Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) batai15 válasza sityupityu (#8650) üzenetére


batai15
félisten

Sajnos nap végére nekem is ez a konklúzióm. Kb 15%al kevesebb van benne.

(#8652) Koczó93


Koczó93
őstag

A 11-be esetleg nem került be egy "virtuális" némító gomb a kapcsolók közé?

A gyári ébresztő hangerejét csak a csengetési hangerő módosításával lehet változtatni?

(#8653) Burki válasza sityupityu (#8650) üzenetére


Burki
aktív tag

Az előző frissítésnél is azt vettem észre,hogy az első héten jobban merült, mint az előző rendszerrel, aztán pár ciklus után olyan volt, mint a régi. Mindkét SE-m kibírja két napig jelenleg, főleg hogyha wifin vannak folyamatosan, és nem 4G-n.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#8654) sityupityu válasza Koczó93 (#8652) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem látok virtuális némító gombot.

Szerintem az ébresztő kb ugyanaz mint az előzőnél.

(#8653) Burki Én még nem küzdöttem akku problémával egyik frissítésnél sem csak most. Közel kb 3 napig szokta bírni nálam, telefonálok nagyrészt rajta. De most nekem sem lesz több 2 napnál.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8655) okoska74


okoska74
senior tag


Nem olyan rossz az akkumulátor merülése. 5 5,5 óra kijön belőle és ez még csak az első napja. Mire beáll lessz az 6 óra is.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#8656) half333 válasza Burki (#8649) üzenetére


half333
őstag

Szia! Nálam hiba nélkül működik az Outlook.
Az alkalmazásfrissités a háttérben alapértelmezetten be volt kapcsolva,az is meriti az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#8657) sityupityu válasza half333 (#8656) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen rengeteg minden, pl az icloud fotófeltöltéstől kezdve (én nem használom) szinte minden be volt kapcsolva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8658) half333 válasza sityupityu (#8657) üzenetére


half333
őstag

Ha csak wifire kapcsolod akkor is ugyanugy merűl? Érdemes teljesen kikapcsolni?

(#8659) sityupityu válasza half333 (#8658) üzenetére


sityupityu
veterán

Az icloud-ot kérdezed?
Vagy csak simán azt, hogy érdemes-e ki-be kapcsolgatni a mobilnetet? Én nem szoktam. Mobilnet és a wifi is állandóan be van kapcsolva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8660) half333 válasza sityupityu (#8659) üzenetére


half333
őstag

Az alkalmazásfrissitésre gondoltam a háttérben. Ott van h kikapcs,vagy wifi vagy wifi+mibilnet. Ha csak wifire állitom ugyanugy meriti az akkut mintha mobilnetre állitanám? Vagy inkább kapcsoljam ki?

(#8661) sityupityu válasza half333 (#8660) üzenetére


sityupityu
veterán

Az nekem teljesen ki van kapcsolva. Amúgy pont most olvasgattam ezt, nekem is hasonló beállításaim vannak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8662) half333 válasza sityupityu (#8661) üzenetére


half333
őstag

Köszi szèpen!

(#8663) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok, csináltam egy gyári visszaállitast a frissítés előtt viszont a háttérképem elveszett. Van valami mód arra, hogy mentésből visszaállítsam?

[ Szerkesztve ]

(#8664) half333 válasza Audison (#8663) üzenetére


half333
őstag

Netről letöltöd és beállitod újra.

(#8665) Audison válasza half333 (#8664) üzenetére


Audison
senior tag

Igen, ha megtalálnám...

(#8666) -secret- válasza Audison (#8663) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Van screenshotod a képről?

(#8667) aujjobba válasza Burki (#8649) üzenetére


aujjobba
addikt

Dolgoznak rajta.

[link]

(#8668) Burki


Burki
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap végül a priváton frissítettem 11-re, a cégessel várok még egy pár napot. Eddig nagyon tetszik. Gyorsabbnak tűnik, és valahogy az ujjlenyomat olvasó is mintha gyorsabban tenné a dolgát.

Amit első körben viszont nagyon hiányolok belőle, az a normális keresőmotor a tárcsázó felületen. Ezt minden frissítésnél várom,hogy hátha belekerül,de sajnos nem. :( A Control Centre viszont nagyon bejövős. Sokkal használhatóbb, mint az elődje.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#8669) half333 válasza Audison (#8665) üzenetére


half333
őstag

Milyen kép volt?

(#8670) Napster82 válasza half333 (#8669) üzenetére


Napster82
tag

Üdv. Nekem nincs a frissen felrakott ios 11-ben az se-n a beállítások-kamera-formátumok. Nincs a kamera beállításon belül a formátum beállítási lehetőség.

(#8671) aujjobba válasza Napster82 (#8670) üzenetére


aujjobba
addikt

Az SE nem tud HEIC-be menteni.
Nem támogatja az A9 SoC hardveresen, csak A10 és feljebb (min. i7).

(#8674) tomajer


tomajer
tag

Üdv a csapatnak.

Tudom, hogy nem egészen idevaló, de itt van pörgés, és ha megérkezik a készülék úgyis itt leszek "otthon" :-)
Két-háromezer hozzászólást elolvastam már tőletek ... még nem értem a végére, de közben már ingerenciám volt feltenni a kérdéseimet.

A párom számára készülünk venni egy SE-t.
Az ok, hogy droidban már egyszerűen nincs használható telefon 5 col alatt.
Márpedig, ő nem akar tepsit!!!
Utánanéztem, és így találtam rá az SE-re, ami az eddigi két hetes utánaolvagatásaim alapján teljesen meg fog neki felelni hosszú évekre.
De!
Eddig csak droidunk volt. Neki is, de mivel én kezelem a telefonját Mármint ha van rajta barkácsolnivaló ... őt nem fogja zavarni az ios.
De mivel ő nem szereti a változásokat, és nehezen fogadja el az új dolgokat, nekem kell belaknom ezt a telefont, lehetőleg úgy, hogy utána ne azonnal frissítéshegyek jöjjenek.
Amit szeretnék:
Egy olyan olvtárs, aki droidról jött át, legyen olyan kedves szájbarágósan elmondani, mi is a teendő, amikor a kezembeveszem először a készüléket?
Mit fed az aktiválás?
Mit kell azonnal beállítgatni, mi a teendő, hogy rögtön megkapja a legfrissebb szoftvert (hogy a drágám, már azzal kapja a kezébe)
Pc van otthon, winnel, vagy linuxxal.
Milyen programokat kell feltelepítenem?
Mikkel tudom neki feltenni a zenéit, képeit, csengőhangjait?
Van e lehetőség személyenként csengőhangot állítani pl, mert ő azt szereti, ha a hangból tudja ki hívja ... létezik e felolvasó, ami szóban felolvassa a hívó fél nevét?
És úgy általában:
Mik a buktatók, egy amúgy alapjában véve mókolós droidosnak.
Tehát, minden olyanra is kíváncsi vagyok, ami nekem most eszembe se jutott :-)
Nagyon szépen köszönöm a türelmet és a segítséget!

hallotaxi.hu

(#8675) SzalaiÁdám95


SzalaiÁdám95
tag

https://szifon.com/2017/09/20/ios-11-gyorsan-merul-a-keszulekem-miket-allitsak-be

Akkumlator problemara ios 11 alatt. Nekem nem merult gyorsan de igy rententő en jo lett, 2 oras nyomkodas utan 75-80%ra ment csak le mellet van 4-5orat keszenlet is

(#8676) SzalaiÁdám95 válasza SzalaiÁdám95 (#8675) üzenetére


SzalaiÁdám95
tag

Most 3ora 11perc nyomkodassal es 8oras keszenleti idovel vagyok 61%-on 😇👊

(#8677) nord_ válasza tomajer (#8674) üzenetére


nord_
veterán

- Zenék felpakolásához az iTunes a gyári program, de azt tudnod kell, hogy akkor fog “jól mutatni” a telefonon a zene, ha az id3 tagek rendesen ki vannak töltve (album neve, előadó, szám címe, stb).
- Személyenként csengőhangot és sms-hangot is lehet állítani.
- A hívó nevének felolvasása alapból benne van az iOS-ben: Beállítások - Telefon - Hívások bejelentése menüpont alatt.

A droidos átállásos részt meghagyom annak, aki droidról jött. :)

(#8678) tomajer válasza nord_ (#8677) üzenetére


tomajer
tag

Köszönöm!

Annyit fűznék még hozzá, hogy vadi új telenoros készülék lesz.
Tehát, mindent a nulláról kell csinálnom, eddig még csak a kezembe se volt soha almás készülék .... és egy használatra kész telefont kell a kedves kezébe adnom.

Fontos kérdés pl, hogy az aktiválás, beállítgatás, kínlódás megy-e sim kártya nélkül, hogy addig amíg én molyolok az újjal, neki éljen a régi telefonja ?!?

hallotaxi.hu

(#8679) szupermacs válasza tomajer (#8678) üzenetére


szupermacs
veterán

Beteszed a SIM-et, aktiválod majd, rákeresel a frissítésekre, érdemes kipróbálni az Apple Music 3 hónapos próbaidejét és azzal letöltögethettek minden zenét az áruházból.
Nem tudom miért kell ennyire túlmisztifikálni egy első bekapcsolást, sose volt a kezemben alma és amikor megvettem a telefont percek alatt megvolt minden. Nem kell hozzá atomfizikus végzettség.
A legegyszerűbb, hogy megvárod amíg meglesz a telefon és majd meglátod akkor, hogy mennyire egyszerű. Amíg nincs előtted bárki írhat bármit.

(#8680) #86564352 válasza tomajer (#8678) üzenetére


#86564352
törölt tag

Adja magát a legtöbb dolog, meglátod amikor a kezedben lesz. Ha addig olvasni akarsz aktiválás, Apple ID stb:
https://support.apple.com/hu-hu/HT202033
https://support.apple.com/hu-hu/explore/new-to-iphone
http://help.apple.com/iphone/10/?lang=hu#/

Talán annyi tipp most Androidról váltasz, hogy ios11-re érdemes rögtön frissíteni a változások miatt. Így kimarad a 10-11 közti "ez nem úgy nézett ki" dolog és egyből az újat szokja meg.

(#8681) cyberkind


cyberkind
félisten

Abban az esetben ha a gyári beállítás se törli ezt a rohadt böngészős vírust mi a teendő? FB app-ból nem tudok semmilyen cikkre menni mert mindig feljön egy ilyen szar és arra dob át, ahhoz képest, hogy mennyire zárt a rendszer ilyen Android-on nem volt. :U

Kitöröltem én már mindent, de ez ugyanúgy megmaradt.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#8682) sityupityu válasza SzalaiÁdám95 (#8675) üzenetére


sityupityu
veterán

Szinte kb szó szerint ugyanez van leírva itt is, csak más a képi illusztráció és a 11-et emlegetik a 10 helyett. Mondjuk nem is tudtak volna sok újat írni. :)

(#8681) cyberkind Ilyen is van? Én még szerencsére nem találkoztam vele.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8683) oszy válasza cyberkind (#8681) üzenetére


oszy
veterán

Én még nem találkoztam iPhone készüléken vírussal...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8684) cyberkind válasza oszy (#8683) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha beírod ezt (iphone gocloudly.com) a keresőbe kidob egy-két panaszt, én ezzel szopok nem is tudom mióta de még a teljes törlés se tüntette el, igazából már nem is tudom mi ez.

Szóval ha valaki segítene ebben azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#8685) nord_ válasza cyberkind (#8684) üzenetére


nord_
veterán

Amit leírtak a Google-keresési találat első linkje (Apple discussions) alatt, az sem segített (Safari kilövése - Safari clear history and website data) - kényszerített újraindítás az Apple-logó megjelenéséig)?
Elvileg ennek működnie kell. De ha ez se vált be, akkor egy teljes törlés, majd új iPhone-ként történő visszaállítás? (biztonsági mentés visszatöltése nélkül!)

Esetleg AdBlock alkalmazás telepítése?

(#8686) cyberkind válasza nord_ (#8685) üzenetére


cyberkind
félisten

Az előzményeket töröltem nem 1x, az nem segített, a kilövés mit jelentene? (ez még kimaradt) Most az új telefonként való beállítást csináltam meg de az nem segített, gondolom az nem lehetett gond ha szinkronizáltam csak a kontaktokat.

FB app-ba, hogy telepítek AdBlock-kot? Onnan egy cikket se tudok megnézni, nem is főként Safarival van a bajom hanem ezzel.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#8687) tomajer válasza szupermacs (#8679) üzenetére


tomajer
tag

Lehet, hogy ha a kezembe lesz, nekem is menni fog minden mint a karikacsapás ... csak ... azt hallom mindenhonnan, hogy mennyire más ... és sokat szívni fölöslegesen nem akarok vele, amikor itt vagytok nekem ti :-P
Eccerű ötvenpuszos taxistaként, megtanultam már sokmindent ... ugyanígy :-)

hallotaxi.hu

(#8688) szupermacs válasza tomajer (#8687) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor ne idegeskedj, biztos találkoztál már bonyolultabb technológiával.

(#8689) VMatteo válasza szupermacs (#8688) üzenetére


VMatteo
őstag

PL uber :DDD :DD ;] :B

Tisztelet a Gépésznek!

(#8690) oszy válasza tomajer (#8687) üzenetére


oszy
veterán

Az iOS egyszerű és logikus. Ne aggód túl! Menni fog! A volt kollégám mikor megvette úgy azt mondta: "ezt ilyen hülye embereknek találták ki, mint én"! :D

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8691) fokukac válasza oszy (#8690) üzenetére


fokukac
nagyúr

Azért a logikussal vitatkoznék. Van egy sajátos steve jobs-i logikája, és ennyi. Ami hol ilyen, hol olyan.
Kezdve az olyan alapvető dolognál, hogy amikor elindul, kiírja, hogy "SIM locked" - és az alábbi opciók közül választhatsz, hogy "OK" - amitől nem fogsz tudni telefonálni, illetve "Unlock", amivel végre bekéri a pin-kódot.
Milyen párbeszédpanel, ahol nem az oké visz tovább a normális irányba?

Vagy amikor le akar merülni, és feljön, hogy "Low power mode active" - és ez felülír mindent. Tehát ha mondjuk egy hívásban vagy benne, akkor addig nem tudod lerakni a telefont, amíg le nem okéztad a low power mode-ot.

És nekem sok-sok sok ilyen van. És néha visítani tudnék tőle - persze, én egyszerre használom a stock Androidot és az iOS-t is....

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8692) oszy válasza cyberkind (#8684) üzenetére


oszy
veterán

Nem szinkronizálsz valamit, amit nem kellene? :F

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8693) cyberkind válasza oszy (#8692) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak kontaktokat, első dolgom minden i cuccon a felhő kikapcsolása, most is csak ennyit szinkronizáltam.

Paranormal Cocktivity

(#8694) sityupityu


sityupityu
veterán

Azért találtam egy érdekes bejegyzést a szifon-on a 11-ről:

"Figyelem! Az Apple az iOS 11 alatt megváltoztatta a Wi-Fi és a Bluetooth kapcsolókat a Vezérlőközpontban. Ezek már csak ideiglenesen lecsatlakoznak az adott hálózatról vagy eszközről, de magát a funkciót nem kapcsolják."

Akkor ezt most hogyan is kell értelmezni? Ha kikapcsolom akkor csak az eszközről választom le, teljesen nem tudom kikapcsolni?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8695) -secret- válasza sityupityu (#8694) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beállításokban tudod teljesen kikapcsolni.

(#8696) sityupityu válasza -secret- (#8695) üzenetére


sityupityu
veterán

Félreértelmeztem, köszi már világos. :R
Én csak gyorsmenünek hívom magamban a vezérlőközpontot. :B Tehát teljesen itt nem lehet kikapcsolni, csak ha bemegyünk a beállításokba.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8697) tomajer válasza VMatteo (#8689) üzenetére


tomajer
tag

Azt én nem láttam közelről :-)
Mert ha láttam volna, akkor most nem kérdezgetnélek itt benneteket, hisz a zuber minden drivernek adott ingyé egy szifont :-) Talán négyest? De lehet hogy ötöst.

hallotaxi.hu

(#8698) tomajer válasza fokukac (#8691) üzenetére


tomajer
tag

Nnaezaz!

Ilyenekre vagyok kíváncsi! :-)
Tudtamén, hogy egy volt (vagy aktív) droidos észreveszi azokat ami nektek tök természetes ...

Biztos vagyok benne, hogy egy hónap múlva mindent tudni fogok amit egy átlag user tudhat az ájfonról, mert szeretek buzerálni.
Épp ezért maradok én a droidon :-)
Most egy LG G4-em van, és alig várom, hogy lejárjon a garanciája és végre rootolhassam és kipróbálhassak rajta jobbnál jobb oprendszereket ... erről ti nem is hallottatok itt :-)
Az előző telefonjaim Sd kártyáján, mindig ott volt három négy főzött rendszer amiket tíz perc alatt tudtam cserélni, mint más a háttérképet :-)
A G4-en azért nem lehet, mert meghalós (Bootlop) azalaplapja, így vérre megy a garancia sajnos :-(
De különben teljesen elégedett vagyok vele.
Nna ehhez lesz hasonlítva a kis SE! :-)

hallotaxi.hu

(#8699) oszy válasza tomajer (#8698) üzenetére


oszy
veterán

Kinek a pap, kinek a paplan! :DD

Nekem pl. SOHA nem lesz többet droid. A franc sem akar szórakozni a ROMokkal!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8700) batai15 válasza oszy (#8699) üzenetére


batai15
félisten

Azér ez nem így van. Ma már eleve sokszor nem azér kell romolni mert rossz a rendszer inkább csak mert van rá lehetőség .
Másik ios-en is lehet fel ill vissza rakni romot droidon se bonyolultabb például egy odin.
Szvsz én még fogok vissza menni droidra hiányzik kicsit azér ill sok vásárolt appom van ott. Nagyon elégedett vagyok jelenleg ha rá unok az iosre megyek majd vissza valamikor. Mondjuk szerintem nem most lesz hanem legalább egy év múlva.
Egyedül itt az appok kinézete nem jön be droidon a material elv miatt az egységes appok kinézete jobban bejön . Itt meg van nem egy app ami eléggé le van maradva kinézetben.
Rengeteget romoltam egyébként mostanság időm nem lenne erre.
Ios egyébként kevésbé logikus mint a droid viszont kézre álóbb .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.