Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) norbi2010 válasza elekreg (#1242) üzenetére


norbi2010
őstag

11.1 beta 3 már teljesen jó. :)

(#1252) h1mpi válasza galaxys80 (#1247) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Magyar mentalitás az... :U

Más: ezt a HEIC kép formátumot nem lehet valahogy vissza állítani jpegre? Idegesítő, hogy mindig konvertálni kell...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1253) galaxys80 válasza h1mpi (#1252) üzenetére


galaxys80
veterán

Így van. Magyar mentalitás, hogy hülyére vehet mindenki nem számít. :U
Nekünk csak kötelességeink vannak jogaink semmi. :U
Értem én, hogy mire gondoltatok itt néhányan. Arra, hogy sokan kamu indokokkal cseréltetik a készülékeiket.
Csak azt nem értem, hogy fenti eset mégis miért tartozna ebbe a kategóriába. Vagy mégis milyen hátrány éri az Apple-t azzal, hogy nem most hanem 11 hónap múlva kell kicserélnie az általa elbaltázott, hibás készüléket.

Más: De visszalehet...

[ Szerkesztve ]

(#1254) hemaka válasza h1mpi (#1252) üzenetére


hemaka
nagyúr

Camera -> Formats -> Most compatible

De maradhat akar azon is, es bekapcsolva hagyod az automatikus konvertalast, ugy nem veszel eszre kb semmit belole.

Photos -> Transfer to MAc or PC -> Auto

[ Szerkesztve ]

(#1255) elekreg válasza norbi2010 (#1251) üzenetére


elekreg
tag

Talán a 4s-en bétáztam utoljára, nincs kedvem duplán tesztelőnek minősülni, de bíztató jel, reménykedésre ad okot, hogy a későbbi hivatalos verzióval sem lesz gond.

(#1256) FіkuszKukіsz válasza h1mpi (#1245) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha beviszem most egy APR-be akkor szerinted egyből cserélik? Szolgáltatós a "kicsike", a számla nálam van (véletlenül a táskámban maradt) viszont a doboz meg minden egyéb otthon van.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#1257) Tibee86 válasza FіkuszKukіsz (#1256) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyből nagyon régóta nem cserélnek már.

(#1258) h1mpi válasza hemaka (#1254) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi! Ez sokat segített :K

(#1256) 42: bevizsgálják egy pár napig az biztos

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1259) Ed Parker válasza h1mpi (#1252) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én hétvégén csináltam 4K videókat egy játszóházban de ez az új kodek szvsz nem az igazi.
Pláne ipaden visszanézve aminek nagyobb felbontása van, eléggé gyenge.
Az előzőeket is visszanéztem amit február környéken csináltam i7 full HD-ban, azok sokkal jobbak.

(#1260) h1mpi válasza Ed Parker (#1259) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ahogy nézem sokkal kisebb mérettel dolgozik. Gondolom az valahol a minőség rovására megy...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1261) Ed Parker válasza h1mpi (#1260) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Általában, és itt most nálam a készülékek egyformák, i7 és i7+,
Ráadásul a 4K szarabb, nem a full hd.
Igaz az előbbi az új formátummal lett csinálva, ami a szifon kijelzőjén még ott nem is látszott, csak itthon a táblán.

(#1262) Totheground válasza galaxys80 (#1253) üzenetére


Totheground
addikt

Az, hogy szanalom a kobon, hogy valaki 10 honapig hasznaljon egy hibas telefont, mert putto AppleCare-t fizetni, de hosszabb garit persze akar, mert az neki jar.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#1263) NavySeal válasza Totheground (#1262) üzenetére


NavySeal
senior tag

Az is szánalom, hogy egy 300eFt-os telefonnál ilyen gatya a minőségbiztosítás a gyárban, illetve hogy ez a vevőig eljuthat.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#1264) Totheground válasza NavySeal (#1263) üzenetére


Totheground
addikt

Ezt hol vitattam és ez hol invalidalja, amit fentebb írtam?

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#1265) hemaka válasza NavySeal (#1263) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egy gyarban az eletben nem hallja meg a meo-s, olyan halk a kattogas, hogy a kornyezeti zaj 100x elnyomja. Ez van, vissza kell vinni, aztan majd lesz vele valami.

A i6 tulajokat amikor a jobb vagy bal also sarka a telefonnak kattogott, mert eleresztette a ragaszto egy ido utan... elhajtottak a fenebe, mert mukodest nem befolyasolo tenyezo.

[ Szerkesztve ]

(#1266) Richard válasza Totheground (#1262) üzenetére


Richard
őstag

Hát itt Mo-n sehogy sem tudok venni AppleCare-t iPhonera. Nem igazán ajánlja fel a weblap.

(#1267) hemaka válasza Richard (#1266) üzenetére


hemaka
nagyúr

Veszel ra biztit, aztan kesz, az kitolja a rendes garit is.

(#1268) NavySeal válasza Totheground (#1264) üzenetére


NavySeal
senior tag

Sehol, nem is azért írtam, csak még ez jutott eszembe erről

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#1269) NavySeal válasza hemaka (#1265) üzenetére


NavySeal
senior tag

:) Akkor robottal kell ellenőrizni :)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#1270) galaxys80 válasza NavySeal (#1263) üzenetére


galaxys80
veterán

Számból vetted ki a szót.

(#1262) Totheground

Apple Care.... Kötök is gyorsan. Ja várj. Magyarországon nem is lehet. :U
Na menjünk áldozzunk gyorsan fel valamit az Apple oltárán. :DD

És ha már szóba hozta valaki fentebb a magyar mentalitást...Mindenki mással imádnak egyesek foglalkozni, ahelyett, hogy a saját dolgukkal foglalkoznának. :U

[ Szerkesztve ]

(#1271) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Elég sokat gondolkodtam , hogy az iPhone X-et várjam , és vegyem meg vagy az iPhone 8 Plust .
Számításba vettem sok dolgot , de végül is a 8 Plus lett a befutó , ami szerencsére megérkezett , és kellemesen csalódtam , még úgy is , hogy előtte egy 7 Plus készülékem volt .
A hardverekből adódóan is erőssebb , és összehasonlítva is szemmel láthatóan gyorsabb .
A kamerája , nos az szerintem tényleg egyértelmű , szemmel láthatóan szebb , minőségibb képeket készít .
Eddig bugokat nem tapasztaltam , na de majd használat közben fognak kiderülni , hogy jól döntöttem avagy sem , de bízom bene , hogy igen .
Szóval egyértelműen nem bántam meg , a sok negatív kritika , lehúzás ellenére sem .

:R

[ Szerkesztve ]

(#1272) hemaka válasza Boss81 (#1271) üzenetére


hemaka
nagyúr

En is igy voltam, de nalam hamar eldolt, mert az X nem tetszik, a felar a 8P-hoz kepest meg foleg nem. Hasznald egeszseggel. :)

(#1273) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

Egy 8 plus vásárlásán gondolkozom; azonban felmérült bennem egy kérdés.
Androidon nagyon bosszantanak az internetes reklámok, gondolok itt arra, hogy pl. ha kerestem téligumit az autómra utána szinte minden oldalon tele lesz téligumi reklámmal a böngészőm.
A Safariban ez kivédhető-e lassúlás vagy böngészési élmény mérséklődése nélkül?

Előre is köszönöm annak aki válaszol.

[ Szerkesztve ]

(#1274) h1mpi válasza hemaka (#1272) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én nem biztos, hogy nem cserélek majd :DDD az a rohadt kíváncsiság :P

(#1273) Hitch: A Safariban egy jó van, stabil mint a beton. Sehol sincs lassulás.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#1275) Boss81 válasza hemaka (#1272) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen az a felár nálam már igen csak bántja azt a bizonyos fájdalom küszöböt .
A másik , az , hogy keret nélküli , és arcfelismeréssel rendelkezik a X , engem annyira nem hozott lázba , a többi paraméter viszont megegyezik a 8 plussal .

Amúgy köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1276) lugosi válasza hemaka (#1272) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor nem érzem magam annyira ufónak, hogy nekem se tetszik az X.

(#1277) Richard válasza lugosi (#1276) üzenetére


Richard
őstag

A X első szériáját én sem látom jó ötletnek megvenni, majd jövőre a következő generációt.

[ Szerkesztve ]

(#1278) NavySeal válasza lugosi (#1276) üzenetére


NavySeal
senior tag

Hát ne érezd, szerintem sem lett egy “műremek”

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#1279) Ed Parker válasza Boss81 (#1271) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez a kamera dolog egy érdekes kérdés.
Megnéztem erről pár videót, és összességében elmondható hogy a szaturáció csuszkát megtolták picit meg szoftveresen mókoltak rajta, de a különbség azért nem eget verő.
Van változás ez tény, és akinek ez megéri az nem jár rosszul, pláne hogy van 4K 60fps.

(#1280) Ed Parker válasza Hitch (#1273) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Erre van egy remek megoldás.
F secure freedome VPN kliens és máris nem követ senki és nem látsz ilyen reklámokat.
Nem lassítja be a rendszert, ki lehet próbálni.

(#1281) Hitch válasza Ed Parker (#1280) üzenetére


Hitch
aktív tag

Írtam privát üzenetet.

(#1282) kchris78 válasza Boss81 (#1271) üzenetére


kchris78
veterán

min érzed hogy gyorsabb? én megnyomkodtam ott sajnos nem sok app van rajta (boltban) de semmi difit nem érzékelek.

(#1283) nbukta77


nbukta77
addikt

En is gondolkodok az x- en. De neha bizonytalan vagyok. Erdemes e ezt az elso evfordulos termeket megvenni vagy nem.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1284) kchris78 válasza nbukta77 (#1283) üzenetére


kchris78
veterán

en ha meg fogom venni akkor vagy afamentesen vagy hasznaltan. biztos lesz aki eladka. az afamentesseg itt meg kulonosen sokat fog szamitani mert eleve nagy az alap ar.

(#1285) Ed Parker válasza kchris78 (#1284) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt csakis jövőre érdemes megvenni, mert nyitóáron eléggé lehúzó.

(#1286) joey04 válasza nbukta77 (#1283) üzenetére


joey04
titán

nem. ha lesz folytatása, akkor azt igen. de ezt szvsz nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1287) Boss81 válasza Ed Parker (#1279) üzenetére


Boss81
senior tag

A kamera valóban egy érdekes dolog . Én mindig azt mondtam , hogy aki profi képeket szeretne csináltatni , vagy készíteni , használjon profi fényképezőgépet .
Nekem a fényképezéshez őszintén bevallom nincs érzékem , sem szemem , vagyis nem veszem észre a különmbségeket , de itt igen , mégpedig a minőségben , és itt konkrétan a i7plus készülékkel hasonlítom össze , mivel én konkrétan arról váltottam . Megjegyzem nem ez volt a váltás fő oka .

kchris78 #1271

Mivel említettem hogy i7plus-ról váltottam , a kettő közötti különbséget tudom említeni .
A sebesség változás részben a szoftvernek , az ios11-nek köszönhető , részemről semmi gond vele , részben ugye hardveres .
Pl gyorsabban reagál a touch id , gyorsabban reagálnak az appok , gondolok itt egy app betöltésére , gyorsabban működnek az appok , nem olyan lassúak működés közben, nem laggolnak , legalább is nálam .
Gyorsabban tölt be a rendszer bekapcsolásnál . De vannak még apróságok .

Tegnap este 10 óra után valamivel vettem le töltőről a telefont , 100%-ra fel volt töltve . Reggel néztem , hogy mennyit merült és semmit , ugyan úgy 100%-on volt . Az i7Plus-nál ez sajnos nem volt elmondható .

Hirtelen ennyi jutott eszembe , de menet közben be fogok számolni a tapasztalotokról ha pozitív ha negatív :R

Egyenlőre nem bántam meg a váltást , remélem ez így is marad :C

[ Szerkesztve ]

(#1288) Totheground


Totheground
addikt

Csak hogy a másik oldal is képviselve legyen: én rámegyek az X-re ahogy lehet. Túlságosan elkapott a must have érzés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#1289) lugosi válasza Boss81 (#1287) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Én mindig azt mondtam , hogy aki profi képeket szeretne csináltatni , vagy készíteni , használjon profi fényképezőgépet ."

Ez oké, de a mobiltelefon kamerája szerintem sose profi felhasználásra volt szánva (bár volt rá példa, olvastam egy sajtófotósról aki háborús övezetekben két telefonnal fotózta végig a riportját, de nyilván nem ez az általános).

(#1290) Boss81 válasza lugosi (#1289) üzenetére


Boss81
senior tag

Egyetértek .
Szerintem a mobilok kamerája , és most teljesen mindegy milyen platformú , vagy márkájú készülékről beszélünk , nem profi fotózásra vannak kitalálva (mint ahogy sokan gondolják , és ha valamielyik kép nem úgy sikerül , akkor fel vannak háborodva) . Az egy dolog , hogy némelyikkel kimagasóan szép képeket lehet készíteni .

(#1291) lugosi válasza Boss81 (#1290) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen. És ha megnézed, hogy milyen fényképezőgép-kategória kezdett el eléggé eltűnni, akkor látható a legjobban: a kis egyszerűbb kompakt fényképezőgépeké. Tehát a profibb gépek maradtak, azoktól nem vett el piacot a mobil, de a kis egyszerűbb kompaktok piaca eltűnőben van.

(#1292) adise válasza lugosi (#1291) üzenetére


adise
őstag

Mivel az atlag ember amit gyorsan lefenykepezed meg gyorsan feltolt facebookra ide oda arra eleg volt 4 eve is egy telefon kamerja. Kompakt helyett boveb jo. Es az emberek 99%nak nincs szuksege kulon 200-300k ert fenykepezore vagy tobbert

(#1293) kchris78 válasza Totheground (#1288) üzenetére


kchris78
veterán

Az a baj hogy kicsit engem is... Talán lecserélném a 7+ -t 8+ -ra, eleg komoly arak vannak itt a hardverapron (jo ertelemben). Ha a kinnlevosegeim egy jo resze benn lenne egy pillanatig nem gondolkoznek rajta... Nem varnam meg mig a 7+ garija lejar. Viszont igy nem biztos hogy ez az elso dolog :).

[ Szerkesztve ]

(#1294) realmadrid válasza adise (#1292) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Telefonra sem adnak ki ekkora összeget...

A sas nem vadászik legyekre

(#1295) Boss81 válasza lugosi (#1291) üzenetére


Boss81
senior tag

Ezzel tökéletesen egyetértek , az "alap" fényképezőket szinte már teljesen kiváltotta a mobil , hiszen némelyik jobb képeket csinál , sőtt , már lassan mindegyik , és ugye a mobil mellett nem kell "cipelni" mégegy készüléket .

Megjegyzem nekem idén volt az esküvőm , és a telefonommal is felvettek mindent 4K videóba . Itthon megnéztem tévén , szintén 4K . Hát mit mondjak , azért nem gyenge minőség , fogalmazzunk finoman :K

[ Szerkesztve ]

(#1296) kchris78 válasza realmadrid (#1294) üzenetére


kchris78
veterán

Nem kell ekkora osszegben gondolkozni. Tesom fotozgat es vett egy SONY kompaktot amivel a Magyarosi Csaba is videozott sokaig, 20Mpix, nagy CCD, 4x optikai zoom, nagyon komoly gep, hasznaltan 100korul nulla hasznalati nyommal. Plusz 100-150 kozott valami Canon DSLR gepet.. Ahhoz persze lehet plusz objektivet venni millioert akar de nem kotelezo viszont a tudas a vazban benne van. Ennek barmelyike porra alazza a legjobb mobilt is.

(#1297) Boss81 válasza realmadrid (#1294) üzenetére


Boss81
senior tag

Kinek mi a hobbija , ki mire tudja kihasználni , vagy csak villogni akar vele .
Én kifejezetten olyan tokokat használtam mindig is , hogy ne látszódjon , hogy almás készülék vagyis takarja a logót . Nem az a korosztály vagyok aki azért vásárol egy több százezer forintos készüléket , hogy elmondhassa hogy nekem ilyen is van , vagy esetleg apuci anyuci megveszi neki.
A munkámból adódóan is ki tudom használni , és jobb appok vannak rá mint a robotos platformon , valamint stabilabb . Sokszor jó hogy nem kell magammal cipelni laptopot .
De mint mondtam kinek mi .

(#1298) kchris78 válasza Boss81 (#1295) üzenetére


kchris78
veterán

En azt latom hogy hiaba a 12Mpixmeg minden a mobiloknal ha 100%-ban nezzuk a kepet nagyon nem reszletgazdag. Kirakni egy mobilra meg monitorra brutalisan jo meg szep (7+ -al fotoztam vegig a nyaralast) viszont 100% nezegetesnel ha latni akarom a reszleteket akkor elojonnek a bajok.. Egy rendes fotogepnel azert ez nem teljesen igy van es a kiindulasi mpix is nem mindegy hogy 20 vagz 12, mi a 100%. Plusz, igaz ezt nem tudom konkret tipusokkal bizonyitani de pl a Sony kompaktja alapjan en azt gondolom hogy a MAI 50-100 rugos kompaktok is ugrottak azert az elmult par evben 1-2 minosegi szintet es nem szabad roluk ugy gondolkodni mint amilyen emlekkepek megmaradtak ha par evvel ezelott hasznalt az ember ilyet.

(#1299) madgie válasza kchris78 (#1298) üzenetére


madgie
titán

Ne nézegesd 100%-ban. A kinyomtatott fotót sem nagyítóval vizsgálod.

(#1300) Boss81 válasza kchris78 (#1298) üzenetére


Boss81
senior tag

Erről beszéltünk feljebb , hogy nem kell összekeverni a profi gépekkel ,mert ezek nem azok . Ezekkkel csak az átlagnál szebb képeket lehet készíteni , de nem tökéleteseket .

Nagyon sokáig androidos voltam , sőtt fejlesztettem is androidra , az iphone hallatán kirázott a hideg , egészen addig ameddig nem kezdtem el használni , a feleségem szintén óckodott az iPhone-tól , amióta vettem neki már többet is , azóta nem akarja letenni a kezéből , és sokszor megemlíti , hogy ha ezt tudta volna hogy mennyivel jobb az ios akkor nem szenved xy időt androiddal , amik voltak neki felső kategória alsó határán mozogtak pedig . Félreértés ne essék , nem akarom szidni a másik platformot , csak tapasztalat , ennyi .. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.