Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Barthezz2 válasza GoldhandRent (#98) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A teteje majd az új Mix lesz. Remélem azon nem akarnak elbarmolni semmit. Mert erre a Mi9-re nem váltok, az biztos.

Mi5 óta miután kijött a Mix széria, nekem a sima Mi telefonok egyike se jött be.. Ez se.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#102) thefreeman válasza Barthezz2 (#101) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Szerintem az alacsonyabb árért elnézhető egy két hiányosság. De például, hogy nincs OIS mikor az elődökben volt azt nem értem. Nekem Mix 2s van arról még egyenlőre semmire nem szeretnék váltani legalább 1-1.5 évig biztos nem.

(#103) GoldhandRent válasza Barthezz2 (#101) üzenetére


GoldhandRent
őstag

A Mix az egészen más világ, az másról szól.

Régen a mi note széria volt az abszolút tető. Össz-vissz 2 jött ki belőle, a harmadik (amit én megvettem :W ) már közép felső volt csak..

Ebből nekem a hajtogathatós lesz majd :C :C

-

(#104) [Prolixus] válasza Dilikutya (#97) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem hülye? Vagy inkább pont hogy hülye? Így megveszi X ember, egy tisztességes flagship, olcsón, néhány érthetetlen hiányossággal. Ha beleraknák amit pl én is hiányolok, akkor lenne csak igazán bombasztikus ajánlat.

Nekem most Samu S8 van amúgy, az IP68 tényleg azt is jelenti. Ha koszos lesz megmosom a telefont folyó víz alatt, de ha nyáron megyek strandra akkor is többször vittem már be a vízvbe mondjuk víz alatti képeket meg videókat csinálni.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#105) Quqesz válasza Atomgeszi (#84) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Oké, nyertél! :D ez nem a te telefonod...:DD
Amúgy az ois kispórolása nekem is nem gyere be.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#106) Atomgeszi válasza Quqesz (#105) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát nem. Pedig bíztam benne.

Vicces, hogy régi bemutatóképeken még büszkélkedhettek az előző Mi telefonokkal, hogy 4x OIS.

Itt felhozhatják legalább, hogy 3 kamera, meg 90% feletti kijelzőarány. Ez kell a népnek. :))

(#107) Barthezz2 válasza GoldhandRent (#103) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Attól még mostanában az a Xiaomi mindenese, nem a sima Mi széria.

Más világ, mert egyedi(bb) design, meg nincs szenzorsziget? Attól még Xiaomi és attól még manapság az aktuális Mix jobb, mint az aktuális Mi. Szerintem.

Everybody lies.

(#108) judas13 válasza hroberto (#100) üzenetére


judas13
addikt

"Egy-két hiányosság"?

Szerintem igen elnéző/nagyvonalú vagy egy flagship tekintetében. De mindenki máshol húzza meg a határvonalat az igénye tekintetében. :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#109) #19235584


#19235584
törölt tag

Szerintem is halál felesleges ennyi memória. Sokan a mai napig 2-3GB RAM-mal rendelkező telefont használnak. Nekem a táblagépemben ami egy Lenovo TAB E7, 1GB RAM van de teljesen jól elfut rajta az Android Go. Egyáltalán nem lassú. Még nem fagyott le, karácsony óta van meg. A multitasking számomra nem fontos, bezárom az alkalmazásokat, úgyhogy nem is teszteltem. De valószínűleg bezárná őket hamar.

(#110) GoldhandRent válasza Barthezz2 (#107) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Azért más világ, mert az designtelefon. Olyan újításokat hoz évtől évre, ami full különlegessé teszi. (kivéve a mix2-t, az csak egy ránclevarrt mix1)
Pláne, hogy az első még limitált is volt. A mostaniakkal nem tudom mi a helyzet.
Minden benne van, mert csúcsnak kell lennie, de attól még más világ. Olyan mint a porsche design. (kinda)

-

(#111) tibcsi0407 válasza hroberto (#100) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Elfogadnám, ha az elődökben nem lett volna benne. De benne volt és kivették. Ez a gond. Spóroltak 5 dollárt, gratulálunk.
Ne mondd, hogy nem fizetnéd ki inkább azt az 5-10$ felárat, csak legyen benne OIS.
Nézd meg a GSMArena photo comparisont, amit linkeltem. Nem csak, hogy szarabb a kép, de az ISO is nagyon magas, valamint a záridő is sokkal rövidebb. Ennyit számít, ha nincs OIS.

https://utdetailing.hu/

(#112) enginev3.0 válasza tibcsi0407 (#111) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az a baj a tesztekkel hogy később úgy is kap kamera frissítést a telefon és sokkal jobb lesz, lásd mi 8

De persze az OIS -t nem fogja megkapni frissítéssel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#113) Engikrisztus


Engikrisztus
tag

Azt gondoltam,kihagyok egy generációt és ez lesz az MI 6-om utódja,de ez így csalódás.A 6-ban jól működik az ois,gimbal-al együtt látványos videókat lehet csinálni,érthetetlen,hogy ebből kimaradt.A méretről nem is beszélve.Sokkal jobban tetszene,ha 157 helyett mondjuk 147 mm lenne.Ok,ott van az SE,az kisebb,nadena. Mintha a gyártók szándékosan beletennének egy-egy ilyen bakit,ez is túl tökéletes lett volna,ha minden benne van.

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#114) ates válasza Dilikutya (#48) üzenetére


ates
aktív tag

+ 1.

Csatlakozom a fanyalgókhoz is három tekintetben: akksi méret, jack csati, belső tárhely bővíthetőségének hiánya (ha jól olvastam), egyébként meg hajrá. Kösz.

(#115) stellaz válasza arnoldito (#3) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk kisebb a készülék, mint a redmi 5 plusom. Igaz, kicsit lehetne még kisebb is.

(#116) ates válasza judas13 (#56) üzenetére


ates
aktív tag

Helyesen: Jó estét, jó szurkolálst ! :DDD (értettem a célzást :R )

(#117) batai15


batai15
félisten

Egyik idei Mi sem hoz lázba.

(#118) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#111) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen. Számokban mindig fejlődnek, aktuális csúcs SOC, noccsosítás, képernyőarány növelés, MPX növelés, kamera szám növelés.. De ami igazából hasznos lenne, és továbbvinni a Mi vonalon, azt meg megölik.

Valahol a Mi5/Mi6 után egyre kompromisszumosabbak a telefonok.

Egyedül a Redmi széria mutat szerintem előremutató fejlődést, de az meg ugye alapból mindig hiányos volt feature szinten. De legalább azt tartják. (bár ott is vannak érdekességek, RGB LED stornó, egyikben infra sztornó, másikban giroszkóp sztornó, fene se érti,hogy mi zajlik a fejükben a fejlesztőknek)

Talán a Mix3S. Bár ezek után abban sem reménykedem.

(#119) #86973952


#86973952
törölt tag

"1. Samsung S5K3M5, 12 MP, 1.0 μm, 1/3,6″ fényérzékeny terület, FOV 43,6°, f/2,2 nyílás, 6P objektív, AF, zárt hurokmotor

2. SONY IMX586, 48 MP, 0.8 μm, 1/2″ fényérzékelő terület, FOV 79°, f/1,75 nyílás, 6P objektív, AF, zárt hurokmotor, 4 in 1 (12MP, 1,6 μm)

3.SONY IMX481, 16 MP, 1.0 μm, 1/3″ fényérzékeny terület, FOV 117°, szuper széles látószög, f/2.2 nyílás, 6P objektív, AF, zárt hurokmotor, 4 cm-es makró"

Ez lett a vége, ha már a kameráról megy a téma.

(#120) tibcsi0407 válasza enginev3.0 (#112) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát azt nem. Az egy olyan hardver, ami egyelőre pótolhatatlan a fotózásnál.

(#118) Atomgeszi

Szerintem az egy ráncfelvarrt sima Mix 3 lesz. Ha marad az a kamera, akkor az jobb vétel lesz.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#121) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#120) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, gyanítom kap egy aktuális csúcs SOC-ot, meg egy előlapi ujjlenyomatolvasót(ennek mondjuk örülök)

Mondjuk Én örülnék, ha raknának nagyobb akksit, bár az tuti nem lesz.

De, hogy ne szakítsák meg a Mi széria leépítését, meg kell nézni, hogy épp mit vehetnek majd el a következő Mix szériából, ami totális hülye lépés lenne, és akkor tuti az lesz.

(#122) Jeanne d'Arc

Ennyi pénzért ez brutál jó vétel lesz!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#123) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#121) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én meg jobban örülnék egyelőre a hátlapinak, amíg az Androidban nincs natív támogatás az onscreen FP readerhez.

https://utdetailing.hu/

(#124) Atomgeszi válasza tibcsi0407 (#123) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az mi?

Egyébként, ha MIUI alatt megoldják, akkor már oké.

Ja igaz, Te úgyis custom ROM-ot raknál. Akkor nem szóltam. :D

(#125) tibcsi0407 válasza Atomgeszi (#124) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az, hogy az Android alapból fel legyen készítve a kijelző alatti ujjlenyomat olvasóra. Hogy tegyek úgy rá egy AOSP alapú rendszert, ha még ujjlenyomattal sem oldhatom fel? :D Oneplus 6T-t is azért nem vettem meg, mert még az OOS-t is le szoktam darálni, ha van rá mód. Ugye ott az ujjadnál a rendszernek meg kell világítania a kijelzőt, hogy a szenzor fel tudjon oldani.
6-oson is Syberia Project fut. Imádom!

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#127) <Adamsky> válasza arnoldito (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1

A "Mi" sorozatnál tényleg semmi nem indokolja a méretnövekedést. Aki nagy telefont akart, az eddig is, és a Mi 6 előtt is (valamikor akkor gurult el a gyógyszer) tudott olyat venni.

(#28) FragMaster
" ... valamivel kisebb, mint a Redmi Note 5-öm ... " - ne viccelj már!
Nem "valamivel" kéne kisebbnek lennie, hanem sokkal. Nézd már össze a Mi 5-el pl.!

Teljes elmebaj ez a méretnövekedés. A készülékek úgy lesznek egyre nagyobbak, hogy - adott kategóriában legalábbis - csak a kijelzőnek kellene / kellett volna nőnie (az újabb technológiáknak hála).
De, nem! Egy-két (vagy még több milliméterrel) egyre nagyobbak és nagyobbak :W

(#130) judas13 válasza ates (#116) üzenetére


judas13
addikt

Igen tudom, h úgy lett volna amúgy a helyes de a napszak és az idézet ezt kívánta meg:R akkor már ketten értettük :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#131) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A B20 támogatás nem a snapi 855ből jön?

Ránézésre lényegesen jobb vételnek tűnik a samu s10es szériánál, kérdés hogy állunk szoftvertámogatással, beépített kicikínai backdoorokkal és hasonlókkal. Jelenleg s7e-m van, de megfogadtam, hogy többet nem veszek 200kFt felett telefont, szimplán túl nagy kockázat.

#128: SoT: akksi méret -kijelző fogyi -SoC/háttértár fogyi -szoftver optimalizálatlansága. Ja, és ezekből más és más bukik ki eltérő használat mentén. Pl ha egy SoC/modem gyenge idle-ben, akkor a keveset használó júzer extrán szív.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#133) tuki2200 válasza t72killer (#131) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ugyan ez a bajom, nagyon bejon az s10-es szeria, a Samu One UI kiraly az s8-amon, az uj tab s5e melle pompas okoszisztema lenne, de ittvan ugyan az majdnem 1/3-ad áron viszont kinai optimalizacio meg rendszer. 300 nekem is sok egy telefonért, elvi kérdés már..

(#134) t72killer válasza tuki2200 (#133) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre kivárok, az s7e-m még stabil 6-7óra SoT-ot tud komolyabb netezés mellett is, nem lassú, stb. Az s10 nemigen adna új élményt, csak vérfrissítés lenne - ami nekem egészen biztos nem ér meg százezreket.

Kéne valami profi beható teszt a xia mobilokról, mennyire megbízható rajtuk a szoftver, stb: nem véletlenül szálltak rá a nyugati hatóságok mostanság pl a hüvejre...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#135) KAMELOT


KAMELOT
titán

137k nem is pénz érte! Nagyon jó. Nekem is Xiaomi Redmi Note 4 van előtte pedig Redmi Note 2 prime volt. Tökéletes telefon mindenre!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#136) mjani1172 válasza enginev3.0 (#112) üzenetére


mjani1172
addikt

Frissités? Minek hetente? Ami egyik héten jó azt el..arják a következőn. És ez a xiaominál mindig így volt.
Olvasom a mi8 topicot és látom mit kinlódsz a merüléssel is.Ott szinte csak bütyköl mindenki. És minden xiaomi topic erről szól.
Engem ez tart vissza hogy ilyet vegyek.

[ Szerkesztve ]

(#137) Diabo6


Diabo6
senior tag

Azt lehet tudni hogy a bemutató után mikor érkezik hozzánk?

[ Szerkesztve ]

(#138) Graphics válasza tomboy0013 (#132) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk nagy butaságokat nem írt, tényleg elketyeg a Snap845 is 3400-as aksival.

A 855 meg elvileg még takarékosabb lett

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139) t72killer válasza Graphics (#138) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz fontosabb a szoftver, attól függ, mikor ébred a SoC idle-ben. Samunál nemrég belefutottam beakadt appokra, egyetlen éjszaka koppra szívta az s7e fullra töltött akksiját úgy, hogy hozzá sem értem a telefonhoz - van ebből finomabb eset is, amikor csak kisebb adagokat csipeget feleslegesen a ROM.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#140) thefreeman válasza KAMELOT (#135) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Egyetértek számomra is a xiaomi már bizonyított. Néha vannak vele kisebb szoftveres bugok de a tesóm S9-én is vannak. A mix 2s előtt 3 évig használtam Redmi note 2-t. 3 éve a környezetemben még alig voltak páran aki egyáltalán hallott a xiaomi-ról. Ma már az ismerőseim jelentős százalékának xiaomi telefonja van.

(#141) Graphics válasza KAMELOT (#135) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

137 ezer Kínában, itthon azért ez nem ennyi lesz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#142) t72killer válasza thefreeman (#140) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az s10 topikban egy ilyen visszajelzést kaptam, elég bizonytalan vagyok a márkaváltás kérdésben...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#143) Graphics válasza t72killer (#142) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én 3-4 éve használok Xiaomi mobilt, volt pár kitérő, de igazából máshol nem éreztem komfortosnak a használatot.

Van aki iPhone-t használ, nekem pl. annak a logikája szokatlan, nem azt mondom ,hogy rossz vagy szar, egyszerűen nekem nem állna kezemre.

Igazából mindenki azt vesz, amit szeretne, viszont azt szoktam mondani, ha valaki szkeptikus egy márkával kapcsolatosan, akkor az istennek ne váltson rá, mert rossz szájízzel kezdi az egészet, utána pedig bármi hiányosságot talál, akkor utána azt csak felerősíti...

Nincs két egyforma rendszer és készülék sem, így azt gondolom inkább érdemes bemenni egy üzletbe és megnézni.

Amit meg a linkről mondanék... Egy olyan készüléket, ami nem nemzetközi piacra szántak, nem gondolom ,hogy elvárt lenne ,hogy felénk jól működjön... Talán 3 éves modellről írt, és én azt tapasztalom, hogy azért 1-2 év alatt cserélődik a készülék is a tulajnál.

A másik, hogy elég nehéz úgy véleményt alkotni egy termékről, ha nem is próbálta még senki...

Neked is inkább azt mondom, maradj a bevált márkádnál, ha azzal elégedett vagy felesleges variálni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#144) KAMELOT válasza thefreeman (#140) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyik legjobb márka elérhető áron. Bugokkal még nem találkoztam a 3 éves használat során.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#145) t72killer válasza Graphics (#143) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt ugye erősen pénzkérdés a dolog, egyébként nem vagyok túl kényes a külcsínra. Kb 4évente cserélem a mobiljaimat, úgyhogy a hosszútávú megbízhatóság fontos, ill hogy az utolsó évében is 5+óra SOT meglegyen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#146) Atomgeszi válasza t72killer (#142) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azért a stabil romokkal nem szokott gond lenni. De Én még weekly-n sem találkoztam nagyon. Ami volt, azt meg javították következőben.

Mondjuk számomra is furcsa ez a, most eddig jól működött, következő frissítéssel meg nem megy az addig jól működött dolog.

Viszont anyámnak global stabilt használ, és soha nem panaszkodott semmire.

Mindenhol vannak hibák. Iphone-n is vannak, Samunál is.

Csak itt legalább a harmad ár miatt elnézed jobban.

Amúgy magyar fronton Karavik-nak rengeteget köszönhetünk! :R Nekem is oldott már meg nem egy problémát, és, ha neki jeleztem, akkor az fixen javítva lett a ROM-ban. Reméljük sokáig marad MIUI vonalon. :B

[ Szerkesztve ]

(#147) bostone


bostone
addikt

.

(#148) Barthezz2 válasza Atomgeszi (#146) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha minden igaz Ő benne van a MIUI beta team-ben is.

Everybody lies.

(#149) t72killer válasza Atomgeszi (#146) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lényeg, h showstopper ne legyen, pl valami beakadt szar ne merítse nullára a telót éjjel, hogy aztán az reggel elfelejtsen ébreszteni = gyerek késik iskolából, én meg melóból, ezek következményeivel együtt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#150) Atomgeszi válasza t72killer (#149) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem úgy kb 7 éve kínai telefonom van. Egyszer sem fordult ilyen elő.

Amúgy meg ezt tuti úgy használnám, hogy a vezeték nélküli töltőn hagynám éjjel. Szóval még lemerülni sem tudna, ha bármi történne.

Amúgy biztosítékként nekem be van állítva a BIP órán is egy ébresztés rá 10 percre, még hibahatáron belüli ébresztésre. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.