Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) danih válasza Dany007 (#296) üzenetére


danih
addikt

Nekem azt mondta anyám (az ételparanoiás), hogy már vissza is jött, más néven forgalmazzák (nem emlékszem milyenen).

(#302) Dany007 válasza dabadab (#299) üzenetére


Dany007
veterán

Passzolok nem nagyon ettem még.
A fagyasztott halakkal nincs szerencsénk. Mindegyik sütés közben darabokra hullik... =/
Ezért inkább halrudakat veszünk. De azt rendszeresen hetente többször is az az ebéd.

Eleinte intersapros Iglo meg Frosta halrudakat vettünk 7-800 forintért. Manapság viszont felfedeztem az Aldiban valami német márkás halrudat ugyan az a mennyiség 400-500 forintért. Összetevőket itt sem néztem, de ízre azonos az Igloval.

(#303) Ringman válasza TazLeacher (#295) üzenetére


Ringman
nagyúr

nyelvhal finom - én sem vagyok nagy halas, sőt - csak drága, kb 3500Ft/kg. de nem is kell állandóan azt enni.
fővám téri vásárcsarnokban lehet nem mélyhűtöttet kapni,

(#304) vhunor válasza TazLeacher (#293) üzenetére


vhunor
őstag

Kifli nagyjából 30 Ft, 1 standard bögre tej pedig kb. 3 deci, házitejet szoktam venni 180/l áron, akkor a reggeli 95 Ft.
Ebéd: menü nálunk a céges kajáldában 440, általában teljesen emészthető minőség és mennyiség, és 3 féle közül lehet választani (1 vega 2 normal).
Ha estére meghagyjuk a 2 zsemle+májkrémet, akkor végül 665 Ft-nál vagyunk. Tehát a 850-es keretbe akár még egy szelet süti is belefér :). Szóval kivitelezhető. (Néha még én is beérem ennyivel amikor 11-12 órás napom van, nem szokott hiányérzetem lenni, bár reggelire tej helyett inkább kefir).

(#305) banhammer


banhammer
veterán

15 ezer a kajapénzed?

Mit eszel pránát?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#306) TazLeacher válasza vhunor (#304) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Amit leírtál, az maximum egy gyereknek elég...fél napra.

3 dl tej és egy üres kifli, az sok mindennek, csak "jó reggelinek" nem nevezhető...az amit írtam, direkt példa volt, ő leírta, hogy miket vesz...
Tesco vizes zsemle akcióban 8 Ft
Reggeli 2 zsemle + víz
Vacsora 1 zsemle + víz
Reggeli + ebéd = 24 Ft

Csak ezt én nem nevezem ételnek, maximum tápláléknak...

Szerk.: mondjuk kíváncsi lennék, hogy 440 Ft-ért milyen ebédet kapsz, ami egy felnőtt fizikai munkás ember étvágyát kielégíti.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#307) Ringman válasza TazLeacher (#306) üzenetére


Ringman
nagyúr

csak akkor annyi, ha kártyával fizet :) egyébként 25 v 30 ft

hát igen, az étkezésnek nem táplálkozási szükségletet kell kielégítenie. ennél még a kórházban is többet kap az ember.

lehet, hogy a konyha cégen belül üzemel, és önköltséges. (nincs rajta haszon és bérleti díjat sem kell fizetnie a konyhának, csak munkabért, rezsit és anyagköltséget.)

[ Szerkesztve ]

(#308) TazLeacher válasza Ringman (#307) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Persze, hogy lehet, meg vannak munkahelyek, ahol adnak kaját. De azért ne egy szűk rétegből induljunk ki (illetve hétvégén nem lehet bejárni kajálni... :DDD )

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#309) DeFranco válasza TazLeacher (#293) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Reggeli: nekem két szelet kenyér (fél kiló kb 100-120 Ft) feleségemnek egy.

Rá vaj, esetleg margarin, ha türelmetlen vagyok

A kenyeret beterítő mennyiségű felvágott
a) szalámi kb. 2500-3000 Ft/kg pick rákóczi, drága, de eszméletlen kiadós, mert nagyon vékonyra szeletelik
b) sonka kb. 2000-2500 Ft/kg pannónia, vagy hasonló minőség, gépsonkáig bezárólag lefelé
c) párizsi pick nosztalgia, esetleg sága sajtos, kb. 1500-2000 Ft/kg. Inkább a 2000 felé.

Rá a kenyeret kb 70-80%-ban fedő sajt
a) hajdú trappista kb. 2300 Ft/kg
b) pannónia 2500-3000 Ft/kg - ebben nem vagyok biztos, ha tehetem én nem veszek
c) karaván 2500-3000 Ft/kg - dettó
d) gici trappista kb. 2000-2300 Ft/kg

Mellé pickwick tea, gyümölcsös, vagy csipkebogyó, esetleg sir morton earl grey, de ez ritka. Itt annyi a trükk, hogy a filtert elfelezzük középen a perforációnál, egyik az egyik bögrébe, másik a másikba. Citromlé, cukor.

Utána kávé, egy főzet kb. 6-7 teáskanál mennyiségű paloma 1800-2300 Ft/kg, kotyogósban főzzük. Ezt szeretem, ez preferencia, ha lenne otthon presszógép, akkor is ezt választanám.

Vacsora: Vagy ugyanaz, mint a reggeli, vagy egy csomag délhús virsli 500-550 Ft/kg, vagy kettőnknek 5 tojásból rántotta (ingyen, házi, otthonról) egy kocka medvesajttal (nem tudom mennyi), egy fél hagymával (elhanyagolható), esetleg tejbegríz, fél liter tejből 200-220 Ft/liter és a feleségem tudja mennyi grízből (elhanyagolható), esetleg sült sajt (4-5 szelet), vagy melegszendvics (lásd szendvics, plusz kb fél tubus pizzakrém, árát nem tudom)

(#310) Ringman válasza DeFranco (#309) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ezt szeretem, ez preferencia, ha lenne otthon presszógép, akkor is ezt választanám.

azt te csak hiszed :)
egyébként a megfelelő őrlés és tömörítés kb ugyanolyan fontos. kísérleteztem vele eleget itthon, jó kv-ból is lehet szart főzni, kevésbé jó kv máshogy darálva - ua kv szemes és előre őrölt változatát érdemes összehasonlítani - is vezethet viszonylag jó kv-hoz.

(#311) vhunor válasza TazLeacher (#306) üzenetére


vhunor
őstag

Nekem elég (és más sem szokott panaszkodni rá). Nem rendszeresen, de ha amikor ez jön ki egy napra, nincs hiányérzetem nap végén. Mondjuk én nem fizikai munkás vagyok, és nehéz fizikai munkát nálunk csak a raktárosok végeznek, egyébként összeszerelés, javítás stb. folyik.

De 2 éve a néhány km-rel arrébb lévő MOL-ba jártunk át ebédelni, ott is 450-500 forint volt egy menü, és olyan adagot adtak, hogy meggebedtél tőle. Ott fizikai melósokra volt méretezve minden, és jóval alacsonyabb létszámra főztek.

[ Szerkesztve ]

(#312) DeFranco válasza DeFranco (#309) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon durva becsléssel számolva 20-20 dkg sajt és felvágott, valamint kb 10 dkg vaj, és 3/4 kiló kenyér elég 4 étkezésre (két reggeli két vacsora)

400+500+170+200(?vaj)=1270/ 4 étkezés

Egy hónapban ez jelent kb. 50 étkezést, mert haza is megyünk, és néha nem otthon van a vacsora, ebből lejön megint 5, amikor rántotta, vagy tejbegríz van, marad 45, összege 14287 Ft.

Kéthavonta járunk nagybevásárolni, a fentieken, és egy pár apró cuccon kívül (zsebkendő 120/csomag "megéri az árát márkájú" wc papír CBA-s nem tudom mennyi, ásványvíz 59 Ft/üveg pl: Aquarius, zöldségek, idényben gyümölcs), szóval ezeken kívül a többit multinál vesszük, ott a számla vége 15-18 körül jön ki újabban, régebben kevesebb volt, ez elég két hónapra. Ez egy hónapra legyen 8500, 14287+8500=22787, a maradékot elnasizzunk.

HA nagyon meg akarjuk erőszakolni. De ez nagyon durva becslés...

#310: reggelire a hosszú, de a német kávénál erősebb, ízesebb kávét preferálom a rövid, maró és keserű eszpresszóval szemben. Amúgy azt iszom ha mondjuk beülünk egy kávézóba, de reggel más kávéra van szükségem. Személyes preferencia. Amúgy elég jól ismerem a kávékat, csak nem vagyok espresso fag. Bár szeretem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#313) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Kb így alakul a "miből élünk" (teljes bevét, illetve teljes kiadás lesz feltüntetve, ugyanis felségem sajnos munkanélküli):

Bevét:

Fizu: 131.000 HUF
Segítség (család): 30.000 HUF

Kiadás:

Hitel: ~ 44.000 HUF
Albi: 25.000 HUF
Csak ebéd: ~ 17.000 HUF
Egyéb élelmezés: ~ 15.000 HUF
"Csekkek" (teló+net+víz+villany): ~22.000 HUF
Közös költség fűtésátalánnyal: 11.000 HUF
Benya: 6000 HUF

Maradék összeg marad "habzsidőzsire", illetve a manapság sajnos havonta érkező "nem várt kiadásokra".

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#314) Ringman válasza DeFranco (#312) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálam reggel ristretto (amennyire egy delonghi ec 200-zal meg lehet közelíteni), du/este meg cappuccino (mert lusta vagyok otthon)
egyébként az utóbbi 2-3 évben elég sok helyen a kvminőséggel spórolnak áremelés helyett, fasza gépekbe kb teszkógazdaságos-szintű kv-k mennek.

(#315) DeFranco válasza DeFranco (#309) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, vacsorára lehet még tojáskrém a kenyérre (tojás, tejföl, majonéz, hagyma), vagy esetleg tonhalkrém (tonhal 250/konzerv 4 szelet/adag és majonéz) Esetleg padlizsánkrém (nem tudom mennyi/üveg legyen mondjuk 800, de annyi, hogy ránk rohad + tejföl). Meg ilyen cuccok. Felvágottas-sajtos szendvics árból kijön mind. Maximum.

[ Szerkesztve ]

(#316) vhunor válasza DeFranco (#315) üzenetére


vhunor
őstag

Nálunk még hatalmas előny, hogy mindkettőnk szülei viszonylag közel (20 ill. 30 km) laknak kertes családi házban, és zöldséget, gyümölcsöt szezon alatt gyakorlatilag nem veszünk.

(#317) Crystalheart válasza TazLeacher (#262) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Elég gyorsan lejött, hogy mást értünk "normális" és "jó" alatt itt elég sokan." - Hát ami azt illeti igen, mi is csak a legdrágább fajta búzát vesszük/esszük. :D (Persze nagytermelőtől az is csak 200 Ft/kg.)

De épp mert mindenki más, más teheti elégedetté is.

[ Szerkesztve ]

(#318) Tom5


Tom5
addikt

Kiadásaim:
Víz: 3366/hó
Eon: 5223/hó
Kktség: 4700/hó
Digi: 7000/hó (Tv/net/teló)
Voda: 5000/hó minimum de most pl 9000 volt.
Fűtés: most télen 22000ft de nyáron kb 3-4K
Kötelezö: 11000ft/év
Tankolás: kb 50000Ft/hó
Kaja + egyéb: lövésem nincs

Bevétel kb: 220000/hó (ebből 64000/hó a benya költségtérítés) + 5000 kajajegy
Hitel szerencsére nincs...

(#319) Tom5 válasza Tom5 (#318) üzenetére


Tom5
addikt

Annyi, hogy kajában anyum segít és van, hogy kitart az ebédem akár 3 napra is, de ezt mindig viszonzom ha megyek haza viszek valamit a bevásárlóközpontból. Plusz negyedévente egy 3-4K-s csekk még fejérvíztől + teljesítményadó ami 6K jelenleg/év.

mod - nem kávézom, nem cigizem, havi kb 1x 2x iszogatunk a barátokkal.

[ Szerkesztve ]

(#320) TazLeacher válasza DeFranco (#309) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Rendben, nagyjából stimmel, bár nekem kevés lenne, az tuti. 2 szelet kenyér(?) 2 főre 5 tojásos rántotta(?) egyedül szoktam enni 6 tojásból...de elfogadom, hogy ez neked elég...

(Mellesleg itt jegyzem meg, hogy ha a teát kancsóba készítitek, akkor lehet spórolni a filterrel. Ízlés szerint 2-3 filter/liter)

Az a baj, hogy ezekkel a durva becsélesekkel sem fértél bele napi 500 Ft-os keretbe. Azt meg tudjuk, hogy a valóság általában más...mire gondolok: egy vaj, vagy egy margarin lényegébe 1 napi reggeli + vacsora ára, szintén a cukor, a citromlé, az olaj, tej...tehát amikor ezeket megveszed, azon a héten lényegében nincs reggeli + vacsora. kicsit több szalámi csúszott a kenyérre...stb...stb...

Tehát már itt sem fértél bele, és ez az ingyen tojás, meg nem otthon étkezünk, hanem máshol ilyenek... :N

De mondjuk azt, hogy úgy gazdálkodsz, hogy beleférsz az 500 Ft-ba. Ebben az esetben viszont kb. napi 350 Ft jut ebédre...kb ennyiből reggelizel, és mégis napi 1x főtt étel 350 Ft-ból?

Ja, és ebből még ugye veszel borotvahabot, szappant, fogkrémet... :Y

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#321) Dany007 válasza DeFranco (#312) üzenetére


Dany007
veterán

Nem úgy volt, hogy a havi 15k-ban benne van az ebéd is? Vagy valamit félreértettem?

Amúgy amiket leírtál nem rossz.
Az a virsli tényleg csak 550 / kiló? : o Itt korábban Dabadab jegyezte meg, hogy az én 900 forint / kilós virslim összetevőit biztos nem merem megnézni. És nem is. Akkor milyen lehet az 550 / kilós? Bár szó se róla, mint mondtam az "én" óccsó virslimnek is finom az ízem.

Ja, amúgy én is 5 tojást eszek rántottának ha az van vacsorára. Plusz teszek bele szalámikat, esetleg kis szalonnát, hagymát, paprikát. Néha még krumplit is :) Plusz hozzá 3 közepes szelet kenyér. És akkor talán jóllakok :D

(#322) Crystalheart válasza TazLeacher (#320) üzenetére


Crystalheart
senior tag

5 literes hidegen sajtolt napraforgóolaj viszonylag olcsó, ha a vaj túl drága. Azzal - bár ízlés kérdése is, persze - már finom a kenyér, két személyre pedig sokáig elég. :) A ládás répa is olcsó, meg lehet menni a nagybani piacra, burgonya 40-50 Ft, Jonathán alma 125-150. Termelőtől, nagykertől venni mindig sokkal olcsóbb. (Bár a tojás így télen mindenhol drága, nincs idény.) A hús árakat nem tudom, ofkórz...

Dany007: Mindenki ilyen kis étkű itt? :) (Cinizmus nélkül...)

[ Szerkesztve ]

(#323) danih válasza Dany007 (#321) üzenetére


danih
addikt

Van baromfi virsli is, ami olcsóbb...

(#324) DeFranco válasza TazLeacher (#320) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Rendben, nagyjából stimmel, bár nekem kevés lenne, az tuti. 2 szelet kenyér(?) 2 főre 5 tojásos rántotta(?) egyedül szoktam enni 6 tojásból...de elfogadom, hogy ez neked elég...

Nekem elég, így is 80+ kiló vagyok, fogyni kellene.

(Mellesleg itt jegyzem meg, hogy ha a teát kancsóba készítitek, akkor lehet spórolni a filterrel. Ízlés szerint 2-3 filter/liter)

Egy bögre negyed liter, két bögre egy filter egy liter 2 filter. Célnál vagyunk.

Az a baj, hogy ezekkel a durva becsélesekkel sem fértél bele napi 500 Ft-os keretbe.

Ezt ti állapítottátok meg, nem én (amúgy napi 1000 lenne, mert most 2 főre számoltam). Én nem Ft/napban számolok.

Azt meg tudjuk, hogy a valóság általában más...mire gondolok: egy vaj, vagy egy margarin lényegébe 1 napi reggeli + vacsora ára

Ott van, bele van kalkulálva.

szintén a cukor, a citromlé, az olaj, tej...tehát amikor ezeket megveszed, azon a héten lényegében nincs reggeli + vacsora.

Ezeket a nagybevásárlásból vesszük, bele van kalkulálva. A tej nincs, adj hozzá napi 2 decit, 200-220 Ft/l.

kicsit több szalámi csúszott a kenyérre...stb...stb...

Olyan is előfordul, hogy elfogy az egyik, és elfelejtünk venni, akkor csak sajtos, vagy csak szalámis kenyér van. First world problem. Néha eszek zsíros kenyeret is, ha megkívánom, vagy kolbászosat. Az kvázi-ingyen van, de fél liter zsír elég egy évig, szóval ne szőrözzünk rajta :)

Tehát már itt sem fértél bele, és ez az ingyen tojás, meg nem otthon étkezünk, hanem máshol ilyenek...

Tudtam, hogy a tojásba belekötsz :P , azért mindenkinek csurran-cseppen valami akár otthonról, akár rokonoktól, akár máshonnan, és ez a 15-20 tojás / hó max. 600 Ft. Ennyire legyünk már nagyvonalúak :) A nem otthon eszünk elbasz keret.

De mondjuk azt, hogy úgy gazdálkodsz, hogy beleférsz az 500 Ft-ba. Ebben az esetben viszont kb. napi 350 Ft jut ebédre...kb ennyiből reggelizel, és mégis napi 1x főtt étel 350 Ft-ból?

Az ebéd az elbaszból megy, van egy kevés üzemi étkezde mellé, de ez csak egy töredéke, illetve havi 4 ebédet számolhatsz hazait, és 4-et a nagybevásárlás során megvett cuccokból is. (ami lehet túrós tészta is, fillérekért) - ha nagyon szigorúak vagyunk.

Ja, és ebből még ugye veszel borotvahabot, szappant, fogkrémet...

Ezeket is a multiban vesszük (vagy esetleg rossman, etc. ahol akciós), fogkrémet nem veszünk, mert drága, gyökereket rágunk, télen meg fagyott kavicsot. :P

@Dany007: nem, ott van fent világosan. A virslit elbaszcsiztam, egy csomag kerül annyiba. 5 szép nagy szál, 1 szál kb. 2 füstli méret.

[ Szerkesztve ]

(#325) TazLeacher válasza Dany007 (#321) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem...a 15K az:
- reggeli
- vacsora
- és minden fürdőszobai cucc

Az 5 tojásos rántott nálam is hasonlóan néz ki...de magában 5 tojás 2 főre? :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#326) DeFranco válasza TazLeacher (#325) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Régen én is megettem 5 tojást, de most már 3 elég, egy szelet kenyérrel. Akkor úgy érzem, hogy még bírnék enni, de 10 perc múlva már degesz vagyok.

(#327) Jhonny06 válasza DeFranco (#324) üzenetére


Jhonny06
veterán

"fogkrémet nem veszünk, mert drága, gyökereket rágunk, télen meg fagyott kavicsot"

Most szopatsz? (Ha vicc volt, nem vettem.)

(#328) TazLeacher válasza DeFranco (#324) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyébként a legegyszerűbb, ha összevonod:

Kosztpénz: 15.000 Ft - reggeli, vacsora, kamrába- és fürdőszobába való dolgok, meg ami a háztartáshoz kell - ez is az én részem, per capita ennyit teszünk be - ketten
Elbasz: 21.653 Ft - minden más, ebéd, buli, ajándék, PC játék, meg minden, ami felmerül egyéb költség

Tehát:
15.000+21.653 = 36.653 Ft, amiből Te ezt csinálod:
- napi 2 hideg étkezés
- napi 1 meleg étkezés
- tea, kávé
- nasi
- nagy bevásárlás
- összes fürdőszobai cucc
- szórakozás, buli, mozi
- ajándékvásárlás
- PC játék vásárlás
- és minden ami ezen felül még felmerülő költség

Renben... :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#329) Crystalheart válasza DeFranco (#326) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Irigyellek. Egyszer ettem életemben rántottát, 12 tojásból, de rám szóltak, hogy azé' ne egyek már többet, mert nem marad másnak. :D

(#330) djculture


djculture
félisten

Lassan befogja valaki írni hogy 1 hónapra a kajája 0 forint mert levegővel táplálkozik kivonja belőle "azokszigént". Valaki elmehetne pl próbából a samsungba melósnak, ott lenyomna egy 12 órás műszakot, ennyi kajától kb össze is esne és onnan vinnék a kórházba. Persze irodai melón nem kell ennyit enni azt elhiszem, de ott meg jobb helyeken nem is segédmunkás fizetés van:)

[ Szerkesztve ]

(#331) tildy válasza banhammer (#305) üzenetére


tildy
nagyúr

odahaza nekunk is kb ennyi volt fejenkent, ugyanis munkahely allta az ebedet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#332) DeFranco válasza TazLeacher (#328) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyjából igen, ajándék az csak a kisebb meglepiket tartalmazza.

@Crystalheart: nekem ennyi elég.

@djculture: igen, a szibériai bányászoknak meg még nehezebb a dolga.[link]

@Jhonny06: persze hogy hülyültem :))

(#333) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ázzek, 2. találat vagyunk.[link]

[ Szerkesztve ]

(#334) TazLeacher válasza TazLeacher (#328) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

szerk...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#335) DeFranco válasza TazLeacher (#334) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerk...

[ Szerkesztve ]

(#336) TazLeacher válasza DeFranco (#335) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez számomra tényleg hihetetlen...de nem akartam tovább én lenni a szkeptikus. 13.000 Ft-ból mindez...mind1, biztos meg lehet oldani valahogy, én csinálom sz@rul.

Most láttam, hogy kiszerkesztetted a választ...mind1..bocs.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#337) DeFranco válasza TazLeacher (#336) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát, ha hihetetlen, ha nem, megoldható. :K

(#338) Dany007 válasza DeFranco (#324) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig már kezdtem volna örülni.

Mi amúgy átlagban havi 50-et költünk kajára. Ebben benne vannak a tisztálkodási- és tisztítószerek is, üdítő sok gyümölcslével, ásványvízzel együtt. Valamint a mindennapi reggelim, plusz 3 naponta kenyér otthonra és talán még a cigim egy része is.

Mondjuk itt nagyon nagyon sokat számít az, hogy párom minden nap főz. Bagatel összegből is kilehet hozni eszméletlen jó kajákat. Komolyan, amióta együtt élünk úgy érzem magam ebédnél, mintha étteremben lennék. És nem poén, nem túlzás. Az elmúlt két évben durván 6 kilót híztam! (86-88 vagyok =/ 180cm-hez)

(#339) DeFranco válasza Dany007 (#338) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen a főzéssel nagyon sok időt meg lehet takarítani, de ezt már nekünk nem igazán fér bele a napi 24 órába mindennel együtt. Ha vásárolni nem kellene, akkor talán... később ez is be fog épülni a rendszerbe, egyelőre ezzel már nem terhelném a páromat. :) Pedig nagyon jól főz, és nem mellesleg az otthoni kosztról tudod, hogy egészségeset eszel.

(#340) lapa


lapa
veterán

mi teszkós csíkos virslit veszünk, kutyus kitűnően dolgozik rá. bár múltkor egy gazdag bűnöző a kutyasuliban megkínálta valami prémium termékkel, utána láttam rajta hogy azért forognak odabent a kerekek hogy a brúnó miért kap finomabbat amikor ő meg szabadesésben fekszik. de aztán hála istennek elfelejtette az affért, azóta megin a teszkósvirslis bácsi az isten.

"leült pár évet a börtönben, szabadult és most éli világát" - viszont csak otthon mer fingani. nem olyan jó az, ő se így tervezte gondolom.

az otthoni koszt semmivel sem egészségesebb, ha bolti cuccból van. viszont kis élő fűszernek vagy egy tő parinak a teraszon van egy jelentős pszichikai beütése is.

[ Szerkesztve ]

(#341) Dany007 válasza DeFranco (#339) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, ez lehet, hogy bunkón fog hangzani, de én úgy tartom, hogy akinek nincs ideje a főzésre az akkor annyit dolgozik amivel annyit keres, hogy simán megveszi a készkaját, vagy étteremben ebédel. (mert ha ennyi ideje sincs, akkor vagy valami komoly zűr van, vagy valamit nagyon elcsesz az illető vagy mocskosul szar melóhelyen dolgozik és gyorsan váltani kéne)

Ugyanis azok a kaják, amikről korábban beszéltem az mind nagyjából 30-45 perc alatt elkészíthetőek. Tudom, mert én is csinálom néha hétvégén. Amikor párom még dolgozott, 16:45-re értünk haza a melóból. Akkor állt neki főzni. És 17:15-kor már ültünk az asztalnál és ettünk. És nem félkész kajából!
Kisütni 4-5 szelet csirkemellett, jó füszeresen, hozzá egy kis krumplit + párolt zöldséget kb 30 percnyi főzést jelent.
Ott van pl a töltött padlizsán, olasz rakott tészta, spenótos-csirkés-tejszínes penne. Tárkonyos csirkeragu. Fetával-csilivel töltött csike... és még sorolhatnám.

Nálunk minden héten vannak ilyenek, de jóval komplikáltabbak is. Háromnegyed óránál többet egyik elkészítése se vesz igénybe. Nem értem mért olyan nagy dolog ez.
Az első hónapokban csak lestem, hogy b***meg ez a főzés? Olyan kajákat elémpakolt, hogy muszáj volt addig ennem, amíg meg nem fájdult a hasam, mert az íze annyira finom volt :) És nem értettem, hogy megy ez fél óra alatt. És megy.
De még egy húsleves is - amit relatíve sokáig kell főzni - készen van egy órán belül. Megjegyzem kétnapi adag két főre.

@Lapa:

"az otthoni koszt semmivel sem egészségesebb, ha bolti cuccból van."
Egyetértek... =/

[ Szerkesztve ]

(#342) tildy válasza Dany007 (#341) üzenetére


tildy
nagyúr

meglepodnetek, ha ti is megprobalnatok, hogy bizony nem kell asszony hozza, hogy finom , hazi etel keruljon otthon az asztalra. Nalunk tobbnyire Esm foz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#343) DeFranco válasza Dany007 (#341) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd, ő ügyes, páromnak még nincs meg ez a 2 perces rutinja mindenre, de igyekszik. Nálunk is van főzés, hetente 1-2 alkalommal, de több nem fér bele. Mi nagyon jó esetben hat körül itthon vagyunk, utána még vacsora, mosogatás, rendrakás, mosás, vasalás etc. Nem várom el tőle, hogy a szabad egy óráját és a konyhában keccsöléssel töltse.

Plusz ahhoz is be kell vásárolni, azt is számold hozzá, kiba sok idő, ha mindenből jót, és jó áron akarsz venni.

Nem értem a kirohanásod, nem szóltalak le. Nekünk most nem fér bele, később valószínűleg bele fog. So what...

@tildy: nagyon jól főzök, de ki vagyok tiltva a konyhából... :) az nem az én felségterületem, csak ünnepnapon :)

[ Szerkesztve ]

(#344) Ringman válasza lapa (#340) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálunk kutyáknál a baromfipárizsi (400/kg) a nyerő, + májkrémes kenyér.
+csirkefej + kisütött kicsontozott kacsa/csirke (nyilván a csont marad), ezt kilósan.

egyébként tényleg változatosan és viszonylag olcsón lehet otthon főzni (embereknek:) )
ami még olcsó&jó a pulykaszárny, ill levesbe a pulykanyak (kb színhús)

(#345) Kareszovics válasza Ringman (#344) üzenetére


Kareszovics
addikt

Lehet most pár embert "ki fogok égetni", de a pulykanyak pörköltnek az isteni finom, főleg bográcsban kakas tökével(!) összefőzve. :DDD

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#346) Dany007 válasza DeFranco (#343) üzenetére


Dany007
veterán

Ne érts félre, nem kirohanás akart lenni, csak elfelejtettem szmájlit rakni :)

De azt te se gondolhatod, hogy mi minden nap járunk vásárolni?
Egy hónapban összesen kétszer! Hétvégén, lehetőleg amikor a legkevesebben vannak.
Előre összeírjuk a kajákat 14 napra. Majd minden hozzávalót egyszerre megveszünk.
És ennyi az egész.
Otthon már csak elő kell venni a húst a fagyasztóból és kész.
Tehát elég nagy hülyeség lenne ha minden főzéshez külön be kéne vásárolni :)

(#347) DeFranco válasza Dany007 (#346) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK :)

Örülök, hogy nektek megy, nálunk egy kicsit bonyolultabb lenne (pl: húst boltban nem veszek, etc.)

Amúgy az előzőt kiegészíteném annyival, hogy a 6 órás érkezés a legritkább, inkább fél 7 - 7, és egy fél éve minden nap este kilencig mellékállás mindkettőnknek. Amikor nem, akkor házimunka, vagy pihenés... régebben nálunk is többször volt főzés. Egy túrós tésztát nem cucc összedobni, de most az sem fér bele...

[ Szerkesztve ]

(#348) Mozsa válasza Dany007 (#346) üzenetére


Mozsa
tag

Zöldséget előre 2 hétre? :F
Nálunk mindig frissen aznap, amikor főzve vagyon. A hús is a hentestől. Mondjuk 3-4 napra főzünk, ami abból áll, hogy sok leves, és 2 fajta második. Aztán jön egy melegszendvicses, virslis, fagyasztott krumplis/panírozott halrudas, pizzás nap, esetleg kettő, aztán megint főzés.

[ Szerkesztve ]

(#349) lapa válasza Dany007 (#341) üzenetére


lapa
veterán

30-45 perc... itt ugye megint az van, hogy mennyit főz az ember. én magamról tudom, nekiállok főzni és mire megpucolom meg összevágom a hagymát, húst meg a többit már elment egy óra. pedig nem először csinálom, de valahogy nekem mindig 2 óra lesz a vége. persze közben még vakarózok eleget, hogy valami kis frappáns dolgot még bele lehetne varázsolni a hűtőből vagy a kertből, szóval azért relatíve sok improvizáció is van ebben. meg magunkat ismerve egyből az 5 vagy 8 lityis lábossal nyitok, a 35 centis serpenyőben legeljebb valami kis szalonnát vagy zsemlekockát pirítunk.

(#350) DeFranco válasza lapa (#349) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te férfi vagy. Mi alkotunk a konyhában ők ételt készítenek a családnak. (no offense, a legfinomabbat ami létezik, de ez különbség) Egy vérbeli háziasszony tényleg képes ~45 perc alatt egy kétfogásos ebédet összerittyenteni. :K Vannak ilyen típusok, anyósom is ilyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.