Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) <Lacy85> válasza Drp81 (#248) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A tesco-s gépet csak a hardverre értettem, nem az egészre tokkal-vonóval. Ilyen hardvert tényleg ennyiért szórnak kb. a Tesco-ban. Nem kell ezt ennyire túlgondolni :D

(#252) Pot$imanu$


Pot$imanu$
tag

Hát inkább visszalépésnek tűnik nekem ez az üveg hátlap. :U

Potsimanus

(#253) <Lacy85> válasza Fryskitt (#250) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Aha, értem. Szóval szerinted egy Asus Vivo csak egy Lada az almához képest. Nincs több kérdés. ;)

"EclipseGT: Ehhez mit szólsz?"

Valóban. A T-s procikat el is felejtettem. :D
Viszont itt teljesen mindegy, mert az alapáras miniben nagyon nem ez van.

[ Szerkesztve ]

(#254) Totheground válasza Drp81 (#239) üzenetére


Totheground
addikt

Magyar matekot használj.
Windows - torrent - 0Ft
Office - torrent - 0Ft
Vírusirtó - havonta kimásolt kód valamelyik magazintól - 0Ft

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#255) ollie válasza Fryskitt (#203) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2017 van, már pár éve ugyanez elérhető androidon is, és annyival sokkal jobb, hogy nem vagy röghöz kötve az apple által. Használhatsz google termékeket (google drive, google docs, sheets, etc), vagy microsoft termékeket is (excel, word, onedrive, stb), de más cégek is képben vannak. És voilá, minden szinkronizálva van a felhőbe, sőt, lehet egy időben több embernek is szerkesztenie a dokumentumokat. És még valami, bárki bekapcsolódhat akár iOS-ról is... Én inkább maradok a szabadságnál.

(#239) Drp81: Office 2017, egyszer(!) kb 30k

[ Szerkesztve ]

***

(#256) vicze


vicze
félisten

Kinn a i8 teszt GSMArenan. Szóval itt a rendes kamera összehasonlítás. Normál fénynél katasztrófa, low light-ban legalább a 7-nél jobb.

(#257) Fryskitt válasza <Lacy85> (#253) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem, kisarkítottam. "Nem kell ezt ennyire túlgondolni". De a hasonlat attól még szemléltető. De azt is írtam, hogy én nem akarlak meggyőzni. Ha neked Asus kell, akkor az. Csak szerintem egy ilyen mini gép, egy jó Zenbook és egy csúcs Zenfone már árban nem annyira eltérő, mint az Apple.

ollie: Persze. Én a hardverek közti kapcsolatokra is értettem, ha "közel" van a telefonom, akkor a notebookról is tudok szöveges üzenetre válaszolni, vagy onnan beszélgetni. A füles csatlakozik mindegyikhez, stb. És még ez is csak akkor számít, ha már van egy kiépített rendszer, én biztos nem váltok most másra, de nem biztos, hogy nem vennék mást, ha nem lenne semmim éppen. Alapvetően asszem innen indult a polémia.

Totheground: Haha. Lopott Apple = 0 forint. Miért nem megyünk akkor tovább? :((

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#258) Drp81 válasza ollie (#255) üzenetére


Drp81
aktív tag

Office 2017: van benne Handoff telefonnal, tablettel?

#254 Totheground: :D

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#259) <Lacy85> válasza Fryskitt (#257) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor leírom sokadszorra is, mert nem tudom, melyik része nem világos.
Nem az árával van gond, mert mindegyik gyártó kb. ilyen árban adja.
A probléma ott van, hogy ezért cserébe más gyártóktól friss hardvert kapsz, az almától meg elavult vackot.
A 3-4 évvel ezelőtti hardverrel szerelt mini pc-k ~80-90ezer környékén mennek.
Az apple meg tiszta jófejségből cseszi frissíteni a modelleket, mert így egyre több a haszon rajtuk.
Friss hardverrel is adhatná, csak ugye az a fránya profit.
Az ilyen szemellenzős felfogások meg, hogy "nekem jó ez", "nem kell erősebb", stb...Ááááá :D

Amúgy megvan a proci is. Ezt adni 2017-ben közel 200-ért....aki szerint nem pofátlanság, az használja egészséggel.

(#260) #96302336 válasza Totheground (#254) üzenetére


#96302336
törölt tag

Aki képes még a Windowst is warezolni, az sem teljesen normális. Elég sok oldalon lehet tényleg normális áron venni VALÓDI, legális win10-et. (egy géphez kötve, notin nincs kérdés, Asztalin meg alaplaphoz van úgy is kötve.) Office-ra ott a libre, ingyé', és szerintem még jobb is, Vírusirtókból is kismillió ingyenes van, nem kell havi kód sem. Pl. a gépemhez járt a Windows, a másikhoz pedig megvettem. A franc sem akar kínlódni a törésekkel, és a járulékos adware bombával, ami hozzá jön.

(#261) Fryskitt válasza <Lacy85> (#259) üzenetére


Fryskitt
addikt

Annyit biztosan elértünk, hogy elvesztettem a fonalat. A szoftver és hardverkörítésből indultam ki, azzal szemben, hogy az A11 chip mit tud és mit nem a szintetikus teszteken. Elég messzire jutottunk. Inkább legyen az, hogy elismerem a szempontjaidat, szemben az én szubjektív véleményemmel, ami arról szól, hogy jobban szeretem az OSX-iOS párost a többinél. És így okafogyott a vita. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#262) <Lacy85> válasza Fryskitt (#261) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igazából mobil oldalon is hasonló a helyzet. Nem véletlenül változatlan a design 3 éve, és nem véletlenül haladnak csigatempóban a fejlesztésekkel, valamint az sem a véletlen műve, hogy miért rakják bele ennyivel később a dolgokat a telefonokba, mint mások.
Idővel minden technológia sokkal olcsóbb lesz. A telefon ára meg csak egyre több.
Így sokkal több marad a zsebben.

"jobban szeretem az OSX-iOS párost a többinél."
Nyilván vannak egyéni preferenciák is. Ezzel nincs is semmi baj. Csak én nem nagyon tudnék vigyorogni egy olyan cég termékeinek, akik hülyének akarnak nézni. Felőlem nyomhatnak bármilyen agyzsibbasztó marketinget. Ez van. :R

(#263) joey04 válasza Lacy6 (#198) üzenetére


joey04
titán

Vagy mert kitomboltátok magatokat az előző 4-5 hírben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#264) lugosi válasza Atomgeszi (#190) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A tiéd az alsó kép?

(#265) CptAdamica válasza vicze (#256) üzenetére


CptAdamica
veterán

Még mindig nem értem, hogy kapott 94 pontot, meg az istenítő felmagasztalást, de kezdem sejteni, hogy pénz beszél, pontszám növekszik. :D Nagyon zajosak a képek.

Megyen!

(#266) Fryskitt válasza <Lacy85> (#262) üzenetére


Fryskitt
addikt

A marketing nem érdekel. Nyilván minden cég azt mondja (egy bizonyos szint felett - és a piacvezető ugye ezen a szinten felül van), hogy az övénél jobb sose volt és sokáig nem is lesz. Azt azért nem hiszem, hogy azért maradtak le, hogy a profitot növeljék, sokkal inkább azt gondolom, hogy sajnos Jobs nélkül nem nagyon megy ez, kell egy látnok, aki versenyre tud kelni az idővel. Szerintem az Apple elég nagy cég ahhoz, hogy felismerje, hogy a folyton mások után kullogás az lassú halálhoz vezet. Azt gondolom, egyszerűen nincs egy műszaki zseni, aki vízionálni tudna olyan dolgokat, amiket Jobs tudott. Az ázsiaiak meg ugyanazt csinálják, mint anno minden más technikai dologgal, elkezdik lemásolni és a végén jobbat csinálnak. Vagy legalábbis mást.
Ettől függetlenül továbbra is vallom, hogy a szoftver és a hardver egy egységet jó ha alkot, és ebben még mindig nagyon jók. Hiába jó az Android és hiába jó (?) a Windows, nem érzem annyira hatékonynak őket együtt (szubjektivitás, ugye). Szokták mondani, hogy zárt rendszer így, meg úgy, de a túlságosan nyílt sem jó, hiszen muszáj kompatibilitások kötik, és nem tud annyira hatékony lenni emiatt.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#267) S e t h válasza vicze (#256) üzenetére


S e t h
nagyúr

DxOMark pénzt kapott, vagy ittasan dolgoznak ott?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#268) jacis válasza S e t h (#267) üzenetére


jacis
nagyúr

Pénz.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#269) dnelb válasza S e t h (#267) üzenetére


dnelb
veterán

Megváltoztatták a pontozásos protokollt az i8 miatt, és ebben az új rendszerben most az iphone a legjobb... Persze a független teszteken a note 8/pixelek pl bucira verik, de nem baj, lehet írni hogy a dxomark hiteles oldal es az iphone a legjobb!!!4
[link]
de amugy az egész teszt 1 vicc, elég ezt a két képet megnézni, a csaj arcát, haját : pixel i8 nem 1 liga

[ Szerkesztve ]

(#270) Halkow.


Halkow.
senior tag

Jók lettek, bár az i7S & i7S+ elnevezés se lett volna rossz, hogy szegény megboldogult SJ. ne zokogjon a felegekben.

Az i8 és i8+ valószínűleg jobban cseng a " forradalmi oled kijelzős és mámorban pompázó, lélegzetállító nagy fivér az i10 melett ". Valamint ne feletkezzünk meg a iphone halálosan gyűlölt fő konkurense melett az s8 és n8 is a bűvös 8 szám alatt futt és a 7s kevesebb mint egy 8 nemdeee?

ios11 is fejletebb lett egy picivel ez is mind-mind pozítívum és az i érzés a sátrazás a boltok előtt idén novemberben erősebb lesz, mint valaha :)

(#272) <Lacy85> válasza Halkow. (#270) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"phone halálosan gyűlölt fő konkurense melett az s8 és n8 is a bűvös 8 szám alatt futt és a 7s kevesebb mint egy 8 nemdeee?"

Kár, hogy csak számozásban sikerült megfogni őket.

(#273) aprokaroka87 válasza Halkow. (#270) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hogy vigye el a nyuszi.

Velem máig előfordul hogy pl Samsung Galaxy s7 helyett 7s-mondok :)

(#274) laabom válasza Drp81 (#236) üzenetére


laabom
tag

Ugyan oda ahova te dugod a kis dobozodat 180k vagy 250k-ért. Mellesleg 250k-ból olyan gépet veszek monitorral ami 2× körbe veri a nagy Mac Os-t. Mivel sem asztali sem pc-nek nem lehet itt nevezni😀😀😀

(#275) joey04 válasza Fryskitt (#257) üzenetére


joey04
titán

Az a baj, hogy amivel több az iOS, abban a kis SE is jobb a Note 8-nál is. Egy példa: alkalamzásváltó. A Note-on (andoidon) más a görgetés, nem értek hozzá, máshogy van megírva. Figyelni kell, hogy arra az alkalmazásra válts amire akarsz. iOS-en valahogy természetesebb. Nem gyorsabb, nem folyamatosabb, természetesebb. Valahogy komfortosabb az egész rendszer kezelése az ilyen apróságok miatt. Én ezért nem váltottam már rég, mert egyébként geek szemmel ezerszer érdekesebb egy note az tény.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#276) Burt1793 válasza dnelb (#269) üzenetére


Burt1793
veterán

Hű, de csúnya szegény lány... szerencsére az iphone-os képen ez nem látszik. :D

(#277) 42: PC - személyi számítógép. Persze a nép nem így használja.

[ Szerkesztve ]

(#277) FіkuszKukіsz válasza Drp81 (#236) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Azért mert az Apple szereti magát a PC-től megkülönböztetni, nem jelenti, hogy így is van. Az Apple számítógépek is PC-k.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#278) janeszgol válasza #96302336 (#260) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ingyenesek elég kevés számban képviselik magukat. Avast/AVG (ez már egy), bitdefender. Kb ennyi az említésre méltó, no meg a Defender. Utóbbi is jó már.
A havi kódok megosztásával az a gond, hogy az újságok limitált példányban vesznek kulcsot és bizony volt olyan hónap, amikor botrány volt abból, hogy elfogyott az újság megvásárlóinak.

A kamerához: fognak rajta javítani. Amit Mozzarella lőtt a SE-vel, az nekem nagyon nagyon tetszik. Az iPhone-ok általánosságban jó képet lőnek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#279) Burt1793 válasza joey04 (#275) üzenetére


Burt1793
veterán

Samsungokon ha kétszer (gyorsan, vagy lassan, mindegy) megnyomod az alkalmazásváltót, akkor az előző app-ra ugrik (ezt sztem az iphone nem tudja), amúgy meg teljesen ugyanúgy néz ki a két rendszeren az alkalmazásváltás, csak nem kétszer kell a home gombot nyomni (ami szerintem kényelmetlenebb), hanem ott van bal oldalt az alkalmazásváltó.

[ Szerkesztve ]

(#280) <Lacy85> válasza joey04 (#275) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mit kell figyelni egy nagyjából fél képernyős ablakon?
Azért elég nehéz rossz alkalmazásra bökni.

(#281) ribarszki


ribarszki
őstag

Ezek a tesztképek meglehetősek közepesek lettek :/ Zaj, mosás, életlenség..

(#282) joey04 válasza Burt1793 (#279) üzenetére


joey04
titán

Jaj istenem nem a működése más. Ha elkezdesz pörgetni az alkalmazások között, akkor rábökni nehezebb a kívántra mint ios-en, mert más a görgetési rutin, vagy a fene tudja mi, nem értek hozzá. A 280-ban linkelt videón látszik is, hogy más a görgetés módja.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#283) vicze válasza S e t h (#267) üzenetére


vicze
félisten

Nagyon sokszor írtam már hogy a DXoMark teljesen random értékeket használ, mivel a pontozás teljesen szubjektív nem pedig objektív. Amúgy ha megnézed a tesztjeiket az összehasonlító képek sokszor teljesen más fényviszonyok között készültek, így gyakorlatilag összehasonlíthatatlanok.
A tesztjeiket érdemes elolvasni mert sok érdekesség van benne, de az értékelést kockával is dobhatnák.

(#284) Soleco válasza Lacy6 (#198) üzenetére


Soleco
tag

2500 mA-s akksival felérne az androidos konkurensekkel, viszont jónak akkor se mondhatnánk. Ezzel az akkuval még éppen hozza az 1 napot, viszont feltételezem senki nem 1 hónapra veszi a készüléket, viszont az akksi az egyre gyengébb lesz, 1 év után meg eljut oda hogy napközben is tölteni kell. Legalábbis Apples ismerőseimnél én így láttam.

Gondolom ez is arra megy ki hogy évente cseréltessék az emberek az akksit, vagy vegyenek újat. Ezt nem bírom az appleba, egy hülye töltő kábel is ott van hogy 10.000 forint. NFC-s töltő is természetesen arany áron lesz, és az Iphone X-nél is úgy látom hogy arra mentek rá hogy aki fél millát is kifizetne a tellóért annak legyen rá lehetősége. Aki meg nem, annak ott az Iphone 7/8. Persze Samsungnál is drágára sikeredett a Note 8, +100.000 forint az S8+-hoz képest, szóval nem az apple találta ezt fel :D.

S az Iphone X-el az egyetlen problémám az a belógó kamera. Jó és szép a káva nélküliség, viszont mire használjuk a nagy képernyőt? Játék, videózás, böngészés. És ezeknél meg a kamera sávja holttér.

(#285) Burt1793 válasza joey04 (#282) üzenetére


Burt1793
veterán

Más, de nem nehezebb használni, görgetés közben az ujjadat rárakva, majd tovább görgetve lehet még válogatni. Nekem s7-esem van, még nem kapta meg ezt a felületet, a sima 7-es droidos van, ez kicsit mondjuk máshogy néz ki. Ha pedig hosszan nyomsz egy appra és felhúzod vagy le, akkor berakja kicsibe, kisablakban az előző alkalmazás fölé, mindezt 2 éve, így tudsz számológépezni net felett, tárcsázni böngésző felett, stb... ha ilyet tudna az ios, nagyon örülnétek. :K

A görgetést meg lehet szokni.

(#286) <Lacy85> válasza Soleco (#284) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Samsungnál is drágára sikeredett a Note 8, +100.000 forint az S8+-hoz képest,"

300 körül volt a nyitóára az S8+-nak. Ha a Note 8-at előrendelted 335-ért, akkor kaptál ajándékba egy Dex-et, ami ~30ezer. Hogy jön ki ez a +100 ezer?

De még ha szolgáltatónál is nézem, Telenornál a Note 8 kártyás ára 285, az S8+-é 242.

(#287) tacto válasza dnelb (#269) üzenetére


tacto
aktív tag

A pixel szet van effektezve (tilt-shift?), valami melysegelessegi humbug mindenesetre.

(#288) #04441088 válasza S e t h (#267) üzenetére


#04441088
törölt tag

Jó lenne egy tényleg független kamerateszt...

(#289) Soleco válasza <Lacy85> (#286) üzenetére


Soleco
tag

Igazad van :R.

(#290) Bwin87


Bwin87
tag

Az ára is mennyei :W

Sony Xperia 1 V

(#291) joey04 válasza Burt1793 (#285) üzenetére


joey04
titán

Hát fene tudja nekem ezerszer komfortosabb az ios. Csak azért akarok váltani, hogy picit megint mást használjak, mert több lehetőség van a droidban, de hiába, ha nem tudom megszeretni. Nem szokatlan, mert van bőven tapasztalatom, használtam herot, x10-et, galaxy s-t, one-t, 2 xiaomit, moto x-et, meg galaxy note 3-at. Utóbbi volt a kedvenc droidos eszközöm, az több mint egy évig meg volt. De mindig visszaváltok. Innen volt 3G, 4, 5, 5s, SE, meg most a 7 plus.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#292) <Lacy85> válasza joey04 (#291) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Rakj fel droidra valami minőségibb iOS launchert, és minden gondod megoldva. :DDD :DDD :DDD

(#293) Burt1793 válasza joey04 (#291) üzenetére


Burt1793
veterán

Áhh, másfél éve megvan az s7, hibátlan (ujjlenyomatolvasó kicsit lassú és néha hibázik, de más gond nincs). Le se cserélném most semmire. Túl régi droidosokat próbáltál. A note3 már nem volt olyan rossz, de az s6, s7 már nagyon jó.

(#294) joey04 válasza <Lacy85> (#292) üzenetére


joey04
titán

Próbáltam az gané nagyon. Meg ha már váltok, akkor nem azért válrok, hogy ios skint nézzek, akkor használok tovább szifont.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#295) joey04 válasza Burt1793 (#293) üzenetére


joey04
titán

Valami lesz, de mondom, note 8-nál is érzem ezeket pedig az most magasan ver minden más droidot. De valami lesz a felsőkategóriából, mert hajt a kíváncsiság, pedig megint pénzkidobás lesz mert bukok majd rajta. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#296) Burt1793 válasza joey04 (#295) üzenetére


Burt1793
veterán

Dehogy ver mást, s8/s8+ nagyjából ugyanaz és még az s7 is ott van a nyomukban. Droid fronton sem kell évente cserélni. (Ugyanez érvényes nem samsungokra is, de persze a samsung-os dolgok nélkül, vízállóság, QHD amoled kijelző már 3 éve, szoftveres kunsztok).

Ezekkel csak bukni lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#297) ChuckyCheese válasza <Lacy85> (#280) üzenetére


ChuckyCheese
tag

AZ IOS megoldása lényegesebb gagyibb.

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#298) Soleco válasza joey04 (#295) üzenetére


Soleco
tag

Én használtam Lenovo-t, Sony-t, Samsungot, Xiaomit droiddal, egyik sem jött be. Aztán a Xiaomimon most Resurrection Remix van, a Lineage OS launchere sem tetszett, viszont Pixel launcherrel most nagyon tetszik. Ahogy pl. az android 4-et még annyira rossznak tartottam hogy inkább WP-re tértem, most viszont az android 7 (számomra) tökéletes.
Szóval csak annyit hogy az IOS-ről lehet mondani hogy ilyen vagy olyan, de androidnál azért sok eltérés van ROM és ROM között. S mikor megunom a telefont, teszek rá egy másik ROM-ot és ici-picit olyan érzés mintha új telefont kaptam volna xD. :C

(#299) <Lacy85> válasza ChuckyCheese (#297) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem csak ízlés kérdése. Valakinek az jön be, ha oldalra kúsznak az ablakok, másnak meg az tetszik, ha fel-le.
Nekem nem tűnik gagyibbnak egyik sem a másiknál.

(#300) d@vee


d@vee
őstag

Nem vagyok lenyűgözve. Ez szerintem csak egy 7s, kb.
Viszont az X tesztet várom, az az eddigiek alapján tetszik.

Ja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.