Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Mazda6_2.0D válasza Vityahun (#950) üzenetére


Mazda6_2.0D
tag

Hat szokatlan :) ez a miui eleg hulye felulet :) minden proginak kint kell lenni a kepernyon. En belevagtam mindent 1 mappaba es igy jo, de ha kell a szamologep, akkor keresni kell hol is van :) de meg lehet szokni. Most meg beken hagyom, de lehet nemsokara belenyulok, vagy melyen vagy csak egy launchert rakok ra. Nem tudom xdan vannak e mar custom romok, de ha lesznek akkor a nyar veget mar bem biztos hogy megeli a stabil rom :)

(#952) petipetya válasza Terentius (#942) üzenetére


petipetya
nagyúr

Habár másik telefonnal, de manuálisan írtam be a kártyaszámot a Simple appba, és azt követően pár percen belül működött az érintéses fizetés a boltban. A helyedben törölném a kártyát, és kézzel rögzíteném. Pár nap, és az Mi 9 esetén is tudok majd nyilatkozni

"nincs rá lezsóidő"

(#953) porkiy válasza Mazda6_2.0D (#951) üzenetére


porkiy
aktív tag

Nekem a számológép, meg amit gyakrabban használok a lebegő labdában van.....

(#954) kano


kano
nagyúr

Ajjaj, Alzánál már nem is találni 128GB-os kéket vagy lilát.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#955) Vityahun válasza kano (#954) üzenetére


Vityahun
tag

Igen én is néztem, sőt 128Gb-os nincs semmilyen. (most látom 128GB fekete van... de milyen áron?????)
Lefoglaltam egy kéket még a múlt héten, szombaton megjött, ma vagy holnap elhozom.
Már várom nagyon! :)

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA318 - Nokia 5110 - Panasonic GD75 - Nokia 6230 - Nokia 6233 - Nokia 6310i - Nokia E65 - Samsung Galaxy 3 - Nokia E52 - Lumia 710 - Lg Optimus 4x HD - Lumia 520 - Lumia 630DS - Lumia 925 - Lg G3 Titan - Samsung Galaxy S7 - Iphone 7 - Xiaomi MI 9 - Play more!

(#956) kano válasza Vityahun (#955) üzenetére


kano
nagyúr

És ráadásul felbontott is (valakinek nem jött be). :)

Én is meghosszabbítottam a foglalásomat, de nem tudom, hogy elhozom-e. Ha legalább annyira jó lenne a fényképezője gyenge fényviszonyok között, mint a 1,5 éves HTC U11-é akkor lehet, hogy megtartanám.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#957) Terentius válasza petipetya (#952) üzenetére


Terentius
őstag

Újratettem a simple appot megint beregisztráltam a kártyát. Most ez a beállítás:

Poco F5 12/256 Gb

(#958) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sokan bőszen vásárolgatnak már itthonról, de olvastam, hogy például laptopszalon sem ajánlott feltétlen?! Ha jól sejtem, hivatalosan itthon továbbra sem elérhető, az alza sem tűnik így túlságosan ajánlottnak. Kezdem elveszíteni a hitem a saturn-os beszerzés kapcsán, komoly kavarás volt ott is, itthon nagy biztonsággal nem vásárolható akkor?

[ Szerkesztve ]

(#959) kano válasza Bigemperor (#958) üzenetére


kano
nagyúr

Akinek van Alzás megnézhetné, hogy hová szánt készüléket kapott. :U
Ha csehország akkor hivatalos lehet a beszerzési forrás, ha nem akkor necces.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#960) Sanyesz. válasza Bigemperor (#958) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Egyike vagyok a "bősz" vásárlóknak, nyilván nem hivatalos forrásból, bár erről már korábban is hosszabb polémia folyt.
Jól sejted, a hivatalos forgalmazás (tudomásom szerint) még nem indult el, mert a magyar partner nem jutott még készülékhez. :Y Mi9 egyáltalán nincs, az SE pedig elfogyott, tehát az eredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#961) DreadZozzy válasza kano (#959) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Szombaton rendeltem az egyik Alzás 128GB kéket, másnap mehettem érte, eddig elégedett vagyok.
A dobozon a "Global" felirat volt rajta. Azt hol tudom megnézni, hova szánt modellt vettem ezen felül?

(#962) kano válasza DreadZozzy (#961) üzenetére


kano
nagyúr

[link]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#963) ricsi0307 válasza kano (#959) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Alzától vettem és Csehországba szánták így sanszos, hogy ők hivatalosabb úton jutottak hozzá.

(#964) kano válasza ricsi0307 (#963) üzenetére


kano
nagyúr

:C :K

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#965) DreadZozzy válasza kano (#962) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Cseh :)

(#966) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok! Én is gondolkodom egy ilyen készülék vásárlásában, azonban annyi csavar van a dologban, hogy én hozzátudnék jutni az angol amazonon (amazon.co.uk) keresztül, szinte féláron. A globál verziós Mi 9- hez. Kérdés, valaki vett már telefont amazonról? Illetve a gari ami nagyon kérdéses lehet még.. Ti megmernétek venni innen? Sokan dicsérik az amazon garanciális hozzáállását, de bizonytalan vagyok..

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#967) Terentius válasza Bigemperor (#958) üzenetére


Terentius
őstag

A laptopszalonnál vettem, lecsekkolva szerbiába szánták a készüléket. Eltekintve az 1 év garanciától, ami még mindig több mint a kínai, plusz helyben tudom intézni ha valami gond van és nem noname boltról beszélünk, mi a hátránya?

Poco F5 12/256 Gb

(#968) kano válasza tasakos (#966) üzenetére


kano
nagyúr

Kérdés, hogy amazon értékesítés vagy egy eladó értékesíti amazonon? Ha utóbbi akkor kérdéses, ha előbbi adott jó lehet. Ha tényleg féláron van akkor nem kérdés.

Terentius
Az a kérdés, hogy ha garos gond van vele akkor ki viszi vissza Szerbiába vagy a laptopszalon tényleg leviszi-e vagy csak itthon mókol valamit?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#969) kelzsoca válasza ricsi0307 (#963) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Cseh illetőségű Alza, a Cseh hivatalos Xiaomi partnertől vásárolhat, és ha ezt otthon adná el (célország) az hivatalos forgalmazásnak minősülne, mivel nem a szürkeimportos készülékeket értékesíti.
Azonban a csehországi piacra szánt készüléket, a magyarországi piacon nem értékesíthetné, az adott ország partnerei kizárólagossággal rendelkeznek a saját piacuk felett.

(#967) Terentius

1 év bolti garancia, a készülékhez csak bontott, vagy utángyártott alkatrészt tudnak felhasználni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#970) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Kártyás fizetéshez. Először nekem se ment most ezzel a beállítással igen. A gond annyi, hogy csippantás után kérte az ujjlenyomatot majd mégegyszer kellett csippantani. Ha ez így működik akkor nagyon mérges leszek, ha valakinek van lehetősége valahol tesztelgetni ahol nem állnak mögötte hatan sorba az megoszthatná a tapasztalatát :D

kelzsoca: Végig olvastam a topik felét és ment a hiszti ezzel a hivatalos/szürkeimportos beszerzéssel. Az Alza aki Cseh cég a Cseh Xiaomitól vette a telefont így ha nekem Magyarországon esetleg tönkremenne akkor kiviszik oda és eredeti alkatrészekkel hivatalos Xiaomi partner fogja megjavítani a készülékem. Szerintem ez teljesen hivatalos forrás de értem, hogy szúrja a szemét az itthoni csapatnak, viszont innentől kezdeve nagyon magasról tojok a Magyar partnerre meg a Magyar garira meg arra is hogy nem kap készletet. Nekem kellett a telefon, konkrét időpontot nem tudtak mondani csak hogy valamikor nyáron várható így beszereztem onnan ahonnan úgyéreztem, hogy a gari nem sufni gsm-es lesz.

[ Szerkesztve ]

(#971) bubu256 válasza ricsi0307 (#970) üzenetére


bubu256
tag

MI8-on nekem HCE pénztárca van beállítva. Ezzel megy a Simple fizetés. Fizetésnél ujjlenyomattal feloldom és lehet fizetni. A kártya adatokat kézzel írtam be.

(#972) kelzsoca válasza ricsi0307 (#970) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az Alza aki Cseh cég a Cseh Xiaomitól vette a telefont

Ez csak feltételezés.

Korábban volt itt egy fórumozó, aki chatelt az Alza ügyfélszolgálattal, és cseh szervizekre hivatkozott az ügyfélszolgálatos, a hivatalos Xiaomi szervizközpont Lengyelországban van.

Ettől függetlenül inkább egy Alzából vásároljatok, mint azoktól a kereskedőktől, akik szürkeimportos telefont értékesítenek.

A telefonnal egyébként elégedett vagy?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#973) Sanyesz. válasza tasakos (#966) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Node miért is adná az Amazon féláron? Valamiről lemaradtam? :B

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#974) petipetya válasza Terentius (#957) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jónak tűnik, emellett nálam a Simple appban a virtuális kártya alatti kapcsolón is engedélyezve van az NFC-s fizetés:
kép

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#975) workin válasza kelzsoca (#969) üzenetére


workin
senior tag

Milyen S55 van utángyártott verzióban ? Szerintem szuper amoled kijelzőből sincs utángyártott .... Ez nem az autó ipar:)

(#976) kelzsoca válasza workin (#975) üzenetére


kelzsoca
félisten

Bontott, vagy nem gyári alkatrészek, ha így jobban tetszik.

https://vertigostore.eu

(#977) tasakos válasza Sanyesz. (#973) üzenetére


tasakos
tag

Alapvetően nem adja, csak én (és akinek szintén van ilyen) tudok hozzájutni úgy, hogy az ott lévő Gift card egyenlegem levonásra kerül vásárláskor. Így értendő a dolog :)

Nekem megérné, már csak a garancia kérdéses, mert a viszonteladó partner nem minden esetben rendelkezik nagy múlttal az amazonon, ahogy a fent lévő xiamoi mi9-es telókat nézem..

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#978) workin válasza kelzsoca (#976) üzenetére


workin
senior tag

Ne értsd félre, nem azért írtam
De.kilyen után gyártottra gondolsz például ?
A bontott rendben. Rengeteg nagy cég dolgozik így . Konkrétan a macbookom kijelzője betört, egy "új kijelző hozzá , kiderült hogy bontott,CES kb 98%-os , mert amúgy az apple nem gyárt külön

(#979) kelzsoca válasza workin (#978) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezekre kell gondolni: [link] [link]

Főként a kijelzőt éri sérülés, így ezen fő alkatrészből van a legtöbb, de lehet kamera modultól kezdve, szalagkábelen át, akkumulátor, hangszóró, gombok stb.. vásárolgatni.

A Xiaomi sem ad ki alkatrészt, mint ahogy az Apple sem.

Illetve amihez odaírják a kínai webshopoknál, hogy eredeti kijelző, az vagy kamu, vagy a minőségellenőrzés során selejtezett darabokat felvásárolják a kis kínaiak (nagy tételben) és azokat adják tovább.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#980) ricsi0307 válasza kelzsoca (#972) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Egyenlőre elégedett vagyok, ahogy írtam az akku nagyon pozitív csalódás a kamera már kevésbé. Ami gondom van a kamerával: Továbbra is a zajmentesítés, azt vettem észre, hogy még verőfényes napsütésben is festmény lesz az eredmény a 2 éves O+ 3T GCammel szebb képet csinál, több részlet marad meg és emiatt jobb a vonalélesség is. Lehetne 4K/1080P 60FPS-nél is stabilizáció ez még hiányzik. Az ujjlenyomat olvasó nem melósoknak van kitalálva, munka közben ha kicsit is koszos lesz az ujjbegyem (nem kell sokra gondolni elég egy épphogy zsíros vagy poros, esetleg száraz kéz) már csak vagy nagyon lassan vagy egyátlalán nem akar feloldani. Szerencsére ott az arc alapú feloldás az működik ilyenkor, meg állítólag a dev romon is jobb a helyzet. Én is átmennék rá, de amíg nincs leírás linkekkel addig nem állok neki, tegnap elkezdtem utána járni aztán hagytam is a fenébe úgy érzem 6 év alatt mostanra nőttem ki a vadul romolgatós korszakból, már nem akarok mást csak egy faszán működő felületet meg ha esetleg mókolni kell akkor egy toolkitet amiben csak kattintani kell :D

[ Szerkesztve ]

(#981) kano válasza ricsi0307 (#980) üzenetére


kano
nagyúr

már nem akarok mást csak egy faszán működő felületet
Na, ilyen nem létezik. :D

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#982) ricsi0307 válasza kano (#981) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Én azért még reménykedem, lekopogom de eddig nagyon tetszik a MIUI, sokat fejlődött az elmúlt 2 évben akkor volt utoljára Xiaomi a kezemben. Mondjuk az olyan bug, hogy a friss videó az albumba kép nélkül jelenik meg és hogy valahogy sikerült kifagyasztani a kamera appot kicsit csökkenti az ember lelkesedését, dehát ennyi pénzért ezt kapod.

(#983) DreadZozzy válasza kano (#981) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Nova Launcher szerintem elég közel jut hozzá ;)

(#984) leslien válasza ricsi0307 (#980) üzenetére


leslien
nagyúr

Lehetne 4K/1080P 60FPS-nél is stabilizáció ez még hiányzik

4k/60fps ott sokat ne várj..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#985) ShadowLac


ShadowLac
addikt

MI 9 vs MI 8 camera

[link]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#986) kano válasza DreadZozzy (#983) üzenetére


kano
nagyúr

Én is azt használom, de az is le tud fagyni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#987) mjani1172 válasza kelzsoca (#969) üzenetére


mjani1172
addikt

"adott ország partnerei kizárólagossággal rendelkeznek a saját piacuk felett."

Azt tudod, hogy az eu-ban ilyen nem létezhet? Szabályellenes,nem korlátozhatod az áru szabad áramlását.
"Ha a kizárólagosságot biztosító az áruk szabad áramlását sérti, akkor a megállapodás semmis."
Ezt már többször körbejártam, eu-s cég ilyet alá sem ír.

[ Szerkesztve ]

(#988) adamfriday válasza ricsi0307 (#980) üzenetére


adamfriday
senior tag

Ugye a szépítés funkciót kikapcsoltad a kameránál?

(#989) ShadowLac


ShadowLac
addikt

MI 9 VS MI MIX 3 [link]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#990) kelzsoca válasza mjani1172 (#987) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor másképp mondom, a Xiaomi megválogatja partnereit, és hivatalosan csak őket szolgálja ki, háztól-házig szolgáltatással.
Tehát a gyártó dönti el kit-mikor-miképp szolgál ki.

https://vertigostore.eu

(#991) mjani1172 válasza kelzsoca (#990) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez akkor szerencsésebb.
Az én partnereim megígérnek mindent,(szóban) és abból semmit nem tartanak be.

[ Szerkesztve ]

(#992) kano válasza mjani1172 (#991) üzenetére


kano
nagyúr

Ez a Xiaominál is így van. :))

ShadowLac
Kis fénynél ez tényleg vérszegény a Mi9-nél. :(

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#993) ShadowLac válasza kano (#992) üzenetére


ShadowLac
addikt

Igen. Elvárható lenne egy jobb.De javíthatnak még rajta. A mi 8 on is sokat javítottak.

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#994) ricsi0307 válasza adamfriday (#988) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Persze. Ennyire amatőr nem vagyok :D A családban van Honor meg nekem volt Xiaomi tudtam, hogy ezek ilyenek csakngondoltam, hogy mivel este van zaj így este lesz elmosva, de sajnos nappal is ilyen. Az O+ 3T-re nagyon sokáig kerestem a megfelelő GCam portot és beállítást de végül meglett a tuti kombó ha lesz időm rakok fel képeket összehasonlítva.

(#995) kelzsoca válasza mjani1172 (#991) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lehetne mesélni a Xiaomiról is szép történeteket. :)

Az én partnereim megígérnek mindent,(szóban) és abból semmit nem tartanak be.

Ez akkor tud még kellemetlen lenni, ha már előre ki is kell fizetni nem kevés összeget a portékára, és aztán jön az ígérgetés.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#996) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom én is, kék 6/64, itthon vettem GSM-ből (itt hirdet az illető).

CImport/származás:
Az enyém IMEI alapján maláj, de global verzió. Kiváncsi vagyok hogy lesz a garancia... :)

Kijelző:
Mit gondoltok a kijelzőjéről? Én nagyon finoman szólva nem estem hasra. A gyári beállítással borzalmasak a színek, fakók, melegek, a fehér minden, csak nem fehér. Galaxy A50, J5 2017, és 1 évig OnePlus 5T volt előtte, ég és föld.

Akkuidő:
Hááát...oké, csodát nem kell várni, kicsi az akku, de sokat nem is hoz ki belőle. Átállítottam az említett módon az antennákat, kb. rosszabb lett :)

Kamera:
Ez rakja fel a pontot az i-re, ez a telefon egyszerűen overrated.

Mindezek közül talán a kijelző a legnagyobb csalódás. Ti hogy látjátok?

encapsulation dot1q

(#997) Sanyesz. válasza TommyNagz (#996) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hát, ha ennyire nem jön be, akkor ne erőltesd, szabadulj meg tőle. :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#998) kano válasza TommyNagz (#996) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig a Oneplusoknak eddig híresen sz@r volt a kijelzőjük.
Pont a Mi9-ről írják minden tesztben, hogy nagyon szuper a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#999) ricsi0307 válasza TommyNagz (#996) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Nem értelek. Akku ahogy már írtam simán hoz egy napot, jó többet nem. Kijelző gyönyörű, a 3T-nél szebb pedig az se volt kispályás. A kamera meg belátom most még nem a legjobb de én bízom benne, hogy lesz frissítés meg GCam és akkor nem lesz gond. Az az igazság, hogy ennyiért szerintem jó vétel nem nagyon van konkurencia ebben az ársávaban, így vagy veszel tavalyi flagshipet vagy hozzádobsz még legalább 100 ropit a rászánt összeghez. Én a 7 Pro-ra csorgattam a nyálam de ennyit nem fogok kiadni telefonért pedig megtehetném.

[ Szerkesztve ]

(#1000) workin


workin
senior tag

Frissítésről tudtok valamit? Nekem meg mindig márciusi az utolsó Update

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.