Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! A lehúzható redőnyön van lehetőség az ikonok (wifi, bluetooth, hotspot, stb.) sorrendjét módosítani? Eddig nem sikerült megtalálni.

(#1502) petipetya válasza Astery (#1501) üzenetére


petipetya
nagyúr

A továbbiak nevezetű ikonra bökve van rá lehetőség.

"nincs rá lezsóidő"

(#1503) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Megérkezett ez a Baseus vezeték nélküli autós töltő. Szépen működik, motor mozgatja a készülék befogó részt. Vettem hozzá megfelelő szivargyújtótöltőt is.
Csak éppen az én autómba nem lehet rendesen rögzíteni a szellőzőrostélyra. :W

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1504) pergabb válasza kano (#1500) üzenetére


pergabb
senior tag

Nem annyira látványos, mivel grafikázom és fotózom, így a szemem is másképp hangolódott, szóval nem vagyok benne biztos, hogy ezt más kiszúrná, ha csak nem említem neki és mutatom meg :D

Más:
Ki lehet vhol kapcsolni, hogy felemelésre ne villanjon fel az ujjlenyomat olvasó? Nem lefelé vágom zsebre, ha nem fordítva, akkor lépésenként felvillan, nem csak emelésre... kerestem, de nem találtam semmit. Amúgy ha 2-szer adjátok hozzá ugyan azt az ujjatokat, akkor vmi eszméletlen atom stabil és soha nem téved.

(#1505) ΞΔGLΞ válasza pergabb (#1504) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ott alul a kapcsoló...

(#1506) Astery válasza petipetya (#1502) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi. Jól eldugták:)

(#1507) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#1505) üzenetére


petipetya
nagyúr

Global stable esetén még nincs ott ez a kapcsoló (régió váltással sem).

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1508) Astery válasza petipetya (#1507) üzenetére


Astery
senior tag

Sajnos nincs pedig engem is zavar, hogy zsebben mindig feléled.

(#1509) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#1507) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én most nem vágom miről van szó, de 10.2.26, 0, nekem ez van rajta...

(#1510) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#1509) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az Mi9-ig miui szűz voltam, de azt már összegugliztam, hogy van a globál rom, és van az EU ROM. Ez utóbbiban kevesebb a hirdetés és több funkció elérhető..

Emellett ott van a béta is, amely még jobban összezavarja az eddigieket.

Hogy neked melyik van fent, azt nem tudom.

"nincs rá lezsóidő"

(#1511) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#1510) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, kösz, nos ennyire nem merültem el ebben, de most megnéztem: MIUI Global 10.2I Stabil 10.2.26.0 (PFAEUXM) van mind a két telefonon...

(#1512) Astery válasza ΞΔGLΞ (#1511) üzenetére


Astery
senior tag

Érdekes. Én sem vágom még annyira ezt a MIUI-t, de nekem mintha frissebb lenne és abban nincs ilyen kikapcsolási lehetőség.

(#1513) Majkee84 válasza ΞΔGLΞ (#1288) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Szia! Ezt honnan rendelted?

[ Szerkesztve ]

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#1514) pergabb


pergabb
senior tag

Nekem is globál van, de akkor már értem, miért nem találom :D

(#1515) ΞΔGLΞ válasza Majkee84 (#1513) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

1mobil. Ott vettem kettőt is.

(#1516) ΞΔGLΞ válasza pergabb (#1514) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha global, akkor ott kellene lennie, nem?
Pont erről volt szó.

(#1517) pergabb válasza ΞΔGLΞ (#1516) üzenetére


pergabb
senior tag

Petipetya írta: "van a globál rom, és van az EU ROM. Ez utóbbiban kevesebb a hirdetés és több funkció elérhető.."

Azaz neked eu van,mert több funkció érhető el :)
A tiéd: MIUI Global 10.2I Stabil 10.2.26.0 (PFAEUXM) ..ott van benne az EU

[ Szerkesztve ]

(#1518) petipetya válasza ΞΔGLΞ (#1511) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt is megnéznéd? Beállítások / további beállítások / fejlesztői beállítások / Mi unlock állapot

Nekem Miui Global 10.2 stable, 10.2.9.0 (PFAMIXM), zárt bootloader.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1519) Shamli86


Shamli86
tag

Hol lehet azt beállítani, hogy az állapotsorban meg maradjanak az értesítés ikonok?

(#1520) Sanyesz. válasza petipetya (#1518) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A 10.2.26.0-ban is zárt.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1521) pergabb válasza Shamli86 (#1519) üzenetére


pergabb
senior tag

egyelőre sehol, mert eltűnnek egyből :)

(#1522) Shamli86 válasza pergabb (#1521) üzenetére


Shamli86
tag

észrevettem. a másik kérdés, hogy képernyő tükrözést már valaki próbálta? Kapcsolódik a tv-hez, de nem mutat semmit. Meg még 1 kérdés, hogy üveg fólia rontja az újlenyomat olvasást?

(#1523) Sanyesz. válasza Shamli86 (#1522) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Az üvegfólia nem rontja az ujjlenyomat olvasást. Persze lehet szórás minőségben, de még senki nem panaszkodott emiatt.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1524) Atomgeszi válasza pergabb (#1517) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem azért érhető el több funkció, mert EEA(amit EU-nak hívtok), hanem, mert az jelenleg újabb. Global stabilba is jönni fog.. valamikor. De valamiért az EEA-t már másodszor frissítik, a global stabilt meg egyszer sem ez idő alatt. :F

(#1525) Shamli86


Shamli86
tag

Meg az értesítés pl facebook stb. alkalmazáshoz külön kell hangokat állítani? Vagy a téma miatt nem ad minden alkalmazás hangot csak rezeg? Még forcsa a rendszer nekem, mert az előső Sony telefonomon minden progi adott hangjelzést.

(#1526) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Szepen beindulnak a rommmerek:

PixelExperience for Xiaomi Mi 9 [Cepheus]

Hamarosan lesz jo kis rom ra. Gyorsan el kell inteznem vegre a hatlap javittatast.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#1527) Terentius


Terentius
őstag

Nekem is MIUI Global Stabil 10.2.26.0(PFAEUXM) van. Pécsett a laptopszalonnál vettem, mert csak itt volt 0 thm-re, ami tekintve hogy egy flagship szerintem 2 évet kibír ameddig lejár a részlet. Az ujjlenyomatolvasós beállítás, hogy ne villanjon fel, ha jól emlékszem már 1 hete benne lehet ha nem több. Az IMEI alapján a telefont Szerbiába szánták, eddig meg vagyok vele elégedve. Rendeltem hozzá egy 8$-os vezeték nélküli töltőt ami elvileg 10W-os, de Ampere app szerint csak 850mAh-val tölti. Kicsit lassú, de otthon nem igen számít, amit első ilyen lassú töltés után észrevettem, hogy sokkal lassabban merül az akkumulátor. Jelenleg rendeltem hozzá egy Eagle kolléga által linkelt tokot ebayről, meg 2 db GKK full cover tokot aliról ami mindent véd. Redmi Note 5-ön használtam soha nem lett baja pedig repült sokszor. Meglátom ezen milyen lesz, ha megjön.

Poco F5 12/256 Gb

(#1528) kano válasza pergabb (#1517) üzenetére


kano
nagyúr

Nem éppen ezért EU-s az EU-s rom.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1529) Sordoran válasza Terentius (#1527) üzenetére


Sordoran
addikt

Az a 850mAh azt jelenti neked is csak 5W-al tölt. Kezd nekem úgy tűnni, hogy valami nagyon nem stimmel a vezeték nélküli töltéssel. Elmúlt pár napban észrevettem, hogy amikor feltölt 100%-ra, utána elkezd ugrálni a töltés, folyton ki-be kapcsol, villog a kijelző is. Ha leveszem abba hagyja, na de ha akkor éri el 100%-ot mikor nem vagyok benn akkor percekig ezt műveli? Bár nem állandó, de a héten 2x is láttam. (Baseus 10W-os töltő)
A frissítéssel amúgy nem vagyok elégedett, a Mi 9 lett volna a globális piac egyik kulcsfontosságú terméke, de egyrészt a termelés volumene is kudarc lett, másrészt pedig a frissítések a globál stabilra nem jönnek lényegében. Pár hónapos a készülék, és akkor több mint 1 hónappal az előző után kiadnak egy frissítést amiben semmi konkrét új dolog nem jött? Még a biztonsági csomag se frissült. A Xiaomi kezdi elásni magát nálam, ha ez így megy tovább. (nem beszélve a 9T és 9T pro miatti paletta töredezettségről kategórián belül)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1530) ΞΔGLΞ válasza pergabb (#1517) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Már nem tudom, lehet, de elvesztettem a fonalat...:)
A lényeg, hogy nálam ott van az kapcsoló, mert engem is idegesített. Fel sem merült bennem, hogy nálad/nálatok ez hiányzik.

(#1531) kano válasza Sordoran (#1529) üzenetére


kano
nagyúr

1. Használj gyári Xiaomi vezeték nélküli töltőt és nem lesz gondod valószínűleg.
2. A csúcskategóriához semmi köze a 9T-nek. Az egy középkategóriás Redmi.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1532) Terentius válasza Sordoran (#1529) üzenetére


Terentius
őstag

Ezt a töltőt rendeltem: [link]
A gyári xiaomi töltőfejet használtam nem pedig egy qc 3.0-t, ahogy a leírásban van, lehet ezért ment csak 5W-on. A xiaomiban meg nem a csalódást kell nézni, hanem azt hogy késöbb is lesz rá gondolom frissítés, akár nem hivatalos is vagy custom romok. Én jobban tartok attól, hogy akksi a napi 1, néha napi 2 töltéssel nem húzza ki a két évet.

Poco F5 12/256 Gb

(#1533) Sordoran válasza kano (#1531) üzenetére


Sordoran
addikt

Szabvány Qi vezeték nélküli töltés van. Ha csak a Xiaomi gyári töltője üzemel úgy, ahogy kéne, akkor az hiba. Akkor ne legyen Qi töltésnek hirdetve. Ha a készülék képes 20W felvételére, akkor egy 10W-os töltő ne csak 5W-al töltse.
"nem beszélve a 9T és 9T pro miatti paletta töredezettségről kategórián belül" - A 9T a Mi 9 SE ellen van márkán belül, a 9T Pro pedig a Mi 9 ellen. Egyikben ez, másikban az jobb, szóval ezek egymás ellen vannak.

Terentius: Lehet, de nem biztos. Gyári töltő fejjel nálam a Baseus töltő 5V és 5W-el tölt, de QC3-as Baseus adapterrel 9V-on, ugyan úgy 5W-al tölt. Itt a Mi 9 oldalán nem stimmel valami. Igen, a gyári Xiaomi vezeték nélküli töltőkkel jól megy, de ez így pénzlehúzás: mivel most vagy beletörődök, hogy 5W-nál többet nem tudok belepumpálni, vagy veszek egy Xiaomi töltőt, ezt a Baseus töltőt meg veszteséggel eladom.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1534) ΞΔGLΞ válasza petipetya (#1518) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Zárt...azt írja.

[ Szerkesztve ]

(#1535) Terentius válasza Sordoran (#1533) üzenetére


Terentius
őstag

Nézd értem amit mondasz, de pont ezért sem adtam több pénzt vezeték nélküli töltőért, mert nekem ez egy jópofa, kényelmi dolog, ha kell gyorsan a szufla akkor nem is a gyári adapterre, hanem egy qc 3 töltőre teszem rá. Nem mellesleg ahogy leírtam ezzel a lassú töltéssel lassabban merül, hogy miért azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#1536) Mazda6_2.0D válasza pergabb (#1504) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

En haromszor adtam hozza, mindenfele pozicioban, de akkor is siralmas neha :) most kiprobaltam az arcalapu feloldast es ez mar tetszik, az ujjlenyomatolvasoval meg csak sotetben kell szenvedni :)

(#1537) Mazda6_2.0D válasza Shamli86 (#1522) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Igen rontja, de javul ha a folia felrakasa utan ujjbol felveszed az ujjlenyomatokat, de sajna 100%os soha nem lesz az az olvaso :(

(#1538) ΞΔGLΞ válasza Mazda6_2.0D (#1536) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én 4 ujjam adtam hozzá, de szinte tökéletes. Talán, ha 50-ből egyszer nem sikerül nyitni...A tkm tudja ez is mitől függ, hogy valakinél ennyire gáz legyen, de nálam a frissítés óta ez kicseszett jól működik. Annyira nem gyors, mint a one7-nél, de már nagyon a közelében van.

[ Szerkesztve ]

(#1539) Mazda6_2.0D válasza ΞΔGLΞ (#1538) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

En az s7esemhez hasonlitom, az egy kozel 3 eves telefon es az soha bem hibazott es ku..a gyors. Ezzel szemben az mi9nel neha az is elofordul hogy 3-4* probalom es bejon a jelzar rajzolas. Mind1 mar nem erdekel mert arcalapu feloldast hasznalok, az hozza azt a sebesseget amit elvarok :)
Mas, felraktam azt az ampere progit es megmertem a toltest. Elso kep a gyari toltorol van, 2800 korul tolt, a 2. Kep az a xiaomi mi vezeteknelkulirol, az meg kb 2300al tolt. Ezek mit jelentenek? Mennyi watt kb?

(#1540) petipetya válasza Mazda6_2.0D (#1539) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kalkulátor alapján 11W. A tévedés jogát fenntartom, mivel semmit sem értek ehhez a dologhoz, egyszerűen csak gugliztam egy oldalt hozzá.

"nincs rá lezsóidő"

(#1541) ΞΔGLΞ válasza Mazda6_2.0D (#1539) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De egy hátsót érzékelőt ne hasonlíts egy kijelzőbe építettel. A mate 10 pro-t megfogom és mire a szemem elé kerül, már a dekstop fogad. Őszintén...inkább maradtak volna ennél, egyszerűbb és gyorsabb. De a "hájtek és a jövő" nem állhat meg...

(#1542) Mazda6_2.0D válasza petipetya (#1540) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Haaat ez szerintem nem az , bar en sem ertek hozza :) a 4v az nem az akku feszultsege? Nem hiszem hogy a toltes feszultsege mert 4v nincs rairva a toltojere. De ha meg jo a szamitas, akkor a gyari toltoje csak 11w-ot tudna? Akkor minek van rairva a 9v 3A ami ugyebar 27w.
Eagle: persze ez egyertelmu, nem akarom osszehasonlitani, csak irtam hogy az szamomra elfogadhato gyorsasaggal es pontossaggal mukodott, az mi9-e meg nem, igy szamomra hasznalhatattlan.

Most kineztem egy ilyen adaptert, lehet megrendelem, remelem ezzel menni fog a 27w ha mar a gyarival valamiert nem megy.

(#1543) Sanyesz. válasza Sordoran (#1533) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Kicsit jobban bogarászva ennek az ominózus Baseus Qi töltőnek a "viselt dolgait", ezt látom: "Ordinary charging for Mi products: 5W". Itt lehet a kutya elásva. Ezek szerint nem egységes a vezeték nélküli specifikáció az egyes gyártóknál. :F

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1544) ricsi0307 válasza Mazda6_2.0D (#1542) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Kicsit olvass vissza, le írtam hogy milyen töltővel és kábellel fog összejönni a 27W

(#1545) Mazda6_2.0D válasza ricsi0307 (#1544) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Szoval azzal amit a kepen mutatok, eleg lett volna ezt irni :) nem kelett volna 4-5 oldalt visszaolvastatnod velem :)

(#1546) ak76 válasza Mazda6_2.0D (#1539) üzenetére


ak76
senior tag

Nálam tökéletesen működik az ujjlenyomat érzékelő, a telefon elődje egy Mate 20 Pro, az csak álmodhat ilyen szinten megbízhatóan működő ujjlenyomat azonosításról (egyébként kiváló telefon).
A SOT időm 6 óra felett van, egy napos használat után, és még van benne 25 százalék kraft, így ezzel is elégedett vagyok, a fentebb említett M20P sem tudott sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

(#1547) Sordoran válasza Sanyesz. (#1543) üzenetére


Sordoran
addikt

Hát ezt jó lett volna azelőtt megtalálnunk, hogy megvettük. :DDD Így azért eléggé gáz a dolog, akkor mire fel ez a szabvány... Persze tölt, szóval működik, csak hát nah. Viszont akkor ez nem is lesz több, így pedig lehet tényleg veszek egy Xiaomi töltőt. Még az 5W nem is annyira zavaró (de az), viszont ez a múltkori villogás, töltés szakadozás nem tűnik egészségesnek.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1548) Sanyesz. válasza Sordoran (#1547) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Én felraktam a Hardverapróra, hátha lesz rá érdeklődő. Az autós töltőt is, pedig az jópofa, tetszik. Csak azt meg nem tudom a Mazdába felfogatni, mert nem elég mély a rostélya. :U
A Xiaomi töltőt 6.300 Ft körül láttam (csak a talpat). Ha kettő vennék 5.800 körül lenne. :F
Ha valaki tud olcsóbban, ne tartsa magában. :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1549) Atomgeszi válasza Sanyesz. (#1548) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van hozzá ragasztós cuccli is, miért nem teszed fel azzal?

(#1550) Sanyesz. válasza Atomgeszi (#1549) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nincs hozzá. Vagy ilyet veszel, vagy olyat. Én csíptetőst vettem. Ha sikerül eladni, veszek "cuppantósat". Sajnos külön csak tartót ehhez a modellhez nem árulnak.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.