Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) surgyi válasza petipetya (#1250) üzenetére


surgyi
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ! Ez jó hír! ;)

(#1252) Astery válasza Zizmand (#1246) üzenetére


Astery
senior tag

A mostani benyomásom az, hogy soha többet nem fogok csak azért sokkal többet fizetni egy telefonért mert mondjuk samsungnak hívják. Mint írtam a méretét hamar megszerettem. Sebességben érezhető a különbség - bár nekem az s8 is megfelelt. Az üveg alá rakott ujjlenyomat olvasót még szokni kell. A hátlapon lévőnél már úgy tudtam elővenni zsebből a telefont, hogy már fel is volt oldva - itt még tapicskolnom kell. Kamerát még igazán nem teszteltem. Nyomogattam s10-et is ... nem tudnék olyat mondani ami azután nekem hiányozna ebből a készülékből. Talán a samsungok kijelzője jobban van szoftveresen kezelve (élénkebb színek, a környezeti fényviszonyok változását okosabban követi), de ez csak akkor tűnik fel ha egymás mellett vannak.

(#1253) Zizmand válasza Astery (#1252) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Köszönöm. :)

(#1254) petipetya


petipetya
nagyúr

Képernyőidőt mivel néztek? A Hidegen Settings nevű appban sem találtam ide vonatkozó menüpontot.

"nincs rá lezsóidő"

(#1255) ShadowLac válasza Astery (#1252) üzenetére


ShadowLac
addikt

+1. talán a kijelzőhöz annyit: a Samu mindíg nagy fenyerőn mutatja ... A xiaomi meg inkább leveszi a fényerőt emiatt kevésbé mutatós. (Gondolom áram spórolás miatt, meg lehet a képernyő beégés elkerülése végett.) Egymásmellé téve látszik. De valóságosabb színe van a mi 8 nak.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1256) ricsi0307 válasza petipetya (#1254) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Beállítások → Akkumulátor → Fogyasztás → Hardver és ott a képernyő.

(#1257) petipetya válasza ricsi0307 (#1256) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi :R

"nincs rá lezsóidő"

(#1258) west76


west76
aktív tag

A párom teljesen rápörgött, hogy szeretne egy mi9-et. De előtte szeretné kicsit megtapizni. Tudtok olyan boltot esetleg, ahol erre van lehetőség, mert a lurdyban a hivatalos boltban még ugye nincs?

(#1259) ricsi0307 válasza west76 (#1258) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Én úgy tudom, hogy tapizható készülék van a boltban kiállítva annak ellenére, hogy nem lehet még kapni. Azt az egyet biztos ők is szürkeimportos forrásból szerezték be ;] Vagy az Alza Róbert Károly körútí üzletében is van kiállítva, ebben biztos vagyok mert mikor mentem az enyémért akkor volt egy Xiaomi részleg nagy MI 9 plakátokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1260) ZoZó001


ZoZó001
csendes tag

Sziasztok! Samsung galaxy s7 edge-ről váltottam MI 9-re. Létezhet hogy a Samsung gyári vezetéknélküli töltőjét [link] nem tudom használni a telefonhoz!? Csak ugrál a töltés le föl mintha folyamatosan le föl rakosgatnám... Köszi a válaszokat előre is.

(#1261) ricsi0307 válasza ZoZó001 (#1260) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Az Mi9-ben egy kör alakú tekercs van pont középen, így azt tudom elképzelni, hogy a készülék méretei miatt nem érintkezik elég felület. Nekem akkor csinálja ugyan ezt, mikor a gyári urban strap tokkal rakom fel tölteni és eléri a 100%-ot. Állandóan ki-be kapcsol a töltés.

(#1262) ZoZó001 válasza ricsi0307 (#1261) üzenetére


ZoZó001
csendes tag

Kipróbáltam fektetve állítva mindenhogy,de sajnos mindíg eldobálja. :(

(#1263) ricsi0307 válasza ZoZó001 (#1262) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Akkor érdemes venni egy gyári Xiaomi 20W-tos tőltőpadot azzal tuti működik és kétszer olyan gyorsan fog vele feltölteni a telefon.

(#1264) DreadZozzy válasza ZoZó001 (#1260) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Nekem is pont ugyanezt csinálta, pont ugyanezzel a modellel, szerintem itt valami inkompatibilitás lehet (már ha ez egyáltalán lehetséges, az indukció nem válogat...).

(#1265) Sordoran válasza DreadZozzy (#1264) üzenetére


Sordoran
addikt

Szerintem erről csináljunk egy gyors felmérést, hogy kinek milyen töltővel megy vagy nem megy. A Xiaomi 20W-os töltőpadja és autós töltője a leírtak szerint tudja tölteni 20W-al, a Xiaomi power bankja szintén tudja a 10W-ot. Viszont ez a Samsung töltő és a Baseus 10W-os LED kijelzős töltője nem. Utóbbi csak 5W-ra képes a kijelző szerint, és ampere is ennyit hoz.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1266) west76 válasza ricsi0307 (#1259) üzenetére


west76
aktív tag

Köszi, elmentünk mindkét helyre, de sajnos nem volt megnézhető, tapizható kiállított darab egyik boltban sem.
Viszont, a megnyitó után most voltam először a lurdy-ban lévő mi store-ban és óriás csalódás volt 3 vagy 4 féle telefon van kiállítva mindegyikből 4db különboző színű. Mi 9se, redmi 7 redmi note 7 meg talán mi8 lite, de se mix3, se mi9, se mi8, így nem hiszem, hogy sokáig húzza ez a bolt.

(#1267) Atomgeszi válasza west76 (#1266) üzenetére


Atomgeszi
veterán

se mix3, se mi9, se mi8,

Ezek mind kifutott darabok a Mi9 kivételével. Mármint nem is fognak belőle már kapni, akkor minek legyen kiállítva?

(#1268) ZoZó001 válasza DreadZozzy (#1264) üzenetére


ZoZó001
csendes tag

Köszi a válaszod,féligmeddig megnyugodtam, hogy nem a telefonnal van baj
ricsi0307 neked is köszi ! Beszerzek majd akkor egy gyárit (az autós töltő már úton van),a gyárihoz kell vennem külön kábelt meg adaptert vagy adnak hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#1269) Atomgeszi válasza ZoZó001 (#1268) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Attól függ hol veszed. Lehet venni csak padot, de lehet venni adapterrel és kábellel is.

(#1270) Zizmand válasza ZoZó001 (#1268) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Milyen autós töltőt vettél?

(#1271) ZoZó001 válasza Atomgeszi (#1269) üzenetére


ZoZó001
csendes tag

Ok. Akkor így keresgélek .
[link] úton van egy ilyen is ez jó lehet hozzá,tölteni fogja 20W-al,vagy szerezzek majd be hozzá gyári adaptert?

(#1272) ZoZó001 válasza Zizmand (#1270) üzenetére


ZoZó001
csendes tag

[link] ilyen gyárit rendeltem.

(#1273) doki13 válasza ZoZó001 (#1272) üzenetére


doki13
aktív tag

Ez mennyi ft-ba?

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1274) petipetya válasza doki13 (#1273) üzenetére


petipetya
nagyúr

"nincs rá lezsóidő"

(#1275) west76 válasza Atomgeszi (#1267) üzenetére


west76
aktív tag

Nem erről szól ez a fórum, de nem bírom megállni, hogy ne válaszoljak, azt el is felejtettem, hogy volt 1-1 kiállított redmi note 6 meg pocofone f1, azok se mai darabok. De még csak nem is ez a baj, hanem az üzlet stratégiájának hiányosságára akartam rávilágítani. Én nagyon fogom sajnálni, mert kedvelem és értékelem a xiaomi brandet, de így nem fog hosszú távon működni a hivatalos márkaképviselet ebben a formában. Kiváló példa a mi9 helyzete, lassan mindenki, aki akarta beszerezte innen-onnan, pl az alza ráadásul 2 év garival kínálja, aztán mire sikerül 8. (Hátha van olyan olvasó, aki a bolt vezetésének kicsit kinyitja a szemét, hogy egy jól működő vállalkozáshoz stratégiai tervezés is szükséges

[ Szerkesztve ]

(#1276) Atomgeszi válasza west76 (#1275) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Erről nem a bolt tehet(hidd el a tulajnak is fáj, hogy előre hónapokkal ki van fizetve a kért mennyiség és nem jön semmi), hanem Kínában a nem megfelelő gondolkodással bíró vezetés. Meg akik intézik a készletek kiadását.

(#1277) doki13 válasza petipetya (#1274) üzenetére


doki13
aktív tag

Köszönöm

A női combok szépségéről vitázni felesleges, mert mindig a kettő közt van az igazság! A tanga nem a legjobb dolog a világon,de közel áll hozzá!!!

(#1278) Vityahun válasza ZoZó001 (#1260) üzenetére


Vityahun
tag

Szia!

Én az S7 gyári vezetéknélküli töltőjét használom hozzá! Tökéletesen működik.

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#1279) racskobalazs válasza petipetya (#1274) üzenetére


racskobalazs
senior tag

A Sima (nem autós) vezeték nélküli töltőhöz is tudnál egy linket?

MO-n lehet kapni valahol? (Hogy ne kelljen külföldről rendelni) Vagy sokkal drágább ha van is?

Előre is köszi!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1280) racskobalazs válasza racskobalazs (#1279) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Mert én ezt találtam. De ehhez nincs fej/kábel

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1281) Sordoran válasza racskobalazs (#1280) üzenetére


Sordoran
addikt

Leírás szerint a Mi 9 gyári töltője is megfelel neki, kérdés hogy ezzel a 20W kijön-e. Ára se tűnik vészesnek, kicsit spórolsz csak, ha magad rendeled valahonnan Kínából. Persze számold rá, hogy nem fogod hamarabb megkapni, mintha magad rendelnéd, ők is Kínából rendelik be (ahogy írják is).
Ha nem sikerül megoldani a Baseus töltő mizériám akkor lehet én is beruházok egy ilyenre. Bár 5W-al is feltőlt egy este folyamán, és még kíméletesebb is talán így tölteni.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1282) mjani1172 válasza Atomgeszi (#1267) üzenetére


mjani1172
addikt

A gond az hogy szinte semmi sincsen a hivatalos boltokban.
Már sokszor volt erről szó, tudom hogy a gyártó nem küld, hiába küzdenek kelzsocáék, de akkor is szégyen, pont olyan mint egy kommunista mintabolt.
Olvasod, hogy 1 per alatt 100 millió készülék, naponta jelentik be it, a xiaomi új telefonjait, a valós boltban meg semmi.Talán 2 készülék?
Azért a Huawei ezt jól megoldotta,itt pedig nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1283) fisi válasza racskobalazs (#1280) üzenetére


fisi
senior tag

Én ezt vettem tőlük. Jó kis cucc kis ventilátor is van benne bár nem tudom minek. De legalább nem hangos. Gyári fejjel használom elég gyorsan tölt, de azért kíváncsi lennék a gyorsabb fejre hogy azzal mennyivel gyorsabb.
Egy héten belül megjött, de aki most rendel tőlük szerintem hamarabb megkapja, mert gondolom nem azt az egyet hozatták Kínából akkor...

(#1284) kano válasza mjani1172 (#1282) üzenetére


kano
nagyúr

Ugye tudod, hogy Kelzsocának nincs köze a Lurdyban lévő bolthoz?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1285) racskobalazs válasza mjani1172 (#1282) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, akkor megfontolom ezt.

Véleményem szerint azért raknak bele ventillátort, hogy ne melegedjen túl. Azért itt már komolyabb energiaáramlás történik. A 15W-os U procis laptopokban is szokott venti lenni, akkor egy 20W-os valamiben is simán elképzelhető :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1286) mjani1172 válasza kano (#1284) üzenetére


mjani1172
addikt

Természetesen. Ezért írtam hogy boltokban. Se itt, se ott nincs semmi.

(#1287) fisi válasza MDMogyi19 (#1223) üzenetére


fisi
senior tag

Írtam privátot, nézd meg minél hamarabb!

(#1288) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#1250) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sokkal jobb hangminőséget kaphatsz, ha a filléres, gyári (gagyi) jack- type-c átalakítót kivágod a kukába és veszel egy minőségit.
Pontosan ezért baj, hogy a Jack-et mindenki kinyírja, ott azonnal az elérhető legjobb minőség megy a füleibe, persze, ahhoz olyan fejes/füles is kell. Én régóta Shure 535 ös fülessel hallgatom a mobiljaimat, elsőre elég "gáz" volt, amit hallottam, de aztán a lecserélve egy AILUN átalakítóra, meg is jött az a hang, amit elvártam ettől a DAC-tól

(#1289) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Félig off:
[link] Képernyő alá rakott selfie kamera. Jó lett volna, ha ezzel jön a Mi9

(#1290) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez elég masszív védelemnek néz ki... szilkon tok létére...

(#1291) fisi válasza ΞΔGLΞ (#1290) üzenetére


fisi
senior tag

Szerintem meg hagyjuk ezeket a képernyőbe épített szarokat. Pl az ujjlenyomat olvasó egy kalap szart nem ér a Mi 9- ben.. :(((

(#1292) Atomgeszi válasza fisi (#1291) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálad. :U Másunknál mind jól működik.

(#1293) Sanyesz. válasza fisi (#1291) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Csak a magad nevében beszélj. :N

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1294) ΞΔGLΞ válasza fisi (#1291) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miről van szó?
Mert én itt szilikon tokot ajánlottam...

(#1295) racskobalazs válasza fisi (#1291) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Nem tudom, mint felettem szólóknak nálam is teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1296) Sanyesz. válasza ΞΔGLΞ (#1294) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Egyenes következménye, hogy befolyással van az ujjlenyomat olvasóra. :))

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1297) workin válasza fisi (#1291) üzenetére


workin
senior tag

1, vagy HW probléma van, akkor vidd vissza / szervízbe
2, user error.

mást nem tudok elképzelni, nálam is jól működik.

(#1298) kano válasza Atomgeszi (#1292) üzenetére


kano
nagyúr

Nálam is tök jól működik, viszont azt vettem észre, hogy MIUI frissítés után nem árt törölni az ujjlenyomatot és újra felvinni (több oldalról is).
Tény, hogy egy kicsit lassabb, mint a HW-s társai, de ez természetes.
És két kép. :( Vajon melyik készülhetett MI9-el (tag megnézése nélkül)?
[link]
[link]
Feldobtam rá az általam előnyben részesített Gcam portot MI9-hez igazított beállításokkal.
Szép fényes időben kb hasonlóak a két telefon képei (U11), vagy lehet, hogy még a MI9-é jobbak is (bár kicsit fakóbbak), de sötétben a fenti a helyzet.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1299) workin válasza kano (#1298) üzenetére


workin
senior tag

ez mivel lett?

(#1300) racskobalazs válasza kano (#1298) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Sötétben a MI 9 az oltári. Feljebb valahol van egy hasonló összehasonlítós kép. Az pl nagyon durva lett.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.