovás
aktív tag

Igen, a diginél a királyi TV csatornái 6000 symbollal mennek. Viszont lehet kicsi a jelerősség, úgy rémlik, a közszolgálatiak érzékenyebbek a jelre a diginél.

(#1692) Diák66 válasza ToBeY (#1690) üzenetére


Diák66
őstag

Akkor a jelerőség alacsony sajnos, vagy valami bezavar. A jelszinten nem valószínű, hogy segít, de mivel PC-s tunerről beszélünk a Galvanikus földhurokleválasztó [link] amúgy is javasolt, lehet az segít. Nekem a laptop hangszórói is hajlamosak voltak búgni, ha bedugtam a tunert.

(#1693) Bozek válasza Diák66 (#1692) üzenetére


Bozek
nagyúr

A galvanikus leválasztó a jelszinten tovább ront, akárcsak egy elosztó vagy bármi plusz dolog a kábelen kívül, mivel ezeknek van plusz csillapítása.

(#1694) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Akkor nem tudom most mit csínáljak.
Egy ilyen cucc van betéve ahol bejön a kábel,egy megy a usb tuner-be a notimhoz. [kép]
A másik pedig a tv felé,majd ott is be rakva egy ilyen cucc, egyik kábel ott megy a tv-be a, másik pedig a másik szobába a tvhez.

(#1695) Bozek válasza ToBeY (#1694) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg próbáld meg kicserélni a csatlakozókat. Én ezt ajánlom, mert önkompressziós, tehát nem fog szétcsúszni később sem és szerszám se kell hozzá, hogy összerakd. Esetleg ha annyira nem vagy jó blankolásban, akkor ezzel megoldható az is, én ezt a párost használtam itthon.

De amúgy ha laptop van, akkor megpróbálhatod azt is, hogy elviszed a kábelhez és ott kipróbálod az elosztó nélkül. Van F-csatlakozó - koax átalakító, hogy még szerelni se kelljen addig.

(#1696) Jettero válasza ToBeY (#1694) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Mivel az általad küldött kép alapján 65%-os a jelszinted, de a minősége 0, ezért valószínűnek tartom, hogy a jel minősége vacak: a galvanikus leválasztó tűmik megoldásnak.
Kipróbálhatod, hogy a koax kábelnek csak a középső vezetékét dugod be a kütyü kábel bemenetére - és úgy megnézve a Kézi keresés-ben beállítva, majd a Scan-re kattintva. Ha a minőség javul, akkor a fenti lesz a megoldás.

(#1697) ToBeY válasza Jettero (#1696) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a tippet,de sajnos semennyire nem értek hozzá,ezért nem fogok nekiállni barkácsolni mert még az az adó is elmegy ami eddig volt. :(

(#1698) Bozek válasza ToBeY (#1697) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk az első linken ott a videó is, hogyan kell csinálni. De nem muszáj, ez csak egy ötlet volt.

(#1699) ToBeY válasza Bozek (#1698) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen láttam,de ahogy nézem kell hozzá némi spéci szerszám is - amit egy használat miatt venni talán overkill lenne :U

(#1700) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ti tudtok valamit kezdeni azzal, hogy a kép folyton üres zöldet mutat és be kell zárni a tuner programot?
Elég idegesítő, hogy Digi DVB-C-nél az összes SD adóval ez van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.