Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) joey04 válasza jacis (#141) üzenetére


joey04
titán

A tudás pont annyit fejlődött, mint máshol.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#152) Sn00k


Sn00k
veterán

En ma vettem meg asszonynak neki egy eleg leharcolt 6st valtott. Feherbe kapta melle egy watch 3 at is ugyhogy eleg szepen mukodnek egyutt. Jo a 8 feherben eleg szep is. Olyan nagy eget vero tobletet nem erzek a 7esemhez kepest de par perc nyomkodas utan is azert erezni hogy nem egy 7est nyomkod az ember pont csak annyival ad tbbet hogy erezd ez mar egy ujjabb generacio meg ha tenylegesen nagy valtozas nem is tortent. Szerintem sokkal szebb mint a korabbi verziok.

3njoy the Lif3

(#153) dnelb válasza joey04 (#151) üzenetére


dnelb
veterán

Tehát szerinted ugyanakkora fejlődés történt pl az s5-s8 között mint az i6-i8 esetében :D :DDD

(#154) gombii


gombii
tag

A TouchID-nél említett 50.000-ből 1x hibazik dolgot úgylátom rengetegen félreértették a keynote-on...

(#155) gabber01


gabber01
addikt

1800as akksi 300ezerért? Ne takarodj! :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#156) joey04 válasza dnelb (#153) üzenetére


joey04
titán

Nem, kicsit nagyobb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#157) twollah1976


twollah1976
őstag

Ennyi penzert miert nincs ertesitesi LED a szifonokban?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#158) Lacok válasza Csapoati (#8) üzenetére


Lacok
őstag

A konzumidióták.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#159) ChuckyCheese válasza twollah1976 (#157) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Nehogy kiszökjön a szóda.

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#160) agabe válasza Drakmusz (#145) üzenetére


agabe
addikt

Nexus 6P (es 5X-nek) olyan kameraja van amit nem sok mas tud megkozeliteni, es a szoftver is tud hozzatenni, igy tenyleg csak a legjobbak koze sorolhato, am a nexusokkal videozni nem egy elmeny arrol nem is beszelve, hogy erosebb hasznalat mellett (kozben) a 810-820 procik tulmelegedeskor annyira lekorlatozodnak, hogy megall akar hosszu idore is a kamera app, meg az egesz telefon, es sokszor egyszeruen nem lehet hasznalni amig le nem hul.
Erre megoldas a pixel (es az a videozasban is eleg jo), de azt kozel 1evesen lehet 180ezer korul megvenni, es pixel 2 dragasaga boritekolhato ami mellett itthon nem is biztos, hogy hasznalhato lesz ha csak e-simmel jon.

Allokepekben lehet vitatkozni melyik kamera kinek tetszik jobban, de videoban (ami szinten resze a kamera teljesitmenyenek) csak a note8 tud az ujabbak kozul igazi vetelytars lenni osszessegeben, es a protre modot (most hagyjuk a bena stage light meg stb, ujdonsagot) is csak note es iphone+ tudja igazan jol ami pedig eleg sokat dob egy-egy kep osszhatasan.

(#161) csongi


csongi
veterán

Every breaking wave.
Sokat nem kellett varni.
Mikozben Jobs szelleme tolta tovabb az Aple szekeret. Latszik, hogy nem mernek valtoztatni. Felnek. Alkalmazottak beosztottak, egyik sem ertette Jobs szellemet, gondolatait, nem tudodott vele azonosulni.
Kivamcsi leszek meddig mernek elmenni, mit mernek modositani. Innen mar nekik kell tolni a szekeret, a kenyelmes lendulet, es bearamlo penz belassul. Nem veletlen az emelesek, mikozben erdemben nincs ujdonsag.
Ez harmatos lett a Nevhez es az arahoz kepest. Vaksag kell es fanatikussag kell, ha az elodrol valtanak erre.

Jo teszt, jo ertekeles, jo osszefogalalo.
Koszi :R

(#162) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Androidosként mondom, soha nem értettem ezt a háborút. Apple a világ egyik legerősebb cége, és ezt nem a korszakalkotó újításokkal érte el, hanem azzal a pszichológiai fegyverrel, amivel amivel "magához láncolta" a userekete. Én azt mondom, inkább vegyen valaki 1-2 évente 300-ért telefont, minthogy cigire - piára - kokóra - szerencsejátékra költse ennek többszörösét adott idő alatt. Mert bár ez is függőség valamilyen tekintetben, de töredék annyira sem veszélyes mint a felsoroltak.

Az Apple nem is olyan rég még tényleg a legjobb készülékekkel állt elő, de ez kellett ahhoz hogy ezt elérje. Ma már nincsen szüksége arra, hogy világmegváltó telefonokat készítsen, azt már megtette az elején. Az androidos cégeknek meg muszáj megverni az Apple-t hogy életben maradjanak...és most már minden fronton meg is teszik, talán egyet kivéve. Soha nem fognak olyan mennyiségű és elkötelezett usert maguk mellé állítani mint az Apple.

Aki azt gondolja nem lenne képes vékonyabb - nagyobb aksis - jobb kamerával szerelt - innovatívabb megoldásokat felsorakoztató telefont készíteni, az nem kicsit téved. De mi oka lenne, ha évről évre a kis morzsákból megdönti az eladási rekordokat?

(#163) twollah1976 válasza csongi (#161) üzenetére


twollah1976
őstag

Ahogy szokták mondani a csúcsról csak lefele visz az út.

Most már csak az a kérdés, hogy az Apple-nek lassú agóniája lesz vagy egyszerűen csak a középszerűségbe sűlyed.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#164) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez elég harmatos lett. Önmagukban jó készülékek, de az elődöket 6S/7 hozzávéve többet vártam.

Megbízható készülékek, amik hosszú ideig támogatva lesznek. A processzor kellően erős, hogy pontosan mennyire talán soha nem tudjuk meg a ködösítés miatt.

A kamera nekem picit csalódás. Jó képeket lehet velük lőni, de messze nem akkora durranás, mint amekkorának beharangozták. Amit furcsálok, hogy nincs igazán különbség a 8 és a 8+ képei között. Pedig elvileg kellene lennie.
A portré mód jó lett. Megnéznék egy tesztet amiben ezt hasonlítják össze más zászlóshajók hasonló képeivel.

Ami viszont számomra érthetetlen az a sima 8-asba rakott 2 giga ram. Optimalizáció ide vagy oda, ez nagyon kevés.

Összességében korrekt iparos munka eredménye a két nyolcas iPhone, de egy Apple szintű cégtől többetr várna az ember.

Az X tesztre kíváncsi vagyok. Ott több lesz az újítás (az előd modellekhez képest), így talán kedvezőbb lesz a fogadtatása. Ami kérdéses, hogy a megosztó formai változás mennyire lesz sikeres.

(#165) sherlock82


sherlock82
senior tag

Magyarósi Csaba májusban az S8 -at tesztelő videójában azt mondta hogy S8 hoz képest iphone már most 1 - 2 generációs lemaradásba van. Az idén megjelenő iphone 8 legfeljebb csak utolérheti a samsungot.

https://www.youtube.com/watch?v=ggoo1PBu0KI&t=242s

3:40.-nél

Szerintetek is így van ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#166) twollah1976 válasza sherlock82 (#165) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha ő mondja akkor biztos úgy van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#167) batai15 válasza sherlock82 (#165) üzenetére


batai15
félisten

Aki nem szem ellenzős az be láthatja hogy igen.

(#168) jacis válasza batai15 (#167) üzenetére


jacis
nagyúr

+1
Ráadásul Magyarósi elég nagy Apple fan. Pl. Apple blog-ot is Ő írja.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#169) batai15 válasza jacis (#168) üzenetére


batai15
félisten

Mint írtam nekem is jelenleg se van. Ár érték arányban jó telefon de magától az iostől nem kell hanyatt esni. Jó meg fluid de például nekem hetente újra lel indítani mert van valami bug és ugyan kézre áll de a droid felepitse értelmesebb nekem. Szóval ha úgy van nekem spec nem okozna gondot vissza térni droidra nem rosszabb semmivel sem.
Elégedett vagyok jelenleg az se-vel de be kell látni hogy a csúcs szifonok kicsit le vannak maradva
Ettől függetlenül jó hasznalni őket.

(#170) kchris78


kchris78
veterán

en arra lennek kivancsi hogy a 7+ hoz kepesr a 8+ kepei jobbak lettek-e? valtozott - javult e a rekeszertek barmelyik kamerajanal?
mellesleg a regebbi telorol ujra valtani mindig is draga volt. valaki leirta hogy 100k a plusz a 7+ hoz kepest. hat igen, sot ha mar van egy ilyen telod akkor el kell adni a regebbit igy a valtas 100 fole is megy. viszont ha megtartod meg egy evre mondjuk akkor a telefon meg tovabb avul, a meg ujabb telo meg kb ugyanezen az arszinten fog kijonni.. A masodik evben persze mar kevesebbet fog avulni a regi. Nyerni akkor lehet ha mar az ujat is jobb aron veszi meg a nyitoarnal... De egy telo sosem volt befektetes. Autohoz kepest ezek az avulasi koltsegek Toredek penzek!! es ezt meg szervizelni sem kell.. viszont brutal sokat nyomkodjuk atlagosan ugyhogy szerintem havi parezer ft avulas bele kell hogy ferjen.
Teljesitmenyben meg azt gondolom a fejlodesrol hogy igen van, ha van egy 250LE-s autod, onnan is van felfele mondjuk 300-ra, de talan sokkal kisebb jelentosegu a valtas utcai hasznalat eseten mint 100-rol 150-re.. (7- rol 8-ra valtas).

A nevhasznalat meg a samu s8 miatt van.

(#171) Nexave válasza kárátékutyá (#162) üzenetére


Nexave
tag

A helyzet az, hogy aki megteheti, hogy 300-ert villogjon az új iPhone al, az ivás és kólázás közben fog villogni vele :D

(#172) kchris78


kchris78
veterán

A gyorstoltessel meg nem kene ennyire szidni az almat szerintem. Akinek van egy ujabb macbookja annak mar eleve van egy usbcs toltofeje, illetve a macbook tudja gyorstolteni. Plusz, pont az alma az aki a Szabvanyt!! tamogatja nem pedig csinalt egy huszadik egyedi mokolast mint a quickcharge ami attol sokkal nagyobb feszultseget a sima usbs csatin. Nyilvan csak emiatt nem fog venni egy igazabol notebookhoz keszult toltofejet...

(#173) agabe válasza sherlock82 (#165) üzenetére


agabe
addikt

Nem jo a kerdes, mert honnan tudjuk ?
Feature-okben samsung elotebb jar, de van koztuk felesleges, vagy pl nem ergonomikus.
Lehet, hogy bizonyos teruleten beeloz apple (ha tenyleg jobb lesz a face id mint a samsungos megoldas), bizonyos teruleten utoleri (az iphone X-el a kijelzon kivul sok front szenzorral), de a “lemaradas” nem minden esetben igazi hatrany, mert ugyan irisz szkenner van a samsungokba de nem sokan szeretik hasznalni. Kvazi ebben a formajaban folosleges ahogy a hatso kamera melletti ujjlenyomatolvaso is kenylemetlen.
Kijelzo jobban nez ki, de tartalom megjelenitesnel neha ha a szelen szeretnel valamit megnyomni az nem mindig sikerul egy S8-on, szoval a dizajn miatt kicsit bealdoztak a hasznalhatosagbol. (Kicsit, de azert pl. a lapos S7-et jobb volt hasznalni)
Apple elonye eddig mindig sokban az ios-en is mulott, ami abbol is latszik, hogy sok esetben ha valaki elkezdte hasznalni akkor megtetszett neki (persze mindenkinek nem johet be), jobb helyeken (Usa pl.) kiepitett okoszisztemat hasznaltak es hasznalnak sokan. Itthon ez nem atlagos ezert viszont fajdalommentesebb a valtogatas ios es android kozott hiszen sok esteben csak a telojat csereli le valaki.
Fontos a persze dizajn is es abban tenyleg le voltak mardva 1-2 generacioval, de mas teren azert nehez egyertelmuen kijelenteni ugyanezt.

Probalgatni kell mindket rendszert es androidon meg sok az alternativa is es azutan tudhato meg kinek melyik jon be jobban. Van aki divatbol vesz telefont akar kinezet akar brand miatt, de az sem baj, es tuti nem forumozgatnak rola, mert annyira nem erdekli oket az egesz. Az emberek nagyobb hanyadat tenyleg nem foglalkoztatja amiken itt ragodunk, nekik tok mindegy mit gondolnak a tech ujsagirok es megmondok, tesztek es osszehasonlitasok. Azt veszik amik szerintuk nekik jo, es lehet, hogy ha kiprobalnak a masik rendszert az jobban bejonne nekik, de teljesen mindegy, mert nem foglalkoznak vele.
Ha valamelyik platform nagyon elhuzna a masiktol akkor egyre tobben vennek eszre, es idovel atternenek.
Azt is gondolhatnank a gyartok nem tesznek bele apait anyait, es lehetnek fejlesztesek amiket mar meglephettek volna, de csak csepegtetik, hogy folyamatosan fennmaradjon a kereslet az ujabb cuccok irant, de azert eleg sokminden van mar osszesuritve, es sok dolog jol mukodik amit nem egyszeru csak ugy tovabbfejleszteni, ugrasszeruen meg kb. lehetetlen mar.

Szoval igaza volt-e Mogyorosi Csabanak ? A sajt szemszogebol mindnekepp mert neki jobb osszessegeben amit S8 nyujt, de ugyanugy igaza van annak aki nem osztja a velemenyet, es annak is aki igen. Sajat szemezogebol mindenkink igaza van. Nem kellene probalnunk meggyozni masokat, hogy azt gondoljak amit mi, max a lehetoseget mutatni aztan vagy erdekli a masikat vagy nem, de azon aztan mar tenyleg nem kellene rugoznunk. Ha erdekli erdekli ha nem mem.
Na es?

(#174) vodrosjozsi válasza #96302336 (#117) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Sose értettem az apple-t h miért van ez a dupla kamera felállás. Csak azért mert 2 kamera jobban néz ki? ;]
Végre erre vártam. Minek ide X meg i7 ez az überjó telefon.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#175) atike


atike
nagyúr

Semmi extra. Lassan lehet azt mondani, hogy a szokásos az Apple-től... :U

(#176) madgie válasza Drakmusz (#145) üzenetére


madgie
titán

Tök jó HDR+ képek, de pont ez ordít róluk.

[ Szerkesztve ]

(#177) macskea válasza D1Rect (#52) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem ha két-három évente cseréled, akkor is. Egy top droid akkorra válik támogatatlanná, az iOS meg a támogatási ciklus felénél tart. Újra eladhatóságban nagyon jó az iPhone, csak vigyázni kell rá.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#178) #16820480 válasza macskea (#177) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az Apple megteheti, hogy kiadja az új verziót a régi hardverre úgy, hogy a verziószámon kívül szinte semmi újat nem kap az adott készülék. Androidnál ez elég bajos lenne, lehet, hogy kicsit beszólna miatta a Google.

Amúgy mi ez a pangás, már egy napja kint van a teszt és még nincs 200 hsz sem?! Ennyire érdektelenné vált az iPhone...?

[ Szerkesztve ]

(#179) madgie válasza #16820480 (#178) üzenetére


madgie
titán

A lényeg itt van, nem? Ménincsbenneled, ilyenkisakkuvalnevetséges, mekkorabazikeretkörbe, gazdaghülyegyerekektelefonja. Még a fájlküldéses flémecskét hiányolom, de tuti meglesz az is hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#180) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Nekem csak az a fájó pont hogy a 8-ast szerintem nem éri meg megvenni, inkább csak a Plus-t, de hát az a telefon akkora hogy két tenyér kell hozzá. :))

(#181) Wesder válasza #16820480 (#178) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet felnőttek az emberek ès megèrtettèk hogy felesleges fikázni, meg háborúzni, de az is lehet az ok, hogy ez a kèt telefon, csak a megszokottat hozza Apple fronton. :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#182) somogyib


somogyib
őstag

"az iPhone 8-tulajdonosok tehát nem láthatják saját arckifejezésüket egy csirkén, egy kutyán, esetleg egy darab ürüléken visszaköszönni."

Hát, ezen jót röhögtem. :C
...

Az a kamera portré mód szerintem állati jó lett. :K

ui:
@:szentkuti: 275k km van a verdában, ideje lenne lecserélni. :D

[ Szerkesztve ]

(#183) Drp81 válasza somogyib (#182) üzenetére


Drp81
aktív tag

A sok mwc... :D

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#184) Ed Parker válasza kchris78 (#172) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na ne bassz.
Megjelent a a touch bar mac és saját magával Nem volt kompatibilis az Apple, és akkor az i7 volt a flagship, vagyis gondolhattak arra, ha a parasztnak esetleg van telefonja is, rakunk a tobozba USB C lightning kábelt.
Hagyjuk már ezt, állandóan megy a lehúzás a tartozékokkal, vegyél ezt meg ezt meg ezt, aztán lesz gyorstöltés.

(#185) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#149) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én sem. Fodrászomnak valami 6S-e van, egyszer összemértük a kameránkat(Mi4c).. és csak annyit mondott: Hogy lehet a tied ennyivel jobb? :D

Na de egy kis csalánverés f***al:

Redmi 4X házikó
iPhone 8 házikó

Troll off.. :D

(#186) Ed Parker válasza Atomgeszi (#185) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A különbség nem kicsi :R

(#187) lugosi válasza tothjozsi96 (#180) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"a Plus-t, de hát az a telefon akkora hogy két tenyér kell hozzá"

Bingó! Nekem pont kettő van.

(#188) natë válasza Atomgeszi (#185) üzenetére


natë
nagyúr

Automatában egyik iPhone sem jó (kivéve színek), ellenben Redmivel nem lősz raw-ban pl ilyet (másmilyet sem), pedig ez "csak" SE.

(#189) tothjozsi96 válasza Atomgeszi (#185) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez ilyen non-filteres kép??

(#187) lugosi
Gratulálok hozzá!

(#190) Atomgeszi válasza natë (#188) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Még mindig az átlag user-ről van szó, aki előveszi és nyomja a gombot.

Van ismerősnek is SE-je. Előveszi, fényképez, megmutatja. Állam még mindig ugyanott van.. Sőt..

A legnagyobb öröme az volt a napokban, hogy végre bekerült egy mobil adatforgalom gyors gomb. :DDD

Igaz, csak egy messengeres screenshot, és a hely sem pont ugyanaz, viszont a téma megegyezik, és majdnem percre pontosan ugyanakkor készült:

[ Szerkesztve ]

(#191) Wesder válasza Atomgeszi (#190) üzenetére


Wesder
félisten

Az ilyen apróságoknak is örülni kell, mint egy gyorskapcsoló :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#192) <Lacy85> válasza jacis (#168) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát ő tényleg őszintén elmondja a frankót általában, pedig szinte a kezdetektől (talán első iPhone óta) kizárólag alma termékeket használ.
Telefon, laptop, tablet, pc, minden Apple nála.
Én az ő videói után voltam úgy vele, hogy az életben nem lesz semmim ettől a cégtől, mert ez a pofátlan mindenen spórolós, mindenért fizess hozzáállás... kösz, de kösz, nem.
Kicsit undorítónak tartom ezt a "mindent a felhasználókért" marketing rizsát, közben meg épp az ő véleményükre, igényeikre tesznek magasról. A lényeg, hogy az életedet is náluk költsd el. :D

(#193) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

6S Plusról váltottam 8 Plus-ra. Engem nem zavar, hogy a dizájn maradt.

A készülék sokkal gyorsabb, smooth-abb, a kamera nem kicsit jobb (van itthon Iphone 7 Plus is, tehát van mihez viszonyítani).

Én még mindig azt mondom, hogy nem bántam meg, sokkal "racionálisabb" döntés, mint az X, ha az árat nézzük.

[ Szerkesztve ]

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#194) Atomgeszi válasza Wesder (#191) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ő egy átlag felhasználó. Viszont tisztában van vele, hogy a 4 évvel ezelőtti ZTE-jében is volt adatforgalom gyors gomb.. Illetve az új frissítés óta elég rendesen akadozik az insta de még a facebook is.

(#189) tothjozsi96

Mindkettőt a MA-s tesztből linkeltem..

[ Szerkesztve ]

(#195) Soleco


Soleco
tag

Ez az első Iphone ami nem kapott semmiféle plecsnit? :D. Nincs Jack, képernyő felbontása lehetne jobb, akksiból is mehetett volna 2x ekkora, viszont azt lehetett sejteni hogy a Jack nem jön vissza, mivel az Iphone 7-nél kijelentették hogy felesleges.

Új generációnak kevés, viszont ráncfelvarrásnak sem mondható. Nem csoda hogy nem fogynak a készletek.

(#196) somogyib válasza Soleco (#195) üzenetére


somogyib
őstag

"Nem csoda hogy nem fogynak a készletek."

Erről én nem olvastam sehol. De ha így is van, az előrendeléseket tekintve, a 8-as helyett sokan valószínűleg a X-re várnak.

(#197) sherlock82 válasza agabe (#173) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm a gyors választ, és azoknak is akik előtted korrektül ( !! ) válaszolt.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#198) Lacy6 válasza Soleco (#195) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem azért sincs most nagy vita a fórumokba, mert mindenki látja hogy ez kevés.
Tech oldalak véleménye, termék iránti érdeklődés, Iphone felhasználói visszajelzések mind mind azt mutatják hogy gyengére sikeredett. Ezen nincs mit vitatkozni...
A aksit rész kijavítanám, hogy ha arányosítod a többi androidos készülékekhez, akkor csak úgy 30-40%-al kisebb az akkumulátor. Az Iphone 8-ba 1850 helyett 2400-2500 mAh-t kellett volna tenni. :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#199) Wesder válasza Soleco (#195) üzenetére


Wesder
félisten

Ne aggódj, a 8 8P ès az X is többtízmilliós darabszámban fog elkelni, ez 120%.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#200) Totheground


Totheground
addikt

Akinek van uj MBP-ja vagy iPad Pro-ja, az tudja annak a toltojet hasznalni a gyorstolteshez.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.