Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Astery válasza racskobalazs (#1600) üzenetére


Astery
senior tag

Néhány hozzászólást visszaolvasol ...

(#1602) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Végre megérkezett, Olaszországból hozta végül a spanom egy 6/128Gb-os fekete kicsikét. Megtenné valaki, hogy linkel (akár priviben) egy bevált fóliát hozzá, mert olvastam több fajtát, de nagyon sokféle van, szeretnék egy olyat, ami valakinél már bizonyított. Hálás köszönet.

(#1603) racskobalazs válasza Astery (#1601) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Áh, köszönöm :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1604) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1599) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A fekete keretest vagy a simát vetted?

(#1605) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#1604) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A fekete keretest, mert csak az fedi le teljesen az Mi9 készülék kijelzőjét, bármilyen másik, ami Nillkin név alatt fut és nem teljes, az hamisítvány. Ezt írta nekem a support csajszi.

(#1606) Sanyesz. válasza ΞΔGLΞ (#1605) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hmm... Én az Ali-s Nillkin Store-ban vettem az elsőt. Nillkin csomagolásban. Nem teljes, kihagyja a noccst és kb. 1 mm-rel szűkebb a kelleténél. De még ez van fent, bár vettem két teljeset is.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1607) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1605) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na hát most már nagyon kiváncsi vagyok a tiédre, hogy milyen..

Én eddig 3 fóliával próbálkoztam, mindegyik fekete keretes és ráadásul még a kijelzőből is takar(nem, nem Mi9SE fólia).

(#1608) Atomgeszi válasza Sanyesz. (#1606) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is:
[link] ( mi ez a link cím? :U )

És most, hogy letört az üvegfólia széle, még az is látszik, hogy szélenként 2-2 mm kitakar simán a kijelzőből.

Aha, ennek a store-nak niLkin a neve 1 l-lel, a hivatalos név meg 2 l, úgy látszik akkor ez hamis.

Pedig az értékelések is jók, nem értem senkinek nem tűnik fel, hogy nem jó? :W

[link] Ha ez a hivatalos store, akkor meg fasza, mert itt még ráadásul out of stock is..

[ Szerkesztve ]

(#1609) ak76


ak76
senior tag

Ilyet kell venni, óccó, és jó, az üzletbe ahol vettem a telefont, ilyet tett fel az eladó srác, azt mondta szeretik ezt a típust a népek, mert jó.

Eddig nekem sincs bajom vele, alig érzem hogy a kijelzőn van.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1610) Sanyesz. válasza Atomgeszi (#1608) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nem, hanem a NILLKIN Oversea Store (vagy mi).

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1611) Bigemperor válasza ΞΔGLΞ (#1605) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Lennél olyan jó és belinkelnéd, melyik is az pontosan, szerintem itt sokan szeretnénk normálisat. :R

(#1612) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Eddig még fel sem tűnt, amit pár napja itt írt egy kolléga, hogy olyan furcsa a fehér ezen a telefonon. Ha egymás mellé teszem Le Max2-vel, akkor azon sokkal élénkebbek a színek és valóban fehér a fehér. Kísérleteztem a színhőmérséklettel, de nem sokra mentem. Mindkét kijelzőn van üveg.
Ez általános jelenség? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1613) ΞΔGLΞ válasza Bigemperor (#1611) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez, amit Atomgeszi kolléga is linkelt.
Ezek szerint, kifosztották őket, ahogy megjelent a készülék... :U

[ Szerkesztve ]

(#1614) Sanyesz. válasza ak76 (#1609) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hamar meguntad :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1615) ak76 válasza Sanyesz. (#1614) üzenetére


ak76
senior tag

Meg, számomra egyértelmű csalódás, főleg a Mi8 után, az sokkal jobban tetszett.
Egyelőre nem is tudom mit vegyek helyette.

[ Szerkesztve ]

(#1616) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#1613) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tokkal milyen viszonyban van? Emellett erre a beállitásra vizuálisan van hatása, zavarja egyik a másikat?

"nincs rá lezsóidő"

(#1617) Sanyesz. válasza ak76 (#1615) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Alig pár óra használat után elég határozott döntés volt. :N

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1618) ak76 válasza Sanyesz. (#1617) üzenetére


ak76
senior tag

Csodálkoztam én is, de nem erőltetem ami nem megy, csere azt annyi, ettől még másnak lehet jó ez a cucc, nekem nem jött be.

(#1619) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#1616) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még nem kaptam meg a TG-t

(#1620) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok! Melyik Google Camera verziót érdemes használni mi9-hez? Legújabb , legstabilabb , legjobb?

(#1621) ΞΔGLΞ válasza ak76 (#1615) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nem tudom milyen szériát fogtak itt páran ki, de aki ismer az tudja, hogy azonnal lecserélek mobilt, ha szopat valamiben egy kicsit is, de az enyém k...va jól szuperal...

Mondom ezt s10+ és xs mellett.

Jah és fehér az fehér...

[ Szerkesztve ]

(#1622) Atomgeszi válasza Sanyesz. (#1612) üzenetére


Atomgeszi
veterán

IPS-t hasonlítasz Amoleddel?

Mindkettő más és másban jó

(#1623) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1621) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én már ezen a magisk modulon gondolkodom.
Kíváncsi lennék már erre a Bitrate növelőre..

Senkinek nincs rootolva a teloja?

(#1624) Sanyesz. válasza Atomgeszi (#1622) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Engem nem a technológia érdekel, hanem a színhűség. Közben némi fényerő-kontraszt-színhőmérséklet kombóval javult a helyzet.
Nem adom el :C

Egyébként a Le2 Max nagyon jó készülék, csak már gyengül az akkuja 2,5 év távlatában. Kár, hogy szét kell b@rmolni az egészet egy akkucsere miatt. :(

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1625) Terentius


Terentius
őstag

Rendeltem hozzá egy GKK full cover tokot, ez védi a kamerát meg a kijelző szélénél is magasabb. 3.5 $ kb, alin, ajánlom. [kép] [kép]

Poco F5 12/256 Gb

(#1626) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az előbb hozta meg a postás a nillkin tg-t, teljesen lefedi és egy valami sima műanyag fehér és kemény tartó, képen látszik..., amin maga az üveg trónol, hát igazi nillkin minőség szóval nem úgy, hogy az üveg két oldala le van ragasztva egy fóliával "oszt jóvan".
Este majd felrakom, ha lesz időm.

[ Szerkesztve ]

(#1627) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A kamera meg kicseszett jó, illetve az is nekem tök jól működik, ma voltam állatboltban, ott volt ez az amazonas papagáj, előkaptam és lőttem ez lett belőle...

(#1628) Atomgeszi válasza ΞΔGLΞ (#1626) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ugyanígy nézett ki nekem az enyém is, koppra. Minden betű.

Kíváncsi leszek, ha felrakod, tényleg nem takar-e ki a kijelzőből a tg kerete.

(#1629) Terentius válasza ΞΔGLΞ (#1627) üzenetére


Terentius
őstag

Miui camera vagy Gcam?Makró mód?

Poco F5 12/256 Gb

(#1630) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#1626) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem teljesen értem. Nem csak a széleken ragad, hanem közepén az üveg is?

"nincs rá lezsóidő"

(#1631) ΞΔGLΞ válasza Atomgeszi (#1628) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miui és nem makró, miért lenne ez makró?

---------
sorry

ide akartam:

(#1629) Terentius

[ Szerkesztve ]

(#1632) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#1630) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem elég sok Nillkin-em volt már, az teljes felületen ragadt. Nem olyan, mint pl a gagyi kínai filléres xprotector parasztvakítás...

(#1633) Terentius válasza Mandarinn (#1620) üzenetére


Terentius
őstag

A legfrisebb Gcamet tettem fel, de ez sem teljes értékű, mondjuk videózás szempontjából.Képek néha jobbak mint a miuival, máskor meg nem.

Poco F5 12/256 Gb

(#1634) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#1632) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kíváncsi leszek erre. A1-re volt valami olcsó vacak, ami csak a fekete széleinél ragadt, úgy rögtön le is szedtem. Ráadásul a fekete színe sem harmonizált a telefon fekete színével.

Szóval ennél kíváncsi leszek az alábbiakra, ha feltetted:
- az átlátszó tesz is rátapad-e a kijelzőre
- tokot zavarja-e
- noccsból lecsíp-e
- a fekete szín illik-e a teló fekete színéhez
- érzékelés a széleken is rendben van-e
- lecsíp-e a kijelző aktív részéből

"nincs rá lezsóidő"

(#1635) ricsi0307 válasza ΞΔGLΞ (#1627) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Beltéri kép fényes nappal meló közben, próbáld meg leolvasni nagyjából hány báron van az óra vagy nézd meg a plakát vonalélességét. Nekem az a legnagyobb gondom ezzel, hogy tökéletes fényviszonyok között készült mégis mossa a részleteket mintha kötelező lenne ha sötét van ha vakító napsütés.

[ Szerkesztve ]

(#1636) ShadowLac válasza ricsi0307 (#1635) üzenetére


ShadowLac
addikt

Valami nem ok. Ez 1.1 mega csak!!!
Egy kamera visszaállítást csinálj.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1637) ricsi0307 válasza ShadowLac (#1636) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Parancsolj itt a teljesen eredeti. Ugyan olyan fos ez is :D

(#1638) ShadowLac válasza ricsi0307 (#1637) üzenetére


ShadowLac
addikt

Igen ez 5 megas. Ugyan ott más teló jobban fotózta le? Majd nézd össze más telóval is.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1639) ricsi0307 válasza ShadowLac (#1638) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Igen volt egy S9 is mellettem és az sokkal élesebb képet lőtt. De sokan annyira szkeptikusak itt, hogy úgy döntöttem a O+3T-re visszarakom a GCam-ot és csinálni fogok egy összehasonlító tesztet nektek.

(#1640) ShadowLac válasza ricsi0307 (#1639) üzenetére


ShadowLac
addikt

[link]

Ezt én raktam fel. Valami a te készülékeddel lehet.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1641) ricsi0307 válasza ShadowLac (#1640) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Láttam már a képeket és ezeken is mossva van minden fényes nappal. Ha kész lesz a teszt majd meglátod miről beszélek.

(#1642) laci laci


laci laci
addikt

Fontos infó. [link]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1643) petipetya válasza laci laci (#1642) üzenetére


petipetya
nagyúr

Már volt...

"nincs rá lezsóidő"

(#1644) laci laci válasza petipetya (#1643) üzenetére


laci laci
addikt

Igen, de akkor még csak egy részére volt igaz. De bocsánat érte..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1645) Atomgeszi válasza laci laci (#1642) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát de eddig arról volt szó,hogy csak 1 év után szűnik meg.. Most már sehol semmi?

Bár, ha ez azt jelentené,hogy mondjuk 3-4 hetente jönne (valóban) stabil, akkor nem bánnám igazából.

(#1646) laci laci válasza Atomgeszi (#1645) üzenetére


laci laci
addikt

Hát a xiaominak az egyik varázsa tűnik el.. Egyre jobban kiábrándulok belőle..És másnak is ez a véleménye, aki pedig szintén érdekelt a xiaomi Magyar oldalon. [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1647) pergabb válasza Sanyesz. (#1624) üzenetére


pergabb
senior tag

A színhűséggel nem volt gondom, mert ahogyan egy monitort, ugyan úgy a mobiltelefon kijelzőjét is lehet kalibrálni, aztán szépen menteni a beállításokat. Nyilván ezt nem a menüben bogarászva lehet elérni, monitor esetén is kell egy kalibráló eszköz hozzá. Engem az zavart, hogy a képernyő alja zöldes volt, aztán felfelé haladva már lilult. Egységesen zöldes vagy lila akkor no problem, de itt vagy a háttér világítás nem volt kóser, vagy vmi más, ráadás mint írtam erre nem mindenkinek a szeme áll rá, így másnak lehet tökéletes lett volna a készülék, nekem nem fér bele, ha már annyira promózzák azt a színtér lefedettséget. Első generációs ipad pro volt ilyen, de annak minden egyéb baja is volt :D Én visszavittem, hétfőn jön a csere készülék, kiderül az is ilyen e, ezeket a panelokat legyártják vagy 10 helyen, mindegyik más, egy biztos, ha nem tudom kalibrálni balta, de ha ne is akarnám, akkor is a szemem az őrületbe kergeti, fokozottan érzékeny vagyok a színátmenetekre, sajnos nem csak a pasis 8 vagy 16 szín létezik számomra :) A fehér fehér e tök 8 szerintem, anno iphone felhasználóként is a true tone vagy nem tudom milyen technológia nem zavart, átállítod olvasomódba de ésszel, nyilván nem 100%-ra húzod, akkor kb 5 perc alatt hozzá szokik a szemed és fehérnek fogod látni. Sokszor amúgy amit nem fehérnek érzékelsz, ha nem esetleg kicsit sárgásnak, pont az a valódi fehér, csak mást szoktál meg. De akkor legyen egységes az egész panel és ne legyen benne átmenet, mert szívrohamot kap a szemem :) Természetesen amikor bevittem akkor hosszasan kellett magyarázni és mutatni, mire éppen hogy 1-2 ember szeme ráállt a dologra, a többiek még így sem látták amit én, számomra viszont olyan volt, mint a fekete és fehér egymás mellett, szóval megb@szódhat a szemem, hogy ennyire érzékeny, mondjuk munka során pont, hogy jól jön :D Minden egyéb szempontból jó volt a telefon, picit sajnálom is, mert pont a felső szegmensben kevesebb figyelmet fordítanak bizonyos dolgoknak. pl note 7 kamerája egységesen éles a sarkokban, míg pl egy mi 8 esestén az összes készülék valamelyik, ha nem az összes sarka elég durva mértékben ellágyult, ami sima lencse hiba, egyszerűen decenteres vmelyik optikai elem mindegyikben. Az a durva, hogy egy rohadt telefonról van szó és napok óta görcsölök, hogy hétfőn mit kapok. Ennél többet nem szánok telefonra, huawei nálam kilőve, egyéb alternatíva pedig gyakorlatilag nincs, mi9t nem mozgat meg, note 7-re nem akarok vissza menni, már azt is elfogadnám, hogy nem tudom kalibrálni a kijelzőt, de egy sima google mapsban is a szememnek fájt, hogy alul kb zöldes volt a térkép és biztos, hogy közületek 20/1 ember vette volna csak észre. Amoled tools appot fel sem mertem tenni, mi 8-nál horror volt az eredmény, főleg zöld szín esetén kb 13%-ra húzva olyan csíkok és foltok voltak a kijelzőben, hogy eszem megáll.

(#1648) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#1634) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Még nem tudtam magam rávenni, hogy felrakjam, de megírom, ha fent lesz és tudom/tudtam tesztelni...

(#1649) Helltak válasza laci laci (#1642) üzenetére


Helltak
őstag

Mi lesz azzal, akinek most global béta van fent? Nem akartam bootloadert nyitni, ezért nem az eu dev-et raktam fel :/

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra

(#1650) laci laci válasza Helltak (#1649) üzenetére


laci laci
addikt

Global stabilra ál át..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.