Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#282) Fiery válasza Lirion (#280) üzenetére


Fiery
veterán

Teljesen mindegy a 3x arkulonbseg, ha mindket osszevetett termek egyforman szuksegtelen :) Ha 2 okostelefonrol lenne szo, akkor mindjart mas lenne a helyzet, hiszen azok nelkul mar nagyon sokunk nehezen tudna letezni vagy legalabbis az eletunk nehezebbe valna. Az okosorak (me'g) nem tartanak itt, remekul megvan nelkuluk a Fold lakossaganak 99,99%-a :) Ha pedig szuksegtelen kiegeszito, akkor pont annyira van ertelme az árát firtatni, vagy azon porogni, mint ha mondjuk egy aranygyuru árán porognel. Tetszik? Kell? Van ra penzed? Megveszed. Ilyen egyszeru. Ha mar azon gondolkozol, hogy 3x olcsobban is lehetne ugyanolyan haszontalan dolgot venni, az mar regen rossz _szerintem_ :U

"Ebbe ne menjünk bele, de én biztosan tudom, hogy ez téves elképzelés. A gazdagok (elég nagy) részben pont attól gazdagok, hogy máshogy költenek, mint a kisemberek."

A meggazdagodasnak nem csak egyfele modja van. Orokles, lottootos, hirtelen jott szerencse az uzlet eletben, stb. stb. Nem mindenki attol gazdag, mert jol meggondolja, mire kolt. Sokkal inkabb attol lesznek sokan gazdagok, hogy rengeteget meloznak, elnek-halnak az uzletukert/cegukert, es nincs is igazan idejuk elkolteni azt a penzt, amit keresnek. Egy igazi, kokemeny uzletembernek nincs ideje meg energiaja azon agyalni, hogy megeri-e Apple Watch-ot venni :) Par ora alatt o keres 10 ezer dolcsit, mit foglalkozzon azzal, hogy 500 vagy 120 dollart koltson egy okosorara? Plane amikor nem is kell neki, nincs is szuksege ra.

"De szerinted azok megvásárlásához a vevő észérvekkel jutott el?"

Nyilvan nem, de pont arrol van itt szo, hogy semmi ertelme eszerveket hozni egyik vagy masik okosora mellett vagy ellen. Egyiknek sincs ertelme, mindegyik nelkul ugyanolyan remek elete lehetne mindannyiunknak. Majd, egyszer, talan keszit valamelyik ceg egy olyan okosorat, ami valoban olyan funkciot fog megvalositani, mint amit mondjuk az okostelefon hozott a butatelefonok utan (vagy me'g jobb pelda: a mobiltelefon a vezetekes telefon utan). Egy ilyen elkepzelt termeknel mar lenne ertelme praktikus dolgokon porogni, addig meg mindenki vegye meg, ha tetszik, azt, ami tetszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.