Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#781) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Lszi segítsetek az alábbi kérdésekben.

1. Hogyan tudom a gyári firmware alatt a torrent feltöltést rendbe hozni, illetve a Remote GUI-t működésre bírni? A port beállításokat hogyan kell elvégezni? Illetve a windows 8 gyári tűzfal beállításokat?

Van egy port a gyári torrent általános fülén: Download Master-port
Van egy a bittorrent beállításban is: Beérkező port
Ennek a kettőnek meg kell egyeznie, ugye?

Ugyanezeket be kell állítani a Port Triggerben ezek szerint tcp és udp-re, ugye?

A port továbbításnál milyen port tartományt és helyi portot kell beállítsak? Itt ugye IP címhez lehet hozzárendelni. Mi van, ha az asztali pc, amin a GUI fut, nem fix ip-re van beállítva?

A Remote GUI-hoz írt 9091-et hol kell beállítsam a routerben?

2. A Forgalomkezelő - QoS funkciót érdemes bekapcsolni? Ha igen, milyen szabályokkal? Elsődleges az eszközök wifi stabilitása és elérése, a dLNA, végül a torrent.
Erre használom jelenleg a routert: 1 asztali kábelen, 3 noti wifin, 3 teló wifin, torrent (nem fog 100 futni, max 20), 1 tv kábelen, DLNA-val külső USB3-as 2,5-es 1 Tb-os vinyó elérése média szerverrel, belső hálózatról hdd elérése. Mindez jelenleg UPC fiber power 30-as csomaggal (30/3 Mbit/s), váltás lesz közeljövőben 120/10 Mbit/s-re.

3. Illetve még egy, a média szerver. Engedélyeztem, beállítottam néhány mappára. A tv (LG) néha látja a hdd-t és az asztali pc-t, néha nem. Ez miért lehet? A Media server status idle. Ha rányomok újra az alkalmazásra, csak akkor megy a scanning?

Elnézést a sok kérdésért (amik már korábban tárgyalva lettek), de nekem ezek nem egyértelműek. Eddig egy régi routert használtam, bedugtam és működött, nem volt rajta torrent, média szerver...
Köszönöm!

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.