Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#353) <Lacy85> válasza #54625216 (#352) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezek után akkor kíváncsivá tettél, hogy kinek is adják el a kicsit komolyabb technológiai paraméterekkel rendelkező telefonokat.

(#354) joey04 válasza talamasca (#351) üzenetére


joey04
titán

Felsőbbrendűnek képzeli picit magát. [link]

Ehhez kevés vagy: Színes, eleven, élő, zsongó világ

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#355) Frawly válasza Csapoati (#8) üzenetére


Frawly
veterán

A minőséget meg kell fizetni.

(#356) joelke HU válasza Frawly (#355) üzenetére


joelke HU
senior tag

Na még almáéknak is sikerül összehozni egy akksi gebaszt. Uhh...

Motorola G51

(#357) S e t h válasza Frawly (#355) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem rosszul fogták.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#358) janeszgol válasza Frawly (#355) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez az AR a legjobban, legizgalmasabban van itt megoldva. Szerintem ez volt a legjobb dolog, amit idén bemutatott az Apple. (Második link, videó. Egy széket tett le virtuálisan, ami úgy viselkedett, mintha valóban ott is lenne, meg az a robotos harc az asztalon.)
Persze az az AR játék sem volt rossz (Pokemon Go), de ez ötletesebb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#360) beverly válasza joelke HU (#356) üzenetére


beverly
tag

Legyárttattják beleszereltetik!

(#361) Totheground válasza joey04 (#354) üzenetére


Totheground
addikt

ROFL :C

Nekem a kedvencem, hogy egy semi-geek fórumból kiindulva jönnek az ilyen “tudatos android felhasználó” dumával, ami a teljes droid kultúrkörnék valami kerekítési hibányi szelete lehet. Az emberek 95%-árak funkcionális szempontból teljesen mindegy, hogy droidok vesz vagy iOSt, a romolós szabadidő túltengésben szenvedőkről meg ne is beszéljünk.

De mindig jót mulatok, ahogy kikerül egy iPhone hír és a verdroidok elkezdik felsz*pni egymást mindjárt az első 50 postban. :DDD

Mondjuk az ilyen ET ujjak hozzászólásokból legalább kiderül, hogy iOSt csak képen láttak, és a véleményük is pont annyit ér.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#362) aprokaroka87 válasza Totheground (#361) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az emberek 95%-árak funkcionális szempontból teljesen mindegy, hogy droidok vesz vagy iOSt, a romolós szabadidő túltengésben szenvedőkről meg ne is beszéljünk

Az emberek kb 95%-a olyan dolgokat használ egy okostelefonon ami tök ugyanazt tudja csak más köntösben.

Az Android felhasználók szerintem kb 80%-a nem rendelkezik rendszerismerettel,ezért nem tudják hogy valamit lehet máshogy is.

Az emberek jórésze elfogadja úgy a dolgokat ahogy azt a gyártó megcsinálta, még akkor is ha azt egyébként lehetne egyszerűsiteni.

(#364) Totheground válasza aprokaroka87 (#362) üzenetére


Totheground
addikt

Ez azt jelenti, hogy egyetertunk.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#366) tibor72 válasza #54625216 (#346) üzenetére


tibor72
tag

..Ha tesznek rá, legyen úgy. Nekem szempont a jó kamera is, nem csak az mennyire szuper ezen kívül minden más, pláne ennyiért.......(most WP használok, RAW képességgel, nem ez a kategória messze, de nem is ezek valamelyike lesz a következő....)

(#367) Fricy78 válasza lugosi (#363) üzenetére


Fricy78
tag

Még hanyagolható. Csépelik egymást, mint minden évben.

"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odabaszol az ásóval, oszt haladsz tovább!"

(#368) Malachi válasza NavySeal (#365) üzenetére


Malachi
addikt

Ésszel gondolom nehéz nekik felfogni, hogy ha valaki amúgy is hűséggel vesz telefont mert nincs kedve a feltöltőkártyás másodperc és kbyte számolós fillérb*szkodáshoz, és/vagy nem életcélja fél évente telefont cserélni, akkor nagyon jó helyen van a zsebében az a pénz amit nem perkál ki vásárláskor. Mert felesleges.

A kínai kábeles/tartozékos témához: írtam, nem titok, az Apple tartozékok annyit sem érnek, mint a doboz amiben vannak. Azon a nevetséges áron meg... De gondolom megint én vagyok a hülye, mert sok éves tapasztalat alapján inkább veszek egy ötszázasért két olyat, ami örök élet két nap. Fordítva ültök a lovon cimborák, az a baj.

(#369) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Beszarás, mi megy itt, egy állítólagos tech fórumon. :D Jönne az ember, hogy olvasson más tapasztalatairól, hogy van-e már, aki használja a telefont, erre mi megy lassan 400 hozzászólás óta? Mint egy óvoda. Bármelyik félre vonatkozóan nem mindegy, hogy ki milyen telefont használ? Szarul fog esni délben a rántott hús, ha nem lehet lefikázni a másik tábort vagy mi van itt? Felnőtt emberek viselkednek úgy, mintha ezen múlna az életük, hogy védjük meg az Apple és a Google cuccait.

(#370) HUTCHDB válasza kchris78 (#347) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A helyzet az, hogy a kozepso fiamnak s6-ja van. (17 eves)
Neha fel fel kapom, ha az van keznel, espar dolgot azon intezek, pl. hivas, vagy a neten megnezek valamit.
Soha nem tapasztaltam hibat, es o sem mondta, hogy ez, vagy az nem mukodik, vagy ujra kellett volna inditania a telefonjat.
A ket lany testvere (i6 es i6S) viszont mar tobbszor jott oda hozzam, es mutatta, hogy " nezd apa, nem reagal semmire a telefon".
Munkahelyen is van egy kollegina, aki hozta mar oda napkozben hozzam az i6s-et, hogy "megfott" mit csinaljon.
Szerencsere nalam ilyen nem volt, igaz en i7 plust hasznaltam (ha jol emlekszem) juniusig.
Most S8-am van, a frissitesekkor szokott ujraindulni, egyebkent soha, es 0, azaz nulla problemam van vele.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#371) HarleyCustom válasza aprokaroka87 (#362) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az adatok,melyeket közölsz,helytelenek. Nem 95%,hanem 97%-ka az embereknek. :DDD

A cikkhez: i7-ről fogok váltani i8-ra,mert jobb.Minden évben megveszem az újat.
Bibibí... az irígyeknek. :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#372) kchris78 válasza HUTCHDB (#370) üzenetére


kchris78
veterán

en ezt elhiszem, megy is ra a factory reset ra, remelem ez meggyogyitja mert nekem a parom pont ilyenekkel zargat mindig mint teged a lanyaid :) .

(#374) Hallosz


Hallosz
senior tag

Egyetértek a teszt végszavával, új modellnek ez bizony vérszegény!
4s; 5; 5s; 7 készülék után, nem érzem, hogy upgradelnem kellene. (sajnos)

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#375) Malachi válasza bedibazsa (#369) üzenetére


Malachi
addikt

Mondjuk ebben tévedsz, mert nem nagyon láttam olyan iPhone tulajt aki azért jött ide, hogy az Androidot szapulja. Mi értelme lenne egy iPhone teszt alatt? De ha konkrét butaságok hangoznak el és folyamatos a birkázás, hadd szóljon már az ember érte, ha nem gond. Észre kellene venni a mintát.

[ Szerkesztve ]

(#376) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ahogy látom kezd "kihalni" ez a topik. :D

Én annak örültem volna, ha az X-et kihozzák egy 4,8-5 colos és egy 5,8-as verzióban X és X+ néven. A kisebbik került volna annyiba mint a mostani 8 a nagyobbik meg mint a 8+. Ez lett volna a korrekt.
Szerintem SJ nem hagyta volna, hogy ennyire lemenjenek kutyába ezzel a 8-as párossal. Tisztán látszik, hogy itt csak az extra profitra mentek és nem arra, hogy valami "forradalmit" vagy hasonlót tegyenek le az asztalra.

A 8 ezekkel a kávákkal már sokadik éve így 2017-ben elég tré. A mantra, hogy az AMOLED meg most lett nekik elég jó... egy vicc. Ezt a szintet már két-három éve belerakja a Samu az S szériába. Na meg ha most elég jó, akkor a 8 és 8+ miért nem kapta meg? Egy 720 vagy 1080 pés Amoled kijelzőt pedig csak úgy fosták volna a Samu gyárak gombokért...

Ha nem 1000 dodó aka. 430 ezer "pénz" lenne az X, akkor még be is ruháznék rá. Bár én arra vártam, hogy a kijelzőbe integrálják az ujjlenyomatolvasót. Az elég menő lett volna.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#377) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Nekem Androidosként az az igazán visszatetsző, hogy xopatja a saját felhasználóit azzal, hogy mindig a nagyobbik modellbe teszi be a fícsöröket, és ha azokat szeretné magáénak tudni, meg kell vennie a piac legrosszabb méret/kijelzőméret értékekkel bíró 5,5"-hoz képest hihetetlen méretű phabletjét.

[ Szerkesztve ]

(#378) h1mpi válasza lugosi (#363) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Kiváncsi vagyok egy droidos telefon tesztjén hány ios fan megy téríteni? Gondolom egy sem.. hadd szenvedjenek ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#379) ak76 válasza talamasca (#343) üzenetére


ak76
senior tag

Ez itt egy nyilvános fórum,ahol pro kontra lehet érvelni,és amíg nem jön az admin,egyéb dolgokat is művelni.
Miért fáj ez neked,jobb lenne egymás hátát lapogatva nyáladzani az aktualizált kéthavi minimálbérbe kerülő szemfényvesztésről?
Ez az érv,hogy házalni jönnek a droidosok mekkora ostobaság már?
Az amcsi egyetemeken dívó safe space ugrik be róla...

(#382) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"30 000 forintos extra költséget jelent az USB-C-s adapter és az ehhez tartozó"
Hogy mennyi? :D
Mondjuk majd a kínai ipar megoldja.

Az éjszakai képek a "kézből" kategóriában jók, de amúgy ilyet egy 7-8 éves kompakttal is lehet csinálni (csak nem kézből, viszont töredék áron - vagy egy pár évessel (Canon S100, G16), fele-harmadáért, kézből).
A nappali képeken ennyi pénzért, meg f1.8-hoz képest gyalázatos a sötétebb részek kinézete, nem mellesleg tényleg borzalmasan eszi a részleteket a zajszűrés.
Az 56mm pont jó portré gyútáv. Ja, nem... :)

Biztos szép, meg jó (ahogy az Apple cuccok általában minőségiek), de hogy engem nem fogott meg... pláne 260 ezerért...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#383) aprokaroka87 válasza h1mpi (#378) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hiszek egy Androidban, mindenható Operációs rendszerben, Mennynek és Földnek, minden láthatónak és láthatatlannak Teremtőjében.

Hiszek egy iOS-ben, mindenható Operációs rendszerben, Mennynek és Földnek, minden láthatónak és láthatatlannak Teremtőjében.

Tessék szépen imádkozni :D

(#386) ak76


ak76
senior tag

(#388) #04441088 válasza ak76 (#386) üzenetére


#04441088
törölt tag

Van egy olyan érzésem, ha a hetekben lesz még pár hasonló eset nagyot fog vele szopni az Apple...

(#389) Malachi válasza Blizzardking (#385) üzenetére


Malachi
addikt

De te is tudod, hogy ez hülyeség. Mármint a telefonra. Főleg miután lassan minden Androidos csúcstelefon ára ugyanott van kb. És anyagminőség meg összeszerelés, belső komponensek és oprendszer, támogatás és appok tekintetében egyszerűen nem mondhatod komolyan, hogy az iPhone silány lenne. A tartozékokon sokat akasztanak, hát akinek fáj gondolkodni és megveszi a gyári kábelt 6000-ért ami egy év alatt eltörik, lelke rajta. De tegyük hozzá, hogy a gyári Samu tartozékok azért szintén nem Aliexpress áron mennek.

Engem tuti nem látott senki egy androidos topicban sem hülyeségeket beszélni, mert nem érdekelnek annyira azok a telefonok. A csúcsgépeik jók, a többi meg vacak, (mert vagy lassú, vagy dzsunka, vagy nincs támogatás) nem kell ezt sokat ragozni. Törvényszerű, hogy így van. Látom a barátnőm Samsungját, elvan vele, használja, néha lefagy, néha akad, néha nem tölti be a képeket, egyszerű hétköznapi felhasználás során. Nincs rootolva, nem piszkálja. Egyszer eszembe nem jutna azt mondani rá, hogy gagyi, mert neki jó úgy és nem is volt drága - de egyszerűen más liga mint bármelyik iPhone, vagy Android csúcstelefon.

És akkor ott vagyunk, hogy ha hozzászoktam a hibátlan működéshez, akkor ha Androidot vennék akkor a mindenkori csúcsot nézném, legyen az Samsung, vagy LG, vagy bármelyik kínai - azok pedig ANNYIVAL nem olcsóbbak (már amelyik olcsóbb), hogy nekem megérje a váltás, ez van. Megszakadhatsz, úgy bizonygathatod mekkora madár vagyok az iPhone-ommal, de csak röhögök mert tíz éve, érted tíz éve ugyanez a nóta. Nincs egyetlen érvetek sem, ami igazán perdöntő lenne ezen a szinten. Az Android pár éve simán beérte az iOS-t, már a kínai gyártók is képesek jó minőségű készülékeket összerakni, mindenki olyat vehet, amilyet akar és boldog lehet vele és a saját szintjén biztosan remekül tudja használni.

Én ugyanígy remekül tudom használni a telefonomat. És ebben az két évente cserélős előfizetéses rendszerben lefogadom, hogy összességében nem is fizetek többet annál, mint aki Androidos csúcsmodellt használ. Egyik gyártó sem hülye, ahogy pénzt lehet fogni, ott megfogják a pénzt. Konzol/PC harc ismerős? Kiszámoltuk, 5 éves távon tökugyanannyit költesz mindkettőre, ha játszol és nem lopod a szoftvert. Nincs ez másképp a telefonnál sem.

Hitegetheted magad, hogy te bezzeg jobban tudod minden milliárdos cég praktikájánál, és kijátszod a rendszert és közben jókat derülsz a hülye almás konzumbirkákon, de minek. Neked jó az a rendszer, másnak meg más rendszer jó, a cégek mindenkit megkopasztanak így-vagy úgy (ha hagyja magát), az embereket meg nem érdekli az egész, csak használják amit meglátnak a boltban először, vagy amit a kolléga-haver ajánl. Nem érdekli őket a "hasznos terület" meg a "készenléti idő" meg a "milyen széles a káva", meg az "akkukapacitás", csak menjen a cucc és ne legyen kényelmetlen a használata. Ha valami annyira rossz, úgysem hagyják szó nélkül. Lásd vonaleldobós iPhone 4, gyorsan merülő 4S, billegős optika a 6-tól, kigyulladós Samsungok és ami utána jött.

Nekem ez a véleményem.

(#390) kchris78 válasza hcl (#382) üzenetére


kchris78
veterán

persze hogy megoldja. ezert nem ertem ezt a nagy sirast a gyorstoltesen. Az USB-C-t is tudo 5ezer Ftos Aukey toltom meg a 15"-s MacBook Promat is tudja tolteni (igaz baromi lassan kb 10-15W-al) annyira altalanosra csinaltak meg a szabvanyt. Nyilvan szivas a csere az atvaltas a sima USB-rol de szerintem sokkal fajdalommentesebb es hatekonyabb hamar lezongorazni a valtast mint evekig keverten parhuzamosan hasznalni a regit es az ujat.

(#391) Robertoq válasza Robertoq (#316) üzenetére


Robertoq
őstag

Az aksit nagyon védők válaszolják már meg a fenti kérdésemet :U
Lehet azért ekkora még a káva mert kisebb házba meg lennének lőve :F

(#392) hcl válasza kchris78 (#390) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom, ki sírt rajta, vagy rossz embernek írtál... én az árán röhögtem, egy C átalakító, meg egy párcenti kábel 30 ropi :D És beveszik!
Igaz, az emberek nagy része még azt sem ismerte fel, hogy a micro USB az ugyanaz a töltőn, és a számítógéphez való kábelen, bele lehet dugni a telefonba, és tölt. Vagy hogy amin micro USB csati van, az a micro USB csatis telefont tölti - még ha nem pont ahhoz a márkához való is.

A Type C-n való töltés - azért számold ki, mekkora keresztmetszeten kéne áttolni az a pár ampert, ami a 60-90W-hoz kéne... szerintem hasznos feature, hogy ha nagyon kell, tudod tölteni USB-n keresztül a gépet, adott esetben nagyon jól jöhet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#393) #54625216 válasza tibor72 (#366) üzenetére


#54625216
törölt tag

És minden egyes telefonos hírnél kielemzed az adott típus kameráját és beírod, hogy miben nem felel meg az igényeidnek, vagy csak az iPhone-oknál érzel késztetést?

Ami az árat illeti: a userek igen kis százaléka veszi listaáron a telefonját és költ 1000 USD-t iPhone-ra (vagy ha már itt tartunk Note 8-ra). A nagy többség hűségidőt hosszabbít minimális ráfizetéssel és nem az előző, hanem a két-három generációval korábbi készülékről vált.
Az egész ökoszisztéma már az iPhone 1-től kezdve így lett kitalálva: aláírsz 2-3 évet, cserébe megkapod a telefont 100 dollárért, amikor lejár a hűségidő már ott az új verzió, ami 2-3 év alatt pont annyit fejlődött, hogy megérje újabb 100 dollárért újabb 2-3 évet aláírni. Havi átlag 3-4000 dolláros fizetés mellett pedig nem ver földhöz az 50 dolláros havi előfizetés.

(#394) kchris78 válasza #54625216 (#393) üzenetére


kchris78
veterán

igen igaz, altalanosan irtam, mindenhol azt irjak a gyorstoltesre hogy ez csak az alma 30 ropis igazabol notebookhoz keszult toltofejevel lehetseges... es mar csak fogom a fejem :).

(#395) KAMELOT


KAMELOT
titán

iphone 8 kicsit visszalépett főleg, hogy jó drágán kapható. Más ilyen tudású mobilt már kapni 2-300 euroért is.
Ár megy feljebb a kinézet meg a tudás visszafele!

(#393) kpbendeguz: Ezt jól írtad. Sőt itthon sem annyira vészes az 50 eu/ hó előfizetés egy 800-1000 euros keresetnél. Persze már ha az illető iphone-t szeretne.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#396) Wesder


Wesder
félisten

Android userkènt èn èrzem magam sz@rul azèrt, amit egyesek itt művelnek...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#397) nickedez89 válasza CptAdamica (#328) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nem kell a vissza gombot használni mert a képernyő bal oldaláról söpörsz egyet jobbra és az a vissza! Mindenhol működik a funkció mert rendszer szinten van, nem app szinten!

Az új telókhoz is szólva, örülök hogy nem lett nagy ugrás a 7-hez képest mert így piciny szikráját sem érzem, hogy váltsak! :D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#398) #40359168 válasza KAMELOT (#395) üzenetére


#40359168
törölt tag

"Más ilyen tudású mobilt már kapni 2-300 euroért is." Legfeljebb hasonló tudásút, de pár feature azért hiányzik. Igen, az SE-re gondoltam. :DDD

(#399) vicze válasza nickedez89 (#397) üzenetére


vicze
félisten

"Mindenhol működik a funkció mert rendszer szinten van"
Egyáltalán nem rendszerszintű le kell programozza az alkalmazás írója, nagyon sok esetben és sok alkalmazásban nem működik.

"can be implemented by developers in their own apps"

(#400) .Szaki. válasza S e t h (#380) üzenetére


.Szaki.
addikt

A készülékről már rég leírtam a véleményem többször, több i8-cal kapcsolatos topicban is, mint ahogyan itt is. Ez az egyik. A másik: Én azt gondolom, hogy ezen a fórumon a tesztek alatt a tulajdonosok szoktak megjelenni, véleményt alkotni(legyen az pozitív, vagy negatív), illetve itt kapnak választ a kérdéseikre. Én is ezért jöttem vissza, hogy olvassak pár hsz-t az újdonsült i8 userektől, erre még mindig megy a semmitmondás. Hogy szeretnél szakmázni olyanokkal, akiknek a döntő többsége úgy fórumozik, ahogy a galamb sakkozik? Gondolom ismered a viccet. (Persze akinek nem inge..)Na csak ezért reagáltam a kollégának, hogy még érdemes várnia, míg nyugi lesz. Nem biztos, hogy flame keltés címén pont engem érdemes elővenni. Be is fejeztem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.