Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Az AOD nálatok jól mutatja a Nap helyzetét ?

(#502) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Sziasztok!
Tegnap óta használok egy fekete példányt.
Nagyon komoly kis cucc. Brutál gyors, nagyon jó a gesztus vezérlés... satöbbi...
Iphone XS-ről váltottam,de valami nagyon durván jó... :D
Egyébként a cikkben az van,hogy legkevesebb 128giga...ez nem igaz...enyém 6/64-es...

Olvasom,hogy milyen hibákat produkál... nálam semmi gond semmivel...az akkumulátor merülés meg az android velejárója... készenléti idő csak az iPhone-nál kimagasló,de ez meg pillanatok alatt feltölthető. :Y :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#503) workin


workin
senior tag

Sziasztok.

Probléma nekem is csak a szoftveres setup -al van.
Nem használok AOD -t, viszon van arra beállítási lehetőség hogy :

- az üzenet ikonok az óra mellett legyenek, és ne tűnjenek el onnan ?
- lebegő üzenetek tiltása ? Pl Messenger , hiába kapcsolom ki , akkor is kiirja felül az üzenetet

(#504) Viper26 válasza workin (#503) üzenetére


Viper26
nagyúr

"az üzenet ikonok az óra mellett legyenek, és ne tűnjenek el onnan"

Erre van egy app, csak nem jut eszembe a neve, hátha valaki tudja.

Pixel 7 | FR955

(#505) Atomgeszi válasza HarleyCustom (#502) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Most várjunk csak, Te Herrenlose vagy? ;] Az új életmódváltáshoz más nick név is dukált? Sosem gondoltam volna, hogy almáról fogsz sziamiura váltani :DDD

Nálam amúgy nem merül úgy, pedig AOD(igaz a Nap nincs jó helyen, bár elvileg ezt már javították későbbi verzióban, ha jól értem a changelogot), GPS, BT, wifi, mobilnet, 2 SIM, minden megy. Legalábbis az előző telefonomhoz képest biztos jobban bírja. Fura is, hogy még egy teljes merítést nem tudtam véghez vinni, szinte reflexszerűen teszem fel este töltőre, 56%-on. :DDD

Nem mellesleg az iphone-s készenléttel is tudnék vitatkozni ismerősi körből. Többen panaszkodnak, hogy gyorsan merül, cserébe lassan tölt. Ja meg hidegben is lemerül, és nagyon melegben is. :DDD Itt legalább ilyen feature nincs.

(#506) Atomgeszi válasza workin (#503) üzenetére


Atomgeszi
veterán

- az üzenet ikonok az óra mellett legyenek, és ne tűnjenek el onnan ?

Ez valóban idegesítő(meg nekem a némítás ikon simán eltűnhetne onnan, nem értem az miért prioritásabb ott maradnia, mint mondjuk egy fontos email (AOD ide vagy oda) )Ez elvileg lett javítva, volt róla szó pár oldallal régebben. Persze csak devben eddig.

- lebegő üzenetek tiltása ? Pl Messenger , hiába kapcsolom ki , akkor is kiirja felül az üzenetet

Ez érdekes. Hol mit kapcsoltál ki?

(#507) Mazda6_2.0D válasza workin (#503) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

A fenti lebego uzeneteket ugy tudod kikapcsolni, ha jon uzenet, fentrol lehuzod, ott lesz az uzenet a panelon, ott elhuzod jobbrol balra es ott a beallitasikonra nyomsz es ott kikapcsolhato. 2 hete keresem en is ezt mert idegesito irkalas kozben hogy fekvo modban egy pillanatra eltol mindent a kepernyon.

Nekem az akku nagyon durvan jol birja, jatekkal 8-9 ora sot sima.

A kozelseg vagy fenyerzekelo hol van ebben a teloban? Ki akartam probalni hogy eltunik e az ujjlenyomat helyenek a vilagitasa, de nem akart eltunni barhol takargattam :)

(#508) Atomgeszi válasza Mazda6_2.0D (#507) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az ujjlenyomat helyen szerintem mozgatásra aktiválódik. Nekem pl autóban zotykolodos úton foylamat mutatja, de tok egyenes úton meg semmi.
Ja az AOD mocsok jól néz ki az autós tartóban este. És tényleg kb nem is fogyaszt. Éjszaka is talán 2% ot ha merül..

(#509) Mazda6_2.0D válasza Atomgeszi (#508) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Hat ez a bajom vele, ki akarom probalni, hogy mindig bekapcsol e vagy zsebben nem. Mert akkor az egesz nap vilagit folyamatosan. Es akkor valamit ki kell ra talalni.

(#510) Atomgeszi válasza Mazda6_2.0D (#509) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A közelségérzékelő felül van a beszédhangszóró mellett.

Én most kipróbáltam, hogy fejjel lefelé beraktam zsebbe a telót, vártam pár pillanatot, amíg elmúlik a jelzés, óvatosan kihúztam, hogy a teteje takarásban legyen ugyanúgy a zseb által, és nem villant fel az ujjlenyomat helye, ugráltam kicsit, meg lépést imitáltam és akkor sem mutatta az ujjlenyomatot, viszont amint elővettem a nadrágból egyből jelezte, hogy hova kell bökni.
Szóval szerintem jól működik.

De mondom, nekem 0-24 megy az AOD, és azzal együtt is minimális a fogyasztás.

Bár azt nem néztem, hogy időpontra lehet-e állítani, hogy mondjuk alvás időben ne menjen feleslegesen.

Nekem jóvanazúgy. :DDD

(#511) laci laci válasza Atomgeszi (#510) üzenetére


laci laci
addikt

Lehet idővel állítani..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#512) Atomgeszi válasza laci laci (#511) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Neked jól jelzi a Nap állását?

(#513) laci laci válasza Atomgeszi (#512) üzenetére


laci laci
addikt

Szó-szó. Nekem azon kívül sok mással van bajom a múltheti frissítés óta..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#514) workin válasza Mazda6_2.0D (#507) üzenetére


workin
senior tag

Köszi szépen , tesztelem:)

(#515) mjani1172 válasza Atomgeszi (#505) üzenetére


mjani1172
addikt

Alias frankweber.

[ Szerkesztve ]

(#516) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Megérkeztek a Nillkin tokok, tökéletesek. Jött egy sima és egy flip. Ajánlom őket.
Viszont az aranyáron mért szintén Nillkin üveg nálam nem ajánlott. Nem elég széles, nem takarja a teljes kijelzőt.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#517) Atomgeszi válasza Sanyesz. (#516) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, a Nilkin fólia egy fos. Nekem megrepedt 2 nap után.. Pedig aztán úgy vigyázok rá, mint a hímes tojásra.. Ennyit egy 2 dolláros fólia is bírt volna szerintem..

De erősen gondolkodom a MediaMarkt-os fólián.

(#518) workin válasza Atomgeszi (#506) üzenetére


workin
senior tag

Köszi. Várok még egy kicsit akkor , hátha lesz olyan opció, amivel kirakható lesz az értesítés jele az óra mellé:)

(#519) laci laci válasza workin (#518) üzenetére


laci laci
addikt

Kirakható most is.. [link]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#520) Viper26


Viper26
nagyúr

Restore megoldható valahogy Gdrive-ról? :F

Pixel 7 | FR955

(#521) Atomgeszi válasza Viper26 (#520) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mire gondolsz? A telefonról biztonsági mentés?

(#522) Viper26 válasza Atomgeszi (#521) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, ott van fent, csak éppen nincs ilyen opció a telefonon.

És ha véletlen töltés lett a default, hogyan váltok vissza MTP-re?

Pixel 7 | FR955

(#523) zsofiona


zsofiona
csendes tag

Sziasztok,
Én múlt héten Alzàn előrendeltem a 128ast.Ma kaptam egy emailt hogy 2019.06.01. lesz raktàron.
Felmentem a honlapra ott meg azt írja várhatóan raktàron 2019 Màjus.
Közben xiaomishopon minden nap csekkoltam,ott most azt írja kínai beszerzés 8-14 nap.De mindenhol azt olvasom h ez a határidő kamu,ahogy az is fura hogy nem adnak áfás számlát csak ha 184helyett 219et fizetek.
Van akinek xiaomishopról van?

Mindeközben a fólia már megjött rá és két tok úton...

(#524) Sordoran válasza zsofiona (#523) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem smartshop-tól van, de ott raktáron is volt mikor rendeltem. Mindenhol ahol rendelhető, beszerzés alatt stb. nagyon kérdéses mennyi idő alatt jön meg. A Xiaomi nagyon alulbecsülte a keresletet, és a gyártás üteme sem megfelelő, szóval a forgalmazók is csak tippelnek sok esetben mikor kapnak.
Xiaomishop-nál érdemes tudni, hogy ugyanúgy Kínából rendelik meg, mintha te tennéd, csak így rajtuk keresztül kapod meg. (nem kell izgulnod megjön-e, garanciázást is elintézik helyetted stb., cserébe saját árrésüket is rádobják, és áfa-s számla jelzi, hogy szürke import) Tehát amennyi idő alatt te kapnád meg Kínából, nekik is annyi, +pár nap míg hozzád jut. Az a 8-14 nap inkább 3-4 hét szokott lenni legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#525) Atomgeszi válasza Viper26 (#522) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ez sajnos jó kérdés..
Én évek óta Xiaomi-t használok, Mi Cloud mentés.. Mindent onnan pakolt a telefonra.

A másikra: Beállítások - További beállítások - Fejlesztői beállítások(ha nincs ilyened akkor a Telefonról rész alatt a kernelre böködj 5x asszem) - És úgy körülbelül középtájt: Alapértelmezett USB Beállítás

Bár most találtam egy ilyet az első kérdésedhez:
Beállítások - További beállítások - Biztonsági mentés és visszaállítás - Google mentés és visszaállítás

De, ha itt próbáltad és nem jártál sikerrel akkor passzolom.

(#526) Atomgeszi válasza zsofiona (#523) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Elvileg itt van.

A leírásban írja, hogy B20. De azért kérdezz rá, hogy tutira az -e.

[ Szerkesztve ]

(#527) Sanyesz. válasza zsofiona (#523) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szia! Én a Xiaomishop.hu-n vettem, akkor éppen volt raktáron egy-két darab (fekete 6/64). Ők csak a nevükben Xiaomi, nem hivatalos eladók, ez a honlapjukon is fel van tüntetve.
Én előrefizetéssel vettem, így adtak 3% kedvezményt és plusz 6 hó garanciát.
A "dropship" módról így nincs tapasztalatom.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#528) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Nem tudom, hogy csak engem zavar-e ez az akkumulátor használat ügy. Este feltöltöm, reggelre 91-92% az akku. Továbbra is a legnagyobb fogyasztó a Xiaomi aktiválás (kb. 38%), holott mindegyik SIM aktiválva lett már, a készülékkereső is aktiválva.
Én sokat beszélek, két SIM-mel használom és őszintén szólva nem vagyok elragadtatva az akkuidőtől. :(

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#529) HarleyCustom válasza Atomgeszi (#505) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:K :D "HERRELØSE"pontosabban.
Nekem régebben volt pár Xiaomi-m. Mindig is bírtam a csúcs telóikat.
Az alma is csak egy alma,ráadásul drága.Már untam...
Egyébként már eladtam a Mi9-cet,mert túl nagy nekem. :( De ki kellett próbálnom! :D
Rohadt jó telefon szerintem annyiért.
Most S10-zem van éppen.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#530) zsofiona


zsofiona
csendes tag

Sziasztok,
Köszi a válaszokat.
Alza ma is írt hogy június...
Megrendelem a mobilakciokról.

(#531) Atomgeszi válasza Sanyesz. (#528) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Próbáld meg letiltani. Wakelock detectort is megpróbálhatod, hátha kiír valami újdonságot.

(#532) porkiy


porkiy
aktív tag

Sziasztok, tudnátok vezeték nélküli töltőt ajánlani, h hol érdemes és milyet megvenni? Köszi.

(#533) Viper26 válasza Atomgeszi (#525) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ott csak menteni lehet, és csak MI cloud-ból van restore, ami elég kötsög dolog...

Pixel 7 | FR955

(#534) Viper26 válasza porkiy (#532) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nillkin Magic disk 4 van nekem.

Pixel 7 | FR955

(#535) Sanyesz. válasza porkiy (#532) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szia! Itt nézz körül.
Én Baseust várok, de az "csak" 10W.
Eredeti Xiaomiból ezt vették a legtöbben.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#536) workin válasza laci laci (#519) üzenetére


workin
senior tag

Köszi, tesztelem is! :)

(#537) workin


workin
senior tag

még 1 kérdésem lenne :)
hogyan lehet kikapcsolni, hogy az értesítések ne ébresszék fel a kijelzőt?
Mert elméletileg ki van kapcsolva , de mégis felébred a kijelző , ha üzenet jön.

(#538) porkiy


porkiy
aktív tag

Köszönöm mindenkinek.....

(#539) lacika888


lacika888
csendes tag

Sziasztok,

Itt is felteszem kérdésemet (nem csak a MIUI.hu fórumon), hátha tud valaki jó ötlettel segíteni.

Nem rég óta én is boldog tulaja vagyok egy Mi 9 6/128-as telcsinek.
Készülékemen a legfrissebb Global ROM fut.
Régebben Mi 5s-t használtam MIUIHU ROM-al (Hála Vagyula és Rajen-nek, illetve aki még közreműködik a ROM előállításában).
Egy-két ott megszokott szolgáltatásról szeretnék érdeklődni.
- Időjárás APP: Szerintetek hogy lehet beállítani, hogy a készülék automatikusan felismerje, hol járok és ennek megfelelően írja az időjárást?
- Reklámok blokkolása: MIUIHU-ban nagyon szuperül meg van oldva a reklámmentesítés. Gyári Golbál ROM-on nem lehet ezt valahogy beállítani, vagy applikációval megoldani?

Köszönettel:

Laci

(#540) Viper26


Viper26
nagyúr

Gyári weather widget nincs Nova alatt?

Pixel 7 | FR955

(#541) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Kezd tele lenni a hócipőm, rendeltem saturn.de-n, egy ismerőssel lebeszéltem, múlt héten meg kellett volna jönnie, ekkor közölték, hogy csúszik, nem tudják meddig, a héten láttam kék színben, de persze abban az üzletben nincs, ahonnan jönne.megkértem ismerőst, írjon már nekik egy levelet, mert így elég gáz, több, mint három hete rendeltem, 6-7 munkanapos szállítással, és semmit sem tudni róla, mikor jöhet.
Még mindig ennyire akadozik a nyugat-európai elérés?

[ Szerkesztve ]

(#542) Atomgeszi válasza Viper26 (#533) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valami 3rd party app store-ban, ami dolgozik gdrive mentésből?

(#543) Atomgeszi válasza lacika888 (#539) üzenetére


Atomgeszi
veterán

1. Elvileg úgy kellene frissíteni, lockoltad a memóriában? Automatikus indítás, engedélyek megadva?
2. Milyen reklámokra gondolsz?

Nekem global van, amiről ódák zengenek, hogy reklámokkal teli.. sehol nem találkoztam velük. :DDD Igaz az első belakáskor nem pipáltam be, hogy "egyéni reklámok fogadása" vagy mi. És a biztonság app-ban is kiszedtem a reklámok fogadását, de mondjuk se előtte se utána sem volt egy csepp sem.

Vagy pedig a host alapú böngésző reklámokra gondolsz?

(#544) lacika888 válasza Atomgeszi (#543) üzenetére


lacika888
csendes tag

Köszi a választ.
1. Az időjárás így van beállítva, mégis csak akkor mutat valamit, ha kèzzel beállítok egy helyszínt.
2. Internetezésnél zavaró a reklám. A MIUIHU nagyon jól kigyomlálta őket.

(#545) GuruZone


GuruZone
őstag

szevasztok

Mi 9 SE Global-ra láttatok már developer rom-ot?

köszi!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#546) Atomgeszi válasza lacika888 (#544) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem tudom sajnos, valami permissionnél tuti elakad, hogy nem engedi trackelni a helyzeted..

Mutass már pls egy példát erre, hogy hol vannak reklámok, nekem chrome alatt nem igen tűntek fel.

(#547) Atomgeszi válasza GuruZone (#545) üzenetére


Atomgeszi
veterán

(#548) GuruZone válasza Atomgeszi (#547) üzenetére


GuruZone
őstag

köszi, ehhez kell a BL nyitás, ugye?

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#549) lacika888 válasza lacika888 (#544) üzenetére


lacika888
csendes tag

Például itt:



[ Szerkesztve ]

(#550) Atomgeszi válasza GuruZone (#548) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen. Anélkül nem megy.

BL nyitás nélkül global stabilról dev-re válthatsz, de, ha nem jön be a dev, akkor vissza stabilra csak BL nyitással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.