Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) joey04 válasza Burt1793 (#296) üzenetére


joey04
titán

A 6gb ram miatt bucira veri az s8 plust is. Topikjában linkeltek tesztet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#302) joey04 válasza <Lacy85> (#299) üzenetére


joey04
titán

Az iránya szvsz teljesen mindegy.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#303) DonaldJames


DonaldJames
tag

Az ára sem 50e.Nem rossz telefon.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#304) kchris78


kchris78
veterán

egy friss tapasztalat olaszorszagbol, szloveniabol: az i7+ om folyamatos stabil netet adott a parom s6-ja meg folyamatosan szarakodott. nem talalt nem csatlakozott nem allt at 4Gre csak percek alatt.. raadasul a samu VRos appja folyamatosan indult magatol, nagyon kozel alltam hozza hogy kivagjam az ablakon! vagy ugraljak rajta paros labbal... kivancsi vagyok mit fog hozni egy factory reset utan.. de amin biztos nem lehet modositani hogy az iphone erzekenysege sokkal jobb volt mint a samu. pedig ezek meg nem uveg hatlaposak...

[ Szerkesztve ]

(#305) natë


natë
nagyúr

(#306) ForRedGlory válasza CptAdamica (#15) üzenetére


ForRedGlory
félisten

#265-re ment volna a valasz. :D

Az alpontszamokat erdemes megnezni. Egyetlen 90 pont feletti ertek van, a video stabilizalas (91p), ami kulon rohekej (lasd ugye a #22-es hszben levo videot). Az osszes tobbi 50-90 kozott mozog. Erre fel kihozzak 94 pontra a veget. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#307) Almonen


Almonen
aktív tag

Volt Apple termékem :) de most ha fizetnek se kéne... nem jön be valahogy🤔 inkább maradok droidnál

(#308) Robertoq válasza gabber01 (#155) üzenetére


Robertoq
őstag

Továbbra se értem, hogy kettő, közel azonos méretű telefon között hogy lehet ekkora aksi különbség :F

iPhone 8 Plus: 158.4 x 78.1 x 7.5 mm - 2691 mAh
Galaxy S8+: 159.5 x 73.4 x 8.1 mm - 3500 mAh

Megnéztem az iFixit-en a képeket és ránézésre az iPhone-é nagyobb fizikaliag.

Hogy lehet 30%-al kisebb az aksi az 8 Plus-ban?

[ Szerkesztve ]

(#309) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Mindig kipróbáltam az i3-tól kezdődően az új iPhonokat, de egy rövid idő -3-4 hónap- után egyszerűen nokia 1310-es érzésem van, vagyis ami a témaindító cikkben is szerepel: "ezek a mobilok amennyire tökéletesek, annyira unalmasak is"!

Vannak apró, lassú lépések, illetve 1-2 éve elindult ugyan az androidos majmolás egyes helyeken (pl. szoftveres gyors indító gombok) de ez nekem kevés.
A szoftver sem a régi már, több helyen akad, és a két lányomnak lévő i6 és i6S is rendszeresen megfagy, az IOS számomra semmivel nem stabilabb, vagy szerethetőbb, mint a másik rendszer.
Ami zavar még a márkával kapcsolatban az az, hogy miért kell a vevőket lehúzni a végtelenségig anyagilag.
Pl. miben lenne jobb egy apple gyors töltő, mint pl. egy samsung?
Mivel felváltva, egymás után használom a csúcsmobilokat, semmi különbséget nem érzek a minőségben, sem magukban a mobilokban, sem pedig a tartozékokban.

Az előrelépés ismét elmaradt, és az egyesek által messiáskánt várt X kijelzője a jelenlegi videók alapján nehezen használható a belógó ív miatt, ráadásul, ha azt a "valamit" kivesszük a kijelző méretéből, máris egy kis kijelzős mobilt kapunk.
Itt is egy parasztvakítást látok, ráadásul a suhintásos működtetés igen nehézkesnek tűnik.

Nem tudom, hogy az iPhone fanok hogyan érzik ezt, de kíváncsi lennék a véleményükre.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#310) zola96 válasza Robertoq (#308) üzenetére


zola96
senior tag

A vicc, hogy az S8+-ból ekkora aksival szerelve is örülök, ha 3.5 óra SOT-om van... És használom fél éve, nincs hülyén töltve.. Új korában se hozott többet 4óránál. Na ez a szomorú.. Note8 meg kisebb aksival vigan röhög 5órákat... Szóval még mielőtt leírjuk a kapacitás alapján őket, a Plusok hiresen jok voltak üzemidő tekintetében mindig is..! 6 plus is másfél napot elbirizgált. Ez tutira nem változott, sőt.

(#311) HUTCHDB válasza zola96 (#310) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nem ide tartózóan, de az általad felhozottra reagálva jelzem, hogy nekem a sima S8 (tehát a kisebb akksis) DE DUAL is állandóan hozza az 5 óra SOT-ot.Szóval nem értem nálad mi lehetett a baj, de hogy ez inkább egyedi probléma, mind sem hogy egy gyári állapot lenne.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#312) joey04 válasza zola96 (#310) üzenetére


joey04
titán

mah számok nem érdekelnek, jó ez:

Semmi extra, de nem is az a szar, mint amit páran próbálnak itt előadni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#313) joey04 válasza HUTCHDB (#311) üzenetére


joey04
titán

Szerintem meg fölösleges ilyenekről beszélni, hogy adott készülék x embernél 5 órát tud, y-nál meg hármat sem. Ezer dologtól függ.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#314) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Annyira viccesek ezek a kényszeres bizonygatások egyesektől, hogy az iPhone milyen szar meg elavult stb... :D Nekem pl. az iPhoneok a legjobb telefonok, jól átgondolt és egyszerű kezelőfelet, felhasználó barát és gyors alkalmazások, remek fotók és videók egyszerű gyors lövése stb... Sokszor akad a kezembe droidos csúcstelefon, de még egyik sem győzött meg arról a legkevésbé sem, hogy váltanom kellene, szerintem még évekig maradok az iPhonenál. Ennyi. ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#315) zola96 válasza HUTCHDB (#311) üzenetére


zola96
senior tag

lol. legjobb haverom s8 4hoz joesetben... vagy ti nem használjátok vagy mi aktivan. mert az h 10 app van letöltve nekem nem hinném, h annyira megakasztaná..
Ja és kiemelted, hogy kisebb aksis. ÉS? Annyival nagyobb az aksija az +nak amennyivel a kijelző. Tehát rohadtul elveszik a kettő között az a plusz kapacitás, lazán megeszi a nagyobb kijelző. ja és mégcsak nem 2k-n van a kijelzőm. ugy jo ha 2.5 ora megvan.

[ Szerkesztve ]

(#316) Robertoq válasza zola96 (#310) üzenetére


Robertoq
őstag

Persze az iOS-nek köszönhetően hozza az átlagot, valamikor jobb, valamikor elverik, de komolyan kérdezem, hogy két azonos méretű telep között hogy lehet ekkora különbség, úgy hogy mindkettő csúcskészülék?

(#317) <Lacy85> válasza zola96 (#315) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem legszarabb napjain hoz 6-7 óra SoT-ot a 8+, szóval nem tudom, mit csinálsz vele. :D
Pedig ebben van minden. (Net, fotózás, spotify, email, minden.)
De szerintem van ennek saját topic-ja is, inkább ott kellene megbeszélni. :K

[ Szerkesztve ]

(#318) zola96 válasza <Lacy85> (#317) üzenetére


zola96
senior tag

Annyira nem izgat fel. Oktiber27en indul a csere.

(#319) Lirion válasza dnelb (#269) üzenetére


Lirion
addikt

Az a nevetséges egyébként, hogy a részpontszámok rendkívül gyengék, a legtöbb 80 pont alatt van és a legmagasabb is csak 89, hogy a francba lett ebből 94-es átlag? A videó dettó, az s8 a színeket leszámítva minden területen köröket vert az i8+ra, mégis kisebb az átlag eredménye..
Önmagában nézve nem rossz kamera, de ezért a pénzért, a kategóriájában szerintem szánalmasan gyenge...

(#320) Roadhammer


Roadhammer
tag

Az iPhone 6, 6S, 7, 8 előlről nézve miben különbözik egymástól? Mert használat közben leginkább azt látod. Aki 6 után 8-ra vált, a 3 generációval újabb telefonnal érez valami lényeges különbséget?

(#321) sub71


sub71
aktív tag

Számomra nem az a kérdés, hogy jó telefon vagy megéri e az árát, hanem egy autós példával élve: vennék e baromi drágán egy új Audi A4 est, ami pont úgy néz ki, mint a 3 generációval ezelőtti, csak 120 helyet 180 lóerős és a tempomat forgalomkövetős lett? mert az innováció kb ennyi!.. a válaszom nem

[ Szerkesztve ]

(#322) dlaj válasza Gadgetfan_ (#314) üzenetére


dlaj
őstag

Használd egészséggel!
A legtöbb (tudatos) droidosnak a testreszabhatóság hiánya miatt nem kell soha iOS, még ha kimutathatóan miliszekundumokkal gyorsabb is.

(#323) <Lacy85> válasza dlaj (#322) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A tudatos droidosoknak nem csak a testreszabhatóság hiányozna, hanem még 1500 más dolog. :D

" még ha kimutathatóan miliszekundumokkal gyorsabb is."

Na ez aztán szempont a vásárlásnál...
Én még egy picit le is lassítottam az animációkat (igen, itt ezt is lehet :D ), mert sokkal "simább" lett a működés.
Alapon olyan volt, mintha rohama lenne a telefonnak, annyira kapkodott. :D
Mondjuk ha jól tévedek, az iPhone-nál is kicsit lassabbak az animációk.

[ Szerkesztve ]

(#324) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Van aki 6s-ről váltott? Mennyire előrelépés?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#325) FIREBLADE78 válasza sub71 (#321) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az te vagy.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#326) dlaj válasza <Lacy85> (#323) üzenetére


dlaj
őstag

1500? Részemről 1 sem hiányzik.
Semmivel sem több mint a droid.
Viszont legalább ET ujj kell a vissza gombhoz!

(#327) sub71 válasza FIREBLADE78 (#325) üzenetére


sub71
aktív tag

Nem ítélkeztem. Ez egy szabad világ, mindenki azt vesz amit akar, és ez így van jól! csak olyan érzésem van, mintha az Apple dizájn részlege 3 éve a jól megérdemelt szabadságát töltené valahol

(#328) CptAdamica válasza dlaj (#326) üzenetére


CptAdamica
veterán

Droid után valóban bosszantó, hogy nem lent van a vissza gomb. Én majdnem hülyét kaptam tőle. Szerencsére csak keveset kell használnom.

Megyen!

(#329) #04441088 válasza joey04 (#312) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nagyon jól van optimizálva a rendszer, összhangban a hardver-szoftver.
Akik sírnak itt össze vissza, hogy ennyi pénzért ilyen kicsi akksi került bele, azon vegyenek aliról, ebayről valami noname telefont 4-5-6 ezres aksikkal, meglátják, jó ha fele addig bírja, mint a 8 Plus.

(#331) Hami33 válasza FIREBLADE78 (#324) üzenetére


Hami33
aktív tag

Nagyon nem bántam meg ahogy 6 s ről váltottam és kimaradt a 7 . Egész nap csak 30 százalékot merült átlagosan ilyenkor már 50-60 százalékot szokott merülni és még bejáratós! De nem csak az aksi bírja jobban ! Kamera nagyon gyors! Hihetetlen! És nagyon jó képeket csinál a 6 s hez képest !
Egyébként észrvehetően mindenben gyorsabb!

[ Szerkesztve ]

(#332) #04441088 válasza <Lacy85> (#330) üzenetére


#04441088
törölt tag

Mindenre vannak alternatívák, megoldások és lehetőségek.
De könyörgöm egy olyan világban élünk, ahol minden 2. embernek van powerbankja + ha kibír egy telefon 1 napot aktív használattal nem hiszem, hogy olyan marha nagy gondot jelentene felnyomni a töltőre pár órára.
12 órázom, ha reggel 5 től kibírja este 7-8-ig mire hazaérek, és mindegy hogy 5% szufla van még benne vagy 25, mert úgyis megy töltőre és alszom...

(#333) <Lacy85> válasza #04441088 (#332) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha 1 teljes napot kibír aktívabb használat mellett, akkor no problem. Bár itt a tesztben is azt írták, hogy nem biztos az az 1 nap sem. Ami azért szerintem picit gáz. Powerbankot meg cipeljen magával a halál. :D

(#334) dlaj válasza CptAdamica (#328) üzenetére


dlaj
őstag

Arról lenne szó, hogy bekapcsolás után mi lehet* a home-on! De mindegy is, Ti ezt sem úgy sem értitek!

* a hangsúly azon lenne, hogy mi lehet!

(#335) talamasca válasza Hami33 (#331) üzenetére


talamasca
senior tag

Ugyanezek a tapasztalatok nálam is!
:K 👍🏼

“Black as midnight on a moonless night.”

(#336) #54625216 válasza Hami33 (#331) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mindig ugyanaz a műsor:
1. megjelenik egy iPhone
2. az összes elborult droidhívő missziójának érzi, hogy szétfikázza
3. aki megveszi, elégedetten használja és az esetek 80%-ban droidos telefont többet bottal se piszkálna

(#337) joey04 válasza dlaj (#326) üzenetére


joey04
titán

Aki hülye, annak valóban ET ujj kell hozzá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#338) Scholes9 válasza moleculez (#82) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pontosan :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#339) Burt1793 válasza #54625216 (#336) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez 4-5 éve még akár igaz is lehetett volna, most nincs egy félmondatnyi igazság se benne. Az viszont biztos, hogy olyanok mindig jönnek, mint te. :D

(#340) tibor72 válasza #54625216 (#336) üzenetére


tibor72
tag

.....
4. a szemellenző biztos, ami biztos, felkerül az iPhone- hívők szemére...........
Mivel a kamera, nem valami mellékes, hanem szinte a lényeg most is, ezek egyikét sem piszkálnám meg bottal sem. Kritikán aluli teljesítmény, hiába nagyszerű minden másban a teló (szuper sport kocsi, virsli gumikon ).

(#346) #54625216 válasza tibor72 (#340) üzenetére


#54625216
törölt tag

Jaja, mindig van valami, amibe belekapaszkodnak a fikahuszárok, már az első iPhone-t is szétfikázták a "hozzáértők", hogy se multitask, se copy-paste, se gps, az érintőképernyő meg csak értelmetlen parasztvakítást... aztán ment a pislogás a rekordeladások láttán.
Azóta minden évben ugyanaz a mantra megy, miközben az apple kényelmesen túlad pár százmillió iPhone-on. Persze erre az a válasz, hogy hát a sátáni marketinggel lenyomják az emberek torkán, de emellett nagyságrendileg kevesebb az iPhone-ról droidra váltók száma, mint fordítva, user elégedettségi mutatókban pedig az iPhone köröket ver a versenytársaira.
Most is ugyanez lesz a helyzet: a iPhone 5-6 tulajok szépen upgradelnek majd 8-ra (USA-ban kb. 200USD ráfizetéssel meghosszabbítja a hűségidőt és már viheti is), és magasról tesznek rá, hogy más telefonoknak mennyivel jobb a kamerája, mert bőven baromi jó a 8 kamerájának a minősége arra, amire egy telefon kamerája kellhet, amire meg nem, arra épeszű ember eleve nem telefont használ.

(#347) kchris78 válasza HUTCHDB (#309) üzenetére


kchris78
veterán

A samu s6-ra 1 kib. ev utan jott meg a 7-es droid. A ket hetes utunk alatt (ma ertunk haza, megvolt az uccso 1k km vegre) eszmeletlen bizonytalansaggal mukodott. Azt gondoltam egy masfel-ket eves telo azert tobbet hoz. Nem csak az appok hanem maga mint telefon bizonytalan a mukodese miota felment ra az uj droid. lehet az ios laggol a regieken meg szaggat de mint telefon nem lesz ennyire megbizhatatlan. Ez az en tapasztalatom. A masik az hogy nincsenek olyan hardveres feltalalasok amik lehetove tennenek nagyobb ugrasokat a fejlesztesben - szerintem folosleges is mindket vonalon evente uj modellt kiadni..

A gyorstoltorol: az apple az usb power deliveryt hasznalja. Ez A szabvany ami az usbc-vel jelent meg es lehetove tesz akar 100W teljesitmenyt atadni. ez elott minden gyarto meghekkelte az usbt hogy az 1/2A 5Vos limitet ami az usb limitje at lehessen ugorni. Van a samu adaptiv fast charge, a quickcharge es meg ki tudja mi... ezeket nyilvan nem tudja az apple hasznalni mert nem igazan gyartokon ativelo szabvanyositott megoldasokrol van szo. egyik gyarto nyilvan nem fogja a masik hekkeleset hasznalni.. kerdes egyaltalan engednek-e? mindenesetre az usb-c-nek van jovoje es az usb power deliverynek, a tobbi szerintem zsakutca, elobb utobb tobbiek is tamogatni fogjak.

(#350) Scholes9 válasza Ed Parker (#219) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Lehet meglepődnénk, h mennyivel kevesebb baleset is lenne :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.