Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Ricardo válasza kbadam83 (#448) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha gondolod hozz pár képet a Fotók, videók mobillal topikba.

Biztos többeket érdekelne rajtam kívül is, hogy milyen fotó képességekkel rendelkezik.

(#452) Parallaxis válasza Lacy6 (#449) üzenetére


Parallaxis
addikt

Stabilitás, kiszámíthatóság?
Olyan dolgokról beszélsz amit az android már 4 éve tud...

Az Android kiszámíthatóságán azt érted, hogy 4-5 nap használat után már számolhatsz azzal, hogy váratlan hibák jönnek elő, esetleg belassul, akadozik, vagy "érdekes dolgokat" művel? Mert akkor igazad van.

iOS alatt nem kell 2-3 naponta újraindítani a készüléket, meg cache-t törölni, hogy hibátlanul működjön.
(A Samsung ezt annyira komolyan veszi, hogy a gyári szoftver része, hogy időközönként újraindítsa a készüléket a teljesítmény javítás érdekében :D )

fogalmad sincs a mai androidos telefonok megbízhatóságáról

Hát ezek szerint neked se.

[ Szerkesztve ]

(#453) Lacy6 válasza h1mpi (#450) üzenetére


Lacy6
senior tag

HTC One X-nél még volt egy két problémám, de a HTC One M8 már tökéletes volt működés szempontjából.
Ez 2014-es telefon. Most egy P9-et használok és a stabilitással nincs problémám.
De ezzel nagyon sokan így vagyunk...
Megint csak azt tudom mondani, hogy ne nekem hidd el, hanem tájékozódj, informálódj és ha már nagyon sok helyről van információd akkor ész érvek alapján be fogod látni.
Ha meg nem akarsz informálódni és nem is akarod elfogadni, akkor ne terjesszed a hamis, megtévesztő nézeteidet.
Köszönöm.

(#452) Parallaxis :

Nem tudom miről beszélsz :D
A HTC M8 közel 1,5 éve nem volt újraindítva és olyan gyorsan működött mint az újonnan kibontott P9-em.
Kár hogy összetört...
Nem használtam rajta semmilyen rendszer optimalizáló progit...
Családba nagyon sok androidos telefon van és egyiknél se voltak ilyen gondok amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#455) minek?:S válasza h1mpi (#450) üzenetére


minek?:S
őstag

és (#452) Parallaxis

Nekem tényleg az ég egy adta világon semmi bajom nem volt az SGS6E-mmel és most a BB Privemmel sincs, egyiket sem kell újraindítani 3-4 naponta... persze, mikor az ICS-es Xperia U-m volt, azt igen kellett, ja de hogy annak már 4 éve és ja, hogy azt nem negyed millió forintért vettem, csak 50ezer forintért?

Persze szakmai dolgot értelemben nem tudnék sokat írni, és ahogy látom ti sem. Mégis a hétköznapi használathoz tökéletesen megteszi az Android, nehogy már 250ezer forintot kelljen kiadnom, aztán még venni mellé 30e ftért kiegészítőket, hogy tudjon gyorstöltést, meg egy kis sz@r kábelt cipelnem a jack dugó miatt... elhiszem, hogy hű de fasza meg szép meg jó, de ennyi pénzért bármit tudsz venni és igen, ennyi pénzért android vonalon is van jó, szép és megbízható, amiben a gyári töltőfej tud gyorstöltést( vagy max 10.000 Ft-ért veszel adaptert+usbt) és van alapból jack dugó rajta, gyors, kényelmes, szép stbstb.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#456) mondomén


mondomén
őstag

Jó sok mindent megtanulhattunk ezekről a happy meal-es telefonokról. i8-ról is van valami hasznos infótok? Vagy azt másik topikban tárgyaltátok ki? :F

(#457) Tibee86 válasza minek?:S (#455) üzenetére


Tibee86
veterán

"de ennyi pénzért bármit tudsz venni és igen, ennyi pénzért android vonalon is van jó, szép és megbízható"
Ezzel szerintem senki nem is akar vitába szállni. A baj azzal van, hogy itt jó pár android felhasználó mint valami hittérítő próbálja győzködni az embereket, hogy az az isten és aki iPhone-t vesz/használ az egy hülye.
Ahelyett, hogy elfogadná azt, hogy sok embernek nem felel meg az android, vagy egyszerűen nem tetszik neki és akár csak ezért használ iPhone-t.

(#458) jozsi252 válasza ollie (#138) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi!

Az a baj hogy nagyon világít. Elég szarul alszok, aztán még a Syno NAS-nak is a kék ledje zavaró a szobába éjszaka. Jó lenne olyat venni amibe nem nagyon van led, vagy max nagyon pici. Mint a Belkin Boost Up-ba pl.

Amúgy tegnap este vettem át az ezüst 8 Plus-t. De nagyon szeretem már most. Egy sima i7-et váltott le, féltem hogy nagyon nagy lesz, de még ez pont belefér számomra abba a határba amit el tudok viselni zsebbe kézbe. Egy gyári éjkék bőrtokot vettem hozzá, színben nagyon jól passzol hozzá!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#459) Lacy6 válasza Tibee86 (#457) üzenetére


Lacy6
senior tag

Meg azzal, hogy itt jó pár iPhone felhasználó mint valami hittérítő próbálja győzködni az embereket, hogy az az isten és aki androidot vesz/használ az egy hülye. Mert persze azt 3-4 nap után újra kell indítani mikor már teljesen használhatatlan lesz stb. :))
Ahelyett, hogy elfogadná azt, hogy sok embernek nem felel meg az Iphone, vagy egyszerűen nem tetszik neki, vagy a rendkívüli rossz ár/érték arány miatt nem kell neki és akár csak ezért androidot használ.
:K

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#460) Wesder válasza mondomén (#456) üzenetére


Wesder
félisten

Melyiket adják Happy Meal mellè? Mert akkor kettőt is veszek :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#461) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Ennek a folytatására kiváncsi leszek

Szétnyíló iphoneok, fincsi :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#462) minek?:S válasza Tibee86 (#457) üzenetére


minek?:S
őstag

Persze.. én ebből az "iphoneszarazandroidjó" korszakomból kinőttem.. amikor rájöttem, hogy mind a 2nél van(volt) jobb rendszer :DDD . Sőt majdnem vettem is egy SE-t, mert az közel tökéletes árérték arányban van, de amikor valaki azzal jön, hogy az android ennyi pénzért sz@r, lassú meg sokszor kell újraindítani a telefonokat stb, erősen felmerül bennem az az érzés, hogy vajon MA! fórumban vagyok-e vagy facebookon.

(#461) LyonnaisFan1

Én már látom mi lesz belőle: User Error, vegyél újat. ;] Ugyanez a facebookon a kommentek alatt: A Note7 meg felrobban jajajj. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#463) Tibee86 válasza Lacy6 (#459) üzenetére


Tibee86
veterán

Nézted esetleg, hogy melyik topikban vagy? :))
Érdekes, ha megnyitom az S8 teszt topikját, de nézhetjük bármelyik andoidos topikot akkor azokban nem azt látni, hogy az iPhone felhasználók több száz kommenten keresztül hajtogatják, hogy az iOS mennyivel jobb.

minek?:S: A MA fórum színvonala karcolja egy ovis csoport színvonalát nagyjából. :D Elég megnézni azt a kommentet amire válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#464) Lacy6 válasza Tibee86 (#463) üzenetére


Lacy6
senior tag

Néztem, tudom melyik topik.
Érdekel a telefon, azért vagyok itt.
Android topikba is le szokták írni, hogy az IOS miben jobb vagy rosszabb.
Továbbra is javítanom fogom a hibás és elfogult hozzászólásokat mindkettő oldalról, mert zavar hogy óvodás szinten van a fórum.

Elhiszem, hogy idegesít az előző hozzászólásom mert nem csak egy oldalról nézem a dolgokat, de viseld hősiesebben ;]

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#465) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Azért 3? év után illő lett volna kicsit több módosítás a külsőben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#466) Totheground válasza enginev3.0 (#465) üzenetére


Totheground
addikt

Arra ott az X.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#467) HarleyCustom válasza Parallaxis (#452) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Az Android kiszámíthatóságán azt érted, hogy 4-5 nap használat után már számolhatsz azzal, hogy váratlan hibák jönnek elő, esetleg belassul, akadozik, vagy "érdekes dolgokat" művel? Mert akkor igazad van...”

Figyu. Ez marhaság. Ez így nem igaz. Ne általánosíts. Nekem volt S8 és S8 plus is nemrég. Semmi probléma nem volt velük. Lehet egy olcsóbb androidos úgy viselkedik,amit írsz,de ott akkor a hardver a gyenge.

Ma vettem egy i8-cat,i7-ről váltottam. Laggol,darabos a rendszer. Most akkor szarozzam le? Tudom,hogy szoftveres a gond és nem a telefon gyenge. Komoly amit itt “nyomtok” a topikban. :)

És mielőtt megmar valaki,nem vagyok fan,se ez,se az. Szeretem az Apple termékeit és nincs bajom az androiddal sem. Inkább a készülékek közt teszek különbséget,vannak márkák,amit soha többé nem veszek. :) ( mert szinte volt minden nálam )

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#468) PiE137 válasza Lacy6 (#449) üzenetére


PiE137
senior tag

Én 4 év iphone 5S és 6S használat után tértem vissza ódzkodva a droidhoz.
Semmi különösebb bajom nem volt az iphone-nal, csak egyszerűen untam.
Szerintem az Apple már nagyon a fanatizmusra épít, és ezzel kissé hülyére veszi a népet.
Jó mobilokat gyárt, az kétségtelen, de hogy az i6 óta nem sikerült a dizájnon semmi változást létrehozniuk, az egyszerűen vicc. A régen híres innovációjuk mára szoftveres vonalra korlátozodott, de korszakalkotót már ott se tesznek le. Most jutottam el arra a pontra, hogy nem vagyok hajlandó újból 220ezret kiadni egy ugyanolyan mobilért, ami mindenben kicsit jobb, de igazából semmi változás. Az iOS-t egy 6S hardver is simán viszi, akkor mire adjak annyi pénzt, a jobb kamerára?

Van abba igazság, amit írsz. Mára az android igaz combosabb hardverrel, de egy 100ezer forintos Honoron úgy fut, hogy csak nah. Ugyanaz a gördülékenység, amit iOS-on megszoktam. És szerintem fél év múlva is gyors lesz. Az emui nagyon barátságos rendszer, mert félig iOS koppintás, félig droidos. Van benne mindkettőből vegyesen.

Én pl az Apple helyében többféle méretet csinálnék, mert szerintem a 4,7 és az 5,5 közé nyugodtan belőhetnének egy köztes méretet, mert egyik kicsi, másik nagy. És 1-2 koncepcióból meríthetnének ötletet, mert lehetne mást is csinálni, nem csak egy megunt forma mögé új hardvert dobni.
Vagy ha már annyira nem hajlandóak változtatni, akkor az áraik számomra komolytalanok, és hülyére veszik vele az embereket. Gyakorlatilag ugyanazon a gyártósoron xarják a telefonjaikat az i6 óta, és évről-évre eladják ugyanannyiért.
Az iPhone X is túl van misztifikálva. De azt még elfogadom, mivel teljesen új telefon, de véleményem szerint annak kellene kb i8 árban mennie.

(#473) somogyib válasza kbadam83 (#448) üzenetére


somogyib
őstag

"a még beta állapotba lévő stúdió effekt is tökéletesen hasznàlható"

Ha a portré mód-ra gondoltál, akkor linkelhetnél pár képet, kíváncsi lennék nálad hogy sikerültek.
(az i8-ban engem ez fogott meg legjobban)

(#474) asysoft válasza vicze (#399) üzenetére


asysoft
aktív tag

Az általad hivatkozott cikk pontatlan. Alapesetben működik minden további konfiguráció nélkül az említett gesztus. Két esetben nem: ha a fejlesztő letiltotta (mert mondjuk egyik képernyőn sok jobb-bal swipe-ot kell használnia a felhasználónak, és nem lenne szerencsés, ha véletlenül lépne vissza), illetve ha modálisan kerül egy új képernyő megjelenítésre (ekkor szokott a "Vissza" gomb helyett más szerepelni; egyébként nem túl gyakori). Én úgy saccolnám, hogy felhasználó által napi rendszerességgel használt funkciók esetében 99%-ban működik.

(#475) janeszgol válasza PiE137 (#468) üzenetére


janeszgol
félisten

"A régen híres innovációjuk mára szoftveres vonalra korlátozodott, de korszakalkotót már ott se tesznek le."

A második tagmondattal nem értek egyet. Amúgy én pont ezt várom tőlük és mástól is, hogy szoftveresen mutassanak valamit. Persze jönnek a gyorsabb SoC-k, több ram, meg a "tökömtudja", de ez unalmas. Kivéve, ha az valami szoftveres pluszt is az (3D Touch). Most itt ez az AR, ahogy az Apple gondolja. Tök jó. Így már tetszik és látok benne fantáziát. A VR továbbra sem érdekel engem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#477) HarleyCustom válasza vicze (#430) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Akkor majd figyelek én is.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#478) Lacy6 válasza madgie (#469) üzenetére


Lacy6
senior tag

Írj egy dolgot, hogy mibe látom egyoldalúnak?
Milyen fröcskölődésre gondolsz?
Megint egy kötekedés, de semmi konkrétum...
Ha a (#459) hozzászólásomra érted ezt, akkor azt csak hozzátettem a (#457)-es íráshoz, mert az volt egyoldalú. Így lett kerek :)
Természetesen ami a 457-be van, azzal is tökéletesen egyetértek, de csak egy oldalról nézte.

(#468) PiE137:
Igen, volt több ismerősöm aki Iphone-t használt és utána váltott androidra és nekik is ez volt a véleményük.
Sőt lassan eljutunk arra a szintre, hogy androidon se kell csúcs telefont venni, hogy használható telefont kapjunk.
Azzal a résszel, hogy az X-nek kellene I8 árba lennie tökéletesen egyetértek.
Abból kellett volna több méretet kiadni, úgy lett volna korrekt lépés. :K

(#472) h1mpi: Ahhoz, hogy megítéld kell viszonyítás alap.
Tájékozódni meg fontos, mert csak úgy tudsz érdembe dönteni.
Nem lehet egyoldalúan nézni a dolgokat, ezzel a struccpolitikával. :N

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#480) minek?:S válasza h1mpi (#472) üzenetére


minek?:S
őstag

Itt nehezen olvasnak tesztet, max személyes tapasztalatokat olvasni jönnek a teszt alapján. Egyébiránt meg, ha fogalmad sincs az Androidról nem is értem milyen jogon írsz cinikus választ.. ezzel nem csak saját magad mutatod be, de így a közösségre is vetítesz egy képet, akik között vannak olyanok is, akik pontosan tudják az előnyöket-hátrányokat mind a 2 rendszereknél.

Hát engem az idei generáció nem győzött meg, a tesztet elolvasva mondjuk az i8P érdekes lehet még, de egyiknél sem érzem azt az átütő erőt, hogy, ha majd lesz rá pénzem, akkor gondolkodás nélkül vegyem.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#485) PiE137 válasza janeszgol (#475) üzenetére


PiE137
senior tag

Mégis az iphone X-től van lázba mindenki, ami azt mutatja, hogy a szoftveres fejlesztés mellett a hardveres is ugyanolyan fontos, és kell az embereknek.
És ne akarjunk már lejárt technikát letolni újként az emberek torkán, lásd kijelző felbontás.
És az iphone X nem az évtized telefonja, meg jövőbe készült álommobil, hagyjuk ezt a fals marketing dumát.
Az a telefon a jelenlegi versenyben éljátékos, a jelennek készült csúcsmobil, 2 év múlva lesz jobb. Azzal kellett volna alapba kijönni 2-3 méretben, mint i8, és a régi mobil kinézetet elfelejteni. És nem 400k-ért adni, max 250-300-ért.

(#489) QwErTy42 válasza PiE137 (#485) üzenetére


QwErTy42
addikt

+1

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#495) madgie válasza <Lacy85> (#488) üzenetére


madgie
titán

Alapvetően az iOS 7 óta tök sz*r minden főverzióváltás, és nagyjából a X.1 verzióra lesz használható. Ez kábé köztudott, évek óta. A 6S-en nem fog jobban nyögni az iOS 11.1, mint a hetesen, az tuti.

(#497) syIex válasza PiE137 (#485) üzenetére


syIex
veterán

Persze, hogy attól van lázban mindenki. A 8-hoz hasonlót már láttunk, fogtunk viszont a X-hez hasonlót APPLE termékként még nem! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#498) LurkerSheik válasza madgie (#495) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A hetesen még a 10.3.3 is egy kupac szar volt. A fél fizetésem felteszem most, hogy az i8-on a friss 11-es is köhög jódarabig szokás szerint.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#500) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Szerintetek cégként honnan érdemes beszerezni az i8-at? Úgy értem, ebben az esetben 2. év szavatosság nem él, igaz? Lehet, a Telekomtól (függetlenül) jobb döntés lenne vidékiként, ha a szervizelést nézzük.

Köszi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.