Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) racskobalazs válasza Sanyesz. (#1200) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ha csak a mégen múlik akkor hajrá :D

Akkor két év legalább itt is megvan. Tök jó.

S a Xiaomi mennyire véd az ilyen custom bootloader meg ilyesmik ellen? Ugye Samuéknál van egy fuse-bit ami beég ha babrálsz a telefonnal és gari off instant.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1202) Sanyesz. válasza racskobalazs (#1201) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A Xiaomi jogi hozzáállását nem ismerem, esetleg Kelzsoca majd kommentel az ügyben.
De előszeretettel nyitnak bootloader-t a tulajdonosok csak van kivárási idő.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1203) Atomgeszi válasza racskobalazs (#1199) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Átlag 2-3 évvel lehet számolni. Utána pedig, ha elég elterjedt telefonod van, a lelkes rajongók is tovább csinálják rá a ROM-ot.

(#1204) racskobalazs válasza Atomgeszi (#1203) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Aha értem, köszi :D Ha 3 év akkor már jobb mint a samu.

A Samunál is csinálták tovább. XDA fórumon a mai napig van amit frissítgetnek

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1205) Atomgeszi válasza racskobalazs (#1204) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi5 2016 februári.

Xiaomi.eu mai napig van rajta. Igaz a hivatalosat kb tavaly szeptemberben lelőtték. Bezzeg (a gyengébb) Mi5c és Mi5S-re viszont ugyanúgy van. Röhej. :F

Redmi(note)4-es szériát is most kezdik lelőni. Ez olyan 2 év lehet(de lehet a rendes china rom még mindig megy, nem tudom, nem követem annyira, csak amiket changelognál szoktak benyögni a userek)

[ Szerkesztve ]

(#1206) balalev


balalev
tag

Na idén sincs heti kiadás, csak belsős beta.

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#1207) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Poco

Eddig a nova prime-ot használtam, de el kell ismernem, hogy ez egy kiszabott jó launcher.

(#1208) ΞΔGLΞ válasza racskobalazs (#1195) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mint írtam, tegnap este magához tért, nekem van egy tippem, hogy mi okozhatta és okozhatja, de még tesztelgetem. A házamban 3 router is van szintenként (5 ghz-en mennek) és amikor másikra kapcsolódott, akkor "jegelte" magát a rendszer, nevezzük így. Ugyanez a probléma huawei mate 20 pro-nál is volt.
Szóval még tesztelgetem, mert nem biztos, de eddig úgy néz ki, hogy ez lesz a gondja.
A megoldás egyébként egyszerű, ha routert váltott, egyszerűen frissíteni kell a mail klienseket és onnantól már jönnek az üzeneteket rögtön.

[ Szerkesztve ]

(#1209) balalev válasza balalev (#1206) üzenetére


balalev
tag

Idén... ezen a héten. Nem értem miért szoktak kimaradni Mi 9-re heti kiadások.

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#1210) petipetya válasza Sanyesz. (#461) üzenetére


petipetya
nagyúr

Milyen gyári fóliáról beszélsz? Akárhogy néztem, nem láttam rajta, csak azt a feliratokat, amit le kell szedni.

"nincs rá lezsóidő"

(#1211) Mazda6_2.0D válasza ricsi0307 (#1183) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Szia, koszi az infot. A kepen a toltopad adaptere van, kiszamolod nekem hogy mennyivel tolt :) koszonom elore is. Nekem van benne ventillator, mert amikor elkezd tolteni ra par percre beindul a ventillator es fujja is a levegot. Reggel szoktam levenni, es akkor is szokott menni, de a pad es a telo viszont hideg, gondolom ne melegedjen tul ha rajtamarad.

(#1212) Atomgeszi válasza Mazda6_2.0D (#1211) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Teljesítmény P
P=U*I

U feszültség
I áramerősség

9V *3A = 27W

Ha nem tévedek :)

(#1213) racskobalazs válasza Mazda6_2.0D (#1211) üzenetére


racskobalazs
senior tag

5V 3A=15W
9V 3A= 21W
12V 2.25A= 27W
20V 1.35A=27W

Csak össze kell őket szorozni :D V*A=W

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1214) racskobalazs válasza Atomgeszi (#1212) üzenetére


racskobalazs
senior tag

3 másodperc :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1215) Atomgeszi válasza racskobalazs (#1214) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én csak mankót adtam. :D

(#1216) Mazda6_2.0D válasza Vityahun (#1196) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

En egy ilyet rendeltem alirol, muanyag szep a hatulja, korbe meg gumis.

(#1217) Mazda6_2.0D válasza racskobalazs (#1213) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Akkor a toltopad adaptere kepes a 27 wattra ? Akkor ha arra dugom a telot akkor maxon fogja tolteni, meg a pad is tolti 20wattal?

(#1218) racskobalazs válasza Mazda6_2.0D (#1217) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Számok alapján elméletben igen.

Az, hogy valójában mi történik.... :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1219) tmart válasza racskobalazs (#1218) üzenetére


tmart
csendes tag

Egy biztos. Gyorstöltést csak a gyári töltőfejjel ír ki a telefon.
A töltőpadon kb.20%-al lassabban töltődik
Ezt azt jelenti, hogy 25-30%-ról 100%-ra közel 1 óra a töltési idő.
A töltőpad ventillátora a hálószobában elég hangos, de nem megy mindig a töltés folyamán.
Igazából lehet, hogy egy kisebb teljesítményű,de hangtalan töltőpad jobb választás annak, aki este letesz rái a telefonját,reggel pedig felveszi róla.

(#1220) Sanyesz. válasza petipetya (#1210) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A szállítási fóliáról volt szó. Azt írtam, hogy még azon keresztül is jól működött az ujjlenyomat olvasó.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1221) petipetya válasza Sanyesz. (#1220) üzenetére


petipetya
nagyúr

Rendben :R

"nincs rá lezsóidő"

(#1222) Sanyesz. válasza petipetya (#1221) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A hagyományos értelemben vett kijelzővédő fólia nincs rajta gyárilag. Ott a GG6 üveg. :)
Persze első dolgom volt tenni rá egy Nillkin "tempered glass"-t. :B

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1223) MDMogyi19 válasza Vityahun (#1196) üzenetére


MDMogyi19
csendes tag

Hali.
Én a sima átlátszó szilikon Nillkint használom. Nagyon minőségi, masszív de vékony. Védi a kamerát és oldalt kissé recés a biztos csúszásmentes fogás érdekében. Imádom. Van egyébként kék frosted shieldem is, az is pöpec. Mivel maradok a szilikonnál a frostedtől megválok áron alul. Hardverapron fentvan :)

(#1224) petipetya


petipetya
nagyúr

Kértétek, teszteltem, működik az NFC-s fizetés az Apple Play-en keresztül :D Mármint a Simple appal (a saját bankomnál mág nem vezették be, és nem OTP-s vagyok). Értelemszerűen a Simple-ben történő virtuális kártya létrehozása, NFC-s fizetési mód engedélyezése és az egyenleg feltöltése után működik a teló feloldásával, ha ezek még be vannak állítva a készüléken:
- beállítások / vezetéknélküli / továbbiak / NFC / be
- beállítások / vezetéknélküli / továbbiak / érintéssel történő fizetés / fizetéskor alapértelmezett / Simple
- beállítások / vezetéknélküli / továbbiak / biztonsági elem helyzete / HCE pénztárca használata

"nincs rá lezsóidő"

(#1225) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok! Elnézést az "ostoba" kérdésért! Jelenleg Honor 8-at használok, de szeretnék váltani Mi 9 vagy Mi 9 SE készülékre. Viszont a közelünkben sehol nem kapni egyik készüléket sem, így nem tudom megnézni élőben, marad a netes rendelés. Kérdésem az lenne, sokkal nagyobb méretű a 9 a 9 SE-től, vagy szokható lenne? Méretben a Honorhoz a kisebbik variáns passzolna, ami egyébként számomra ideális kézben tartva. Van a családban egy P Smart 2019 amihez viszonyítani tudnám a Mi 9-et "látatlanba", nagyjából egy méretű? Előre is köszi a pozitív hozzászólásokat! :R

(#1226) hroberto


hroberto
veterán

Amúgy kb. mikor kezdődik a hivatalos magyarországi forgalmazása az Mi9-nek?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1227) ricsi0307 válasza hroberto (#1226) üzenetére


ricsi0307
senior tag

"Valamikor nyáron" :D Én ezt a választ kaptam 2 hete. Nem kapnak készletet így nincs mit árulniuk. Ha most akarod megvenni akkor Alza, ha ráérsz még kitudja mennyi időt várni akkor meg légy türelmes már csak hónapok kérdése lehet a dolog :D

[ Szerkesztve ]

(#1228) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Nos akinek üveg fóbiája van mint nekem annak merem ajánlani az alábbi megoldást. Igaz ez csak fólia, tehát be kell vásárolni belőle mert idővel karcolódni fog, de szinte láthatatlan és a színek is maradnak eredetiek.

Sajna nem adja be a linket úgyhogy nevet írok csak..

CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Mi 8 lite pro Screen Protector Mi 9 Mi8 se Full Cover Hydrogel Film With Tools Not Tempered Glass

Természetesen aliexpressen keressétek. :))

[ Szerkesztve ]

(#1229) hroberto válasza ricsi0307 (#1227) üzenetére


hroberto
veterán

Végülis ma már nyár van... :D

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1230) fisi válasza ricsi0307 (#1227) üzenetére


fisi
senior tag

Turbado is tökéletes nekem már a második Xiaomi jön tőlük. És hivatalos 2 év garival jön tőlük.

(#1231) fisi válasza MDMogyi19 (#1223) üzenetére


fisi
senior tag

Adsz egy linket nekem a Nillkinre?
Köszi! 😊

(#1232) Sanyesz. válasza fisi (#1230) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Csak a pontosítás kedvéért: Nem adhat "hivatalos" garanciát. :N Hiszen, mint írva lett, nem indult el itthon a hivatalos forgalmazás.
Ettől még ajánlott bolt lehet.
A garancia kb. olyan lehet, mint a Xiaomishop-nál.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1233) Atomgeszi válasza surgyi (#1225) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Kérdésem az lenne, sokkal nagyobb méretű a 9 a 9 SE-től, vagy szokható lenne? "

Ez aztán tök egyéni preferencia. :D A marketing képek nagyjából valósak.

Én Mi5-ről jöttem, ami tökéletesen kompakt telefon volt, és ezért inkább 9SE felé hajoltam, de a sima 9-es azért jóval többet tud, ezért bevállaltam, és nem bántam meg. Már az első pillanattól kezdve jó volt fogni, és nem volt zavaró a mérete, pedig én aztán kötöttem az ebet a karóhoz, hogy nagy telefon nem kell,... aztán mégis.

Nézd meg neten a specifikációknál melyik milyen széles és hosszú, vágj ki egy kicsit vastagabb papírból egy dummyt.

(#1234) fisi válasza Atomgeszi (#1233) üzenetére


fisi
senior tag

Plusz nem is nagy. Én még mindig reménytelenül picinek találom ezeket a Mi Max 2 után.
Ha tovább súlyosbodik a kínom akkor a következő tuti Max típus lesz :))

(#1235) fisi válasza Sanyesz. (#1232) üzenetére


fisi
senior tag

Így nézve tuti igazad van, de ők akkor is teljeskörű 2 évet vállalnak rá. A többi meg legyen az ő gondjuk.. :D

(#1236) surgyi válasza Atomgeszi (#1233) üzenetére


surgyi
senior tag

Köszönöm a tippet, már nekem is megfordult a fejemben ez a megoldás. Lehet meg is csinálom! :DD

(#1237) Sanyesz. válasza fisi (#1235) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A garanciáról akkor lesz érdemi tapasztalatod, amikor igénybe veszed. Ne legyen rá szükség. ;)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1238) racskobalazs válasza petipetya (#1224) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Áh, ezt mind be kell kapcsolni?

Köszi, akkor ezért nem tudtam vele fizetni a múltkor.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1239) balalev


balalev
tag

Aki nincs megelégedve az akksival, annak ez jól jöhet: [link]

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#1240) racskobalazs válasza balalev (#1239) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Hmm. Érdekes. Bár a komment alatta, hogy előbb safety check kellene de utána cserélne.

Napi /kétnapi töltés annyira nem gáz imo.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#1241) Zizmand válasza surgyi (#1236) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szia :)
Én is a méret miatt vacilálok a mi 9/ mi 9 se között. Én galaxy S6-ról váltanék, ami azért a sima 9-hez képest jelenleg elég kompakt méret.
Nekem a méret összehasonlításban ez az oldal szokott segíteni: [link]
+ én bementem az Auchanba ahol ki volt rakva egy P Smart, ami akkora kb. mint egy Mi 9, így már tudom mekkora lehet valójában a telefon. :)

(#1242) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez a VoLTE jelzése a jobb felső sarokban? Az Mi A1-en aktív volt, miután a második inkompetens ügyfélszolga hajlandó volt aktiválni az általános beállításokkal a SIM kártyán. Ezt követően a *#*#86583#*#* kódot kellett beütni a tárcsázóba, amely itt is működik. Emellett az APN-t is át kellett állítanom "internet"-re, mert alapból valamiért "vnw" volt oda beírva. Telekom.

"nincs rá lezsóidő"

(#1243) Atomgeszi válasza petipetya (#1242) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:R Meg kellene csillagozni a hsz-eid, és mehetnének az összefoglalóba a hasznos tanácsok miatt.

(#1244) Astery válasza Zizmand (#1241) üzenetére


Astery
senior tag

Én galaxy s8-ról váltottam a múlt héten. Az úgy a MI9 SE mérete ezért azt szerettem volna. De kiderült, hogy azon nincs értesítési led ami nekem nagyon fontos ezért lett a nagy tesó. Így 1 hét után teljesen megszoktam a méretét - kifejezetten tetszik a nagyobb kijelző és most már az s8 furcsán kicsi ha kézbe veszem.

(#1245) surgyi válasza Zizmand (#1241) üzenetére


surgyi
senior tag

Köszi szépen a linket, eléggé jól szemlélteti a méret különbségeket! Azért az Mi9 kb akkora mint a P Smart 2019 egy tokban.... nem egyszerű a döntés. A méret az MI 9 SE felé billenti a mérleget, a hardveres felépítése viszont MI 9.

MI9 hangminősége milyen fülhallgatóval? Akkuval meg vagytok elégedve? :B

(#1246) Zizmand válasza Astery (#1244) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nagyon sokáig terveztem egy orchid gray S8-at venni S6 után, de valószínűleg Mi 9 lesz. És S8-hoz viszonyítva milyen benyomásaid vannak a Mi 9-el kapcsolatban? :)

#1245 surgyi

"nem egyszerű a döntés. A méret az MI 9 SE felé billenti a mérleget, a hardveres felépítése viszont MI 9."
pont ugyanígy vagyok én is. :DDD

Egyszer még régen megfogadtam magamnak, hogy olyan telefont nem veszek, aminek a nevében benne van a "mini, lite, se..." elnevezés. Nagy a kísértés a Mi 9 se esetében, de szerintem, sima 9 lesz. :K

(#1247) surgyi válasza Zizmand (#1246) üzenetére


surgyi
senior tag

Én úgy gondolom sokat segítene a döntésben, ha végre valahol meg tudnám nézni élőben, kézbe venni (MI9). De itt felénk nincs, még a debreceni Laptopszalonnál sem. Az SE kb Honor 8-ammal megegyező méret....
Elnézését a többiektől az off-ok miatt! :R

(#1248) ΞΔGLΞ válasza balalev (#1239) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amikor fél óra alatt belemegy, vagy 80% körüli nafta, nem sok vizet kavar, hogy, pl 4000 helyett 3300 került bele. A huawei és a samsung mobiljaim is merülnek. ha tapicskolom folyton, de egyébként alig marad el ezektől az Mi 9, nyilván jól fogyaszt a 855. :)

(#1249) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
A MI 9 képes kezelni a VOLTE és a VOWIFI-t?
Digi mobil miatt kérdezném.

(#1250) petipetya válasza surgyi (#1245) üzenetére


petipetya
nagyúr

A hangminőség röviden: kristálytiszta. Hosszabban: Mi A1 alap sistergése itt nincs, a fülest bedugva teljes némaság fogad. Ezekkel próbáltam most:
- Redmi airdots a bluetoothon keresztül: hangerő rendben van, csak a mélyek hiányoznak, ez utóbbi viszont más telefonnal is, úgyhogy ez a Redmi sajátossága
- Xiaomi agybadugós füles: a Redminél több a mély, ám még mindig kevés, amit a hangjavítás menüpont kompenzál valamennyire (típusa ismeretlen, már nem tudom, mikor és hol vettem)
- Xiaomi fejhallgató: magas, mély és középhangok csodaszépek, persze ott is kiválasztottam a megfelelő fülest a hangjavítás menüpontban

Összefoglalva: a telefon részéről minden rendben van, szép, hangos és tiszta a média egy megfelelő minőségű fülesen keresztül, így nem a telón múlik a dolog.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.