Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Gomez1984 válasza laci laci (#400) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Mákom volt két hete, smartshopnál ahogy megjelent listában be is rendeltem, két nap alatt megjött.
Akkor még csak netto 130K volt a telefon.
Azóta picit megszaladt az ára.

[ Szerkesztve ]

(#402) NemMo


NemMo
őstag

Tényleg úgy van az értesítés, hogy csak pár másodpercre jelenik meg, majd eltűnik, holott bőven elférne állandóba?

(#403) Gomez1984 válasza NemMo (#402) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Igen.

(#404) NemMo válasza Gomez1984 (#403) üzenetére


NemMo
őstag

Ez így elég gáz.

(#405) #86973952 válasza NemMo (#402) üzenetére


#86973952
törölt tag

Érkezik majd rá javítás. Elvileg global dev -en már kijött. Note 7 -en is ez a probléma, tehát nem egyedüli hiba.

[ Szerkesztve ]

(#406) Atomgeszi válasza #86973952 (#405) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Vajon notch eltüntetés is lesz?

(#407) #86973952 válasza Atomgeszi (#406) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elvileg:

1. Fixed:
- Overlapping items in the Notification shade
- Errors occurred after unlocking device in landscape mode (Mi 9, Mi 8 Pro)
- An option for smoothening notch curves on full screen devices (Mi 9, Redmi Note 7)
- Face unlock prompts didn’t disappear on time in some cases
- Clearing Recent led to errors, Recent are cleared faster now
- GPS icon in the status bar
- Battery-related floating notifications weren’t displayed correctly in landscape mode
- Permanent notification icons for empty spots in the status bar (Mi 9, Redmi Note 7)
- Couldn’t make screen recordings when the notch was hidden in some cases (Mi 8 Pro, Mi 8 Lite)

2. A major upgrade for the toolbox in Game Turbo, including auto play and switching between data SIM cards (Redmi Note 5, Redmi Note 7)

Ez nyilván eszközönként változik. Tehát igen. Azt írják a 9.3.21 -es global dev -ben van.

Meg most van egy kis csúszás a frissítésekben a múlt heti kínai ünnep miatt.

[ Szerkesztve ]

(#408) Atomgeszi válasza #86973952 (#407) üzenetére


Atomgeszi
veterán

- An option for smoothening notch curves on full screen devices (Mi 9, Redmi Note 7)
Ez elvileg?
Kiváncsi leszek rá, ez a gyakorlatban hogy néz ki.

Ez china alapokon levőnél van?

Akinek global van, megnézné, hogy a Kamera - beállítások - gyors fényképezés mód van-e?

(#409) Elbandy80


Elbandy80
újonc

Sziasztok!
Mi 9 vásárlását tervezem én is. Mi a véleményetek a Gorilla glass 6-ról, ha nem dobálom túl gyakran, akkor kell ehhez tok és kijelzővédő? Nem szeretem, ha egy amúgy vékony telefonra rákerül egy plusz tok, úgy olyan ormótlanná válik, meg gyűjti a koszt alatta.

Egy P9-et használok 2 éve, azon sem volt soha tok, de az már nagyon karcos...

(#410) #86973952 válasza Atomgeszi (#408) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én úgy értelmezem. :K

Global dev -re írják.

(#411) Gomez1984 válasza Elbandy80 (#409) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Én Németországból rendeltem hozzá FX fóliát, nagyon profi, nem vastag mint az üveg, de nem is celofán vékonyságú, valahol a kettő között, inkább egy vékony plexilap.
Nagyon szépen fel lehet tenni, nem is látszik hogy van rajta fólia.

(#412) lacika888


lacika888
csendes tag

Sziasztok,

Régóta használok Xiaomi telefont. Nemek gyengém a MIUI, nagyon szeretem.
MIUIHU ROM-ot használok, most is, egy Mi5s készüléken.
Hamarosan (remélem) boldog tulajdonosa leszek egy Mi 9-es Global ROM-os készüléknek.
Mivel egyenlőre MIUIHU tudomásom szerint nincs kilátásban, itt szeretném megkérdezni, hogy van e valakinek összehasonlítási tapasztalata a Global kontra EU ROM-okról?

Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#413) Black&White válasza lacika888 (#412) üzenetére


Black&White
addikt

LINK

Görgess le a Our ROMs features (Whats not in Global): sorig.

(#414) lacika888 válasza Black&White (#413) üzenetére


lacika888
csendes tag

Köszönöm, ezt ismerem.
Gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi.
Hátha valaki próbálta mind a kettőt.

(#415) workin


workin
senior tag

jó reggelt!
nemrég lettem én is egy ilyen telefonnak a tulajdonosa :) A Mobilvilágnál vettem Pesten :)
Viszont fólia nincs hozzá, illetve tokból is kellene jobb, van valakinek esetleg elérhető tartalék fólia, amit meglehet venni ?
Illetve frissítés mikori ami nektek érkezett a telefonra?

(#416) workin válasza workin (#415) üzenetére


workin
senior tag

Ezekről vélemény?

https://www.uvegfoliak.hu/termek/xiaomi-mi-9-mocolo-teljes-ragasztos-25d-uvegfolia-fekete-kerettel-033mm-9h/
https://www.e-x.hu/xiaomi-redmi-mi-9-9h-edzett-uvegfolia-kijelzovedo
https://www.e-x.hu/xiaomi-redmi-mi-9-flexible-nano-uvegfolia-9h
https://www.icuccokstore.hu/xiaomi-mi-9-uveg-kepernyovedo-folia-tempered-glass-1-dbcsomag-33029

(#417) workin válasza Pumaz89 (#296) üzenetére


workin
senior tag

milyen lett a clearpex fólia rá?

(#418) nimba1


nimba1
aktív tag

Sziasztok ennél a telefonnál elérhető a hívásrögzítés?
Vagy itt is érvényes az android 9.0 korlátozása?

(#419) laci laci válasza nimba1 (#418) üzenetére


laci laci
addikt

persze,elérhető

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#420) nimba1 válasza laci laci (#419) üzenetére


nimba1
aktív tag

Köszi!

(#421) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Sziasztok!
i8Plus-ról váltanék erre a készülékre, esetleg megvárom a OnePlus7-et. De addig is, kamerát tekintve szerintetek mekkora visszalépés lesz? A jelenlegi telefonom még mindig nagyon erős ezen a téren.
Alzán vagy Xiaomishop-on venném.

(#422) ghiottone válasza Szabcsizz (#421) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Üdv!
Én is gondolkodtam rajta, de megnézve a teszteket + ismerős is megmutatta az általa készített képeket egy Pixel 2-vel összehasonlítva és inkább kimaradt. Mi8 volt nálam, annak szerintem jobb a kamerája. Én inkább megvárnám az OP7-et - 1 hónap és jön úgyis. Ott is 48 megapixeles lesz valószínűleg a főegység, de lehet kap optikai stabilizálást.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#423) Gomez1984 válasza ghiottone (#422) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Én Mi8-ról váltottam, az majdnem egy évig megvolt, nagyon sokat fotóztam vele.
Mi9 kamerája jobb. Belső terekben jobban látszik a különbség.
48 megapixel mód is brutáljó lett ha valaki szeret belezoomolni a képekbe.
A széles látószög meg csak bónusz, pl múltkor is szülinapon fotóztam, mindenki belefért a képbe :)
Az hogy optikai stabilizálást nem raktak bele hát nem veszem észre. Sajnos beltérben kevés fénynél hosszabb a záridő, pl mozgó gyerkőcöt fotózni szinte lehetetlen, de S10 el is pedig abban van OIS.
Én nagyon meg vagyok elégedve vele főleg ezért a pénzért.

+1 dolog
Ha valakinek a cella készenlét fogyasztása kiugróan magas, be kell kapcsolni a VoLTE funkciót, nekem segített.

(#424) Sordoran válasza Gomez1984 (#423) üzenetére


Sordoran
addikt

A VoLTE hol kapcsolható be? Beállítások között nem találtam meg.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#425) Gomez1984 válasza Sordoran (#424) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Tárcsázóba pötyögjed be ezt a sort:
*#*#86583#*#*
Utána ha fentről lehúzod az értesítés sávot, írni fogja hogy aktív.
Azért jó ugye mert ha hívást indítasz vagy fogadsz, nem vált hálózatot 2/3G re, hanem 4G-n megy az egész és a hangminőség is jobb + hamarabb kapcsolja a vonalat.

(#426) Sordoran válasza Gomez1984 (#425) üzenetére


Sordoran
addikt

Beírtam, de nekem alul írta csak ki egy felugró ablakba először "Volte carrier check was disabled", másodjára beírva "... enabled". Gyanítom a szolgáltatói oldalról nem megy a dolog (A1-nél se ment), és ha jól tudom a magentásoknál nem is engedik csak ha olyan készülékük van amit tőlük vettél és arra elérhető.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#427) Gomez1984 válasza Sordoran (#426) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Ja igen az csak úgy müxik ha szolgáltatónál aktív.

[ Szerkesztve ]

(#428) Sordoran válasza Gomez1984 (#427) üzenetére


Sordoran
addikt

Futnom kell egy kört a szolgáltatónál akkor vele, remélem sikerül. A1-emnél se ment, de mivel az családban marad, így annál is el kell majd intéznem.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#429) Pumaz89


Pumaz89
csendes tag

Vezetèk nèlküli megjelenítèshez tud valaki gyors gomb opciót, hogy ne kelljen mindig be mászni a beállításokba és úgy bekapcsolni?

(#430) laci laci


laci laci
addikt

Használ valaki twrp-t?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#431) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem pörög a topic.

(#432) Gomez1984 válasza mjani1172 (#431) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Hát nemnagyon :D
Talán ha lesz teszt.

(#433) Atomgeszi válasza mjani1172 (#431) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát persze, mert konkrétan mindenhol hiánycikk. Ha meg van valahol, ott meg nagyon drága. :D

(#434) workin válasza Atomgeszi (#433) üzenetére


workin
senior tag

Én a mobilvilágnál tudtam venni, igaz angol dugós, de van hozzá átalakító.
viszont a fényképezés részével nem vagyok annyira elégedett. :)

(#435) Sordoran


Sordoran
addikt

Nem tudom a mobilaréna mikor teszteli le, avagy publikálja, de az enyém már folyamatban van, talán már ma be is fejezem. Egyébként tényleg elég hiánycikk, de talán lassan normalizálódik, mivel a hivatalos oldal is elvileg hónap végén kezdi árusítani.

Kicsit off, de a vezeték nélküli power bank-ról van valakinek információja? Gearbesten látom rendelhető, de elég borsos az ára, és a szállítás ideje (nem hossza, hanem a feladás) is tolódik folyton, valamint tesztet se találtam róla.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#436) Atomgeszi válasza Sordoran (#435) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Alin kicsit mérsékeltebb az ára..

Más:

xiaomi.eu ROM -ra való áttéréshez van valakinek tutorialja ? :) Vagy globalra simán rá lehet tolni BL nyitás után?

(#437) Atomgeszi válasza laci laci (#430) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Találtam működő twrp-t, de még nem próbáltam.
[link]

(#438) laci laci válasza Atomgeszi (#437) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem már telepítve van, de nagyon másképp kell, mint a mi8-nál.. Csak érdeklődök, hogy kinek van még..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#439) Atomgeszi válasza laci laci (#438) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez mit jelent? :)

(#440) laci laci válasza Atomgeszi (#439) üzenetére


laci laci
addikt

Kell hozzá még egy profi, hogy végleges maradjon a twrp..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#441) Sordoran válasza Atomgeszi (#436) üzenetére


Sordoran
addikt

Valóban, ez már nem is annyira vészes ár. Google kereső csak a gearbestet mutatta, annyira pedig nem voltam elkeseredett, hogy a google találatok második oldalára kattintsak. ;]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#442) Atomgeszi válasza laci laci (#440) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Profi? :)

(#443) Viper26 válasza workin (#434) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mi gond vele?

Pixel 7 | FR955

(#444) laci laci válasza Atomgeszi (#442) üzenetére


laci laci
addikt

Teljesen használható. EU-t raktam vissza..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#445) Atomgeszi válasza laci laci (#444) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Lehet elbeszélünk egymás mellett, de mihez kell profi? :D

(#446) laci laci válasza Atomgeszi (#445) üzenetére


laci laci
addikt

Ja nem beszéltünk el, csak a SwiftKey javította a szöveget. Profi=progi :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#447) Atomgeszi válasza laci laci (#446) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És milyen progi? :D

(#448) workin válasza Viper26 (#443) üzenetére


workin
senior tag

Vagy én vagyok béna (ami nem kizárt ) de AI mellett sem tudok mindig jó képeket csinálni. Kevés fényviszony mellett nem jó a képminőség. (Este mód )

(#449) Thom! válasza workin (#448) üzenetére


Thom!
veterán

Ezért van Pixelem. ;]

(#450) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Urak! Ugye ebben a készülékben nincs hall szenzor? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.