Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Atomgeszi válasza kano (#1298) üzenetére


Atomgeszi
veterán

HTC világosabb valóban, viszont a fények is elmosottabbak lesznek. Nem mondom, hogy rosszabb.. Inkább más. Egyéni preferencia.

Gcam nálam csak néha jobb este, valamikor a gyári jobb.

Illetve napsütésben célszerűbb kézileg fókuszálni, és 1 tizeddel lejjebb venni a fénymérést, mert alapból (számomra) túlságosan kivilágosítja a képet.

Színeken 2 mp alatt tudsz javítani, amit mutattam priviben is.

Galéria - Szerkesztés - Automatikus kontraszt vagy pedig tájkép. Tök faszán leszedi a zajt, és a színeket is helyrerakja. A portré számomra semmit nem ér, kiszedi a színeket és kivilágosítja a képet. Portré módról szintén elmondható, hogy a fénymérést lejjebb kell húzni a csúszkán. Valamiért az amúgy is fehér bőrű kínaiak jobban szeretik, ha még fehérebbnek tűnnek a képeken. De ez minden kínai modellnél észrevettem.

[ Szerkesztve ]

(#1302) ricsi0307 válasza Atomgeszi (#1292) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Ezzel nem tudok egyet érteni. Én úgy fogalmaznék, hogy sokkal érzékenyebb a környezeti hatásokra mint a hagyományos. Egy átlagos embernek átlagos körülmények között jól működik, ám ha egy kicsit száraz a bőröd vagy netán kicsit koszos máris drasztikusan romlik a hatékonyság. 2 évet használtam a Oneplust ott a száraz vagy enyhén koszos kéz semmi romlást nem jelentett csak a nedves vagy olajos ujjbegy, itt viszont ha kicsit szárazabb a kezem már csak ilyen 3. próbálkozásra enged be ami az eleve lassabb működést tekintve valóban bosszantó tud lenni. Aki ezeket nem tapasztalja az világos hogy így érvel, de ha más nem, enyhén lisztes ujjal próbáld meg feloldani és rájössz miről beszélek :)

Más: Megjött a Baseus töltőfej meg a Type-C - Type-C kábelek holnapra lesznek pontosabb adatok meg beszámoló.

[ Szerkesztve ]

(#1303) kano válasza Atomgeszi (#1301) üzenetére


kano
nagyúr

Az a helyzet, ha megnézed, hogy a Mi9 képe sokkal zajosabb és sötétebb is, mint az U11-é (és ez egy 2 éves modell). És ez pont az OIS hiánya miatt van, mert normál fényben még talán szebbek is a képei az U11-nél.
De ezen a 2 képen nagyon látszik, hogy mi hiányzik innen.
Nem marad meg, viszem vissza.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1304) Atomgeszi válasza ricsi0307 (#1302) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az OP kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó volt?

(#1305) Atomgeszi válasza kano (#1303) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Megnéztem persze, emiatt mondtam, hogy egyéni preferencia. Hiába világosabb a HTC, ha mellette a fényfűzért és a fenti lámpát konkrétan egy sugárzógömbként jeleníti meg.

(#1306) ricsi0307 válasza Atomgeszi (#1304) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Nem, 3T a hagyományossal. És ezt nem panaszként írom, tisztába voltam vele mit veszek alaposan utána néztem tudtam az összes hiányosságáról de a most piacon lévő készülékek közül ebben az ársávban ez a készülék járt a legkevesebb kompromisszummal.

(#1307) kano válasza Atomgeszi (#1305) üzenetére


kano
nagyúr

Ok, de nem ott van a fókusz sem. Nézd meg pl. a ládákat (az MI9-nél nem is látni, hogy azok ládák) vagy a kép bal oldalán a valamilyen sütőre (műanyag hordó felett), vagy a gázpalackra zoomolj rá (ott látszik, hogy mennyire zajos a MI9 és mennyire nem az U11). Ejjjjjj, ha lenne benne aminek kellene...

ricsi0307
De az egyik HW-s ujjlenyomat olvasó a másik meg optikai. Nyilván gyorsabb a HW-s. Nem is lehet ezeket összesaonlítani sebességre.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1308) ricsi0307 válasza kano (#1307) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Nem a sebessegről van szó hanem arról, hogy igenis van olyan körülmény amiben nem úgy működik ahogy kéne, csak aki nem találkozik ezzel az nem tapasztalja meg

(#1309) Atomgeszi válasza kano (#1307) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Próbálj meg egy P30 Pro-t szerintem. Azzal biztos nem lesz gondod este.

Viszont szerintem bőven lesz még jobb is ez, ha továbbfejlesztik a gcamet. Túl friss készülékről van szó, ami még nem is jutott el eleve mindenhova.

(#1310) Atomgeszi válasza ricsi0307 (#1306) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Magából a technikából fakad, hogy ilyen olyan nem tiszta kézzel nem úgy érzékel, mint kellene. Összehasonlíthatatlan.

(#1311) kano válasza ricsi0307 (#1308) üzenetére


kano
nagyúr

Nyilván, de még egyszer mondom, hogy más technológia a kettő!

Atomgeszi
Áááá, kell a rossebnek a Huawei zárt rendszere (egyszer már megszívtam a HTC-vel, nem kérek többet belőle).
Sajnos nem hiszem, hogy ezzel lehet valamit kezdeni szoftveresen. Ez EIS vs OIS dolog (ugyan ez volt OP5 esetén is, de mondjuk itt sokkal jobb a helyzet, mert ott éles képeket sem lehetett csinálni anno a telefonnal). OP-nél még a festményszerű zajszűrés is gyalázatos volt.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1312) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

A mi 9t-n sem lesz optikai stabilizátor gondolom, mert nem láttam erről semmi infót? :U

Értem, de T-t írnak több helyen, azt nem tudom honnan szedik.

[ Szerkesztve ]

(#1313) kano válasza Bigemperor (#1312) üzenetére


kano
nagyúr

Elvileg MI9s szokott lenni Xiaomiéknál és nem T, de majd meglátjuk. Lehet, hogy a következő a MIX4 lesz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1314) Atomgeszi válasza kano (#1313) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha a Mi5 és Mi5S-ből indulok ki. Mi5-ben volt OIS, Mi9S-ben pedig nem.

Mi9T és Mi9T Pro lesz. Már amennyit tudunk. OIS nem várható bele.

Szerintem Mix4-nél fog debütálni, meg a 100W töltés is.

(#1315) ShadowLac válasza kano (#1313) üzenetére


ShadowLac
addikt

Hello gyári kameràt hasonlítottad össze? Ott mi a helyzet?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1316) Bigemperor válasza Atomgeszi (#1314) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Amúgy lehet tudni miért maradt ki, mert olcsóbb telóknál is előfordul, egy tkp. flagship killer esetén belefért volna, nem olyan fícsör, ami horror pénzbe kerülne ezen a szinten.

(#1317) Atomgeszi válasza Bigemperor (#1316) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem a closed loop motor miatt maradt ki. [link]

Valószínűleg beáldozták a gyorsabb fókuszálást az OIS oltárán.

Ezért gyanítom, hogy Mix4-nél már ez nem lesz kérdés. Remélem ott nem lesz már slider, hanem a kijelzőbe rakott kamera, és akkor mehet bele a (legalább) 4000mAh akksi is. :K

[ Szerkesztve ]

(#1318) ΞΔGLΞ válasza Sanyesz. (#1296) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, azért is néztem bután, hogy most mivaaaaannnn? Mi köze a tpu toknak az ujjlenyomathoz... :DDD

(#1319) kano válasza ShadowLac (#1315) üzenetére


kano
nagyúr

A gyári rosszabb, mint a Gcam (erősebb a zajmentesítés és jobban elmosott lesz talán). Szerintem Gcam részletgazdagabb, de lassabb is még egyelőre.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1320) lareku


lareku
csendes tag

(#1321) fisi válasza ricsi0307 (#1302) üzenetére


fisi
senior tag

Hát igen. Nem értik hogy munkás ember nem mindig tiszta kézzel nyúl hozzá.. Amúgy a jobb hüvelyk ujjam valóban szárazabb mint a másik azzal szokott legtöbb baj lenni.
Persze azért mérgelődök mert a tesztekben meg egekig magasztalták az ujjlenyomat olvasót én meg hittem nekik. Na mindegy..

(#1322) ΞΔGLΞ válasza fisi (#1321) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, bal-jobb hüvelyk és mutató ujjaimról csináltam minden telefonom mintát, mivel ezekkel használom a leggyakrabban, ha ki kell nyitni. Nyilván ennyi mintát készíteni több dőlésszögben is már kihívás a készüléknek is, de 10-ből nyolcszor ezzel a 4 (féle) ujjammal mindig kinyitja. Lassabban, mint a hátlapon lévő huawei-nek, mert azt mire felemelem már az asztal fogad, de ez is elég jó. Ha gyorsítanak ezen, akkor akár kiváló is lehet ez a része (is).

(#1323) Sanyesz. válasza Sordoran (#1265) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Meg tudom erősíteni, hogy az említett Baseus 10W-os vezeték nélküli töltő a Mi9-et csak 5--6W-tal képes tölteni. Ilyen értelemben nem ajánlott. Próbáltam Ugreen, Baseus és gyári QC töltő fejjel is. Eredmény ugyanaz. :(

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1324) racskobalazs válasza lareku (#1320) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ez hány seces záridővel?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1325) Sordoran válasza Sanyesz. (#1323) üzenetére


Sordoran
addikt

A töltő tud többet más telefonnal, a telefon tud többet más töltővel. Érthetetlen itt mi csúszik félre, és ez vajon szoftveresen javítható-e esetleg. És ugye nem csak ez az egy töltő nem kompatibilis megfelelően a telefonnal, így itt bizony a Xiaomi oldalán csúszott valami félre, és tényleg remélem, hogy csak valami szoftveres korlátozás.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1326) Sanyesz. válasza Sordoran (#1325) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ahogy Te is látod, 9V-nál feljebb nem a feszültség, pedig a fej 20V-ot is tud.
Valami a töltőben van korlátozva. :F

Te írtál nekik? Ha igen, válaszoltak?

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1327) Sordoran válasza Sanyesz. (#1326) üzenetére


Sordoran
addikt

A pad nem tud csak 5V és 9V-ot, utóbbinál pedig 1,67A-el (bemenet) kijönne a 10W. Amíg nem rakod rá készüléket addig nem is látni kijelzőn semmit a feszültségen kívül, utána korlátozza be 5W-ra. Viszont hogy miért, az rejtély. A gyártó nem válaszolt még, a hazai üzlet ahol vettem írta, hogy ők tesztelték iPhone XS-el amivel 7,5W ment, és P30-al kijött a 10W. Valamint panasz se jött eddig a termékre, így csak a Mi 9-et érintheti.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1328) Sanyesz. válasza Sordoran (#1327) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Csak nekünk éppen Mi9 van. :U

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1329) fisi válasza Sordoran (#1327) üzenetére


fisi
senior tag

Akkor most mi van?
Van olyan töltő fej ami kiadja a 27 wattot?

(#1330) balalev


balalev
tag

Megjött a heti frissítés

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#1331) Sordoran válasza fisi (#1329) üzenetére


Sordoran
addikt

Egyes vezeték nélküli töltők nem tudnak 5W-nál többet adni a Mi 9-nek. A Xiaomi saját vezeték nélküli padja és autós töltője tud 20W-ot, a power bankja 10W-ot. 27W csak vezetékesen érhető el megfelelő töltővel. Nekem még úton van a type-c - type-c kábelem amivel ez elérhető. Amint megjön beszámolok róla. (adapterem van hozzá, de type-a - type-c kábelen csak 20W a maximum)

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1332) lareku válasza racskobalazs (#1324) üzenetére


lareku
csendes tag

32 mp

(#1333) ΞΔGLΞ válasza balalev (#1330) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem még nem dobta fel.

(#1334) Sanyesz. válasza Sordoran (#1331) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nekünk sikerült kiválasztani azt a modellt, ami nem tud. :U
Nekem is vitorláznak errefelé két darab félméteres QC4 kompatibilis "TypeC-2-TypeC" kábellel, de azt autóba szánom. Ma jött ez a "csodatöltő", de ezek után már csak nyugtával dícsérem a napot.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1335) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Egy gyors teszt a Baseus töltőről. 50-ről 60%-ra 5 perc volt 60-ról 70-re szintén aztán 70-ről 90-re pedig 14 perc. Tehát 50-ről 90%-ra 24 perc alatt pumpálta. A telefon langyos volt, maga a töltőfej meg a kábelek pedig nagyon minőségiek, simán hozza a Ugreen szintet vagy még meg is ugorja.

[ Szerkesztve ]

(#1336) Sanyesz. válasza ricsi0307 (#1335) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Gondolom, Te a vezetékes töltőről beszélsz. :) Olyan van itthon is pár darab: Blitzwolf, Ugreen QC3, Baseus QC4. Az rendben műxik.
A vezeték nélküli a necces.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1337) ricsi0307 válasza Sanyesz. (#1336) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Persze, engem ez izgatott jobban, hogy a 27W mit jelent a valóságban. A töltő pad a 20W-tal szintén király dolog de azt este lefekvéskor használom, így nem számít annyira milyen gyors, míg a kábelest ilyen "minnél hamarabb amennyit csak lehet" opcióként veszek igénybe

[ Szerkesztve ]

(#1338) Sordoran válasza ricsi0307 (#1337) üzenetére


Sordoran
addikt

Én is így állok hozzá, szimpla hétköznapokon ráérős, elég ha 5W-al feltölti pár óra alatt (bár ha már 10W-os töltőt vennem illene ezt tudnia), ha pedig sietni kell akkor majd a 27W-os vezetékes töltés ott lesz. Ami viszont nagyon megéri (szerintem) az a korábban is említett power bank. 20W-al tölt vezetéken, és 10W-al vezeték nélkül. (bár utóbbinál melegszik kissé mindkét eszköz, így nem is csoda hogy 20W-nál már ventilátor is van a padban) Így egy hosszú kiránduláson egy kényelmes ebéd alatt feltölthetünk 3 telefont is egyszerre akár.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1339) Atomgeszi válasza Sordoran (#1338) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Notebookot kipróbálnád vele, hogy tölti-e? :R

(#1340) Mazda6_2.0D válasza ricsi0307 (#1302) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

En is ezt tapasztalom sajnos. S7rol valtottam erre, nem bantam meg, de az s7 ujjlenyimaterzekelojehez kepest ez egy nagy nulla. Ott nem szamitott higy koszos vagy vizes a kezem, azonnal nyitotta, itt meg osszevissza kell tapicskolni. Lassan mar azon gondolkodom, hogy kiprobalom azt az arcalapu feloldast, csak nem tudom sotetven higy mukodik, vagy maradok a mintarajzolgatos feloldasnal, mert meg az is gyorsabb :)

(#1341) workin válasza balalev (#1330) üzenetére


workin
senior tag

Itt még mindig 10.2.9.0 van, ez érdekes. Miért nem kapunk vajon frissítést

(#1342) petipetya válasza Mazda6_2.0D (#1340) üzenetére


petipetya
nagyúr

A dupla koppos ébresztéssel párosítva bitang gyors az arcalapú feloldás, és az előlapi kamera betekintési szöge is elég nagy a folyamat során.

"nincs rá lezsóidő"

(#1343) petipetya válasza balalev (#1330) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gondolom ez global beta?

"nincs rá lezsóidő"

(#1344) workin válasza petipetya (#1342) üzenetére


workin
senior tag

De az annyira nem biztonságos, mármint az arc felismerés. Fényképpel nem verhető át ? Ez nem 3D csak 2D arcfelismerő rendszer

(#1345) Vityahun válasza workin (#1344) üzenetére


Vityahun
tag

Én kombinálva használom. Gyors és jó mindkettő. Tök sötétben csak az ujjlenyomat, mivel nincs infra.

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#1346) ricsi0307 válasza workin (#1344) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Szerintem ha ellopják a telefont akkor az az első, hogy resetelik minden lehetséges módon, illletve ha az enyémet lopják el a rajta lévő adatok fognak a legkevésbé érdekelni :D

(#1347) laci laci válasza ricsi0307 (#1346) üzenetére


laci laci
addikt

Ha már bevagy jelentkezve a miui fikókba,nem tudnak mit csinálni vele..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1348) balalev válasza petipetya (#1343) üzenetére


balalev
tag

így igaz

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#1349) Atomgeszi válasza Mazda6_2.0D (#1340) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én ilyen esetben oldom az órával, csak egy suhintás. :D

(#1350) ΞΔGLΞ válasza balalev (#1348) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És mondasz is róla valamit? Van előrelépés valamiben, akárhol, vagy csak, hogy tudjuk, hogy megjött? :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.