Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#457) dabadab


dabadab
titán

Tessék leszállni egymásról.
Most csak kitakarítottam a topikot, de aki nem képes normálisan viselkedni, azt kirakom egy időre.

DRM is theft

(#458) Terminator_


Terminator_
tag

Rezsi: 17.537 Ft - víz, gáz, villany, közös költség, internet, TV (tél van, drága a gáz ) ez csak az én részem, a lakás (50 m2, 40 éves tégla-beton) rezsije ennek duplája

Dupla 35074Ft

Ez tök jó lenne nekem is ha csak annyi lenne a rezsim,de sajnos nem így van!

Villany 17800Ft
Gáz 12000Ft
KK 14500Ft
Víz 4000Ft
Internet,Tv 6200ft

nálam kb így alakul.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#459) DeFranco válasza Terminator_ (#458) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A rezsi tipikusan legalább 50%-ban döntés kérdése. Mire égetsz el ilyen horribilisen sok villanyt? Hány helyiség, helyiségenként hány watt világítás. Egyéb nagyfogyasztók?

(Érdekes, a szomszédunkban téglától újították fel a lakást, nagyon jól néz ki, de lepetéztem, hogy a kb. 20 m2-es szobában van 2 db három égős csillár, és legalább 6 falikar. Fényárban úszik a szoba, de...) :Y

[ Szerkesztve ]

(#460) Terminator_ válasza DeFranco (#459) üzenetére


Terminator_
tag

Bojlerem van ez viszi el a sok áramot,amúgy mindenhol energiatakarékos kompakt fénycsövet használok.5 helyiséget használok aktívan.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#461) Mr X válasza Terminator_ (#458) üzenetére


Mr X
veterán

A közös költségben mi van, hogy ennyi?

(#462) Terminator_ válasza Mr X (#461) üzenetére


Terminator_
tag

csak 7 albetétes a ház és azért ilyen kurv@ sok.

szemét,biztosítás,képviseletidíj ennyi aszem.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#463) Mr X válasza Terminator_ (#462) üzenetére


Mr X
veterán

szép...

(#464) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

18 èves egyetemista vagyok
kollègium 18000Ft
haza utazàs 10000Ft
BKV bèrlet 4000Ft
kaja 12000Ft plusz amit otthonról hozok
egyèb kb 5000Ft
összesen 49000Ft amit èn elköltök kb havonta ès azt mèg nem szàmoltam amit èdesanyàm fizet nekem ( tel. szàmla, otthonról hozott kaja, mosàs).

(#465) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hó vége van. Jöhet az elszámolás?

(#466) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Kész is :)

(#467) D1Rect válasza DeFranco (#466) üzenetére


D1Rect
félisten

682Ft megtakarítás? Az laza. :DDD

(#468) DeFranco válasza D1Rect (#467) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miért mit vártál ennyiből? :DDD

Amúgy nyilván nem ennyit keresek, ami e felett van, az a havi törlesztésem (lakás), és ami a felett van, az meg a megtakarítás. Nem sok, kicsike, de havonta fixen megvan (hó elején levonom :D )

Ez a havi "élet", a többi az már más tészta.

(#469) PazsitZ válasza DeFranco (#468) üzenetére


PazsitZ
addikt

azt még mindig nem vágom, hogy jössz ki 15.000 kosztpénzből.

- http://pazsitz.hu -

(#470) DeFranco válasza PazsitZ (#469) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lentebb kiszámoltuk :)

(#471) shaft72 válasza DeFranco (#470) üzenetére


shaft72
tag

Nekem olyan 35-40 ezerből jön ki a havi kajám, úgy, hogy ezt csak én eszem :) Igaz, majdnem minden napra van mellfilé, rizs, tojás, felvágott, fehérje, zöldségek és gyümölcsök; napi 5x étkezés. Ehhez képest a fejenként 15k elég nagy művészet.

(#472) DeFranco válasza shaft72 (#471) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hát ha valaki testépít, az más :) Akkor nyilván több a kosztpénz, de nálunk sem 15, ha jól elolvasod, hanem inkább 20-20+ az ebéddel együtt :)

Viszont ettől a héttől kezdve már itthon sütjük a kenyeret :DD

Sokkal finomabb, mint a bolti, és nem mellesleg olcsóbb is :)

(#473) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hajvágást meg lehet spórolni egy tuti hajvágóval. 5-6 ezerért már tök jók vannak, nekem 3 fodrász után megtérül. Múlt héten vágta barátnőm, szuper lett, hátul sose tetszett, ha fodrász csinálta(pedig jóban vagyunk, mindig elmagyaráztam, hogy mit akarok :DDD ), így viszont tökély lett, úgy csinálta, ahogy szerettem volna :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#474) DeFranco válasza hoffman_ (#473) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt én is terveztem már, de a fodrászom sajnos nem hajlandó olyan frizurát csinálni nekem, ami jól is áll, és géppel is kivitelezhető. Valamit mindig belerak, amitől muszáj visszamennem. Nem hülye a csaj :)

Mondjuk a dolgok jelenlegi állása szerint lehet nemsokára nem lesz ilyen problémám... :U

(#475) hoffman_ válasza DeFranco (#474) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Áh, nekem szerencsém van, ha le van vágva 2-3 centisre, akkor faszán áll, ebbe sok csavart nem lehet tenni se géppel, se ollóval, se semmivel. Szóval mostantól lehet, hogy offolom a fodrászt :)

Milyen dologállás, miről maradtam le?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#476) DeFranco válasza hoffman_ (#475) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lassan annyi hajam marad, aminek mindegy hogy hogy van levágva :DDD A végén menni fog a jobbról balra átfésülős figura [link]

[ Szerkesztve ]

(#477) hoffman_ válasza DeFranco (#476) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jááá, na igen :D Nézd a jó oldalát, megspórolod a fodrászt és a hajnyírót is :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#478) DeFranco válasza hoffman_ (#477) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát igen, a túlzásba vitt szexuális élet... :U :DDD

Amúgy ennyire azért nem vészes a helyzet, de tény, hogy hajmodell már nem leszek, max. az "előtte" képen.

(#479) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Oké, szóval akkor még egyszer: hogy van ez a havi 71,6k? Egyedül, vagy közösen? Miért nem számolsz bérleti díjat, saját lakás? Ezek pesti árak?

(#480) DeFranco válasza Jhonny06 (#479) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, pesti árak, és egy főre számolva. Saját lakás, és ahogy le van írva, a törlesztés ezen felül van.

(#481) Jhonny06 válasza DeFranco (#480) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na, akkor meg is van. Simán hozzá lehet csapni legalább 50k-t a bérleti díjra és mondjuk, hogy nem _ennyire_ spórolós az ember, máris nem sok az a havi 160k.

(#482) DeFranco válasza Jhonny06 (#481) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Yuppi! 71,6k + 50k a bérleti díjra = 121,6k

20k a lakáselőtakarékosság havonta = 141,6k

Marad kb. 18k amit okos ember félretesz, vagy esetleg elkölt belőle valamennyit.

(illetve ezen felül még megmarad az a rész, amit a bérleti díjon megspórol, mert az nem 50k csak nagyvonalú voltam :) )

szerk: ebben nem sok _ennyire_ spórolósság van, kiváncsi lennék, véleményed szerint mi az, amiről le kellett mondanom. Szerintem kb. semmi, régóta figyelem magam, és amit akarok, azt megveszem, lehet tépelődés van egy ideig, de nem azért mert nem futja, hanem.. nevezzük szükségesség-vizsgálatnak, és ha azon átmegy, akkor zsák.

[ Szerkesztve ]

(#483) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Milliókat tehetsz félre pár ezerből: így fogj hozzá

Hoppá... :)

Mondjuk a tragédia az, hogy ezt általános iskola hetedik osztályban október magasságában meg kellene tanítani, nem egy pénzügyi portál címlapján hozni vastag betűkkel.

Mindenféle felvágás nélkül - de tényleg, bűnnek tartom a nagyképűséget, nem szeretnék ebbe a hibába esni - fel nem foghatom, hogy lehet, hogy valakinek az itt leírtak nem alapvetőek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.